Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123456712 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 237
Wątek: Bazyliszek
    Czeladnik
    Reputacja:
    Punkty reputacji: 4
    Podziękował(a)
    0
    Podziękowań 0 w 0 postach

Domyślnie Odp: Bazyliszek

Cytat:
    Cytat Zamieszczone przez Kozaq Zobacz post
    Witam ostatnio zobaczylem dosc ciekawy temat o czyms (nikt jeszcze nie wie co to tak dokladnie jest) co sie zwie "Basilisk" (Bazyliszek).
    Wiele osob probowalo do tego dojsc lecz nikomu sie to nie udalo.
    Znalazlem kilka starych screen shotow.
    1.http://img42.exs.cx/img42/9600/Matioftherings0021.jpg
    2.http://img.photobucket.com/albums/v3.../basilisk1.jpg (Na tym ss gdy zjedziemy na dol ujzymy napis "You may not attack this person" wiec juz wiemy ze to nie monster)
    3.http://i22.photobucket.com/albums/b3...r/bazylion.jpg (Droga do bazyliszka)
    Znalazlem jeszcze wiecej ss'ow ale to jedno i to samo.
    @Edit
    Przypomnialo mi sie cos.
    Krol Kaaz mowil cos o skorze bazyliszka, jesli przyniesiesz skore bazyliszka zostaniesz nagrodzony. (Mi sie zdaje ze tu chodzi o klucz do skarbca. Wystarczy uzyc Obsidian Knife na dead Bazyliszka). Lecz kazdy ma o tym inne zdanie.
    Co myslicie na ten temat?

Mój kuzyn mi to na realu ostatnio pokazał!!! na 8.4 tibii jeszcze...!

Wydaję mi się, że można jakoś do niego dotrzeć...
    Ostatnio edytowane przez Wujek Paladino ; 11-06-09 o 12:06
    Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

Zbanowany
    Reputacja:
    Punkty reputacji: 40
    Podziękował(a)
    0

Każdy dobrze wie, że to NPC, więc atakować go się nie da. Najprawdopodobniej on daje misję, po której wypełnieniu otrzymujemy jego skórę. Żółta kropka na mapie oznacza zejście z góry, a wejść już się nie da (taka blokada).
    Nie wiem jak dojść konkretnie do tego Bazyliszka, dziś planujemy z kolegami to rozważyć.
    Pozdrawiam.

Przodownik
    Reputacja:
    Punkty reputacji: 7
    Podziękował(a)
    0

Informacja Odp: Bazyliszek

Tylko jak widać na tym screenshocie http://img42.exs.cx/img42/9600/Matioftherings0021.jpg

Jest tam jakieś wejście z dołu to niech ktoś kto ma Tibia Bot NG zobaczy co jest pod spodem i może jakimś cudem uda mu się tam wejść lub próbujcie napisać do niego przez ścianę Hi i może coś odpowie.

@Edit

Czytałem przed chwilą że jak idzie się na Desert Questa to jest tam jakiś NPC ślepy może bazyliszek go oślepił i jak dasz mu miksturę to on odzyskuje wzrok i daje jakiś klucz może trzeba coś przy tym pokombinować możliwe że jest to rozwiązanie nurtującej zagadki BAZYLISZKA !!!!
    Ostatnio edytowane przez xajer ; 12-06-09 o 16:06
    Wygląd się nie liczy, a skoro powstała sugestia, że podpis jest za długi, to lepiej go skrócić, by nie przeszkadzać w przeglądaniu forum.

Przodownik Awatar Paczusia
    Reputacja:
    Punkty reputacji: 43
    Podziękował(a)
    0

Nie ma zejscia na dol.. -8 to ostatni poziom w tibi, nie ma nizszego, a bazyliszek wlasnie znajduje sie na -8. Watpie by slepy cos pomogl, bazyliszek zamienia w kamien nie oslepia.

Delegat Awatar Stawik94
    Reputacja:
    Punkty reputacji: 25
    Podziękował(a)
    0
    Podziękowań: 1 w 1 poście

Próbowałem i z botem i ze ślepym niestety nic... Zdaje się ze ten bazyliszek to pic..Nie da Sie zejść niżej ale interesuje mnie jedna rzecz... Bo spotkałem sie juz z takim czymś ze taka dziura była teleportem... Moze Cie Przenieść gdzieś bo takowe już widziałem... Wiec może poszukać jakiegoś teleportu który przeniesie nas do słynnego bazyliszka ?

Delegat Awatar PawciQ
    Reputacja:
    Punkty reputacji: 29
    Podziękował(a)
    0

Patrzcie co znalazłem w bibliotece krasnoludów

Mityczne stworzenie, wyklute z kurzego jaja podłożonego ropusze; może on żyć wiele wieków. Według innych legend bazyliszek rodzi się raz na sto lat z jaja złożonego przez koguta. Wyglądem przypomina olbrzymiego węża, może osiągnąć do piętnastu metrów długości. Żywi się wszelkiego rodzaju ssakami, ptakami, a także większością gadów. Jest śmiertelnym wrogiem pająków.

