What's new

Wywiad z GM Faerwynn'em

Status
Not open for further replies.

Mrozu69

User
Joined
Feb 17, 2009
Messages
10
Reaction score
1
Antica znana jest z sporej ilo?ci rzadkich item?w, ciekawych wojen, pojawiania si? niecodziennych potwor?w. Jest zarazem pierwszym stworzonym ?wiatem w Tibii. Jednak wielu nadal pozostaje bez wiedzy, jak to si? dzieje, ?e Antica jest wolna od botter?w i innych graczy ?ami?cych zasady. Dzisiaj, GM Faerwynn po?wi?ci? nam czas na wywiad. To old-school’owy gracz, od kt?rego wielu mo?e si? uczy?.

Pleckto: Jak d?ugo grasz w Tibi??

Faerwynn: Stworzy?em posta? Faerwyyn jako? w 1999, to by?a moja pierwsza posta?.

Pleckto: Mia?e? jakie? niedogodno?ci zwi?zane z Tibi? gdy zaczyna?e??

Faerwynn: Niedogodno?ci? Mo?e koszty, w tamtych czasach musia?e? p?aci? za ka?d? minut? dost?pu do Internetu. Wi?c to chyba to, limitowany czas, jaki mia?em wtedy na gr?.

Pleckto: Zanim zosta?e? Gamemasterem, co lubi?e? w pracy tutora? Jak d?ugo by?e? tutorem? Czy wzorowa?e? si? na kt?rym? z Gamemaster?w, czy te? mo?e sam z siebie chcia?e? zosta? kiedy? jednym z nich?

Faerwynn: Kiedy zosta?em Gamemasterem, nie by?o jeszcze tutor?w, zosta?em zauwa?ony przez jednego z ?wczesnych Gm'?w za to, co robi?em dla spo?eczno?ci jako zwyk?y gracz. Wtedy te? zapyta? mnie, czy bym nie zosta? jego Counsellorem. Po jakim? czasie na pozycji Counsellora, jeden z cz?onk?w Cipsoft zaproponowa? mi prac? Gamemastera.

Pleckto: Wielu jest ciekawych, jak cz?onkowie Cipsoftu kontaktuj? si? z nowo wybranym Gamemasterem. Jak to wygl?da?o w twoim przypadku? Jak zareagowa?e??

Faerwynn: Dzi?ki pracy Counsellora (kt?ra wymaga?a bliskiego kontaktu z twoim 'prze?o?onym' GM'em oraz omawiania wszelkich wykrocze? ludzi, kt?re mu zg?asza?e?), wiedzia?em ?e praca GM'a nie nale?y do najfajniejszych, a do tego zajmuje ci wolny czas, nie dostajesz za ni? nic, chyba ?e wi?cej do zrobienia. Dlatego te? zastanawia?em si?, czy powinienem zaakceptowa? t? propozycj?. Po dniu albo dw?ch, postanowi?em, ?e jednak przyjm? t? ofert?. W ko?cu i tak sp?dza?em sporo czasu pracuj?c dla spo?eczno?ci.

Pleckto: Jak wygl?da? tw?j pierwszy dzie? w 'pracy'?

Faerwynn: W tamtych czasach nie by?o wielu Gm'?w, byli oni wybierani przez samych Tibia Gods. Wi?c po prostu przywitali mnie, po czym m?j dawny prze?o?ony GM pokaza? mi jakie funkcje posiadaj? postacie GM’?w..

Pleckto: Czy by? to trudny wyb?r dla ciebie by wyj?? z ukrycia? Co sk?oni?o ci? do podj?cia tej decyzji, na pewno nie by?o to ?atwe, co?

Faerwynn: W tamtych czasach nie mieli?my co do tego wyboru. Wszyscy GM’owie byli znani, nie mogli ukrywa? swoich postaci. Mia?em pewne problemy z graczami, kt?rzy uwa?ali ?e mog? mnie zabija?, albo ludzi, na kt?rych mi zale?y, tylko dlatego, ?e moje decyzje jako GM by?y takie, a nie inne. Jednak wszyscy dostali to, na co zas?u?yli. Z racji, ?e przez wi?kszo?? czasu w grze raczej stoj? w miejscu i rozmawiam, nigdy nie atakuj?c innych graczy, bardzo ?atwo zauwa?am, ?e sporo os?b chce si? do mnie zbli?y? ze wzgl?du na pozycj? Gamemastera. Cipsoft pokaza?, ?e zawsze stoi po stronie GM'?w, i w niekt?rych przypadkach zako?czy?o si? to skasowaniem gildii oraz ich lider?w, kt?rzy my?leli, ?e mog? ukara? Gamemaster?w za ich decyzje.

Pleckto: Antica znana jest z rzadkich item?w. Czy posiadasz jaki?, kt?ry mo?na by zaliczy? do tego grona?

Faerwynn: Mia?em kiedy? Medusa Shield, kiedy by?y naprawd? rzadkie, jednak potem ka?dy m?g? ja mie? z questa. Poza tym, nie mam nic takiego, nie mia?em zreszt? nigdy wi?cej pieni?dzy, ni? tyle, ile wystarczy?oby na zakup domu.

Pleckto: Masz jakie? plany, by pracowa? kiedy? dla Cipsoftu? Jak np. zostanie prze?o?onym GM'?w, my?la?e? kiedy? o tym?

Faerwynn: Nie, w zasadzie nie. Zaw?d jaki studiowa?em nie ma nic wsp?lnego z prac? Gamemastera, i tego b?d? si? trzyma?.


Czas na kilka szybkich pyta?.

Pleckto: Ulubione miasto?

Faerwynn: Ab'Dendriel

Pleckto: Ulubiony ouftit?

Faerwynn: Summoner outfit, chocia? teraz lubi? Wizarda

Pleckto: Ulubiony NPC? (Penny si? nie liczy)

Faerwynn: Ashtamor.

Pleckto: Ulubiona rzecz?

Faerwynn: Wand of Inferno.

Pleckto: Najlepszy nick Gm'a?

Faerwynn: GM Island.

Pleckto: Ulubiony complain?

Faerwynn: Kiedy? odpowiedzia?em przytaczaj?c cytaty z film?w komu?, kto tylko przeklina?. Jednak p??niej, przesta? i nasza rozmowa przeistoczy?a si? w naprawd? fajn? konwersacj?.

Pleckto: Najfajniejsza chwila jako tutor/GM?

Faerwynn: Gdy by?em SGM, razem z pozosta?ymi (Taghorem I Flattery) mogli?my mie? postacie God na test serwerze. By?o to ciekawe do?wiadczenie - mie? mo?liwo?? zorganizowania quest?w typu 'znajd? mnie i spr?buj zabi? hordy potwor?w' po czym 15 graczy biega?o za tob? i pr?bowa?o ci? zabi?.

Pleckto: Do Czy chcia?by? co? przekaza? tym, kt?rzy b?d? czytali ten wywiad?

Faerwynn: Niestety jako? nic nie przychodzi mi do g?owy, wybaczcie.
 
N

Napster

Guest
Odp: Wywiad z GM Faerwynn'em

Plagiat, przenosz? do kosza.

Pozdrawiam,
Napster
 
Status
Not open for further replies.
Top