What's new

-Tibia 8.54 Rangers Apprentice RPG OTS [W?asny klient]

Status
Not open for further replies.

draxoth

Active User
Joined
Sep 28, 2008
Messages
72
Reaction score
2
Odp: Rangers Apprentice RPG OTS [W?asny klient]

@ Oskar - z ta amunicja to nie glupi posmysl, lecz mimo to powinien byc NPC, ktory sprzedaje amunicje bo jakos sobie nie wyobrazam 100 lvl zbierajacego drewno na bolty ^^
Dla poczatkujacych chcacych zaoszczedzic to by bylo jak znalazl.
Mam nadzieje, ze profesje magiczne nie beda mialy takiego dmg, ze w 3x 100 mag skladaja 100 knight
 

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Rangers Apprentice RPG OTS [W?asny klient]

Wypowiedzcie si? na temat ograniczenia wzgl?dem naszego poziomu co do podwy?szenia maksymalnej ilo?ci many.

#Antioniusz
Popieram, dobrze m?wisz.
Zreszt? ten 1000 spalonej many, kt?ry daje +1 do maksymalnej ilo?ci many jest tylko proponowan? ilo?ci?, mo?na przecie? zmieni? to na 2000 czy 5000. Mi na przyk?ad nie chcia?oby si? siedzie? godzin? przed dp i u?ywanie kilku tysi?cy manas?w tylko po to by mie? +5 many wi?cej.
Mimo wszystko wypowiadajcie si? na temat tego systemu.

Co do produkcji bolt?w. Z jednego drzewa mogliby?my "wyci?gn??" ~3 deski, a z ka?dej mo?na by wyprodukowa? 15 bolt?w/strza?, to by?by trzpie? naszej strza?y. Grot robiliby?my z iron ore, z jednej rudy da?oby rad? zrobi? 5-10 grot?w do strza? b?d? bolt?w. Za? lotki z pi?r, jedno pi?rko na jedn? strza??/bolta.


Wypowiada? si?.
 

Arts18

Signed...
Joined
May 7, 2009
Messages
2,888
Reaction score
231
Age
33
Odp: Rangers Apprentice RPG OTS [W?asny klient]

Podoba mi si? tw?j ostatni pomys? z tymi boltami. Mo?na to zastosowa? w obu naszych projektach. Przemy?la?em t? spraw? z soul points, nie podoba mi si? ten pomys?. Kto z graczy b?dzie ci?gle ?adowa? sobie soul points? Nikt, bo to b?dzie naprawd? uci??liwe dla niego i przez to te? mo?e spa?? ilo?? graczy. Czekamy na kolejne wasze propozycje.

Pozdrawiam.
 

Antoniusz

Advanced User
Joined
May 25, 2010
Messages
173
Reaction score
19
Odp: Rangers Apprentice RPG OTS [W?asny klient]

(To zapewne nie przejdzie, lecz je?eli serwer ma by? prawdziwym rpg...) Zrezygnowa?bym z milion?w stref, w kt?rych to nie wolno atakowa? innych graczy. Bo niby dlaczego bank, przechowalnia, czy nawet dywan jakiego? tam NPC ma by? obj?ty tak? barier??
Ponadto zrezygnowa?bym z domk?w, jako ozd?bek a stref gdzie poza ?wi?tyni? istnia?by te magiczne bariery przeciw napastnikom. R?wnie? nie mam poj?cia dlaczego takie domki mia?by by? tylko w miastach, zawsz? jak?? nor? (pe?ni?c? rol? domu) mo?na gdzie? pod jakim? drzewkiem stworzy?.
Uwa?am tak?e, ?e nad g?ow? postaci powinny widnie? tylko paski z ?yciem innego gracza. Jego? imi? powinno wy?wietla? nam si? dopiero po u?yciu na jego osobie funkcji: "look". Ponadto - bro? Bo?e! - nie powinien nam si? wy?wietla? poziom przeciwnika, ani jego profesja.
Niestety zdaj? sobie spraw? z tego, ?e bardzo du?o os?b, kt?re to graj? na prywatnych serwerach Tibii to dzieci, kt?re to takich zmian nie zaakceptuj?. =
 
Last edited:

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Rangers Apprentice RPG OTS [W?asny klient]

#up
Planowa?em pierwotnie zrobi? server NO-PVP, ale to raczej nie przejdzie w oczach graczy zbyt pozytywnie co nie?

