What's new

CZy Tibia to OTS?

Status
Not open for further replies.

MarVin

New User
Joined
Dec 31, 2008
Messages
5
Reaction score
0
Mam Pytanie czy servery tibii.com dzia?aj? jak OTS?


Tzn. Jesli tak to jakie oni maj? kompy aby utzrymac taki server?
 
Joined
Jan 2, 2009
Messages
37
Reaction score
1
Age
28
Odp: CZy Tibia to OTS?

to nie ots to jest glowny serwer tibi oni nie utrzymuja calego serwera tylko poszczegulne rzeczy serwery utrzymuja GM'owie tych serwerow np. na luminerze jest inny hoster a na asterze jest inny tak mysle.
 

Mitnick8

Active User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
140
Reaction score
9
Odp: CZy Tibia to OTS?

Hmm ja to widz? tak:

Jest 1 g??wny server na kt?rym jest strona Tibi, informacje o kontach, postaciach itd. ??czysz si? z tym serverem a on Ci? przekierowuje na server twojego ?wiata. Je?li chodzi o silniki t? s? one zapewne du?o bardziej skomplikowane od tych naszych ots :p
 

Unado

Advanced User
Joined
May 24, 2008
Messages
439
Reaction score
14
Age
28
Odp: CZy Tibia to OTS?

Oni po prostu maj? jakby "Dedyk" na ka?dym z ?wiat?w. Nie wiadomo jak wygl?da "silnik" ka?dego z ?wiat?w . Na pewno nie tak jak silnik Ots'a :)
Ka?dy z "hoster?w" zapewne musz? podpisa? jak?? umow? bo gdyby np. dali na download taki "silnik" lub map? to Tibia by?aby sko?czona =D
 

Kamil

Wielki powr?t
Joined
Apr 10, 2008
Messages
1,730
Reaction score
243
Age
32
Odp: CZy Tibia to OTS?

To jest firma zacznijmy od tego! W swojej firmie maj? w?asne serwery dedykowane na moje oko. Nie zaryzykowaliby raczej udost?pniania swoich skrypt?w, map itp. jakim? Game Masterom :p wi?c ten pomys? odpada. Mo?liwe ?e maj? w?asne pot??ne serwery i komputery albo po prostu je wynajmuj?, ale to chyba za spore koszty by by?y.
 

Ska?ka

User
Joined
Nov 7, 2008
Messages
38
Reaction score
1
Odp: CZy Tibia to OTS?

Cipsoft ma swoj? w?asn? serwerownie na kt?rej s? hostowane ?wiaty, ka?dy ?wiat ma inny serwer kt?ry go hostuje tak to na jeden server nie wytrzyma?by takiego obciarzenia
 

Kussy

User
Joined
Jul 25, 2008
Messages
44
Reaction score
0
Odp: CZy Tibia to OTS?

A ja mniej wi?cej wiem :D
A mianowicie mia?em okazje pogada? z osob? kt?ra uko?czy?a porz?dne studia w ameryce i by?a na starzu (czy jak to tam) w tej firmie i mia?a okazje to obej?e?. Ka?dy server jest to inny sprz?t czyli tak jak m?wicie ka?dy serv to osobny "dedyk". Ka?da "Machina" ma przydzielonych ludzi kt?rzy si? ni? opiekuj? oraz 3 programy chroni?ce je przed "infekcj?" - Znajduj? si? w jednym budynku i nie maj? Hoster?w, Nie dzia?aj? jako taki silnik znany wszystkim czyli tak jaki mo?na sobie do downloadu da?.
A co do tego ip to nie wiem jak to jest...
Ale wiem ?e nie?le tam p?ac?:D

PS: GM nie pracuj? w Firmie, s? od pilnowania porz?dku w tibi!
 
Last edited:

Vasudanin

Advanced User
Joined
Oct 14, 2008
Messages
490
Reaction score
46
Odp: CZy Tibia to OTS?

@2up
Prawdopodobnie server01.tibia.com (przyjemniej taki wyczyta?em do?? dawno w HexEditorze : ))
@topic
Kompy maj? co? ko?o Intel Core 8x 2.00, 4x 4GB, 15 mb internet : P
A ca?y silnik wygl?da zapewne tak jak normalny OTS, czyli jak CMD.
 

Kussy

User
Joined
Jul 25, 2008
Messages
44
Reaction score
0
Odp: CZy Tibia to OTS?

