What's new

Wszystko o ventrilo

Status
Not open for further replies.

Ventrilo

New User
Joined
Sep 15, 2008
Messages
0
Reaction score
0
Gdzie mo?na dosta? Ventrilo?

Nale?y wej?? na stron? programixy.yoyo.pl/programs/games/ventrillo/ VenrtriloMx4.6.1 - i ?ci?gn?? odpowiedni? dla systemu operacyjnego wersj?. Uk?ad gwiazd mi m?wi, ?e b?dzie to wersja dla VentriloMx4.6.1. Plik zajmuje zaledwie ok. 1,31MB. Nast?pnie instalujemy Ventrilo na swoim komputerze w dowolnej lokacji.
Jak pod??czy? si? do klanowych rozm?w?

1. Nale?y uruchmi? program Ventrilo. Pojawi si? okno (patrz: fot.1), w kt?rym nale?y skonfikurowa? program do po??czenia si? z serwerem. Najpierw klikamy na strza?k? znajduj?c? si? po prawej stronie pola User Name.

2. Pojawia si? okienko U?ytkownika Wybieramy 'New', a w nastepnym okienku wpisujemy nazwe u?ytkownka, kt?ra bedziemy si? logowa? do pokoi klanowych. Wysoce wskazane jest wybranie nazwy swojej g??wnej postaci. Zamykamy okna klikaj?c na OK.

3. Wracamy do okna z fot.1 i klikamy na druga strza?k?, tym razem odpowiedzialn? za 'adres' serwera. Pojawia nam si? okno przedstawione na fot.3. Wybieramy 'New', wpisujemy nazw? serwera (ja nazwa?em go po prostu Opeth). W polach poni?ej wpisujemy nast?pnie adres IP, numer portu oraz has?o. Uwaga: powy?sze dane mo?na uzyska? u cz?onk?w klanu korzystaj?cych z Ventrilo. Akceptujemy OK

4. Zn?w pojawia nam si? okno z fot.1. Je?li mamy wybran? swoj? nazw? w 'User Name' oraz nazw? serwera w 'Server', to mo?emy klik?? 'Connect'. Naszym oczom powinno si? ukaza? okno zamieszczone poni?ej (fot.4). Aby rozpocz?? rozmowe, nale?y klikn?? na nazw? pokoju (og?lnym pokojem jest tutaj '4 kanapka & friends').

Istotne zaawansowane opcje konfiguracyne

1. Teoretycznie Ventrilo powinno dzia?a? z ustawieniami domy?lnymi - nigdy jednak tego nie pr?bowa?em, a wiem, ?e w naszym przypadku nale?a?oby jeszcze co nieco poustawia?. Klikaj?c na przycisk 'Setup...' pojawi si? ca?kiem spore okno konfiguracyjne (patrz:fot.5). Ogolnie wida? co powinno by? zaznaczone, a co nie. By? mo?e mo?na to jako? lepiej ustawi?, dla mnie jednak ta konfiguracja dzia?a znakomicie.

Bardzo istotn? rzecz? jest tutaj zaznaczenie opcji Use 'Direct Input to detect Hotkey', a nastepnie troche poni?ej, w okienku Hotkey klikamy najpierw myszk?, a potem obojetnie jakim klawiszem czy myszk?, kt?ry bedzie p??niej s?u?y? do aktywowania mo?liwo?ci m?wienia w Ventrilo. Ja wybra?em lewy ALT, gdy? nie u?ywam go do pisania, ani walki, wi?c mog? go u?ywa? swobobnie. Jak widzicie po tej operacji odznaczy?em opcj? 'Use...'.

Je?eli kto? jeszcze nie rozumie o co chodzi z tym klawiszem, to ju? wyja?niam. Ventrilo dzia?a na zasadzie ograniczonego limitu os?b m?wi?cych. Dlatego aby m?c co? powiedzie?, nale?y mie? wcisni?ty wybrany przez siebie klawisz.

2. Je?eli denerwuj? kogo? wyg?aszane przez 'robota' komunikaty o wchodz?cych / wychodz?cych/ itd. nale?y wybra? drug? zak?adk? w opcjach konfukuracyjnych (Setup) i wybra? w ka?dej pozycji 'Nothing'.

am nadziej?, ?e ten kr?tki poradnik pomo?e i zach?ci do korzystania z Ventrilo. Je?eli pope?ni?em jak?? gaf?, prosz? o powiadomienie w pm-ce na forum.

Je?eli trafi?e? tu przypadkiem, i nie wiesz o czym m?wi? wspominaj?c klan, czy Opeth - zapraszam serdecznie do zapoznania si? z klanem graczy w Lineage 2 (MMORPG) na serwerze Gustin o wdzi?cznej nazwie Opeth.



Pozdrawiam serdecznie - Morderca ^^
 
Status
Not open for further replies.
Top