What's new

Mapy [pomoc] ??czenie mapy lub zamiana

Status
Not open for further replies.
Joined
Oct 19, 2009
Messages
17
Reaction score
0
Witam nie wiem czy to tutaj ale mam pytanie odno?nie po??czenia mapy lub zamiany mapy ?eby silnik j? czyta? i m?g?bym na ni? wej??.

Jak zaimportowa?em mniejsz? mapk? do wi?kszej wyst?pi? b??d gdy odpala?em silnik (ten na screenie)


Jak to naprawi? ?eby wszystko by?o ok.

Te? mam pytanko czy mo?na wyci?? pewien obszar mapy razem z poziomami - jak i + tak ?eby przenie?? wybrany obszar i wklei? do np innego map edytora


Notka moderatorska:
Przenosz?.
 
B

Blackq

Guest
Odp: [pomoc] ??czenie mapy lub zamiana

Troch? s?abo opisa?e? ten tw?j pierwszy problem.

Co do kopiowania obszary mapy razem z poziomami poni?ej i powy?szymi, to jest to oczywi?cie mo?liwe. Odpalamy map? w RME, wchodzimy Edit --> Selection i dajemy Lower Floors, nast?pnie ustawiamy si? na najwy?szym pi?trze naszej mapy wciskamy CTRL + SHIFT trzymaj?c zaznaczamy lewym przyciskiem myszy jaki obszar chcemy skopiowa?, maj?c dalej wcisni?te CTRL i SHIFT dajemy prawym na zaznaczony obszar a nast?pnie COPY (kopiuj), mo?emy pu?ci? przyciski, odznaczamy zaznaczony obaszar teraz wchodzimy tam gdzie chcemy skopiowa? nasz? map? i dajemy prawym i PASTE (wklej), lub po prostu CTRL + V, i naciskamy lewym przyciskiem myszy, musimy pami?ta? ?eby ustawi? si? na tym samym pi?trze na kt?rym kopiowali?my. W najnowszym RME wyst?pi?y problemy z tym kopiowaniem tej mapy w poprzednich po wci?ni?ciu CTRL + V mieli?my map? i widzieli?my gdzie j? dajemy a teraz nie wida? przynajmniej u mnie.
 
Joined
Oct 19, 2009
Messages
17
Reaction score
0
Odp: [pomoc] ??czenie mapy lub zamiana

a czy z mapy do mapy mog? tak przekopiowa? (bez importowania) czy tylko na inne miejsce?.

A w tym pierwszym problemie nie odpala mi si? mapka (tzn odpalam silnik chc? sprawdzi? co tam zrobi?em jakie? b??dy chc? poszuka?) a wyskakuje ten b??d kt?ry masz wy?ej w linku. Nie wczytuje mi si? w og?le ta mapa do silnika po zaimportowaniu innej troch? si? mapa powi?kszy?a i od tego czasu tak jest ?e nie mog? jej uruchomi?
 
B

Blackq

Guest
Odp: [pomoc] ??czenie mapy lub zamiana

Tak tym sposobem mo?na przenie?? jaki? kawa?ek mapy do drugiej mapy, wystarczy skopiowa? i nie wy??czaj?c RME otworzy? map? na kt?r? chcemy to skopiowa? i tam wklei? ; )

No nie wiem co to za b??d mo?e by?, na zdj?ciu wida? ?e na tych pozycjach jaki? b??d z itemem, spr?buj map? odpali? w SimOne mo?e on j? wczyta.
 
Joined
Oct 19, 2009
Messages
17
Reaction score
0
Odp: [pomoc] ??czenie mapy lub zamiana

nie dzia?a mi tak albo ?le co? robi?.

Otwieram okno zaznaczam obszar kt?ry chc? przenie?? potem ctrl+n i w dowolnym miejscu chce wklei? t? mapk? co wyci??em i nie wkleja ;/

jest kto? kto by wiedzia? co to za b??d?
 

eRr

User
Joined
Feb 20, 2010
Messages
14
Reaction score
2
Odp: [pomoc] ??czenie mapy lub zamiana

Otwieram okno zaznaczam obszar kt?ry chc? przenie?? potem ctrl+n i w dowolnym miejscu chce wklei? t? mapk? co wyci??em i nie wkleja ;/

Przy wklejaniu musisz by? na tym samym poziomie na kt?rym "zacz??e?" wycina? zaznacza? mapk?.

A ten pierwszy b??d to masz w tych wspo?rz?dnych item kt?ry nie czyta silnik (czytaj: inna wersja mapy niz silnika)
 
B

Blackq

Guest
Odp: [pomoc] ??czenie mapy lub zamiana

Otwieram okno zaznaczam obszar kt?ry chc? przenie?? potem ctrl+n i w dowolnym miejscu chce wklei? t? mapk? co wyci??em i nie wkleja ;/

Je?li dobrze skopiujesz map?, dasz ctrl+n a potem wkleisz za pomoc? Ctrl + V musisz nacisn?? jeszcze lewym przyciskiem myszy w kt?rym miejscu ma si? to pojawi?. Je?li naci?niesz i nie wkleja to znaczy ?e prawdopodobnie ?le skopiowa?e?.
 
Joined
Oct 19, 2009
Messages
17
Reaction score
0
Odp: [pomoc] ??czenie mapy lub zamiana

A ten pierwszy b??d to masz w tych wspo?rz?dnych item kt?ry nie czyta silnik (czytaj: inna wersja mapy niz silnika)
A mo?na to jako? naprawi??
Otwieram okno zaznaczam obszar kt?ry chc? przenie?? potem ctrl+n i w dowolnym miejscu chce wklei? t? mapk? co wyci??em i nie wkleja ;/
Je?li dobrze skopiujesz map?, dasz ctrl+n a potem wkleisz za pomoc? Ctrl + V musisz nacisn?? jeszcze lewym przyciskiem myszy w kt?rym miejscu ma si? to pojawi?. Je?li naci?niesz i nie wkleja to znaczy ?e prawdopodobnie ?le skopiowa?e?.

spr?buj? mo?liwe ?e ?le to robi?
 
Joined
Oct 19, 2009
Messages
17
Reaction score
0
Odp: [pomoc] ??czenie mapy lub zamiana

~Od?wie?am

Jest kto? kto potrafi pom?c?
 

klonX

Advanced User
Joined
Oct 8, 2008
Messages
207
Reaction score
13
Age
113
Odp: [pomoc] ??czenie mapy lub zamiana

Ctrl + C a nie + n (napisz czy jest dobrze)

@down
404 Not Found
 
Last edited:
Joined
Oct 19, 2009
Messages
17
Reaction score
0
Odp: [pomoc] ??czenie mapy lub zamiana

bardziej by si? przyda?o o
Jak zaimportowa?em mniejsz? mapk? do wi?kszej wyst?pi? b??d gdy odpala?em silnik (ten na screenie)


Jak to naprawi? ?eby wszystko by?o ok.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top