What's new

Format-problem

Joined
Nov 7, 2010
Messages
21
Reaction score
0
Witajcie.. Jak w temacie mam problem z formatowaniem laptopa na laptopie mam aktualnie VISTE windows. Mam plyte z windowsem XP robie tak. Wkladam plytke resetuje laptopa otpalam ten boot > zmieniam by wczytywalo plyte Dvd > resetuje wczytuje plyte i tam pisze ze wgrywaja sie pliki na niebieskim tle co nie i nagle blad taki "

Pojawia sie problem i stetem windows niemoze costam costam komputera.
Jezeli po raz pierwszy widzisz ekran be-du ponownie uruchom komputer . jezeli niepomoglo wykonaj nastepujace kroki.

Sprawdz czy na komputerze niema wirus?w sprawdz dysk twardy komputera i kontrolery dyskow trawdego, uruchom progam chkd$k /f.
Nastepnie ponownie uruchom komputer

Informacje rechniczne :
*** stop :0x00000007b (oxp7802d) < dokladnie tego niewidze bo zdiecie fonem zrobilem i przepisuje...
CHce zformatowac laptopa blagam pomuzcie !!!!!
 

Krecioo

Colorful!
Joined
Sep 6, 2010
Messages
416
Reaction score
67
Odp: Format-problem

Przyczyna problemu jest banalnie prosta, masz dysk twardy w technologii SATA, kt?rej Win XP nie obs?uguje. S? dwa wyj?cia, albo wy??czysz obs?ugiwanie SATA w biosie (co mija si? z celem bo nie po to masz szybszy dysk by go niepotrzebnie zwalnia?), albo dograsz do p?yty instalacyjnej windowsa sterowniki SATA programem nLite.

Tutaj masz poradnik jak korzysta? z programu nLite: A je?li b?dziesz chcia? wy??czy? obs?ugiwanie SATA w biosie to musisz szuka? czego? w stylu "SATA Native support". Gdy ju? zainstalujesz Win XP mo?esz oczywi?cie dogra? sterowniki i z powrotem w??czy? t? opcje, ale jeszcze tego nie pr?bowa?em, wi?c nie wiem czy tak si? w og?le da (ale pewnie tak).
 
Last edited:
Top