What's new

Windows 7 czy XP?

Kamikadzee

User
Joined
Mar 21, 2010
Messages
23
Reaction score
0
Witam, chcia?bym wiedzie? kt?ry wed?ug was, u?ytkownik?w, system powinienem wybra?: Windows 7 czy Windows XP. Prosi?bym o napisanie + i - obu system?w operacyjnych. S?ysza?em ?e w windows 7 jest par? niedoci?gni??. Czy to prawda??
 

GaDuu

Advanced User
Joined
May 9, 2009
Messages
354
Reaction score
64
Odp: Windows 7 czy XP?

W windows 7 nie widzia?em ?adnych niedoci?gni??, a je?li jakie? s? to najprawdopodobniej znikn? po aktualizacji SP. Windows 7 jest bardzo dobrym systemem, ale ci?gnie wi?cej ramu. XP jest ju? ciut przestarza?e i nawet nie ma mowy bym si? teraz przeni?s? na co? takiego.
 
Last edited:

DevLord

Senior User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
1,127
Reaction score
284
Odp: Windows 7 czy XP?

Win7 zdecydowanie lepszy. Zjada wi?cej ramu, ale mam du?o wi?c na xp i tak nie m?g?bym z takiej ilo?ci korzysta?.

Wi?cej niedoci?gni?? jest w XP. W si?demce wi?kszo?? sterownik?w jest zainstalowana ju? po instalacji systemu.

@Blackq:
a kto kupuje oryginalne windowsy? ;p
 
Last edited:

Blackq

Advanced User
Joined
Oct 29, 2010
Messages
339
Reaction score
74
Age
31
Odp: Windows 7 czy XP?

Wyb?r zale?y od 2 czynnik?w, pierwszy to czy tw?j sprz?t spe?ni minimalne wymagania systemu windows 7. Je?li tak to pojawia si? drugie pytanie czy masz wystarczaj?co du?o pieni?dzy aby zakupi? windows 7 :) je?li nie to polecam Xp, jest ta?szy :D
 

Meksykan

Advanced User
Joined
Mar 30, 2010
Messages
243
Reaction score
11
Odp: Windows 7 czy XP?

Ta ta. Ka?dy pisze 7. Ale nigdy w ?yciu nie bierz Home Edition bot Ci nie p?jdzie i pare rzeczy. Wez Windwos 7 Ultimate lepsza o 100%
 

Secur

Active User
Joined
Feb 26, 2009
Messages
123
Reaction score
18
Odp: Windows 7 czy XP?

Je?li dobrze skonfigurujesz Windows 7 b?dzie 2 razy lepszy od pospolitego Xp-ka.Ale jest jedna uwaga - jesli masz 2 GB ram lub mniej siedz na XP ,jesli masz 2gb ram + przesiadaj sie na 7.
 

Lorix

Senior User
Joined
Apr 13, 2008
Messages
750
Reaction score
20
Odp: Windows 7 czy XP?

W windows 7 nie widzia?em ?adnych niedoci?gni??, a je?li jakie? s? to najprawdopodobniej znikn? po aktualizacji SP windows 7 jest bardzo dobrym systemem, ale ci?gnie wi?cej ramu. XP jest ju? ciut przestarza?e i nawet nie ma mowy bym si? teraz przeni?s? na co? takiego.
z tym si? nie zgodz?,je?eli uwa?asz, ?e odczujesz r??nic? w ~20-50 zaj?tych wi?cej ramu to twoja sprawa,ale wy??czaj?c odpowiednio us?ugi i aplikacje mo?emy uzyska? miej wi?cej tak? sam? wydajno?? co w xp.
Je?eli lecisz na jakie? bajery typu aero i masz do tego odpowiedni sprz?t jak najbardziej polecam.

