What's new

OTS? Jaki sprz?t?

Status
Not open for further replies.

Ynuxival

Active User
Joined
Mar 11, 2009
Messages
87
Reaction score
0
Witam! Chcia?bym si? Was zapyta? co jest wa?ne przy tworzeniu OTS?? chodzi mi tu o komputer np RAM czy procek??
 

panujo

Active User
Joined
Jan 17, 2009
Messages
129
Reaction score
11
Odp: OTS? Jaki sprz?t?

Chcesz hostowa? na kompie?
Je?eli tak to tu ma du?e znaczenie mapa, ale pomijaj?c to najwa?niejszy jest RAM... min. 2giga, procek hmm... dwurdzeni?wa starczy. P??niej to ju? internet.... od tego zale?y ile Ci poci?gnie ludzi na maksa.
Je?eli Dedyk: Dla ludzi 150+ minimum 4 giga ramu, procki na ovh z tym ramem mog? by?. My?l?, ?e taki dedyk wytrzyma 400 player?w. P??niej to ju? wiesz, takie bajkowe... :p
 

Ynuxival

Active User
Joined
Mar 11, 2009
Messages
87
Reaction score
0
Odp: OTS? Jaki sprz?t?

No tak ale jak nie potrzebuje nie wiadomo czego xD wystarczy ?e ots utrzyma 40 os?b xD
 

QS1989

User
Joined
Nov 13, 2009
Messages
36
Reaction score
0
Odp: OTS? Jaki sprz?t?

my?le ze mimo wszystko 2gb ram i procek intel core dual chociaz 2.2ghz to ci powinno utrzyma? 40 osob hm tez duzo zalezy od twojego dostawcy neta bo jak masz neo 256kb/s ;D to wiesz ;p lagi beda ?miertelne :D
 

Ynuxival

Active User
Joined
Mar 11, 2009
Messages
87
Reaction score
0
Odp: OTS? Jaki sprz?t?

O to info o moim kompie co radzicie dokupi? xD

Typ Procka: AMD Athlon XP 1666 MHz (12.5 x 133) 2000 +

RAM : 768 MB

Pr?dko?? NETA : 800 kb/s w nocy 2x szybciej xD
 

QS1989

User
Joined
Nov 13, 2009
Messages
36
Reaction score
0
Odp: OTS? Jaki sprz?t?

<up@> hehe ;d szczerze powiem ci ze wszystko :D najlepiej nowy komp ;D procek masz slaby ma?o ram masz ;D neta tez nie masz za fajnego :(
ja robie ots i sam sie boje ze nie utrzymam duzo ludzi
mam
2GB ram Procek Intel Core duo 2.66ghz neta hmm w sumie bez limitow zadnych wiec o neta sie nie boje ;p tylko o swojego kompa :( mysle zeby dokupic Ramy jeszcze z 2 gb albo wywalic tamnte i do kupic 4x po 2GB czyli razem 8gb ram i podkrecic procka do 3ghz i na takim sprzecie juz bym mogl zadzialac :D ale narazie musze sie nacieszyc tym co mam :p
 

Ynuxival

Active User
Joined
Mar 11, 2009
Messages
87
Reaction score
0
Odp: OTS? Jaki sprz?t?

hehe to jak by co? to mog? pom?c przy OTS :p ja otsa mia?em na 30 os?b ale mia?em :p

a tak w og?le to ile os?b by umie?ci? m?j komputer teraz?
 
Last edited:

QS1989

User
Joined
Nov 13, 2009
Messages
36
Reaction score
0
Odp: OTS? Jaki sprz?t?

tez kiedys mialem ale to jeszcze czasy XML ;D i tibi 7.6 :D byl latwy i nie mialem routera :p a teraz robie pod 8.5 i mam problem z portami bo nikt nie moze sie zalogowac :( i nie wiem co jest zle ;/ hm tez mam pare problemow z mapa ;/ ale ??z jakos sobie z tym poradze najwazniejsze dla mnie zeby mogli do mnie zalogowac ludzie bo jak nie beda mogli to nie mam po co robic go :d
 

Ynuxival

Active User
Joined
Mar 11, 2009
Messages
87
Reaction score
0
Odp: OTS? Jaki sprz?t?

QS to jak s?dzisz ile ludzi utrzymam max xD ?? a ja mam router :p
 
Last edited:

QS1989

User
Joined
Nov 13, 2009
Messages
36
Reaction score
0
Odp: OTS? Jaki sprz?t?

s?dze ze do 30 maxx zalezy tez od jak masz zawalonego kompa ;d jak ci system dziala ;p ale do 30 mysle ze pociagnie ale bedzie ciezko bo lagi na bank bed?
 

Sanely

Advanced User
Joined
Dec 12, 2009
Messages
151
Reaction score
21
Odp: OTS? Jaki sprz?t?

Jak chcesz tylko na 40 os?b to kup sobie lepiej VPSa/RPSa a nie bedziesz dokupywal cos do PC.

btw. jak juz cos, to kup sobie kostke 2 GB ram (tanio nawet stoj?)
 

Ynuxival

Active User
Joined
Mar 11, 2009
Messages
87
Reaction score
0
Odp: OTS? Jaki sprz?t?

Sanely a mo?esz mi co? wi?cej wyt?umaczy? o tych VPS i RPS?? I ile to kosztuje :p??

repucik b?dzie :p
 
Last edited:

Armanix92

User
Joined
Dec 15, 2009
Messages
34
Reaction score
1
Odp: OTS? Jaki sprz?t?

na 40 osob starczy 1gb ram i dobry internet j??eli b?dziesz mia? bardzo dobre ??cze wejdzie ci nawet wi?cej osob
chyba ze masz zawalonego kompa i muli :)
 

Overnage

Przodownik
Joined
Jul 4, 2008
Messages
193
Reaction score
26
Age
28
Odp: OTS? Jaki sprz?t?

Zamiast wymy?la? z wymaganiami, daliby?cie tabele z mniej wi?cej przybli?onymi danami :

Code:
 Dane przybli?one.
ty sam - Procesor: 600 mhz, Pami??: 128 mb, Internet: nie potrzebny
do 5 os?b - Procesor: 900 mhz, Pami??: 192 mb, Internet: 256kbps
do 10 os?b - Procesor: 1 Ghz, Pami??: 256 mb, Internet: 512kbps
do 20 os?b - Procesor: 1,5 Ghz, Pami??: 384 mb, Internet: 512kbps
do 35 os?b - Procesor: 2,2 Ghz, Pami??: 512 mb, Internet: 1mbps
do 50 os?b - Procesor: 3Ghz, Pami??: 1024 mb, Internet: 2mbps
Minimalne wymagania (lagi):
Dane przybli?one.
ty sam - Procesor: 500 mhz, Pami??: 128 mb, Internet: nie potrzebny
do 5 os?b - Procesor: 650 mhz, Pami??: 128 mb, Internet: 128kbps
do 10 os?b - Procesor: 800 mhz, Pami??: 192 mb, Internet: 256kbps
do 20 os?b - Procesor: 900 Ghz, Pami??: 256 mb, Internet: 384kbps
do 35 os?b - Procesor: 1 Ghz, Pami??: 512 mb, Internet: 512kbps
do 50 os?b - Procesor: 1,5 Ghz, Pami??: 512 mb, Internet: 1mbps
To tyle , mam nadzieje, ?e pomog?em ; d

@down
Te dane s? tak?e przybili?one do servera SQL...
 
Last edited:

Odi

Active User
Joined
May 31, 2008
Messages
100
Reaction score
11
Odp: OTS? Jaki sprz?t?

Ta tabela jest przybli?eniem dla XMLa 8.1...
To ile uci?gnie zale?y od wielu czynnik?w.
Np mapy, ilo?ci skrypt?w na OTSie, wersji OTSa itp je?eli chodzi o sam soft OTSa i takich czynnik?w jak cache procka, pr?dko?? ramu je?eli chodzi o hardware.
Nie da si? tego wyliczy? ?adnymi r?wnaniami matematycznymi... Chyba, ?e "na oko" w "dalekim przybli?eniu"...
Ale w temacie by?o pytanie dot. co jest wa?niejsze a zrobi? si? offtop na temat ile uci?gnie.

Co do tematu: tak jak jest w odpowiedzi w pierwszym po?cie
1. RAM
2. Procek
3. Internet
Przy za?o?eniu, ?e pozosta?e podzespo?y jak np dysk nie s? szrotami...