Do obrony służą mu kły, przede wszystkim jednak znany jest ze swojego spojrzenia – kto spojrzy mu w oczy zamienia się w kamień. Fakt ten w legendach był powszechnie wykorzystywany: bohater podstępem zmuszał bazyliszka, aby ten spojrzał w lustro lub w inny przedmiot, w którym może ujrzeć swoje odbicie, aby uśmiercić gada. Zmuszenie bazyliszka do spojrzenia w lustro jako sposób do zabicia go zostało wymyślone przez ludzi. Naturalnym czynnikiem, który może doprowadzić do śmierci bazyliszka, jest pianie koguta.

Delegat Awatar Stawik94
    Reputacja:
    Punkty reputacji: 25
    Podziękował(a)
    0
    Podziękowań: 1 w 1 poście

Pianie koguta ??? Kto to wymyślił naprawde ; D Może chodzi o jakiś przedmiot który może zastąpić pianie koguta nie wiem jakiś stary zegar czy coś ?

Rzemieślnik Awatar mandyyy
    Reputacja:
    Punkty reputacji: 1
    Podziękował(a)
    0

Super Odp: Bazyliszek

Ciekawe...być może to kolejna zagadka w której nie obejdzie sie bez paru ładnych lat poszukiwań i kombinacji...kto wie??być może jak zrobisz coś w Port Hope to sie otworzy przejście do bazyliszka(w kazordonie[tak sie to pisze?]) :o .ale kto wie?to kolejna zagadka cip praktycznie nie do rozwiązania.
    Sryy za ortografie...
    to nie jest moja mocna strona :p

Przodownik Awatar derlin
    Reputacja:
    Punkty reputacji: 9
    Podziękował(a)
    0

Źródło: Main Page ? Tibia Wiki

Basilisk
    Zawód: Potwór
    Jest w: podziemia Kazordoon
    Opis: Bazyliszek został uwięziony w podziemiach miasta Kazordoon. Liczne historie i plotki krążą na jego temat. Do jamy, w której mieszka nie da się dostać. Jest najbardziej tajemniczym NPCem w Tibii. Podobno jego ciała żąda imperator Kruzak, władca Krasnoludów. Na własne oczy zobaczyć go można w znanym miejscu do skillowania na Slime w Kazordoon.

Książki traktujące o Bazyliszku:

1. "Miner's Journal": We've dug that deep, that even we we dwarves can hardly see. Fruzek told us stories of a monster making odd sounds from below the earth.These frightening tales of the basilisk have halted our mining schedule, forcing us to double the guards protecting the miners. A Tired Miner Melc

Tłumaczenie: Kopaliśmy tak głęboko, że nawet my, krasnoludy ledwo co widzieliśmy. Fruzek opowiedział nam historię o potworze wydającym dziwne dźwięki gdzieś tam, pod ziemią. Te przerażające opowieści o bazyliszku wstrzymały nasze prace w kopalni, zmuszając nas do podwojenia liczby strażników chroniących górników.

2. "Miner's Entry": What it was i cannot say! but its horrible! horrible! We heard rumors of such things before but we just ignored them ...Im the only survivor ..that...THING...they couldn't move...they were helpless...oh why ...what....what is that..something is coming...my feet....stone..

Tłumaczenie: Co to było powiedzieć nie potrafię! Ale było okropne! Okropne! Słyszeliśmy plotki o takich rzeczach wcześniej, ale zupełnie nie zwracaliśmy na nie uwagi ...Jestem jedynym, który przeżył..tę...RZECZ...nie mogli się ruszyć...byli bezsilni...och czemu ...co....co to jest..coś nadchodzi...moje stopy...kamień..
    Quest: Sam Bazyliszek kojarzy się najczęściej z Basilisk Quest'em, na temat którego powstało już wiele legend. Niektórzy twierdzą, że ów quest jest jedynie żartem, by ludzie mieli się nad czym zastanawiać, inni, że kiedyś zadanie było wykonalne, ale z którymś z kolei update'em stało się to niemożliwe (Zejście do pomieszczenia z Bazyliszkiem przestało działać, co można łatwo udowodnić rzucając na nie jakiś przedmiot, który jak się okazuje, nie spada na dół lecz pozostaje na powierzchni. Nie można jednak wykluczyć powstania jakiegoś innego wejścia do tego miejsca). Jeszcze inni natomiast upierają się, że wciąż gdzieś w świecie Tibii kryją się wskazówki dotyczące tajemniczego potwora i próbują się do niego dostać. Nagrodą bowiem jest możliwość wejścia do skarbca w Kazordoon, skrywającego najrzadsze przedmioty z gry. Być może nigdy nie dowiemy się jaka jest prawda.