Je?li dobrze skonfigurujesz Windows 7 b?dzie 2 razy lepszy od pospolitego Xp-ka.Ale jest jedna uwaga - jesli masz 2 GB ram lub mniej siedz na XP ,jesli masz 2gb ram + przesiadaj sie na 7.

z kolegami bawili?my si? na starych komputerach w pracowni i na 512 co? si? plu? ale poci?gn?? ;f wi?c racji w tym nie masz-


Ta ta. Ka?dy pisze 7. Ale nigdy w ?yciu nie bierz Home Edition bot Ci nie p?jdzie i pare rzeczy. Wez Windwos 7 Ultimate lepsza o 100%
nie wiem sk?d to pierwsze wzi??e?,ale je?eli masz mo?liwo?? to chyba normalne ?e wybierze wersje bez ogranicze? :F

Wyb?r zale?y od 2 czynnik?w, pierwszy to czy tw?j sprz?t spe?ni minimalne wymagania systemu windows 7. Je?li tak to pojawia si? drugie pytanie czy masz wystarczaj?co du?o pieni?dzy aby zakupi? windows 7 je?li nie to polecam Xp, jest ta?szy
to jedna z lepszych wypowiedzi ale w?tpi? ?eby zakupi? oryginaln? 7 :D


Podsumowuj?c :

xpek mimo swojego wieku jest nadal systemem na "topie" najcz??ciej wybieranym systemem do programowania ze wzgl?du na niekompatybilno?? niekt?rych program?w z windowsem 7. Chocia? w najnowszej wersji z tego co widzia?em jest zainstalowana konsola xpeka(sam u?ywam wersji home premium wi?c zbytnio nie mam w tym aspekcie zbyt du?o do powiedzenia). Wbrew r??nym komentarzom win7 nie wymaga zbyt wielu wypasionych rzeczy,ale je?eli chcesz skorzysta? z nowo?ci typu aero musisz mie? jako taki sprz?t do tego- w miar? u?ytkowania i tak przejdziesz na klasyczny wygl?d. Mimo wszystko na twoim miejscu zosta? bym na win xp.

Pozdrawiam
 

Dolmet

Senior User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
757
Reaction score
55
Age
30
Odp: Windows 7 czy XP?

Win 7:
Obs?uga direct x 11
Du?o lepszy wygl?d + bajery typu gad?ety
Obs?u?y du?o wi?cej ramu
Obs?u?y wszystkie nowe procesory
Wszystkie sterowniki ju? po samym zainstalowaniu ( czyli nie potrzebne ci p?yty z sterownikami)
Lepsze zabezpieczenia typu windows defender itp
Wady:
Z?era wi?cej ramu i procka
problemy z odpaleniem starych gier i program?w
jak jeszcze jakie? se przypomn? to dodam:)

Win Xp:
Zalety:
Pobiera ma?o ramu i procka
Bardzo ?atwy w obs?udze dla nowych u?ytkownik?w

Wady:
Tutaj niech wypowie si? reszta u?ytkownik?w bo ja nie mam nic na ten temat chod? mog? tylko powiedzie?, ?e cz?sto s? problemy z r??nymi tabelami typu "system windows musi zako?czy? dzia?anie... "
 

zolaczek

Advanced User
Joined
Oct 14, 2010
Messages
275
Reaction score
12
Age
28
Odp: Windows 7 czy XP?

zaden.
najlepszy jest vista.
Mialem 7 i kurwa musialem przeinstalowywac na viste bo wiekszosc gier mi niedzialala miedzy innymi gta 4 , assassin creed 2
 

Lorix

Senior User
Joined
Apr 13, 2008
Messages
750
Reaction score
20
Odp: Windows 7 czy XP?

