What's new

-Windows 7 Wydajno?? komputera

Status
Not open for further replies.

Drags

Hennessey
Joined
Aug 5, 2008
Messages
1,024
Reaction score
125
Age
29
Witam,
Ostatnio by?em zmuszony wymieni? sobie kart? graficzn? z GeForce 8600 256mb wi?c zakupi?em o wiele lepsz? GeForce 210 1Gb. Niestety reszta mojego komputera nie daje si? tej karcie wykaza? chocia?by w grach.
M?j procesor: Intel DualCore 2.2 Ghz
RAM: 2GB

Co powinienem wymieni?, ?eby reszta partycji komputera dor?wna?a troszk? tej karcie i zwi?kszy?a si? wydajno?? komputera np. w grach.
 

Grzechu

Senior User
Joined
Nov 29, 2008
Messages
1,263
Reaction score
93
Odp: Wydajno?? komputera

Podaj o jakie gry Tobie chodzi oraz jaki masz dysk.
 

Restles

Senior User
Joined
Aug 31, 2012
Messages
616
Reaction score
51
Odp: Wydajno?? komputera

a do czego ci to niby potrzebne?
 

Zielony Pixel

Senior User
Joined
Feb 8, 2010
Messages
544
Reaction score
39
Odp: Wydajno?? komputera

mo?e wgraj Tuneup 2011 i tam wersje testow? zoptymalizuj ca?y systemik ;) powyrzuca zdefragmentuje i b?dzie szybciej chodzi? ;S
 

Mag Egzorcysta

Advanced User
Joined
Apr 17, 2010
Messages
248
Reaction score
39
Odp: Wydajno?? komputera

Nikt Ci nic nie doradzi bez dok?adnej nazwy p?yty g??wnej..

+
Szeroko?? interfejsu owej karty oraz standard pami?ci (DDR2 czy DDR3)?
 
Last edited:

Adas931

User
Joined
Oct 11, 2010
Messages
22
Reaction score
1
Odp: Wydajno?? komputera

zakup do tej p?yty lepszy procek i dodaj kostk? ramu tak ?eby by?o 4GB ??czni? i b?dzie git. Zale?y od tego czego ty wymagasz...
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
8
Odp: Wydajno?? komputera

Wydaje ci sie, ze reszta kompa muli? Przeciez ta karta jest strasznie slaba i to pewnie jej wina, a nie procesora czy ramu(chociaz pewnie tez, bo caly ten sprzet masz dosc slaby).

Generalnie to jesli chcesz grac w nowsze gry(2010+) na dobrych ustawieniach to musisz miec lepszy sprzet niz karta za 100 zl i 2 gb ramu.

Plyta z obsluga ddr3, ram 4gb albo wiecej z taktowaniem 1333 albo lepiej. Ram to grosze, wiec nie wydasz zbyt duzo.
Jesli chodzi o karte, to do gier nowszych potrzebujesz czegos duzo lepszego. Polecam w cenie okolo 350 zl radeona hd 7770. W miare dobrze ciagnie na nowych grach i da sie grac.
Procek w sumie skoro masz 2 rdzenie 2.2 ghz to nie musisz miec lepszego.

Wiec jesli chcesz kompa pod gry to kupiles jednym slowem ****owa karte, bo ona ci nic nie uciagnie, chyba, ze jakies mario czy tibie :O

Jesli chcesz cos lepszego to musisz dokupic troche ramu, bo masz malo i w dodatku pewnie wolno dzialajacego, a jesli masz stara plyte, to ja bedziesz musial wymienic, zeby mogl obslugiwac nowy ram.
Karte to co pisalem i procek zostaje.
Dopiero wtedy masz komputer do gier, jako taki...
 

