What's new

Wierzysz w Boga?

Wierzysz w Boga?

  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 153 63.0%
  • Nie

    Votes: 90 37.0%

  • Total voters
    243
Status
Not open for further replies.

Avrellius

Senior User
Joined
Jun 8, 2009
Messages
602
Reaction score
44
Odp: Wierzysz w Boga?

Wierzy?, wierz?, lecz nie przywi?zuje to tego jakiej? szczeg?lnej wagi. Jest to jest, jakby go nie by?o, ?y?bym dalej.
?adnych sytuacji nie wi??? z Bogiem, czyli tzw. cud?w. Jak dla mnie to tylko zbiegi okoliczno?ci, przypadki.
Nie mam mani chodzenia do ko?cio?a co niedziel?, ani czytania pisma.

Po prostu, ?yj? normalnie.
 

M@rtin

#mistrz
Joined
Jun 30, 2008
Messages
500
Reaction score
115
Odp: Wierzysz w Boga?

To ja zadam takie pytanie, kt?re wbrew pozorom bardzo nawi?zuje do tematu.

Wierzycie, ?e dinozaury chodzi?y po ziemi miliony lat temu?
 

visbiak

Active User
Joined
Dec 22, 2009
Messages
107
Reaction score
11
Odp: Wierzysz w Boga?

up oczywiscie ze tak jest to udowodnione naukowo. Znaleziono szcz?tki s? rekonstrukcje w muzeach itp.
Ja tam wychidze z za?o?enie: Nie widzia?em nie wierze.
 

Milosz

Senior User
Joined
Dec 27, 2009
Messages
749
Reaction score
54
Odp: Wierzysz w Boga?

Ko?ci?? ma by? dla nas, a nie my dla niego. Chocia? cz?sto tak w?a?nie jest.
Ka?dy wierzy w co mu sie podoba, nawet w garbate anio?ki ;) Ja mog? powiedzie?, ?e nie wierze w Boga. Jak jest to dobrze, jak go nie ma to te? dobrze. Do ko?cio?a nie chodze, bo nie czuje takiej potrzeby.
W gruncie rzeczy wi?kszo?? z nas wierzy, bo tak wybrali za nas i nauczyli nas nasi rodzice. Ale wystarczy spojrze? na to co sie dzieje na ?wiecie. Proste pytanie: "Gdzie jest B?g?". No ja sie pytam.. Na urlopie? Rencie? Emeryturze? Miliony (pewnie wi?kszo?? z was rozkazem rodzic?w) co niedziele do ko?ci??ka maszeruj? i modl? sie w k??ko o to samo. I jaki efekt? No ?aden. Bo jakby by? to mieliby?my porz?dek.
Jak nie zobacze to nie uwierze. I pewnie kto? zaraz wyskoczy z tekstem "B?ogos?awieni, kt?rzy nie widzieli, a uwierzyli" :D Pismo ?wi?te jest pe?ne takich haczyk?w :D
A mo?e to Jechowi maj? t? jedyn? prawdziw? wiare? Nie? To moze muzu?manie? A mo?e jeszcze kto inny?
Religia chyba jest po to ?eby cz?owiek mia? zaj?cie i kilka wolnych dni w roku :)
 

olgierd555

Senior User
Joined
May 28, 2008
Messages
650
Reaction score
21
Odp: Wierzysz w Boga?

Ka?da wiara jest dobra, bo B?g jest jeden, a religie to r??ne rodzaje sk?adania mu kultu.
Ja chodze do kosciola, bo chce, nikt mnie nie zmusza. Zawsze, jak pujde, czuje sie lepiej.
Owszem, dzieje sie z?o na ?wiecie, ale pomy?le? logicznie: wiekszosc ludzi jest dobra, chce dobra, z?o tworz? nieliczni tak naprawd?. Dobro ju? wygra?o.

Masz woln? wole, nie musisz wie?y?. Jakby? widzia? Boga, to by? uznal go za prawdziwego. Wtedy by? wierzy?, ale nie mialbys wolnej woli. Teraz masz wolna wole, bo Go nie widzisz.

Nawet jakby? uzna?, ?e Boga nie ma, to pomyslcie, ?e na swiecie dziej? sie rzeczy duchowe i mo?e ma?o rozgloszone, dzieja sie cuda. Wiec 'cos lub 'Ktos' musi by?.
I nie zamierzam sie teraz spiera? [z debilami] o istnienie zjawisk paranormalnych.
 

Cynna

Senior User
Joined
Jul 2, 2009
Messages
952
Reaction score
111
Age
29
Odp: Wierzysz w Boga?