Ja bym nie nazwa? tego kompem - to s? maszyny wy??cznie do danego servera!
 

Daniolki

Active User
Joined
Apr 18, 2008
Messages
129
Reaction score
11
Age
29
Odp: CZy Tibia to OTS?

Ja te? si? wypowiem w tym temacie, bo wiem co nieco. Poka?? to na przyk?adowym schemacie poni?ej.
.,,,,,,,,,Wysy?a pakiety do,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Przekazuje je
KLIENT>>>>>>>>>>>>>> Serwer Po?redni>>>>>>>>>> ?wiat Gry
Z tego schematu wynika, ?e z klienta zainstalowanym na naszym komputerze wysy?ane s? pakiety do serwera po?redniego, a ten przekazuje je do konkretnego ?wiata gry.
Czasami wyskakuj? debugi klienta i mo?na z nich wszystko wyczyta? je?li si? tylko potrafi.
Pozdrawiam,
Daniolki
 

Jedro

User
Joined
Jan 3, 2009
Messages
15
Reaction score
0
Age
25
Odp: CZy Tibia to OTS?

Ots to jest tibia ale owiele latwiesza np na rl jest exp 1 a na ots 500000x ciolku

Edit:
Oni po prostu maj? jakby "Dedyk" na ka?dym z ?wiat?w. Nie wiadomo jak wygl?da "silnik" ka?dego z ?wiat?w . Na pewno nie tak jak silnik Ots'a :)
Ka?dy z "hoster?w" zapewne musz? podpisa? jak?? umow? bo gdyby np. dali na download taki "silnik" lub map? to Tibia by?aby sko?czona =D

Edit: Dajcie Mi Tu Jakis Porzadny Temat
 

Gelard

New User
Joined
Dec 30, 2008
Messages
0
Reaction score
0
Odp: CZy Tibia to OTS?

Oni po prostu maj? jakby "Dedyk" na ka?dym z ?wiat?w. Nie wiadomo jak wygl?da "silnik" ka?dego z ?wiat?w . Na pewno nie tak jak silnik Ots'a :)
Ka?dy z "hoster?w" zapewne musz? podpisa? jak?? umow? bo gdyby np. dali na download taki "silnik" lub map? to Tibia by?aby sko?czona =D

Zgadzam sie z tobom w 100 % gdy? zapewne ich ?ilniki i mapki zajmuj? wi?cej miejsca oraz s? bardziej rozbudowane i skomplikowane m?j kolega zrobil ots z mapk? rl tibi 7.6 i jego komputer u?ywa? 100% na 100% a? wre?cie mu sie co? zwali?o
_________________________________________________________________
http://tibia.net.pl/serwery/52299-otsik-serwer-game-rpg.html zapraszam serdzecznie na m?j kawa?ek wontku :)
 

TRO MEDIA SA

Właściciel
Joined
Mar 28, 2008
Messages
437
Reaction score
33
Odp: CZy Tibia to OTS?

W?a?ciwie wszystko zosta?o ju? tutaj wyja?nione... ;)

Logowanie > serwer po?redni > serwer docelowy (?wiat gry)

Nie jestem pewien co do tego, czy CipSoft posiada w?asn? serwerownie czy po prostu wynajmuje serwery... Cho? w sumie chyba taniej by wysz?a w?a?nie kolokacja serwer?w.
 

Unado

Advanced User
Joined
May 24, 2008
Messages
439
Reaction score
14
Age
28
Odp: CZy Tibia to OTS?

Na pewno nie trzymaj? tego w jednym miejscu. Dlaczego ?
Mo?e dlatego , ?e wystarczy spojrze? na server jaki? np. niemiecki . Mo?na wnioskowa? , ?e hoster jest z niemiec o.0
Ale Cipsoft musi mie? tam pracownik?w lub zdalnie steruje "silnik" bo jako? restarty/cofki/update musz? robi? xD
 

Kussy

User
Joined
Jul 25, 2008
Messages
44
Reaction score
0
Odp: CZy Tibia to OTS?

czy po?yczone servy czy nie, NIE maj? ?adnego hostera!

Logowanie > serwer po?redni > serwer docelowy (?wiat gry)
O to mi w?a?nie chodzi?o z czego kiedy gramy jest na odwr?t i to ?wiat wysy?a kody do klienta a on je "rozszywrowuje" i przetwarza na pozycje r??nych rzeczy etc...