Win 7:
Obs?uga direct x 11
Du?o lepszy wygl?d + bajery typu gad?ety
Obs?u?y du?o wi?cej ramu
Obs?u?y wszystkie nowe procesory
Wszystkie sterowniki ju? po samym zainstalowaniu ( czyli nie potrzebne ci p?yty z sterownikami)
Lepsze zabezpieczenia typu windows defender itp
Wady:
Z?era wi?cej ramu i procka
problemy z odpaleniem starych gier i program?w
jak jeszcze jakie? se przypomn? to dodam:)
Win Xp:
Zalety:
Pobiera ma?o ramu i procka
Bardzo ?atwy w obs?udze dla nowych u?ytkownik?w
Wady:
Tutaj niech wypowie si? reszta u?ytkownik?w bo ja nie mam nic na ten temat chod? mog? tylko powiedzie?, ?e cz?sto s? problemy z r??nymi tabelami typu "system windows musi zako?czy? dzia?anie... "
pierdolisz g?upoty
od pocz?tku:
Obs?uga direct x 11
na chuj ci ten kaktus? tego nikt nie stosuje p?ki co i jak narazie jest to bezu?yteczny dodatek do zamulania efekt?w w grach czy innym pierdo?kach
Obs?u?y du?o wi?cej ramu
-.-! Kole? od tego s? wersje i architektura systemu- win xp przewa?nie jest oparty na architekturze 32 bitowej- przez ma?o wymagaj?ce komputery w czasach powstawania systemu, ale zosta?y tak?e wypuszczone w p??niejszym czasie systemy xp o architekturze 64 bitowej. to ile ramu na co b?dzie potrzebne zale?y od architektury(czytaj dalej nie zrozumcie mnie ?le) - system 32 bitowy czy to xp'ek czy 7 mo?e maksymalnie pomie?ci?~4GB (S?ownie. W zaokr?gleniu cztery gigabajty),za? o architekturze 64 bitowej mo?e poci?gn?? wi?cej ni? te 4.
Obs?u?y wszystkie nowe procesory
podobnie wy?ej
Wszystkie sterowniki ju? po samym zainstalowaniu ( czyli nie potrzebne ci p?yty z sterownikami)
wypisz wymaluj i walnij g?ow? w ?cian?- "DAJ SE SPOK?J Z TYMI STEROWNIKAMI"
Lepsze zabezpieczenia typu windows defender itp
s? tak bezu?yteczne jak te sterowniki- zabezpieczenia z dupy i nawet jakby? mia? napakowany system niewiadomo czym to zbyt ci to nie pomo?e ;f
Win Xp:
Zalety:
Pobiera ma?o ramu i procka
Bardzo ?atwy w obs?udze dla nowych u?ytkownik?w
we wcze?niejszym po?cie napisa?em wystarczaj?co wyczerpuj?c? notk? na ten temat
@EDIT
 
Last edited:

Kruczeq

Senior User
Joined
May 31, 2009
Messages
637
Reaction score
135
Odp: Windows 7 czy XP?

Wed?ug mnie lepszym Windowsem jest XP dlatego, ?e on zdoby? najwi?ksz? popularno?? i tak ju? zostanie. Wi?kszo?? os?b, kt?re posiadaj od dawna komputer powiedz?, ?e XP lepszy.

Notka moderatorska:
Chyba nie wiesz o co chodzi autorowi tematu. Nie obchodzi go popularno??, tylko wydajno?? i zastosowanie tych obu system?w. Je?eli uwa?asz, ?e co? co jest popularne, jest lepsze, to naprawd? z tob? ?le. Dostajesz upomnienie, bo post nie na temat.
 
Last edited by a moderator:

Dolmet

Senior User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
757
Reaction score
55
Age
30
Odp: Windows 7 czy XP?

