What's new

Studia-pasja czy pieni?dze ?

Status
Not open for further replies.

Artin

Advanced User
Joined
Dec 20, 2008
Messages
310
Reaction score
44
Czy uwa?acie,?e studia nie s? po to, ?eby uczy? si? tego, co interesuje, tylko ?eby uczy? si? tego, co mi przyniesie pieni?dze-nawet gdyby si? tego nie lubi?o ?
 
Joined
Jul 28, 2009
Messages
10
Reaction score
1
Odp: Studia-pasja czy pieni?dze ?

Uczysz si? tego co Ci? interesuje, a i mo?esz z tej dziedziny mie? dobr? prac?. Ale je?eli masz zamiar zosta? w Polsce to musisz i?? niestety na studia kt?re przynios? Ci zysk. Dzisiaj studia humanistyczne i przyrodnicze s? s?abym wyborem bynajmniej tak w tv s?ysz?, ale je?eli kto? si? b?dzie kierowa? ciekawo?ci? to potem nie b?dzie mia? pracy.

Najlepiej, p?j?? na te kt?re dadz? nam zysk.
 
Last edited:

Amigoo

User
Joined
Mar 9, 2009
Messages
29
Reaction score
4
Odp: Studia-pasja czy pieni?dze ?

Najlepiej, p?j?? na te kt?re dadz? nam zysk.

Fail... Wi?kszej g?upoty, to od d?uugiego czasu nie s?ysza?em. Panie, czy? ty oszala??
Studia, u?ywaj?c pseudo metafory, maj? by? czym? na wz?r ameryka?skich szk??ek, w kt?rych wybierasz kierunki, kt?re Cie interesuj?. Bo teraz ka?esz humani?cie i?? na ekonomie...
Co z tego, ?e nawet jakim? cudem, modlitw?, czy inn? bzdur? je zda, skoro i tak b?dzie mato? i prace b?dzie odpierdala?. Bo nawet jak ow?, g??b znajdzie to b?dzie dzie? w dzie? przychodzi? i patrzy? w znienawidzone cyferki, hail.
Nawet w epoce prze?adowania jakiego? zawodu, je?eli kochasz to co robisz, sprawia Ci to przyjemno?? i nie masz problemu z wybraniem kobiety z mocnymi nogami, a ksi??ki (no mo?e przesadzi?em...) to i tak osi?gniesz sukces.
To tak, jak z "Billim" Gates. Wydawa?oby si?, ?e inne firmy ju? nie maj? prawa istnie?, a jak zamiesza?y w historii internetu, ma?e firemki, kt?re zniszczy?y microsoftowi marzenia, na temat tego, by internet by? tak? autostrad?, a na bramkach, w kt?rych dkomnuje si? p?atno?ci, stali ludzie z brudnymi ?apami microsoftu i pobierali kase...
Je?eli co? robisz z sercem, nie zwa?aj?c na to, ?e jaki? kretyn Sean, m?wi Ci, ?e na tym nie zarobisz, masz szanse na sukces. Przestroga tego z taka, humonisto... nie id? na ekonomie, daruj nam, daruj sobie... Nie s?uchaj Seana!!
 
Joined
Jul 28, 2009
Messages
10
Reaction score
1
Odp: Studia-pasja czy pieni?dze ?

Fail... Wi?kszej g?upoty, to od d?uugiego czasu nie s?ysza?em. Panie, czy? ty oszala??
Studia, u?ywaj?c pseudo metafory, maj? by? czym? na wz?r ameryka?skich szk??ek, w kt?rych wybierasz kierunki, kt?re Cie interesuj?. Bo teraz ka?esz humani?cie i?? na ekonomie...
Co z tego, ?e nawet jakim? cudem, modlitw?, czy inn? bzdur? je zda, skoro i tak b?dzie mato? i prace b?dzie odpierdala?. Bo nawet jak ow?, g??b znajdzie to b?dzie dzie? w dzie? przychodzi? i patrzy? w znienawidzone cyferki, hail.
Nawet w epoce prze?adowania jakiego? zawodu, je?eli kochasz to co robisz, sprawia Ci to przyjemno?? i nie masz problemu z wybraniem kobiety z mocnymi nogami, a ksi??ki (no mo?e przesadzi?em...) to i tak osi?gniesz sukces.
To tak, jak z "Billim" Gates. Wydawa?oby si?, ?e inne firmy ju? nie maj? prawa istnie?, a jak zamiesza?y w historii internetu, ma?e firemki, kt?re zniszczy?y microsoftowi marzenia, na temat tego, by internet by? tak? autostrad?, a na bramkach, w kt?rych dkomnuje si? p?atno?ci, stali ludzie z brudnymi ?apami microsoftu i pobierali kase...
Je?eli co? robisz z sercem, nie zwa?aj?c na to, ?e jaki? kretyn Sean, m?wi Ci, ?e na tym nie zarobisz, masz szanse na sukces. Przestroga tego z taka, humonisto... nie id? na ekonomie, daruj nam, daruj sobie... Nie s?uchaj Seana!!

Ooo tak, kretyn si? odezwa?. Lubi? zbiera? li?cie i je rozwala? na czynniki pierwsze, sprawia mi to przyjemno??. Dobrze tak? prac? b?d? mia?, ale kto mnie przyjmie do rozrywania li?ci na kawa?ki? Lepiej i?? na stolarza, praca ci??ka ale zarobek lepszy ni? ci?cie listk?w na kawa?ki, w dodatku takiej pracy nie ma.