Debug wyst?puje gdy nasz klient nie mo?e tego odczyta? - prostym przyk?adem jest kiedy mamy na ots nowe grafiki(nie zmienione stare lecz nowe!!) i kto? si? zaloguje na nim z normalnego klienta i kiedy spotka si? z tym przedmiotem - Debug :D

WG mnie do zamkni?cia temat


PS: Co do ?wiat?w wiem ?e przydzieleni pracownicy CipSoftu zajmuj? si? serverami, a American lub Niemiec mo?e oznacza? kto utrzymuje server.
 

Gohans

Advanced User
Joined
May 16, 2008
Messages
198
Reaction score
15
Odp: CZy Tibia to OTS?

Nie rozumiem ciebie wcale ^.^
Gadasz jak bys by? pijany :D
JAkbym mia? odpowiada? na temat to bym odpowiedzia? tak:

Tibia i OTS to to samo :)
Tibia to nazwa gry :)
A OTS pochodzi od Open Tibia Server (czyli te? tibia ale w?asny server)
Teraz wi?cej osub gra na OTS...
Ale REAL tibia ciekawsza...
 

Xane

Advanced User
Joined
Aug 23, 2008
Messages
208
Reaction score
9
Odp: CZy Tibia to OTS?

A ja to widze tak :)
Tibia Powstala w niemczech, Dlatego jest 1 Firma tibi I oni maja 1 komputer dobry na 1 swiat ;], I na kazdym z tych komputerow tak jakby (Dedyk), Ale to dedyk z ich firmy...
Nie moga miec w kilku nastu miejscach naraz bo by nic nie wiedzieli oni to maja w 1 firmie np jak jest uptade to uptade'tuja wszystkie swiaty.
A co do silnika to watpie czy oni maja silnik pewnie maja cos innego tylko ots sie przez silniki robi ;] Tibia to Mmorpg i nie potrzeba dla takich ludzi silniki ;]
 

Jogi88

Misiek ; x
Joined
Aug 25, 2008
Messages
1,321
Reaction score
85
Odp: CZy Tibia to OTS?

Przysz?a odpowied?, kt?rej sam Cipsoft, nie mo?e wyt?umaczy?.

Tak wi?c, mo?e ja.
TIBIA - Gra MMORPG Stworzona przez Cipsoft.
OTS - Open Tibia Server - Stworzony Przez Graczy, kt?rym rl tibia si? nie podoba?a.


Imho
Tibia jest to firma w kt?rej pracuje oko?o 30 os?b

W Niemczech jest siedziba w (Nie wiem ;d)
A w USA jest siedziba nieznana, tam g?ownie zajmuj? si? hostingiem :)
 

Chaos

User
Joined
Jun 17, 2008
Messages
14
Reaction score
0
Odp: CZy Tibia to OTS?

By? kiedy? o tym wywiad z ich programist?, korzystaj? z publicznych serwerowni w niemczech i USA. Ka?dy serwer stoi na oddzielnym dedyku, wszystkie korzystaj? z jednej bazy danych (niemcy) - kompa maj?cego co? ponad 20gb ramu. Jeszcze ~2 lata temu baza danych sta?a na dedyku 8 gb.
 

Magic

3+3=3!
Joined
Aug 4, 2008
Messages
1,338
Reaction score
180
Odp: CZy Tibia to OTS?

A ja to widze tak :)
Tibia Powstala w niemczech, Dlatego jest 1 Firma tibi I oni maja 1 komputer dobry na 1 swiat ;], I na kazdym z tych komputerow tak jakby (Dedyk), Ale to dedyk z ich firmy...
Nie moga miec w kilku nastu miejscach naraz bo by nic nie wiedzieli oni to maja w 1 firmie np jak jest uptade to uptade'tuja wszystkie swiaty.
A co do silnika to watpie czy oni maja silnik pewnie maja cos innego tylko ots sie przez silniki robi ;] Tibia to Mmorpg i nie potrzeba dla takich ludzi silniki ;]
OMG !
Oczywi?cie ?e maj? silnik, i to wspania?y, a nie takie jakie my mamy ! :(
A kompy (dedyki) s? w r??nych krajach, a z firmami - umowa.
No i maj? program(wystarczy zwyk?a akt?wka) ?eby aktualizowa? to wszystko, co maj? tam, gdzie g??wny serv, na kt?rym pracuj? ; )
 
Status
Not open for further replies.
Top