Obywatel Awatar Danon91
    Reputacja:
    Punkty reputacji: 7
    Podziękował(a)
    0

Dawno widziałem już tego Bazyliszka treniąc moim knightem i też jak wy zastanawiałem się zagadką jego "występowania tam" no i widzę ,że temat rozwija się
    a gdyby trzeba było tylko zdjąć z niego obsidian knifem skórę to było by to za łatwe aby wejść do skarbca xd

Czeladnik Awatar Elite Długopis
    Reputacja:
    Punkty reputacji: 0
    Podziękował(a)
    0

Cytat:
    Cytat Zamieszczone przez PawciQ Zobacz post
    Patrzcie co znalazłem w bibliotece krasnoludów

Mityczne stworzenie, wyklute z kurzego jaja podłożonego ropusze; może on żyć wiele wieków. Według innych legend bazyliszek rodzi się raz na sto lat z jaja złożonego przez koguta. Wyglądem przypomina olbrzymiego węża, może osiągnąć do piętnastu metrów długości. Żywi się wszelkiego rodzaju ssakami, ptakami, a także większością gadów. Jest śmiertelnym wrogiem pająków.
    Do obrony służą mu kły, przede wszystkim jednak znany jest ze swojego spojrzenia – kto spojrzy mu w oczy zamienia się w kamień. Fakt ten w legendach był powszechnie wykorzystywany: bohater podstępem zmuszał bazyliszka, aby ten spojrzał w lustro lub w inny przedmiot, w którym może ujrzeć swoje odbicie, aby uśmiercić gada. Zmuszenie bazyliszka do spojrzenia w lustro jako sposób do zabicia go zostało wymyślone przez ludzi. Naturalnym czynnikiem, który może doprowadzić do śmierci bazyliszka, jest pianie koguta.
    To brzmi troszkę jak Harry Potter i Komnata Tajemnic, chyba nie jestem pewien a co do tego bazyliszka to jest to wielka tajemnica, lub specjalna zagrywka Cip'a <xd> żeby Tibie otaczała mgiełka tajemnicy.
    Pozdro ;]
    Cytat:
    Czyż nie wstydzisz się dbać o pieniądze, sławę, zaszczyty, a nie o rozum, prawdę i o to, by dusza stała się najlepsza?

Zbanowany
    Reputacja:
    Punkty reputacji: 2
    Podziękował(a)
    0

Cytat:
    2.http://img.photobucket.com/albums/v3.../basilisk1.jpg (Na tym ss gdy zjedziemy na dol ujzymy napis "You may not attack this person" wiec juz wiemy ze to nie monster)
    to niedowód... ma zaznaczone "fallow" bardziej mnie ciekawi dlaczego niepojawia sie koloniego PZ lock. mysle ze ta zagadka sie niewyjasni. ale podejrzewam ze to jakis NPC typu Blind Orck z Rook'a ;]

Przybysz Awatar Alkestis
    Reputacja:
    Podziękował(a)
    0

Chciałbym Was zapytać, czy myślicie, że "Bazyliszek" i "Szyfr Beholderów" mogą być ze sobą powiązani ?
    Słyszałem taką historię, że Seromontis ongiś złamał ten właśnie szyfr i nagrodą za to był Winged Helmet. Tylko właśnie nie pamiętam czy miało to związek z Bazyliszkiem czy nie ;)

Jeszcze jedna sprawa. Na test serverach dzieją się różne rzeczy. Pamiętam jak GM na rooku 'namieszał' ze Spike Swordem i jeden z graczy mógł się nim pocieszyć na teście. Jeżeli ktoś z Was ma kolegę Gamemastera nie mógłby go poprosić o tp do pomieszczenia z Bazyliszkiem? Albo chociaż o odpowiedzenie na pytanie. Prawda czy mit? :)

Ah, wracając do Seromontisa. Zanim zdobył Winged Helmet przyszło my zmierzyć się z potworami, o których istnieniu żaden z nas nawet nie myślał. (Taki lekki offtop)

Przybysz
    Reputacja:
    Podziękował(a)
    0

Cytat:
    Cytat Zamieszczone przez xylfire.pl Zobacz post
    Oo.. Bazyliszek :) nie wiem czy nie zrobie sobie takiego monstera na otsa ;p . Hm..mam pytanie gdzie go można zoabczyć??
    gość szuka danych na jego temat, nie pyta czy sobie go zrobisz.. :down:

Rzemieślnik
    Reputacja:
    Punkty reputacji: 4
    Podziękował(a)
    0

Ludzie a może spróbujcie podejść w te miejsce gdzie można go zobaczyć i wtedy zsummonujcie chickena? Przecież kurczak wydaje odgłosy - może coś się stanie?

// kurczak to nie kogut. XD - Beo.
    Ostatnio edytowane przez Beoska ; 25-06-09 o 12:06

Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123456712 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów