What's new

?wi?ta

Status
Not open for further replies.

Dtp

Senior User
Joined
Dec 29, 2009
Messages
519
Reaction score
107
Age
29
W ?wi?ta, jak m?wi tradycja, ka?dy si? raduje, cieszy, jest uprzejmy, i mi?y. Dla mnie to odrobin? bez sensu, dlaczego? A no dlatego, ?e wy??cznie w tym jednym, jedynym dniu mamy by? tacy, jak napisa?em? Czy przez ca?y rok powinni?my to ?wi?towa? i obchodzi?, mie? te ?wi?to przy sobie, cho? w najdrobniejszej cz??ci? Pomy?lcie ile w tym jest hipokryzji i jak rodzice zas?aniaj? si? ironicznymi ?yczeniami typu"jak najwi?cej pieni?dzy..". Ka?dy robi wielkie zakupy, przygotowuje si? do ?wi?t, by wsp?lnie zasi??? do ?wi?tecznego sto?u, pocz?stowa? si? op?atkiem i zacz?? uczt?, nie mo?na tak w ka?dy dzie?? Przecie? jest jeden problem- wydatki, pieni?dze i kredyty, jako? trzeba za to zap?aci?, kupi? prezenty by sztucznie by? szcz??liwym. Po ?wi?tach wracamy do szarego ?ycia, i trzeba sp?aca? to co nabrali?my w bankach. Robimy tyle rzeczy, by by? szcz??liwi w jednym dniu i przez nast?pny okres narzeka? ile to si? wydaje w ?wi?ta. Osobi?cie, ka?dy z was lubi dosta? prezent prawda? Te? nie jestem inny, ciesze si?, ?e dostane ubrania i jakie? upominki. I tu jest sedno tego tematu, po jakiego chuja lecie? za innymi? Inni robi? wigili?, ja te? musz?, nie mog? by? gorszy. Co s?dzicie o ?wi?tach i jego drugim dnie, jakie macie i tym zdanie? Nie s?dzicie, ?e to troch? chore?
 

Fluos

We are many!!!
Joined
Apr 28, 2009
Messages
1,942
Reaction score
260
Odp: ?wi?ta

Przynajmniej si? na?remy.

"Jest taki dzie?, taki jeden raz do roku, dzie? zwyk?y dzie?" - jeba? ?wi?ta na 100%, jeba? ?wi?ta na 100%.
 
Last edited:

Krzysieq

Banned
Joined
May 2, 2009
Messages
1,394
Reaction score
250
Age
28
Odp: ?wi?ta

@up.
suit_facepalm.jpg

FACEPALM.
jeba? ?wi?ta na 100%, jeba? ?wi?ta na 100%.
A tu temat Twojego autorstwa:
http://tibia.net.pl/hyde-park/462489-wesolych-swiat-zyczy-fluos.html




@top.
Lubi? ?wi?ta, nic do nich nie mam.
Tak jak napisa? Fluos, przynajmniej si? na?remy, no b?dzie te? picie i prezenty ;D.
 

Cynna

Senior User
Joined
Jul 2, 2009
Messages
952
Reaction score
111
Age
29
Odp: ?wi?ta

R?bmy wigili? codziennie! xd. To s? ?wi?ta bo?ego narodzenia, czyli jak sama nazwa m?wi, w ten dzie? dawno temu, kiedy nie by?o murzyn?w, talib?w i chi?czyk?w, gdzie? za lasami, za oceanami w ma?ej miejscowo?ci zwanej Betlejem by?a impreza, urodzi? si? Jezus. To tak jakby? ?wi?towa? codziennie swoje urodziny. W sumie ciekawe kiedy Jezus mia? chrzciny, te? powinna by? jaka? impreza, ale tego ju? nie pami?taj?, albo nie zd??yli wymy?li?. Gdyby to by?o latem to mniej najebanych ludzi by pozamarza?o i kula ziemska sta?aby si? tak ci??ka, ?e mog?aby spa?? na inn? planet? ;/. Mniejsza z tym, te? chce prezent i weso?ych ?wi?t.
 

Budzik

Senior User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
1,408
Reaction score
167
Age
29
Odp: ?wi?ta

Bynajmniej
Bynajmniej, to nie jest synonim s?owa przynajmniej.