Pozatym jeb??em babola, mia?o by? humanistyczne a nie humanitarne ^.^

Pozatym, w tv m?wi? ?e na humanistyke itp. to ma?o jest zapotrzebowania. Lepiej ju? Matematyczno przyrodnicze studia.
 

Xayan

Senior User
Joined
Jul 4, 2009
Messages
2,608
Reaction score
390
Age
28
Odp: Studia-pasja czy pieni?dze ?

Ja zamierzam i?? na informatyk? - to mnie interesuje. W przysz?o?ci chcia?bym za?o?y? sklep komputerowy lub naucza? w szkole. Tyle, nic wi?cej mi do szcz??cia nie trzeba. :)

@Down:
Tak, zdaj? sobie z tego spraw?, jednak nie chc? by? Bilem [Gej]tsem, tylko normalnym nauczycielem :p U nas takich ma?o :D
 
Last edited:

Amigoo

User
Joined
Mar 9, 2009
Messages
29
Reaction score
4
Odp: Studia-pasja czy pieni?dze ?

Ooo tak, kretyn si? odezwa?. Lubi? zbiera? li?cie i je rozwala? na czynniki pierwsze, sprawia mi to przyjemno??. Dobrze tak? prac? b?d? mia?, ale kto mnie przyjmie do rozrywania li?ci na kawa?ki? Lepiej i?? na stolarza, praca ci??ka ale zarobek lepszy ni? ci?cie listk?w na kawa?ki, w dodatku takiej pracy nie ma.
Pozatym jeb??em babola, mia?o by? humanistyczne a nie humanitarne ^.^
Pozatym, w tv m?wi? ?e na humanistyke itp. to ma?o jest zapotrzebowania. Lepiej ju? Matematyczno przyrodnicze studia.

Czy ty naprawd? nie rozumiesz tekstu czytanego? Przed chwil? Ci wyja?ni?em dlaczego, humanista nie powinien i?? na ekonomie..? Zreszt? tw?j przyk?ad jest tak denny, ?e a? ?m"i"szny...

Ja zamierzam i?? na informatyk? - to mnie interesuje. W przysz?o?ci chcia?bym za?o?y? sklep komputerowy lub naucza? w szkole. Tyle, nic wi?cej mi do szcz??cia nie trzeba. :)

To fest informatyk. W dzisiejszych czasach, wi?kszo?? ludzi nim chce by?, a tylko ?wier? z nich potrafi wyja?ni? czym jest informatyka :".
 

Freebo

User
Joined
Jul 3, 2009
Messages
36
Reaction score
4
Age
30
Odp: Studia-pasja czy pieni?dze ?

Przecie? to mo?na po??czy?. Je?li co? robisz z pasj? a do tego masz g?ow? do interesu to i pieni?dze mog? z tego pop?yn??. : )

Id?c na studia imo wi?kszo?? liczy na znalezienie dobrej, dobrze p?atnej pracy po ich uko?czeniu. Takich co id? studiowa? tylko dlatego, ?e lubi? zdobywa? nowa wiedz? jest raczej ma?o. ; )
 

Amigoo

User
Joined
Mar 9, 2009
Messages
29
Reaction score
4
Odp: Studia-pasja czy pieni?dze ?

Przecie? to mo?na po??czy?. Je?li co? robisz z pasj? a do tego masz g?ow? do interesu to i pieni?dze mog? z tego pop?yn??. : )
Id?c na studia imo wi?kszo?? liczy na znalezienie dobrej, dobrze p?atnej pracy po ich uko?czeniu. Takich co id? studiowa? tylko dlatego, ?e lubi? zdobywa? nowa wiedz? jest raczej ma?o. ; )

Je?eli ma si? smyka?k?, to i po gimnazjum mo?na rozkr?ci? w?asny biznes. Studia trzeba traktowa?, jako "koneting pip?l" :))) oraz, jako co? co ma nas tylko przygotowa?, wydedukowa? w dziedzinie, w kt?rej chcemy by? kr?lami...
 

Vendeto

First to fight!
Joined
May 22, 2008
Messages
2,400
Reaction score
400
Age
28
Odp: Studia-pasja czy pieni?dze ?

Uczysz si? tego co lubisz, co Ci? pasjonuje. Dzi?ki wykszta?ceniu w tym kierunku b?dziesz mai? dobry zaw?d, oraz sam? przyjemno?? z pracy, takie jest moje zdanie. ;)
 

Aviolles

Advanced User
Joined
Jul 31, 2009
Messages
202
Reaction score
21
Age
23
Odp: Studia-pasja czy pieni?dze ?

Ja uprawiam stunt. Gdy b?d? ju? profesjonalist?, m?g? bym na tym zarabia? nie ko?cz?c gimnazjum, ale co po cz?owieku bez wiedzy podstawowej? Sko?cze zawodow? szko?? i b?d? dalej trenowa? to co chc? i to co jest moim hobby - moj? pasj? w kt?r? mocno si? anga?uje. Studia nie s? tu potrzebne.

Taka jest ma przysz?o??, nie ma tu co gada?. Gdy cz?owiekowi jest ?le, potem zaczyna ?a?owa? ?e wzi?? zaw?d dla kt?rego wi?cej zarabia, ale pracuje ci??ej ni? robi? to co lubi a zarabia nawet wi?cej. Wystarcz? znajomo?ci.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top