Adas931

User
Joined
Oct 11, 2010
Messages
22
Reaction score
1
Odp: Wydajno?? komputera

najlepiej dokup ramu i zmie? na windowsa xp bo mniej bierze pami?ci ramu bo te 2 gb ramu co masz to na 7 to wielkie ***** xd
 

JacaMass

Active User
Joined
Apr 26, 2012
Messages
123
Reaction score
16
Odp: Wydajno?? komputera

Ten GeForce 8600 256mb jest o wiele lepszy od tej karty co kupi?e?. Dlaczego ludzie pope?niaj? taki b??d ,?e widz? o karta 1gb to kupie sobie to jest chwyt marketingowy. Sprzedawcy wciskaj? takie syfy ,?e szok to ju? starsze karty s? lepsze od tych 1gb ja bym na twoim miejscu sprzeda? t? now? kart? i kupi? jakiego? radeona lub geforca ,ale to naprawd? z wy?szej p??ki co do podzespo??w s? odpowiednie do dzia?ania gier. Je?eli naprawd? zale?y Ci na dobrej i taniej karty to mog? Ci zaproponowa? solidn? kart? graficzn? ,kt?r? ja r?wnie? u?ywam do gier jest to HD 4670 512MB DDR3 . Jest to naprawd? dobra karta w por?wnaniu mojego HD 4670 512mb to karta GeForce GT430 1gb jest s?absza(jak kto? nie wierzy mog? udowodni? ;]).

M?j staruszek
Procesor AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 3600+ 1.9GHZ
RAM: 2GB
Karta:ATI RADEON HD 4670 512MB DDR3

i pykam w takie gry jak PES 2013, COD4 MW2,MW3 <-- na ?rednich +2gb ramu jak by? dokupi? to na full,GTA IV i wiele wi?cej.

Je?eli by? zakupi? t? kart? to wystarczy ,?e jeszcze dokupisz 2gb ram do swojego sprz?tu i gry bd dzia?a?.
 
Last edited:

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
8
Odp: Wydajno?? komputera

Ten GeForce 8600 256mb jest o wiele lepszy od tej karty co kupi?e?.

Nie pierdol glupot bo nie jest, to sa ze 3 generacie kart nvidii do tylu. Co nie zmiena faktu, ze ta karta jest po prostu do **** i do niczego sie nie nadaje i to nie reszta kompa zamula gry tylko ta wlasnie karta, bo jest slaba.

@top
Jesli chcesz grac to caly kompdo wymiany prawdopodobnie.
Potrzeba wiecej ramu i do tego szybszego, stwierdzam po tym, ze karte miales do **** i wymieniles na innego smiecia w dodatku bardzo taniego. A nie obsluzy go pewnie twoja plyta, wiec plyte tez nowa musisz wziac. Karte oczywiscie lepsza. Juz masz 2 przyklady w roznych cenach. Ta 4678 to absolutne minimum. Ze sredniej polki 7770, a drozszych pewnie nie bedziesz nawet przegladac bo wezmiesz cos tanszego.
Jak wymienisz tyle sprzetu to ci pewnie zasilacz nie wyrobi jak masz slaby, wiec tez do wymiany.
Procek by mogl byc, chociaz w sumie zalezy w ogole od tego co to za cpu bo informacji za duzo nie dales.

Je?eli by? zakupi? t? kart? to wystarczy ,?e jeszcze dokupisz 2gb ram do swojego sprz?tu i gry bd dzia?a?.
Kolejna bzdura. Skad wiesz jaki ma ram? Moze ma 2 gb ale o jakims taktowaniu 200 czy 400, co mu daje gowno, bo lepiej zadziala 1gb ramu na taktowaniu 1666 przykladowo niz jak by mial powolne 4 gb. Poza tym, czy zasilacz uciagnie lepsza karte niz ma teraz? Pomyslales w ogole o tym?
Jesli dokupujesz czesci to sprawdz co ci one dadza i czy nie oplaca sie bardziej od razu calego kompa wymienic. Potem mozesz decydowac co robisz.
Jak sie nie znasz, mozesz pytac, ale musisz dawac konkretne informacje co chcesz, ile mozesz wydac i co masz teraz.
Bo jak mi mowisz, ze maslo kosztuje 2,50 zl i mam isc je kupic, a ja nie wiem gdzie jest sklep i nie mam pieniedzy to jednak ci nie pomoge. :p

Pobierz jakiegos everesta czy innego cpu-z i sprawdz co masz za sprzet. Sprawdz co mozesz na nim uciagnac. Pomysl co chcesz uciagnac i ile ci brakuje. Napisz ladnie konkretnie o co ci chodzi to dostaniesz odpowiedz czy wystarczy, ze cos zmienisz malego czy ten komp po prostu nie wydoi jesli chodzi o twoje wymagania.
 