Podobnie jak Fluos nie przepadam za ?wi?tami. Lubi? jedynie dwa aspekty ?wi?t: wolne od szko?y i barszcz czerwony z uszkami. Ale nie uwa?am, ?eby to wszystko by?o warte tyle zachodu i pieni?dzy. Najbardziej denerwuj? mnie ?yczenia, bo s? strasznie sztuczne. ?yczysz babci, by nie by?a samotna, a zamiast j? odwiedzi? idziesz do kumpla na PS'a, albo x-boxa. ?yczysz matce by nie mia?a problem?w ze swoimi dzie?mi, by by?a z nich zawsze dumna, a i tak par? dni po feriach zataisz przed ni? fakt dostania kolejnej jedynki. To samo si? tyczy rodze?stwa, z kt?rym si? pok??cisz ju? par? dni po ?wi?tach, wujk?w/ciotek/kuzyn?w/kuzynek/etc. kiedy to b?dziesz szepta? do ucha matki "kiedy oni w ko?cu pojad??", koleg?w, z kt?rymi to si? pobijesz w najbli?szym czasie, nauczycielki, kt?r? ju? nied?ugo nazwiesz pizd? i tak mo?na wymienia? w niesko?czono??. Mo?e by tak swoje s?owa zamieni? w czyn, wtedy te durne ?yczenia mia?y jakiekolwiek znaczenie. Prawda jest taka, ?e wi?kszo?? ludzi, kt?rzy sk?adaj? komu? ?yczenia, to wbi?o by mu n?? w plecy ju? za zakr?tem.

Ponadto denerwuje mnie to, ?e na ka?dym kroku co?, albo kto? pr?buje mi przypomina?, ?e ?wi?ta si? zbli?aj?. Ozdoby w sklepach, "promocje"(tak, nie bez powodu z cudzys?owie), layouty na stronach itp. Szlag cz?eka mo?e trafi?, kiedy to wszystko widzi, jak bym nie wiedzia?, ?e ?wi?ta si? zbli?aj?.

I tu jest sedno tego tematu, po jakiego chuja lecie? za innymi? Inni robi? wigili?, ja te? musz?, nie mog? by? gorszy.
Tak zawsze by?o, ludzie zawsze id? za t?umem, nie widz?c innych rozwi?za?.

?rednio na ?wi?ta, Polacy wydaj? 1600 z?otych. Nie uwa?am, ?eby to wszystko by?o a? tyle warte, za tyle kasy mo?na wyjecha? z ca?? rodzin? na kilka dni na narty, czy kij wie gdzie, pomijaj?c fakt, ?e niekt?rzy to za 1600z? musz? utrzyma? ca?? rodzin? przez ca?y miesi?c. Jak dla mnie kas? we ?wi?ta wydajemy zb?dne pierdo?y, bez kt?rych, by?my si? mogli obej??.
 

Arts18

Signed...
Joined
May 7, 2009
Messages
2,888
Reaction score
231
Age
33
Odp: ?wi?ta

?wi?ta s? tylko po to, ?eby si? na?re?. Jedynie to tylko czekam do sylwka, aby tylko wypi?. Z tego wszystkiego nie do ko?ca lubi? ?wi?ta, nudy jak zawsze. ?wi?ta zwykle w domu sp?dzam i tak s? wtedy nudy. Pan wy?ej ma racj?, niepotrzebnie ludzie wydawaj? tyle kasy, chyba ?e na jakie? g?wna, kt?re p??niej si? zjebi?.
 

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Odp: ?wi?ta

?wi?ta same w sobie s? zajebiste. Jest ?arcie, rodzina, Kevin.
Jedyne co mnie denerwuje to dekapitacja ryb. No bo kto normalny w dniu narodzin Chrystusa chcia?by obcina? ?eb niewinnym ryb?. To tak jakby w dniu narodzin jakiej? gazeli obcina? r?ce ludziom... Wielcy wielbiciele karpi, mo?ecie po mnie jecha? i upiera? si?, ?e karpie s? zajebiste, ale ja nie zjem karpia kt?rego widzia?em ?ywego. Po prostu nie mam sumienia...
 

