982
Reaction score
243
W tym temacie mo?emy porozmawia? na temat ligi w?oskiej, chodzi o pi?k? no?n?.

Dyskutowa? mo?na tu o pi?ce no?nej we W?oszech, na temat transfer?w klubowych, kontuzji zawodnik?w, formy dru?yny w lidze, w pucharach oraz o problemach klubu. Dyskusja ma by? na poziomie - je?eli zobacz? k??tnie, wyzwiska (bo jeden woli Milan, inny Juventus, wi?c trzeba go zjecha?), b?d? srogo kara? za wszczynanie k??tni - ka?dy, kto w tej k??tni we?mie udzia? otrzyma ostrze?enie - lepiej to ignorowa?.

Odp: Liga W?oska.

Kto wed?ug Was w tym sezonie zwyci??y w Serie A? Komu kibicujecie, jakie s? Wasze pogl?dy na temat formy zawodnik?w? Jak dla mnie bardzo du?e szanse ma Inter Mediolan, kt?remu r?wnie? bardzo kibicuje, stracili co prawda jednego z kluczowych zawodnik?w - Ibrahimovicia, ale dalej s? tam zawodnicy na prawd? wielkiego formatu.

Don Wakeful

Senior User
Joined
Messages
982
243

Inter Mediolan pozyska? snajpera, kt?rym jest Samuel Eto'o cho? najpierw powinni si? zgra?, p?ki co to mo?emy tylko m?wi? ?e mecze przedsezonowe Interowi Mediolan posz?y bardzo dobrze, my?l? ?e oni zwyci??? Serie A.

Wielkim rywalem by? dla nich Milan, ale po stracie Kaka nie jest ju? to ten sam klub, c?? po?yjemy, zobaczymy.

284

Ja s?dz?, ?e Milan je?li si? postara mo?e by? lepszy ni? Inter i tym samym osi?gn?? sukces w rozgrywkach ligowych.

Dodaje newsa.

Sprawa odej?cia Pato jest ju? zamkni?ta. Milan odrzuci? ofert? Chelsea. A sam pi?karz powiedzia? :"Nigdzie nie wyje?d?am. Zostaj? u boku Leonardo!"

M?odziutki Pato w wielu wywiadach podkre?la, ?e nie zamierza przenosi? si? z Milanu.
Ancelotti nie zrezygnuje jednak z pozyskania swojego by?ego podopiecznego, Chelsea wznowi negocjacje w przysz?ym sezonie.

News napisany przeze mnie. Zabraniam kopiowania go.

32

C??, nie s?dz?, ?eby Milan co? zwojowa?. Nie wzmocnili si? za bardzo, a Huntelaar to nie jest gracz ?wiatowego poziomu. S?dz?, i? Inter zn?w zdominuje Serie A, poniewa? pozyska? kilku dobrych zawodnik?w i nawet po stracie Ibrahimovica nie b?d? s?absi ni? w ostatnich sezonach. Gro?ny mo?e by? tak?e Juventus, za spraw? Diego oraz Roma i Genua - ale raczej nie do walki o mistrza, lecz punkty mog? urwa?.

Dev~
Fajny news i dobrze, ?e Pato jest wierny i lojalny Milanowi. ;)

Co do Serie A moim zdaniem szans? osi?gn?? co? du?ego ma r?wnie? Juve lub AS Roma, kt?re te? prezentuj? ostatnio dosy? wysok? form? i umocnienia w sk?adzie, ale ja i tak jestem za Interem. ;)

4

HEheh Ja Mieszkam we Wloszech eh moj ulubiony Klub to Inter Mediolan pilkarz to Samuel Eto'o i Thierry Henry ehh Inter wygra Nastepna Serie A poniewaz Juventus wygrywal oszukujac a teraz nie oszukuje nie wygrywa ;d

16

Seria wygrywanych mistrzowskich tytu??w przez Star? dam?, oni byli guru Serie A no ale spadli, do serie B i dzi?ki temu zamiast wicemistrza Inter zgarnia mistrza i zakupuje Vier? i Zlatana :( No to teraz pora Juve na odebranie tytu?u interowi jeszcze gdy wzmocnili ?rodek pola, no inter nie zbytnio.Inne kluby wg. mnie si? nie licz?.

32

No c??, w pierwszej kolejce Inter wtopi? z beniaminkiem z Bari : ) Fiorentina r?wnie? s?abo zacz??a sezon ligowy. M?czarnie Milanu ze Sien? i wywalczone 3 punkty dzi?ki Pato - m?ody b?dzie wojowa? w tym sezonie, bo zadatki ma, tylko musi w pierwszym sk?adzie ci?gle wyst?powa?. Czekam na mecz Juventusu oraz Romy i Lazio - mam nadziej?, ?e b?d? ciekawsze ni? klub?w z Mediolanu.

284

Jutro mecz Milan - Inter. Obstawiam wynik 3:2.

My?l?, ?e R80 odsykuje form? powoli. W recenzji meczu ze Sien? pisali, ?e gra? wyj?tkowo dobrze.

Sneijder na cztery lata w Interze

Holenderski pomocnik Wesley Sneijder podpisa? w pi?tek kontrakt z Interem Mediolan. Pi?karz zwi?za? si? z zespo?em mistrz?w W?och umow? do 30 czerwca 2013 roku.

32

Mo?e i Roni odzyskuje form?, ale Milan jest za s?aby, ?eby walczy? z Interem. Inter robi? transfery - wymiana na linii z Barc?, kupiony Lucio, Milito, Sneijder, a Milan? Sprzeda? Kak? i kupili tylko Huntelaara, to raczej ma?o. Plusem Milanu jest to, ?e maj? Pato, kt?ry ma jak?? magiczn? form?, ale i tak stawiam na Inter - skromne 1:0.

Snejder te? by? wi?zany z Milanem :/

Ju? nikogo milan nie kupi, a mieli takie wielkie plany: van der vart, bale, de silvestri, rafinha, elano. To tylko nieliczni. Milan nie ma zbyt du?o kasy, a transfer Kaki za?ata? tylko dziur? bud?etow?. A Berlusconi, nie chce sypa? kas?, s? pog?oski, ?e nied?ugo odejdzie.

Inter wygra? z AC Milanem 4:0​

Stadion San Siro to najwa?niejsze miejsce pi?karskie w ca?ej Italii w drugiej kolejce Serie A. Komplet widz?w przysz?o obejrze? 270. derby Mediolanu. ?adna nowo?? je?li chodzi o spotkanie pomi?dzy tymi dwoma kluba. Nowinka je?li chodzi o spotkania Leonardo - Mourinho, poniewa? jest to pierwsza oficjalna konfrontacja mi?dzy tymi dwoma trenerami. Mecz nie zd??y? si? zacz?? a Mourinho ju? zaskoczy?. Sneijder pomimo, i? nie zosta? powo?any zagra od pierwszych minut.

Godzina 20:45 derby czas zacz??. Gwizdek Pana Nicoli Rizzoli i pi?karze Milanu rozpoczynaj? mecz. Ju? w drugiej minucie pierwsza gro?na akcja Interu Milito strzela z dystansu jednak pi?ka leci nad poprzeczk?. Troszk? gry w ?rodku pola i znowu Inter dochodzi do g?osu. W sz?stej minucie nowy nabytek Interu Sneijder oddaje pot??ny strza?, kt?ry Storari blokujei chroni?c w?asn? bramk?. Chwil? p??niej arbiter zmuszony by? do pokazania pierwszej ???tej kartki w meczu dla Flaminiego za faul na Lucio. W ?smej minucie strza? oddaje Flamini jednak Julio Cesar bez problemu ?apie pi?k?. Od 10 do 25 Milan osi?ga optyczn? przewag? a w ci?gu tych pi?tnastu minut rossoneri stworzyli sobie 4 dogodne sytuacje do zdobycia bramki. Pato ucieka Lucio do?rodkowuje jednak Ronaldinho nie potrafi tego wykorzysta? i posy?a pi?k? za wysoko. Ronaldinho dostaje podanie jednak Julio Cesar jest w gotowo?ci i wychodzi do pi?ki. By? to moment lekkiego zagapienia si? defensywy Interu. Kolejna sytuacja to strza? z g??wki Boriello jednak znowu pi?ka poszybowa?a za wysoko. Pi?tna?cie minut, w kt?rych Milan m?g? zdoby? 3 gole, jednak nie potrafi? odda? celnego strza?u w ?wiat?o bramki. W 25 minucie Julio Cesar pokaza?, ?e r?wnie dobrze czuje si? poza polem karnym, uprzedzi? on Pato i drybluj?c swojego rodaka zapobieg? utracie bramki. Interowi uda?o si? uspokoi? gr?. Nerazzuri zacz?li gra? szybciej i bardziej kombinacyjnej. Na efekty nie trzeba by?o d?ugo czeka?. W 26 minucie wspania?a akcja kombinacyjna Eto'o podaje do Milito ten odgrywa do Thiago Motty a ten b?d? sam na sam nie myli si? i pi?knym strza?em lew? noga umieszcza pi?k? w bramce. Inter po zdobyciu bramki cofn?? si? i ju? w 28 minucie Samuel otrzyma? ???ta kartk? za faul na Pato. Milan podczas ataku traci pi?k?, kt?ra Maicon posy?a mocno do przodu gdzie dopada do niej Eto'o. Rozp?dzony Kameru?czyk wpada w pole karne maj?c przed sob? tylko bramkarza Milanu a za sob? Gattuso, kt?ry faluje. Efekt ? ???ta kartka dla Gattuso i karny dla Interu. Do pi?ki ustawionej na szesnastym metrze podchodzi Milito. Silny strza? pod poprzeczk? i Inter cieszy si? z prowadzenia 2-0. Minut? p??niej Gattuso doznaje kontuzji i prosi Leonardo o dokonanie zmiany. Trener nie b?d?c gotowy do zmiany przygotowuje Seedorfa, jednak gra toczy? musi si? nadal, gdy? zmiana nie zosta?a zapowiedziana wcze?niej. Gattuso z opask? kapitana ju? zdj?t? i trzyman? w r?ce wraca na boisko i w 39 minucie w ?rodku pola fauluje Sneijder'a za co zostaje ukarany drug? ???t? a w konsekwencji czerwon? kartk?. Milan pr?buj?c otrz?sn?? si? po utracie kolejnego gola stara si? oddali? od w?asnego pola karnego i gra toczy si? w ?rodku pola. W 44 minucie Sneijder wykonuje rzut ro?ny i Lucio dochodzi do strza?u jednak pi?ka trafia wprost w bramkarza. Mo?na by rzecz, ?e uciek?a sytuacja na postawienie kropki nad "i". Jednak tak nie by?o. Minute p??niej w 45 Milito asystuje Maiconowi a ten zamienia podanie od Argenty?czyka na bramk? i mamy ju? 3-0. Arbiter dolicza do pierwszej po?owy 3 minuty, podczas kt?rych zagubiony Milan stara si? oddali? jak najbardziej od swojego pola karnego.

Po prawie 20 minutach na boisko powr?cili wszyscy pi?karze i gracze Interu rozpocz?li drug? po?ow? spotkania. Leonardo w przerwie dokona? dw?ch zmian za Flaminiego i Boriello weszli Seedorf i Ambrosini. Niestety dla pi?karzy Milanu zmiany nie wiele da?y. Inter by? ca?y czas przy pi?ce a Milan stara? si? broni?. Strza? Eto'o obok bramki, strza? Sneijder'a ponad bramk?, strza? Maicona zn?w mija bramk?. Gracze Interu nieco si? rozlu?nili i wtedy w kierunku Ronaldinho zostaje pos?ana pi?ka. Akcja wygl?da gro?nie ale Lucio wspaniale wyprzedza Ronaldinho i zapobiega zagro?eniu. W 59 minucie nast?puje zmiana w Interze. Za lekko kontuzjowanego Mott? wchodzi Muntari. Nap?r nerazzuri'ch w stron? bramki Milanu by? nieprzerwany. W 63 minucie kibice ujrzeli bramk? Eto'o, kt?ra jednak s?usznie zosta?a anulowana z powodu pozycji spalonej. W 65 minucie swojego debiutu w Milanie doczeka? si? Huntelaar zast?puj?c nr 80 Milanu czyli Ronaldinho. Zmiana dokonana przez Leonardo nie zapobieg?a utraty kolejnej bramki. W 67 minucie kapitalnym strza?em popisa? si? Stankovi?. Uderzy? on z ponad 30 metr?w a pi?ka wpad?a w samo okienko bramki. Gracze Milanu po kolejnym ciosie potrafili wyprowadzi? gro?n? akcj?. Huntelaar wypali? mocno a Julio Cesar z trudem sparowa? strza? na rzut ro?ny. Mourinho decyduje o zdj?ciu Sneijder'a i wprowadzeniu na plac gry Patrika Vieire. Kibice Interu ?egnaj? Holendra na stoj?co. Inter nie zwolni? tempa i kolejne strza?y oddali: Eto'o i Stankovi? jednak futbol?wka mija?a cel. Na dziesi?? minut przed ko?cem spotkania "Ksi???" Milito schodzi ust?puj?c miejsca na boisku Super Mario. Pod koniec spotkania Chivu otrzymuj? ???ty kartonik za faul na Pato. O rozgrzane mi??nie Julio Cesara w ostatnich 3 minutach spotkania stara? si? zadba? Huntelaar, kt?ry odda? dwa strza?y, oba wy?apane bez k?opotu przez brazylijskiego goalkeepera.