Zawsze, jak pujde, czuje sie lepiej.
p?jd?*, nie u?ywasz nawet 5% swojego m?zgu. Poczytaj o pod?wiadomo?ci.

wiekszosc ludzi jest dobra, chce dobra, z?o tworz? nieliczni tak naprawd?. Dobro ju? wygra?o.
W kt?rej bajce? Ka?dy jest dobry dla siebie, dla innych mo?e wydawa? si? z?y.

Nawet jakby? uzna?, ?e Boga nie ma, to pomyslcie, ?e na swiecie dziej? sie rzeczy duchowe i mo?e ma?o rozgloszone, dzieja sie cuda. Wiec 'cos lub 'Ktos' musi by?.

Tak jak m?wi?em poczytaj o pod?wiadomo?ci to wszystko ci wyja?ni. Ludzki m?zg jest w stanie robi? z cz?owiekiem r??ne rzeczy o jakich nawet ci si? nie ?ni?o, chocia? sen to te? dzie?o pod?wiadomo?ci, a nie jak niekt?rzy m?wi?, ?e to B?g zsy?a sny.

I nie zamierzam sie teraz spiera? [z debilami] o istnienie zjawisk paranormalnych.
Jak ka?dy ju? zauwa?y? to jedynie ty jeste? tu debilem.

Co do tematu to w Boga wierz?, do ko?cio?a chodz? raz na jaki? czas. Tyle.
 

M@rtin

#mistrz
Joined
Jun 30, 2008
Messages
500
Reaction score
115
Odp: Wierzysz w Boga?

Tak wi?c z jednej strony mamy szcz?tki zwierz?t ?yj?cych miliony lat temu, z drugiej band? facet?w i ich ksi??k?, kt?ra twierdzi, ?e ziemia ma 10 000 lat.
 

visbiak

Active User
Joined
Dec 22, 2009
Messages
107
Reaction score
11
Odp: Wierzysz w Boga?

@up
W sumie to racja xD. Jednak jak by nie patrze? bardziej wiarygodne s? dinozaury miliony lat temu ni? banda facet?w 10tys lat temu.

Zreszta zauwa?my jeszcze takie co? jak : Rozw?j cz?owieka.
Co jest bardziej wiarygodne?

Ze B?g stworzy? tak o faceta a z jego ?ebra <lol?> kobiete?
Czy te? to jak cz?wiek rozwija? si? z ow?osionego zwierza do coraz bardziej inteligentniejszej osoby , na dodatek nadal si? rozwija.

Biblia jest jak bajka dobra do poczytania dla dziecka na dobranoc

Odrazu zaznaczam - nie chce nikogo obra?ac, wyra?am swoje zdanie.
 

Infities

New User
Joined
Jun 11, 2010
Messages
6
Reaction score
1
Odp: Wierzysz w Boga?


Ja w tym nie widz? problemu. W?adze mog? przecie? ca?kowicie zakaza? islamu i problem zostanie rozwi?zany. Ba, mog?oby to zrobi? nawet ca?e ONZ. Zniszczy? meczety, wyp?dzi? fanatyk?w islamskich, osoby powoduj?ce z tego powodu zamieszki skaza? na ?mier?. Niech wracaj? do po?udniowej Azji.

Albo najlepsze rozwi?zanie: zakaza? wyznawania jakiejkolwiek religii. Raz na zawsze. I ju? mamy jeden problemik mniej ;)
 
Last edited:

Shogun Nakago

Active User
Joined
Jun 12, 2010
Messages
140
Reaction score
5
Odp: Wierzysz w Boga?

Po szybkim przejrzeniu tego tematu, mog? rzec, ?e Adiko i pare innych ludzi stara si? przekona? innych do nieistnienia Boga. Lecz je?li kto? wierzy prawdziwie, nikt go nie powstrzyma i tym chce zmartwi? tutejszotematowych ateist?w.

Co do tematu
chce powiedzi??, i? wierze w istnienie Boga. Tutaj chcieliby?cie wiedzie? dlaczego, po co, jaki sens, ale g?upi nie jestem. Je?li co? powiem, odrazu kto? zacznie si? ze mn? k?uci?. Nie b?d? wszczyna? k?utni, ani karmi? trolla, kt?rym jest Adiko.
 

Adiko69

User
Joined
Jun 10, 2010
Messages
27
Reaction score
1
Odp: Wierzysz w Boga?

Po szybkim przejrzeniu tego tematu, mog? rzec, ?e Adiko i pare innych ludzi stara si? przekona? innych do nieistnienia Boga. Lecz je?li kto? wierzy prawdziwie, nikt go nie powstrzyma i tym chce zmartwi? tutejszotematowych ateist?w.
Co do tematu
chce powiedzi??, i? wierze w istnienie Boga. Tutaj chcieliby?cie wiedzie? dlaczego, po co, jaki sens, ale g?upi nie jestem. Je?li co? powiem, odrazu kto? zacznie si? ze mn? k?uci?. Nie b?d? wszczyna? k?utni, ani karmi? trolla, kt?rym jest Adiko.