Beoska

Przeorysza Zakonu Noob?w
Joined
Nov 12, 2008
Messages
912
Reaction score
229
Age
33
Odp: ?wi?ta

Fluos said:
Bynajmniej si? na?remy.


@Dtp
A nie pomy?la?e?, ?e mo?e ludziom w?a?nie to jest potrzebne? Mo?e tych kilka dni, podczas kt?rych nie musz? przejmowa? si? prac?, zmartwieniami i problemami zwi?zanymi z codziennym ?yciem jest jak wybawienie dla doros?ych pogr??onych w ?wiecie biznesu i pieni?dza? Ludzie mog? skupi? si? na takich b?ahostkach jak prezenty pod choink? czy choinkowe ozdoby, wysy?aj? sobie nawzajem kartki ?wi?teczne, u?miechaj? si? do siebie i s? dla siebie mili.

@ i inni napinacze
Dlaczego m?odzi ludzie, kt?rzy de facto powinni odnajdowa? w ?wi?tach wi?cej rado?ci ni? ich rodzice, we wszystkim doszukuj? si? teraz hipokryzji i pr?buj? na si?? ze wszystkiego wyci?ga? te z?e strony? Dlaczego po prostu, do ci??kiej cholery, nie mo?ecie u?miechn?? si? do nadchodz?cej gwiazdki, zaduma? nad pi?knem zimowego wieczoru, zapatrzy? si? w migocz?ce choinkowe ?wiate?ka i powiedzie? do siebie: "s? ?wi?ta! Jest okazja, by nadrobi? fakt ca?orocznego bycia upierdliwym g?wniarzem, b?d? si? cieszy? tym zajebistym czasem, jad? babcine jedzenie, zdziera? opakowania z prezent?w, a potem przez d?ugi czas si? nimi zachwyca?!" Nic mnie tak nie mierzi, jak g?wniarzeria, kt?ra jeszcze porz?dnie mleka spod nosa nie wytar?a, jeszcze zza maminej sp?dnicy na dwa kroki nie odesz?a, a ju? pr?buje zgrywa? wielkich doros?ych, kt?rym ?wi?ta obrzyd?y, bo to komercja i hipokryzja, a miko?aj z Coca Coli od listopada ju? je?dzi. I CHUJ Z TYM. Gdyby?cie mieli cho? troch? oleju w g?owie, to by?cie ca?kowicie ignorowali pospolity ch?am, kt?ry pr?buj? nam wciska? hiperkarkety, a skupili si? na prze?ywaniu ?wi?t we w?asny, indywidualny i radosny spos?b. Zachowuj?c si? w ten spos?b ulegacie manipulacji telewizji i reklam w tych wszystkich sklepach, udowadniacie swoj? totaln? niedojrza?o?? i dziecinno??. Okej, jestem w stanie zrozumie? kogo?, kto ma naprawd? zjeban? sytuacj? w domu, matka go na co dzie? pierze kablem od odkurzacza, a ojciec odwiedza tylko w nocy - wtedy ?wi?ta faktycznie s? czyst? hipokryzj?. Nie oszukujmy si? jednak - wi?kszo?? z tych zbuntowanych anty-?wi?towc?w to rozpieszczone dzieciaki, kt?re nas?ucha?y si? od ludzi pokroju Wojew?dzkiego pogadanek o beznadziei ?wi?t, a potem przyswoi?y je sobie do g??wek jak w?asne. Ogarnijcie si?, g?wniarze, bo a? przykro na Was patrze?.