Zapraszam do komentowania i wyra?ania swoich refleksji na temat moich oraz koleg?w wy?ej pomys??w.
 

serwisps2

Active User
Joined
Dec 31, 2009
Messages
90
Reaction score
2
Odp: Rangers Apprentice RPG OTS [W?asny klient]

@up
Mo?na by by?o zrobi? tak jak na Kovlorii jest - mo?na zmieni? SW?J stan PvP raz na 7 dni.

N-pvp: Nie mog? Cie bi?, ty ich te? nie mo?esz
PvP: Wiadomo.

I co 7 dni mo?esz, nie musisz oczywi?cie zmienia? stanu swojej postaci na acc-makerze.
Dobry system kiedy chcesz przez tydzie? expi? a nast?pny PK, jak Ci? zabij? to zmieniasz za 7 dni na npvp aby odrobi? level.
 

draxoth

Active User
Joined
Sep 28, 2008
Messages
72
Reaction score
2
Odp: Rangers Apprentice RPG OTS [W?asny klient]

Jakie non-pvp !!! To jest najgorsze co moze byc. Zadnych protekcji, normalne pvp. Chyba ze chcecie zeby biegaly tutaj 12 letnie niedorozwiniete dzieci "kture bendom plosic o kase".

@Antoniusz Nie pokazywanie lvl i profesji poddalbym testowi opinii publicznej w jakiejs akciecie, ale z brakiem stref protekcji z depo i z tymi domkami to przesadziles.
Mimo to, w miescie powinno stac kilku straznikow - NPC, ktorzy to scigaliby PK'erow po calym miescie.
 

Arts18

Signed...
Joined
May 7, 2009
Messages
2,888
Reaction score
231
Age
33
Odp: Rangers Apprentice RPG OTS [W?asny klient]

Oskar, nie r?bmy tak jak w przypadku Noraha. Bo b?dziemy mieli mniej graczy. Najlepiej jakby?my sami przemy?leli sytuacj? i dali u?ytkownikom si? wypowiedzie? w tej kwestii.
Ja sam uwa?am, ?e to z?y pomys? z serwerem no-pvp, a dlaczego? Sp?jrzmy z drugiej strony serwer pvp daje du?o zabawy, cz?stsze wojny to ju? jest co?. Na serwerach no-pvp widzimy tylko monotonie, kt?ra ogarnia ka?dego gracza, ?adnych emocji, rozrywki, tylko ci?g?e nudne expienie. Nawet nowa opcja systemu guilds wars nic nie daje.
 

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Rangers Apprentice RPG OTS [W?asny klient]

Koniec z centrowaniem i pogrubianiem tekstu...

Ale sp?jrzcie na serwery typu Guardia tudzie? Harmonia, na tych serwerach gra najwi?cej os?b.
Poza tym daj?c u siebie system protekcji zapewni?, i? gracze nie b?d? si? nudzi?. Czeka? b?dzie na nich wiele misji, b?d? mogli wzywa? jakiego? NPCta na pojedynek o na przyk?ad konia czy kosztowno?ci.
Je?li naprawd? chcecie PvP to wypowiedzcie si? co chcieliby?cie otrzyma? wraz z tym systemem, gdy? samo stwierdzenie 'chcem pe fa? pe' mija si? z celem.
Pomys?y, pomys?y i jeszcze raz pomys?y, a ja je spr?buje wykona? tak by sprosta? waszym oczekiwaniom.
 

serwisps2

Active User
Joined
Dec 31, 2009
Messages
90
Reaction score
2
Odp: Rangers Apprentice RPG OTS [W?asny klient]

Hmm odno?nie PvP to mo?e tak jak w popularnym MMORPG - World of Warcraft - punkty honoru za kt?re da?oby si? kupowa? np.