Karmisz to mnie swoimi g?upimi postami.Twoja stara jest g?upia, ?e zrobi?a Cb z Trollem (twoim tat?).Jak by?e? ma?y to Ci stara o Bozi kit?w nawciska?a i teraz uparcie wierzysz w Boga ...
 

Ralaa

Advanced User
Joined
Mar 6, 2010
Messages
185
Reaction score
26
Odp: Wierzysz w Boga?

@up.
Hormony tak ?
@topic.
Wiara, nadzieja i mi?o?? tak ?
Wiara, w sumie jest potrzebna do wyznaczania sobie horyzont?w jak i zdrowego my?lenia, ?e si? nam uda. Nadzieja - matk? g?upich. Mi?o?? - jest ?lepa. Tak jak wspominali wy?ej ju?, skoro istnieje B?g i rzekomo jest wszechdobry, wszechmog?cy, to dlaczego na ?wiecie jest tyle nieszcz??? ? To pytanie mo?na zadawa? sobie codziennie, ca?ymi dniami, godzinami i jeszcze innymi jednostkami czas. Reasumuj?c, co? jest wy?szego od nas, niekt?rzy ?lepo wierz?, ?e jest to B?g, dla tych o bardziej zdrowym rozs?dku by? to wielki wybuch gwiazdy i takie tam. Moim zdaniem Boga nie ma, nie istnieje, cz?owiek powsta? na skutek ewolucji i tego raczej b?d? si? trzyma?a. Pozdrawiam.
 

GregoRex

Senior User
Joined
Dec 26, 2008
Messages
1,185
Reaction score
95
Age
29
Odp: Wierzysz w Boga?

M?j kolega ostatnio straci? ojca, kt?ry zmar? w straszliwych m?czarniach na raka p?uc, mia? kilka przerzut?w, kt?re doprowadzi?y do totalnego spustoszenia organizmu.
Wierzy? w Boga przed chorob? i wierzy? w trakcie. I ja czuj?, ?e on nadal wierzy.

Kiedy spyta?em si? tego kolegi, co s?dzi o wierze, on odpowiedzia?:
"To mo?e wydawa? si? za g?upie, ale to po prostu mo?e by? dla nas zbyt m?dre..."

Od tamtej pory te s?owa s? dla mnie ?wi?to?ci?.
Wiele razy dosta?em porz?dnego kopa w dup? od ?ycia. Nie raz upada?em, s?dzi?em, ?e nie ma Boga itp.

Teraz wierz? w Boga. Mo?e nie jestem 100%-owym chrze?cijaninem, ale wierz? w wy?szy byt. Wg. mnie religie jak islam, judaizm, buddyzm, czy chrze?cija?stwo prowadz? do jednej bramy, kt?r? wszyscy razem przekroczymy.

?ycie jest po to, aby pokaza? Bogu, ?e jeste?my go warci, aby?my mogli prze?y? je ponownie, z ukochanymi osobami, w wieczno?ci.

Chcia?bym doda?, ?e do ko?cio?a chodz? mo?e raz w miesi?cu, a w Boga wierzy?em od dziecka do ok. 14 roku ?ycia.
Z powrotem zacz??em wierzy? niedawno, po cierpieniach moich znajomych, poczu?em co? wewn?trz i teraz wiem o co chodzi w tej grze.

Dla ateist?w:
Nie ma Boga? Udowodnij!
W Biblii ponad 60%, to prawda udokumentowana pismami islamskimi i judaistycznymi.
Dlaczego cia?a ?wi?tych strasznie wolno si? rozk?adaj??
Po co ?yjesz skoro jak umrzesz, to NIC nie b?dzie. Nie b?dziesz m?g? my?le?, nie b?dzie nawet niczego. Nie lepiej od razu si? zabi??
W takim razie dwumiesi?czne dziecko jak umrze, to traci ?ycie? Oj nie moi drodzy, tu chodzi o co? wi?cej...

Cierpienie = nagroda
 

Photonic

User
Joined
Jun 3, 2010
Messages
26
Reaction score
3
Odp: Wierzysz w Boga?

Wierz? w Boga. Ci co nie wierz? to nie wiem "u?omni" ^^. Kto stworzy? natur? i wgl? Wiadome.; o
 

Xayan

Senior User
Joined
Jul 4, 2009
Messages
2,608
Reaction score
390
Age
28
Odp: Wierzysz w Boga?