BTW.
WESO?YCH ?WI?T. :D
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Dtp

Skalar

Advanced User
Joined
Aug 23, 2008
Messages
263
Reaction score
49
Odp: ?wi?ta



@ i inni napinacze
Dlaczego m?odzi ludzie, kt?rzy de facto powinni odnajdowa? w ?wi?tach wi?cej rado?ci ni? ich rodzice, we wszystkim doszukuj? si? teraz hipokryzji i pr?buj? na si?? ze wszystkiego wyci?ga? te z?e strony? Dlaczego po prostu, do ci??kiej cholery, nie mo?ecie u?miechn?? si? do nadchodz?cej gwiazdki, zaduma? nad pi?knem zimowego wieczoru, zapatrzy? si? w migocz?ce choinkowe ?wiate?ka i powiedzie? do siebie: "s? ?wi?ta! Jest okazja, by nadrobi? fakt ca?orocznego bycia upierdliwym g?wniarzem, b?d? si? cieszy? tym zajebistym czasem, jad? babcine jedzenie, zdziera? opakowania z prezent?w, a potem przez d?ugi czas si? nimi zachwyca?!" Nic mnie tak nie mierzi, jak g?wniarzeria, kt?ra jeszcze porz?dnie mleka spod nosa nie wytar?a, jeszcze zza maminej sp?dnicy na dwa kroki nie odesz?a, a ju? pr?buje zgrywa? wielkich doros?ych, kt?rym ?wi?ta obrzyd?y, bo to komercja i hipokryzja, a miko?aj z Coca Coli od listopada ju? je?dzi. I CHUJ Z TYM. Gdyby?cie mieli cho? troch? oleju w g?owie, to by?cie ca?kowicie ignorowali pospolity ch?am, kt?ry pr?buj? nam wciska? hiperkarkety, a skupili si? na prze?ywaniu ?wi?t we w?asny, indywidualny i radosny spos?b. Zachowuj?c si? w ten spos?b ulegacie manipulacji telewizji i reklam w tych wszystkich sklepach, udowadniacie swoj? totaln? niedojrza?o?? i dziecinno??. Okej, jestem w stanie zrozumie? kogo?, kto ma naprawd? zjeban? sytuacj? w domu, matka go na co dzie? pierze kablem od odkurzacza, a ojciec odwiedza tylko w nocy - wtedy ?wi?ta faktycznie s? czyst? hipokryzj?. Nie oszukujmy si? jednak - wi?kszo?? z tych zbuntowanych anty-?wi?towc?w to rozpieszczone dzieciaki, kt?re nas?ucha?y si? od ludzi pokroju Wojew?dzkiego pogadanek o beznadziei ?wi?t, a potem przyswoi?y je sobie do g??wek jak w?asne. Ogarnijcie si?, g?wniarze, bo a? przykro na Was patrze?.
BTW.
WESO?YCH ?WI?T. :D

Ja Ci powiem dlaczego tak jest:

Ci kt?rzy tak pisz? nigdy nie musieli ci??ko pracowa? by co? osi?gn??, nigdy nie mieli odcisk?w na d?oniach od ci??kiej pracy, nie musieli za przeproszeniem zapierdala? po 12godzin dziennie na budowie w mrozie b?d? ostrym upale nosz?c ceg?y b?d? kopa? do?ki. Maj? to co tylko chc? od rodzic?w, je?eli chce nowy telefon to dostanie i nie ma przy tym my?li, ?e musia? zapracowa? na tak? rzecz. ?atwo przysz?o, ?atwo posz?o. Po prostu m?odym ludziom ju? si? w g?owach przewraca.
W?a?nie po to s? ?wi?ta by spotka? si? z rodzin? oraz z przyjaci??mi usi??? w rodzinnym gronie i odpocz?? w mi?ej atmosferze, gdy? po tych paru dniach rado?ci zn?w trzeba b?dzie wr?ci? do codziennego trybu ?ycia. Nauczmy si? docenia? to co mamy.

?eby nie by?o:
Na pewno czytaj?c moj? wypowied? my?licie sobie, ?e tylko tak pisze i, ?e te? mam ?wi?ta w "dupie" ot?? nie. Szczerze m?wi?c to jeszcze par? lat temu tak by?o, ?wi?ta nie by?y dla mnie czym? szczeg?lnym, nie zale?a?o mi na nich, tylko na tym co dostan? pod choink?, nie czeka?em by si? spotka? z rodzin? tylko na przedmioty, kt?re mia?y da? mi rzekome zadowolenie. Owszem je?eli prezenty przypad?y mi do gusty by?o wszystko fajnie, ale je?li nie chodzi?em nie zadowolony, a prezenty posz?y w k?t. Teraz odk?d pracuje i sam zarabiam na swoje utrzymanie nauczy?em si? docenia? to co mam, ju? nie martwi? si? tylko o przedmioty, ale r?wnie? o ludzi, kt?rych mam w ok?? siebie i kt?rym na mnie zale?y. Ju? nie jestem tym samym materialist?, ale zacz??em docenia? to co w ?yciu osi?gn??em i do czego doszed?em ci??k? prac?.