Ale nie ma co inwestowa? ci?gle w RAM maj?c s?abego procka i 32 bitowego Windowsa. Wi?c takie spekulacje bez dok?adnych danych s? bez sensu.
 

Ynuxival

Active User
Joined
Mar 11, 2009
Messages
87
Reaction score
0
Odp: OTS? Jaki sprz?t?

czyli z tabeli wychodzi ?e z 40 os?b powinienem uci?gn?? z lagami :p
tak czy siak musz? dokupi? RAMu.. ;]

A i jak? mapk? mi polecacie na mojego kompa? Dane macie wcze?niej wypisane ( mam zamiar kupienie 2 GB Ramu )
 
Last edited:

QS1989

User
Joined
Nov 13, 2009
Messages
36
Reaction score
0
Odp: OTS? Jaki sprz?t?

nom i tak powiniene? dokupi? ram ;P nie tylko dla ots'a ale tez dla w?asnej wygody ;p zalezy jaka masz p?yte g??wn? masz DDR ? czy DDR2 bo DDR3 chyba nie masz?:p bo moim zdaniem po co do kupowac sprzet do starego kompa jak juz lepiej uzbierac i kupic kompa nowego a najlepiej sk?adanego i sam wybierzesz sobie sprzet bo jak masz kompa ktory ma juz 6/7 lat to juz dziadek ;p wiec jak chcesz mozesz do kupic sobie te ramy i cieszyc sie ots'em aczkolwiek w to przez cale zycie bedziesz gral ? bo juz lepiej sobie chyba kupic kompa z Prockiem intel Quad 2.5ghz lub nawet 3 ghz 4 gb ram i jakas dobr? karte graficzn? zeby pogra? w jakie? fajniejsze gierki ;d na full detalach ;d takie jak Crysis itd a wracajmy do tematu ots'a hmm to i tak duzo zalezy od twojej mapy jaka bedzie i jak duzo respa dasz tez bo czym wieksza mapa to wiekszy resp to wieksze lagi wiec do kup 2 gb ram jakies dobrej firmy najlepiej z najwiekszym taktowaniem ?eby by?a wieksza Transfer szczytowy ..... czym wiekszy tym bardziej wydajniejszy bedzie komp i z tym sie r?wna ze bedzie lepiej ?migal ots
 

Ynuxival

Active User
Joined
Mar 11, 2009
Messages
87
Reaction score
0
Odp: OTS? Jaki sprz?t?

dzi?ki :p RAM na pewno dokupi? :p a co nowego kompa to mam 2 :p Ten 2 jest brata, jest nowszy i tam sobie gram w te nowsze gierki :p


Na razie korzystam z mapy Evo by Skatten nie wiem czy to dobry wyb?r :D

@edit

aha i bym by? zapomnia?

co to p?yty g??wnej to mam 3 DDR DIMM ( Gigabyte ) nie chce mi si? pisa? pe?nej nazwy xD
 
Last edited:

Overnage

Przodownik
Joined
Jul 4, 2008
Messages
193
Reaction score
26
Age
28
Odp: OTS? Jaki sprz?t?

Polecam Ci mape Ariesa lub Evo by Fela - nie wiem czy jeszcze znajdziesz, bo ju? dawno temu by?y o tych silnikach tematy, ale za to s? bardzo stabilne - warte szukania .

No c??, chyba to ju? all ^^ ?ycz? Ci mi?ego szukania :)
 

Sanely

Advanced User
Joined
Dec 12, 2009
Messages
151
Reaction score
21
Odp: OTS? Jaki sprz?t?

dzi?ki :p RAM na pewno dokupi? :p a co nowego kompa to mam 2 :p Ten 2 jest brata, jest nowszy i tam sobie gram w te nowsze gierki :p
Na razie korzystam z mapy Evo by Skatten nie wiem czy to dobry wyb?r :D
@edit
aha i bym by? zapomnia?
co to p?yty g??wnej to mam 3 DDR DIMM ( Gigabyte ) nie chce mi si? pisa? pe?nej nazwy xD


Widze ze jestes g?odny wiedzy na temat sprzetu do hostowanie.Ale wydaje mi sie ze sie chuja znasz wgl na OT . Bo jezeli teraz hostujesz Evo by Skatten <lol2> na ktorym pewnie gra z 5 graczy i nie wiesz czy to dobry wyb?r to pozdro i pocwicz.
 
Status
Not open for further replies.
Top