pierdolisz g?upoty
od pocz?tku:
na chuj ci ten kaktus? tego nikt nie stosuje p?ki co i jak narazie jest to bezu?yteczny dodatek do zamulania efekt?w w grach czy innym pierdo?kach
-.-! Kole? od tego s? wersje i architektura systemu- win xp przewa?nie jest oparty na architekturze 32 bitowej- przez ma?o wymagaj?ce komputery w czasach powstawania systemu, ale zosta?y tak?e wypuszczone w p??niejszym czasie systemy xp o architekturze 64 bitowej. to ile ramu na co b?dzie potrzebne zale?y od architektury(czytaj dalej nie zrozumcie mnie ?le) - system 32 bitowy czy to xp'ek czy 7 mo?e maksymalnie pomie?ci?~4GB (S?ownie. W zaokr?gleniu cztery gigabajty),za? o architekturze 64 bitowej mo?e poci?gn?? wi?cej ni? te 4.
podobnie wy?ej
wypisz wymaluj i walnij g?ow? w ?cian?- "DAJ SE SPOK?J Z TYMI STEROWNIKAMI"
s? tak bezu?yteczne jak te sterowniki- zabezpieczenia z dupy i nawet jakby? mia? napakowany system niewiadomo czym to zbyt ci to nie pomo?e ;f
we wcze?niejszym po?cie napisa?em wystarczaj?co wyczerpuj?c? notk? na ten temat
@EDIT

Odezwa? si? informatyk to walnij mi do xpka pa?o jebana 7 giga ramu cho?by
ramu mniej pobiera i obs?uguje proce nowe opisa?em ca?? prawd? mo?e 7 mam z rok dopiero xpka mia?em 9 lat ale osobi?cie jestem za 7k? korzystam z directa 11 bez problemu bez mulenia gier na najwy?szych wi?c nie dawaj tu swojego zdania mechle jak si? nie znasz...
 

Lorix

Senior User
Joined
Apr 13, 2008
Messages
750
Reaction score
20
Odp: Windows 7 czy XP?

Odezwa? si? informatyk to walnij mi do xpka pa?o jebana 7 giga ramu cho?by
ramu mniej pobiera i obs?uguje proce nowe opisa?em ca?? prawd? mo?e 7 mam z rok dopiero xpka mia?em 9 lat ale osobi?cie jestem za 7k? korzystam z directa 11 bez problemu bez mulenia gier na najwy?szych wi?c nie dawaj tu swojego zdania mechle jak si? nie znasz...




na g?upi? wikipedie zobacz .

z directem we? si? stuknij zobacz na najnowsze opisy kart graficznych nvidii czy ATI i zobacz jak oni wypowiadaj? si? o samym mechanizmie nowego directa.Co to directa r??nicy nie wyczujesz ani nie zauwa?ysz ale nie potrzebnie masz niekt?re bajery kt?re przy bardziej ogarni?tych grach(nie pacman w twoim przypadku) b?d? si? pl?ta?y- to wszystko na ten temat
jednym s?owem g?wno mnie obchodzi ile lat co u?ywasz i twe ?piewki sa nie na temat wpierw sam zapoznaj si? z tematem i b?d? na czasie.


#Down
1000K GOLD PLZ?!
wracaj na swoje otsy
 
Last edited:
Joined
May 31, 2010
Messages
33
Reaction score
0
Odp: Windows 7 czy XP?

Windows 7 - ?adniejszy, nowszy, stabilniejszy... LEPSZY!
XP - Brzydszy, starszy, na nowych kompach traci racj? bytu. Temu panu podzi?kujemy.

Vista by?a nieudana... ale je?li kto?, kto nie ma 7, tylko xp i nigdy si? z 7k? nie spotka?, niech nie m?wi, ?e xp jest lepszy. Takim ludziom ?al dupe ?ciska i tyle.
 

Kamikadzee

User
Joined
Mar 21, 2010
Messages
23
Reaction score
0
Odp: Windows 7 czy XP?

Ok, po d?u?szym zastanowieniu postanowi?em si? przenie?? na Windows 7 Ultimate. Komputer nowiutki wi?c wszystko ?miga i co wa?ne nie laguje kompa ;). Dzi?kuj? wszystkim za odpowiedzi.
Pozdro...
 

Ulfur

Senior User
Joined
Aug 20, 2010
Messages
782
Reaction score
106
Age
29
Odp: Windows 7 czy XP?

Chyba wszystko zosta?o wyja?nione. Przenosz? temat do dzia?u 'Rozwi?zane problemy' i oczywi?cie go zamykam.
 
Top