Mag Egzorcysta

Advanced User
Joined
Apr 17, 2010
Messages
248
Reaction score
39
Odp: Wydajno?? komputera

Pobierz jakiegos everesta czy innego cpu-z i sprawdz co masz za sprzet. Sprawdz co mozesz na nim uciagnac. Pomysl co chcesz uciagnac i ile ci brakuje. Napisz ladnie konkretnie o co ci chodzi to dostaniesz odpowiedz czy wystarczy, ze cos zmienisz malego czy ten komp po prostu nie wydoi jesli chodzi o twoje wymagania.

Tak jak m?wi?em.. nikt nie powinien mu nic doradza? do p?ki nie poda pe?nej konfiguracji sprz?towej.. Proponujecie jakie? karty, ram, procka a nawet nie wiecie jaki ma zasilacz i kart? g??wn?..
 

Drags

Hennessey
Joined
Aug 5, 2008
Messages
1,024
Reaction score
125
Age
29
Odp: Wydajno?? komputera

Ludzie, po samym sprz?cie chyba wida?, ?e nie sram na pieni?dzmi na tyle ?eby kupowa? karty graficzne po 4 st?wy. Prosi?em o informacje co mog? zmieni? ?eby jak najwi?cej wyci?gn?? z takiej karty jak? mam. Bo gierki kt?re chodzi?y mi na minimalnych/?rednich teraz chodz? mi g??wnie na ?rednich. Nie mam hajsu na tyle by odpicowa? ca?y m?j 7-letni komputer, wi?c prosz? tylko o jakie? rady. Sam na komputerach si? do ko?ca nie znam ze strony technicznej dlatego za?o?y?em ten temat.

Moja p?yta g??wna: Gigabyte GA-M52S-S3P v2

@kikimora
Bawi mnie to z jakim zaanga?owaniem gardzisz moim sprz?tem itp :)
Wyobra? sobie, ?e dotar?o do mnie za pierwszym razem, ?e karta jest ****owa? Po kiego grzyba to ci?gle powtarzasz?
 
Last edited:

Xinum

Never Give Up!
Joined
Dec 23, 2009
Messages
578
Reaction score
67
Odp: Wydajno?? komputera

Mo?esz dokupi? sobie 2-4GB Ramu. Jaki masz zasilacz? M?g?by? spr?bowa? overclockingu, aby podkr?ci? procesor oraz kart? graficzn?.
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
8
Odp: Wydajno?? komputera

Prosi?em o informacje co mog? zmieni? ?eby jak najwi?cej wyci?gn?? z takiej karty jak? mam.
Karte na pierwszym miejscu?
To ona jest slaba, wiec duzo z niej nie wyciagniesz, nie wazne ile kupisz ramu czy jaki procesor. Musisz sie z tym pogodzic. Wydawalo ci sie, ze kupiles super karte i reszta sprzetu jest slaba, a tak na prawde, slaba jest ta karta. Ram mozesz dokupic, moze lekko pomoze, a drogi nie jest.
W sumie twoja plyta nie obsluguje ddr3, wiec za takie 2 gb ramu zaplacisz jakies 80zl+. Jak by obslugiwala, to bys zaplacil ok 30 zl za 2 gb ktore by byly 2x szybsze od tych dla ddr2.
Jako ze cenilem twoj sprzet niezbyt dobrze to dostales oferty kart za 300 czy 400 zl. Jak bys sral pieniedzmi to bym ci polecal ...

