What's new

- ElfBot radzenie sobie z zacinaj?cym si? cavebotem .

Status
Not open for further replies.

LeciNa Bocie

Active User
Joined
Dec 5, 2013
Messages
74
Reaction score
2
witam :)
tak jak w temacie chcia?bym si? dowiedzie? jak mo?na radzi? sobie z zacinaj?cym si? cavebotem ..
mnie osobi?cie cz?sto zdarza si? , ?e bot si? zatnie ( u?ywanie czaru exani tera , zej?cie/wej?cie po schodach/drabince )
a waypoints polec? dalej .. s? skrypty , kt?re poruszaj? postaci? gdy ta stoi x czasu ale u mnie egzaminu to nie zdaje
gdy? bot nie przeskoczy wpt z labelami ( kupowanie assassin star , pot?w )
jak mo?na sobie z tym poradzi? ?
ja osobi?cie u?ywam skryptu na xlog gdy posta? stoi x czasu bo przynajmniej odnawia mi si? stamina a posta? nie stoi do rana :))
 

LeciNa Bocie

Active User
Joined
Dec 5, 2013
Messages
74
Reaction score
2
Odp: radzenie sobie z zacinaj?cym si? cavebotem .

postanowi?em od?wie?y? temat bo ca?y czas mnie to nurtuje .
do?? cz?sto zdarza mi si? , ?e bot stanie w miejscu a waypointsy polec? dalej , wtedy jest ju? DU** ,
nie przelec? od nowa bo zatrzymaj? si? na przyk?ad na takich poleceniach ; countitemsvisible 3155 | if [$count < 550] gotolabel sd , if [$itemcount.7368 <= 50 || $itemcount.237 <= 160] gotolabel refdep | else gotolabel start , czy odk?adaniu loota .. bot ich nie przeskoczy ..
zastanawia?em si? nad takim czym? , ?e je?eli posta? stoi x czasu to gotolabel .. wed?ug Was mo?na by?o co? takiego zmajstrowa? ?
czy mo?e jaki? jeszcze inny spos?b ?
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
8
Odp: radzenie sobie z zacinaj?cym si? cavebotem .

PHP:
auto 200 if [$standtime >= 30000] {skip}
Jesli stoi 30 sekund przeskakuje do nastepnego wpt. Jak sie zaczyma, wpt przeskakuja, a jak nie moga przeskoczyc, to powinien to zrobic ten skrypt. Przynajmniej w teorii. W uj czasu elfa nie uzywalem i nie pamietam zbyt dobrze nawet tego ;P
No ale jesli nie, to mozesz tez probowac z labelem. Problem w tym, ze jak sie zatrzyma w jakims miejscu, a label bedzie zbyt daleko zeby do niego dojsc, bot i tak znow zacznie przeskakiwac i znow moze sie zatrzymac na jakims skrypcie...

Rozwiazaniem bylo by robic poprawne waypointy. To jest, np przy exani tera itp dodac warunek sprawdzajacy pozycje gracza. Jesli nie ma tej pozycji to sie nie zetnie tylko wroci jeden czy iles wpt i znow sproboje podejsc na odpowiednia kratke. A na dole po zejsciu np dodac warunek spradzajacy tez na ktorym jest pietrze zanim pojdzie dalej, tak, zeby nie latal po calych wpt jak jest na zlym pietrze.W ten sposob sie nie zatnie przez to, ze nie uzyl czaru np przez exhaust albo przez to, ze stal na zlej kratce. Po prostu trzeba bare rzeczy ogarniac w robieniu wpt zeby je robic w 100% dobrze.
 

LeciNa Bocie

Active User
Joined
Dec 5, 2013
Messages
74
Reaction score
2
Odp: radzenie sobie z zacinaj?cym si? cavebotem .

dzi?ki :)
nigdy nie s?ysza?em o sprawdzaniu pozycji gracza ,
m?g?by? zademonstrowa? jak to wygl?da ?
z ch?ci? bym sobie co? takiego zrobi? :)
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
8
Odp: radzenie sobie z zacinaj?cym si? cavebotem .

islocation - wykona akcj? tylko wtedy, gdy jeste? na tym samym SQM co action waypointu
isnotlocation - wykona akcj? tylko wtedy, gdy nie jeste? nie tym samym SQM co action waypointu
isdistance X - wykona akcj? tylko wtedy, gdy jeste? X SQM od action waypointu
isnotdistance X - wykona akcj? tylko wtedy, gdy nie jeste? X SQM od action wypointu
isposz POSZ - wykona akcj? tylko wtedy, gdy jeste? na danym poziomie (wsp??rz?dna z)

Albo w zasadzie to samo mozna napisac przy pomocy zmiennych $posx $posy $posz.
Np dla ostatniego, mozna dac albo:
isposz 8
Albo:
if [$posz == 8]

Przykladowy action:

islocation say exani hur "down
isnotlocation gotolavel 2wptdotylu


Wtedy jak stoisz na dobrej kratce uzywa czaru. Jak stoisz np kratke obok to cofa sie do labela o nazwie 2wptdotylu, czyli np 2 wpt do tylu jak nazwa wskazuje i wtedy znow proboje podejsc w okreslone miejsce ;P

Poza pozycja sprawdzac by tez wypadalo w niektorych sytuacjach kierunek w ktorym sie patrzy.
Bo np ma uzyc patrzac w dol exani hur down. A jak patrzy w gore to znow zwiesi bota.
Od tego jest zmienna $dir...
Np: if [$dir == 3] {say exani hur down}

To wszystko tak na prawde to sa podstawy elfa... Trzeba tylko znac funkcje jakie ten bot ma. Pierwszy lepszy poradnik i masz wszystko wyjasnione. Dalej to tylko zalezy od ciebie jak potrafisz wykorzystac to co oferuje bot. Problem jest taki, ze wiekszosc osob nie mysli co robi, szczegolnie przy robieniu wpt... Zrobienie labela czy innego depositera juz ich przerasta, bo dla nich jak na expie dadza action gotolabel xxx a label xxx bedzie w depo milion kratek dalej, to jest ok. Bo po prostu trzeba ogarnac krok po kroku gdzie co i jak, kazdy wpt, kazda kratke, czy zeby gdzies dojsc, ja musze po prostu sie tam pojawic, czy najpierw np przejsc przez 2 teleporty i po schodach...
 

LeciNa Bocie

Active User
Joined
Dec 5, 2013
Messages
74
Reaction score
2
Odp: radzenie sobie z zacinaj?cym si? cavebotem .

na pewno teraz poprawie swoje wpt :)
dzi?ki wielkie .

---------- Tre?? dodana o 00:31 ----------

Przykladowy action:

islocation say exani hur "down
isnotlocation gotolavel 2wptdotylu

posta? po u?yciu w moim przypadku czaru exani tera
wykonuje nast?pnie kolejn? czynno?? z action i cofa ca?y czas do labelu , tutaj 2wptdotylu :)
co powoduje , ?e posta? staje w miejscu :)
 
Status
Not open for further replies.
Top