?ycz? wszystkim:
WESO?YCH ?WI?T
 

Eneida

User
Joined
Dec 4, 2010
Messages
46
Reaction score
8
Odp: ?wi?ta

Dlaczego katolicy zawsz? chc? by? najm?drzejsi? Wprowadzaj? prawa, obowi?zki i ?wi?ta, kt?rych nie ustali? B?g? Czasy si? zmieniaj?? Mo?e, ale to nie oznacza, i? mo?emy traktowa? Boga, jako kogo? o ludzkim umy?le i takich samych mo?liwo?ciach. Jak mo?na wierzy?, ?e B?g jest nieomylny jednocze?nie zmieniaj?c to co ustali?? To si? nazywa herezj? i niegdy? za to palili na stosach. Dzi? nawet ewolucje pozwolili wprowadzi? do ko?cio?a. Nied?ugo dojdzie do tego, ?e B?g by? tolerancyjny.
Co do ?wi?t: Jeszua nigdy nie kaza? ?wi?towa? dnia swoich urodzin. My?l?, i? by?by on rad, gdyby?my, zamiast na si?? wpieprza? te dwana?cie da? (nie wypominaj?c ju? tego, i? ob?arstwo jest grzechem), wyszliby?my na ulic? i pomogliby?my komu?, kto dwana?cie da? zjad?, ale w przeci?gu kilku miesi?cy.

D??: ani nie urodzi? si? w grudniu. Ponadto nawet nie urodzi? si? w I wieku naszej ery.
 
Last edited:

Markeer

Active User
Joined
Dec 20, 2010
Messages
105
Reaction score
11
Odp: ?wi?ta

W ?wi?ta, jak m?wi tradycja, ka?dy si? raduje, cieszy, jest uprzejmy, i mi?y. Dla mnie to odrobin? bez sensu, dlaczego? A no dlatego, ?e wy??cznie w tym jednym, jedynym dniu mamy by? tacy, jak napisa?em? Czy przez ca?y rok powinni?my to ?wi?towa? i obchodzi?, mie? te ?wi?to przy sobie, cho? w najdrobniejszej cz??ci? Pomy?lcie ile w tym jest hipokryzji i jak rodzice zas?aniaj? si? ironicznymi ?yczeniami typu"jak najwi?cej pieni?dzy..". Ka?dy robi wielkie zakupy, przygotowuje si? do ?wi?t, by wsp?lnie zasi??? do ?wi?tecznego sto?u, pocz?stowa? si? op?atkiem i zacz?? uczt?, nie mo?na tak w ka?dy dzie?? Przecie? jest jeden problem- wydatki, pieni?dze i kredyty, jako? trzeba za to zap?aci?, kupi? prezenty by sztucznie by? szcz??liwym. Po ?wi?tach wracamy do szarego ?ycia, i trzeba sp?aca? to co nabrali?my w bankach. Robimy tyle rzeczy, by by? szcz??liwi w jednym dniu i przez nast?pny okres narzeka? ile to si? wydaje w ?wi?ta. Osobi?cie, ka?dy z was lubi dosta? prezent prawda? Te? nie jestem inny, ciesze si?, ?e dostane ubrania i jakie? upominki. I tu jest sedno tego tematu, po jakiego chuja lecie? za innymi? Inni robi? wigili?, ja te? musz?, nie mog? by? gorszy. Co s?dzicie o ?wi?tach i jego drugim dnie, jakie macie i tym zdanie? Nie s?dzicie, ?e to troch? chore?

Mhm.. Nie lubisz ?wi?t bo s? 1x w roku? Jak Ci brakuje tej mi?o?ci, uprzejmo?ci w inne dni, zacznij od siebie i b?d? mi?y dla Rodziny & Znajomych. Ale nie popadajmy w paranoje, Jezus nie rodzi? si? przez 365 dni codziennie, ten dzie? ma by? jedyny w swoim rodzaju i upami?tnia? jego narodziny.
 
Status
Not open for further replies.
Top