W 90 minucie bez dodatkowego czasu Pan Rizzoli odgwizduje koniec spotkania. Inter zalicza okr?g?e 4-0 bramkami: Motty, Milito, Maicona i Stankovicia. Inter dochodzi do 4 punkt?w wyprzedzaj?c w tabeli Milan, kt?ry nadal ma na swoim koncie 3 "oczka".

To co dzisiaj wydarzy?o si? na San Siro na pewno na d?ugo zapadnie w pami?ci kibic?w. Zar?wno tych niebieskoczarnych za wspania?e widowisko, jak i tych czerwonoczarnych r?wnie? za widowisko niestety dla nich sko?czone tragedi?. Mecz ten to prawdziwy spektakl, udekorowany przez Stankovi?ia wspania?ym strza?em. By?a to wisienka na torcie, torcie kt?ry napewno nalezy si? ekipie INteru po tych derbach.

Sneijder ? Wykona? dobr? robot?. Uczestniczy? w grze zespo?u, ale nie przyczyni? si? do strzelenia ?adnej z bramek a w?a?nie taka powinna by? jego rola. W ka?dym b?d? razie owacja publiczno?ci dla holendra by?a zas?u?ona. Pierwszy mecz po jednym treningu nie znaj?c kompletnie zespo?u i trenera wypad? nie?le.

Milan ? Niestety ale dzisiaj ich obecno?? mo?na by?o zaobserwowa? przez 80 minut tylko na tablicy wynik?w gdzie widnia? takowy napis. Czemu 80 minut? Bo ostanie dziesi?? to bardzo udany debiut Huntelaar'a, kt?ry dzi? by? jedynym plusikiem w ca?ej talii minus?w Milanu.

A wi?c Eto'o mia? racj?. Inter wygra bo b?dzie lepszym zespo?em, ale on sam nie strzeli bramki. Wszystko si? sprawdzi?o a Samuelowi opr?cz ?ycze? strzelania bramek gratuluj? intuicji.

AC Milan 0-4 Inter (HT: 0-3)
strzelcy: Thiago Motta 29, Milito (pen) 36, Maicon 45+1, Stankovic 67

AC Milan: 30 Storari; 15 Zambrotta, 13 Nesta, 33 Thiago Silva, 18 Jankulovski; 8 Gattuso (10 Seedorf 46), 21 Pirlo, 16 Flamini; 80 Ronaldinho (11 Huntelaar 64); 7 Pato, 22 Borriello (23 Ambrosini 46)

trener: Leonardo.

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 26 Chivu; 4 Zanetti, 5 Stankovic, 8 Thiago Motta (11 Muntari 60); 10 Sneijder (14 Vieira 74); 22 Milito (45 Balotelli 79), 9 Eto'o

trener: Jos? Mourinho.

s?dzia: Nicola Rizzoli (Bologna).

kartki: Flamini 6, Samuel 34, Gattuso 35, 40, Chivu 81.

243

By?y obro?ca Olympique Lyon Fabio Grosso, podpisa? kontrakt z dru?yn? Juventusu Turyn, kontrakt b?dzie zobowi?zywa? na trzy lata, dru?yna Francji otrzyma za obro?ce 3 mln euro.

A zarobki zawodnika b?d? wynosi? rocznie, 1,2 mln.

News zosta? napisany przeze mnie, zabraniam kopiowania go.

Osobi?cie stawiam na Juventus...
Okno transferowe sie zamkne?o,a Milan nie zyska? nikogo...

26.09.2009
Sampdoria Genua podejmowa?a u siebie mistrza, a zarazem lidera Serie A - Inter Mediolan. Mecz by? niezwykle wyr?wnany, jednak?e w 72' minucie J?lio C?sar zmuszony by? wyci?ga? pi?k? z siatki za spraw? Giampaolo Pazzini, by? to gol na wag? trzech punkt?w dla ekipy z Genuy.
Po tym spotkaniu podopieczni Jose Mourinho spadli na trzecie miejsce w tabeli ligowej, pierwsza jest Sampdoria, a drugi Juventus.
Pozdrawiam, Forza Inter!

News napisany przeze mnie, zabraniam jego kopiowania.