Wierz? w Boga. Ci co nie wierz? to nie wiem "u?omni" ^^. Kto stworzy? natur? i wgl? Wiadome.; o

Ewolucja, rozw?j, nazywaj to jak chcesz. Nikt nie zna pocz?tk?w wszech?wiata i nikt nigdy nie pozna. Bog?w wymy?lono dawno temu po to samo, po co mity - aby wyja?ni? niewyt?umaczalne. Dzisiaj bogowie nie s? ju? potrzebni ludziom.
 

Adiko69

User
Joined
Jun 10, 2010
Messages
27
Reaction score
1
Odp: Wierzysz w Boga?

Ewolucja, rozw?j, nazywaj to jak chcesz. Nikt nie zna pocz?tk?w wszech?wiata i nikt nigdy nie pozna. Bog?w wymy?lono dawno temu po to samo, po co mity - aby wyja?ni? niewyt?umaczalne. Dzisiaj bogowie nie s? ju? potrzebni ludziom.



Mnie ciekawi najbardziej to ... wszech?wiat powsta? przez wybuch, ale, co by?o przed nim? sk?d wzi??y si?, rzeczy na ten wybuch ? ;d
 

Black Boss

Active User
Joined
Jun 9, 2010
Messages
111
Reaction score
7
Odp: Wierzysz w Boga?

[highlight]Wzi??y si? znik?d.[/highlight]
Akurat dzisiaj przegl?da?em (tak ok. 4:25) maxiora. Ja nie wierz? w Boga, po co mam wierzy? w to, co dla mnie nie istnieje ? Dziwne.. ?wiat jest dziwny...
Macie tutaj taki filmik (PL napisy):

Ja mam wyje**** na tego 'Boga'. Jaki? chory psychicznie (przepraszam) cz?owiek wymy?li? sobie jakiego? 'Boga' i najprawdopodobniej 'Jezusa' (mo?e by?, ale ludzie na pewno go wyolbrzymili), ja w to nie wierz?, bo jak dla mnie jest takie pojebane..
Co niedziel? do ko?cio?a.. Fajnie.
Modlisz si? do ?ciany.. Fajnie (dobra, do krzy?a).
M?wisz bezsensowne teksty, kt?re i tak Ci nic nie dadz?, a raczej zrobi? z Ciebie g?upka, no bo id? na miasto, najlepiej do Biedronki i tam si? pom?dl..
I tak Ci, co nie chodz? co niedziel? do ko?cio?a - nie s? katolikami.
Zakupcie sobie ksi??k? ,,Hiperprzestrze?'' autorstwa ''Michio Kaku'' . Jest ona zaje*****, bardzo ciekawa, mnie raz wci?gn??a na 13 godzin.
[evil]NIE
[/evil]
Ps
sk?d wzi??y si?, rzeczy na ten wybuch ? ;d
Po co przecinek ? :]
 
Last edited:

Arts18

Signed...
Joined
May 7, 2009
Messages
2,888
Reaction score
231
Age
33
Odp: Wierzysz w Boga?

Fajn? tez? przedstawi?e?. Obejrza?em ten filmik, jest naprawd? interesuj?cy. Odpowiem tak, nasz kraj jest na tyle katolicki, gdzie wi?kszo?? os?b co nie chodzi do ko?cio?a, mog?a by si? nazwa? katolikiem. Spotykam na ulicy r??nych ludzi, co si? modl? po cichu i si? z tego nie ?mieje, bo to mog?a by by? wtedy nietolerancja do drugiej osoby.
 

Black Boss

Active User
Joined
Jun 9, 2010
Messages
111
Reaction score
7
Odp: Wierzysz w Boga?

Spotykam na ulicy r??nych ludzi, co si? modl? po cichu i si? z tego nie ?mieje, bo to mog?a by by? wtedy nietolerancja do drugiej osoby.
No tak, tylko to zale?y gdzie si? mieszka. Bo ja na przyk?ad nie spotykam takich ludzi. A oko?o 10% ludzi z mojego miasta (mieszkam w Bogatyni, oko?o 25tysi?cy mieszka?c?w) chodzi do ko?cio?a... Moi koledzy s? niby katolikami, niby wierz?, a i tak nie chodz? do ko?cio?a.
No i
Spotykam na ulicy r??nych ludzi, co si? modl? po cichu i si? z tego nie ?mieje, bo to mog?a by by? wtedy nietolerancja do drugiej osoby.
oczywi?cie, ?e si? nie ?miejesz, bo kto by si? ?mia? ? Tylko jaki? debil.
Ludzie wierz? - nic mi to nie przeszkadza;
ludzie nie wierz? - -׀׀-
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top