What's new

pomocy sql i xml

Status
Not open for further replies.

omggg

User
Joined
Jul 8, 2008
Messages
13
Reaction score
0
witam, mam problem. mialem evo by sentil na wersje klienta 8.1 hostowalem go i po tygodniu mialem dziwne akcje. ots coraz czesciej crashowal az w koncu mi sie zaczeli psuc npc i jak sie pisalo do npc od addonow ots crashowal, a co do crashy to nieraz bylo tak ze caly dzien chodzil a potem przez okolo 10 min crashowal po 10 sec od wlaczenia. troche kojarze jezyk xml wiec moja sprawa polega na tym. wszyscy mi mowili ze z xml nie mozna powaznego otsa zrobic i tylko na sql, czy mozna normalnie na xml grac i hostowac dluzszy czas? nie mowie o miesiacu tylko o roku albo dwoch. PROSZE O POMOC KTORA WSZYSTKO WYTLUMACZY I PORADZI. plz :(
 

Shadow

Senior User
Joined
Jul 22, 2008
Messages
685
Reaction score
64
Odp: pomocy sql i xml

@edit
Pomyli?em tematy :D Dalej nie rozumiem o co Ci chodzi, szukasz silnika sql i poradnika?

Pozdrawiam,
Shadow.
 

omggg

User
Joined
Jul 8, 2008
Messages
13
Reaction score
0
Odp: pomocy sql i xml

nie, pytam czy mozna miec xml otsa na dluzsza mete bo bardzo mi na tym zalezy i zebys troche podpowiedzial co do xml i sql cy lepsze dlaczego co jakie ma wady i zalety. bylbym wdzieczny.
 

Shadow

Senior User
Joined
Jul 22, 2008
Messages
685
Reaction score
64
Odp: pomocy sql i xml

Xml:
-mniej wydajniejsze
-wi?ksza ilo?? zu?ywanego ramu (wczytywanie pojedynczych account)
-brak nowych silnik?w- obecnie robienie silnik?w xml si? sko?czy?o, poniewa? ?r?d?a nadaj? si? tylko pod sql
- mo?na je dosy? ?atwo crashowa?
- ?atwiejszy w obs?udze
Sql:
- wydajno?? bardzo du?a- nowe silniki maj? o wiele wi?cej funkcji od xml
- baza danych mysql - z ka?dego komputera mo?emy zmieni? praktycznie wszystko co dotyczy player?w, domk?w, gildii
- mniejsze zu?ycie ramu
- ci?gle wychodz? nowe wersje silnik?w
- trudniejszy w obs?udze
- mniej crash?w
To s? jedne te z najwa?niejszych cech Sql. Co do Xml nie wychodz? ju? nowe wersje pod 8.2, a za dwa lata to b?dzie tibia 8.6 ;) Polecam Ci wzi?? si? za SQL i nawet si? nie zastanawia?, bo s? to najlepsze silniki open tibia.
Pozdrawiam,
Shadow.
 

omggg

User
Joined
Jul 8, 2008
Messages
13
Reaction score
0
Odp: pomocy sql i xml

dzieki, a mi mowili ze sql duzo wiecej zuzywa kompa. i ze mniej ludzi mi pojdzie na kompie niz na xml, prawda?
 

Shadow

Senior User
Joined
Jul 22, 2008
Messages
685
Reaction score
64
Odp: pomocy sql i xml

Do sql dochodzi obci??enie xamppa lub webserva, a chary wczytywane s? z bazy a nie z folder?w. Xml nigdy nie mia?em od razu Sql, a wi?c Ci dok?adnie nie powiem.

Pozdrawiam,
Shadow.
 
Status
Not open for further replies.
Top