Bo gierki kt?re chodzi?y mi na minimalnych/?rednich teraz chodz? mi g??wnie na ?rednich.
I tak wlasnie beda chodzic. Karta ktora kupiles nie jest "duzo lepsza". Jest minimalnie lepsza od tej ktora miales. Nie nadaje sie do lepszych gier. Tylko tobie sie tak wydaje, ze pojda lepsze gry i zamula reszta kompa. Tak nie jest. Kolejny raz powtarzam, ta karta jest slaba...

Podkrecanie ma maly sens. Slaby sprzet, podkrecisz o jakies 10%, co ci to da? Na srednich zamiast 35 bedziesz mial 39 fps... A jak zwiekszysz na wysokie to ci i tak spadnie d ozbyt malej wartosci zebys mogl pograc. Czyli to zwiekszenie z 20 na 22 czy 23 fps ci nic nie da. A po podkreceniu ciagnie wiecej pradu + duzo szybciej sie zuzywa i bedziesz musial niedlugo kupic nowa bo sie najzwyczajniej spali z powodu intensywnej pracy.

Skoro "nie srasz pieniedzmi", masz karte jaka masz, tanio mozesz ewentualnie dokupic ze 2 giga ramu i tyle. Ale tez ci to duzo nie pomoze. Dlatego musisz sie pogodzic z tym, ze nie pograsz w nic lepszego na wysokich detalach, do czasu az bedziesz srac pieniedzmi zeby kupic slaby, ale wystarczajacy sprzet za okolo 1500 zl calosc.
 

JacaMass

Active User
Joined
Apr 26, 2012
Messages
123
Reaction score
16
Odp: Wydajno?? komputera

Ha Ha Ha. Co ty chcesz wycisn?? z tej karty? wyci?gniesz z tej karty 0. Im bardziej j? b?dziesz podkr?ca?, tym bardziej b?dziesz pogarsza? kart?. Tak jak pisa?em ,?e twoja stara karta ma identyczne osi?gi co 1gb nawet minimalnie lepsze ,ale nie przecie? ja g?upoty pierdole tak stwierdzi? pan Kikimora. Tyle co ja kart kupi?em to si? w g?owie nie mie?ci a? natrafi?em na swoj? zdobycz i jestem z niej zadowolony chocia? to jest 512mb ,ale zwala z n?g. Teraz te nowe karty typu GT430,440,460 i ni?sze s? o wiele s?absze,ale no c?? tak to jest jak kupuje si? w ciemno i nie wiem co za baran Ci j? doradzi?.

Mo?e i jeszcze nie jest a? taka s?aba ta karta tylko ,?e do pe?ni dzia?ania tej karty musia?by? dokupi? w?a?nie ko?? ramu 4GB lub ewentualnie 2gb i wszystko by by?o w porz?dku . Tylko ,?e jak b?dziesz mia? zamiar kupi? ramy to te? zapytaj kogo? dobrego kto Ci doradzi jakie ramy kupi?. Po tym wszystkim powinno ?miga? Ci wszystko elegancko w takiego BF3 pograsz sobie bez problemu.
 
Last edited:

Drags

Hennessey
Joined
Aug 5, 2008
Messages
1,024
Reaction score
125
Age
29
Odp: Wydajno?? komputera

Dobra, prosz? o zamkni?cie tematu bo jedyne co si? dowiaduj? co post to to, ?e jestem debilem i kupi?em lipn? kart? :)
Zdarza si?, nie znam si? na sprz?cie i bd musia? sobie z tak? kart? ?y? p?ki co i basta.
Ram sobie w najbli?szym czasie dokupi? i basta.
 

Drags

Hennessey
Joined
Aug 5, 2008
Messages
1,024
Reaction score
125
Age
29
Odp: Wydajno?? komputera

Po ch**u zamkni?te. Good Job ktokolwiek tu moderuje.
 
Status
Not open for further replies.
Top