- kamienie kt?re ulepszaj? moc danej broni, pancerza ;
- legendarnego konia;
- legendarnego fly mounta (lataj?cego);
- figurk? kt?ra teleportuje nas do ?wi?tyni (nie mo?emy mie? pz ani rs)
- jakie? niespotykane zbroje, magiczne przedmioty
i wiele innych ciekawych rarytas?w,
wiadomo, pogorszy?o by to troszeczk? system pvp w tibii chyba, ?eby?cie usun?li limit frag?w. :lol:
 

draxoth

Active User
Joined
Sep 28, 2008
Messages
72
Reaction score
2
Odp: Rangers Apprentice RPG OTS [W?asny klient]

Honor za zabicie 50 lvl'a setnym? Bez sensu. Za zabicie pkera co innego ale i tak glupie bo guild war i zbierasz honor jak glupi.
A takie przediomty ktore wymieniles mozna by bylo np. zamieniac za tokenym ktore by zadko wypadalo albo cos.

Co do pvp:
- paralize powinny byc silne, ale nie takie jak na RL - na paralizy nie powinno byc exhausta na leczenie
- mw nie powinny robic pz lock'a
- na mw powinien byc mniejszy exhaust niz na runy zadajace obrazenia
- knight powinien sie leczyc odpowiednio mocno zeby 3 osoby nie byly w stanie go zlozyc ( a nawet 5 )
- pal jw ale odpowiednio do max hp
- dmg sd i obszarowych czarow ms i ed nie moga byc zbyt silne (e.g. 3 ms nie moze zlozyc ek na "triple UE ")
- melee/ range profesje w.g. mnie powinny miec min. dmg tak jak profesje magiczne (e.g. ms walnie za 600 z sd - zbalansowalsicie profesje i rp walnie za 500 z assassin stara. Ale... ms bedzie walil z sd 500-600 ciagle, a rp raz udezy za te 500, potem nie trafi, za 100, nie trafi, za 400 i znowu nie trafi)
 
Last edited:

serwisps2

Active User
Joined
Dec 31, 2009
Messages
90
Reaction score
2
Odp: Rangers Apprentice RPG OTS [W?asny klient]

@up
Za zwyk?e zabicie.
Co do tego "War i zbierasz honor jak g?upi" pograj troche w WoW'a wbij 80 lv i wtedy takie zbieranie honoru na super itemki to jest co?... :)
 

draxoth

Active User
Joined
Sep 28, 2008
Messages
72
Reaction score
2
Odp: Rangers Apprentice RPG OTS [W?asny klient]

Nie zapominaj, ze to nie WoW, ok? Musisz patrzec tez pod katem tego, ze to pozostaje Tibia i nie mozesz zepsuc systemu pvp, bo nikt nie bedzie chcial tu grac
 

Antoniusz

Advanced User
Joined
May 25, 2010
Messages
173
Reaction score
19
Odp: Rangers Apprentice RPG OTS [W?asny klient]

Ot?? obydwoje racji nie macie, je?eli ju? tworzy? w?asn? gr? (hmm) to tak by odbiega?a jak si? tylko da od innych, ju? istniej?cy gier. Tote? dochodz? do wniosku, ?e fajnie by by?o wymy?li? w?asny system pk-podobny. Moim zdaniem ca?kowicie absurdalny jest pomys? z czerwon? czaszk?, a dok?adnie z tym, ?e wtedy leci nam wszystko co posiadamy (bo niby dlaczego tak ma to dzia?a??). Jednak?e nie mam wi?kszych zastrze?e? co do bia?ej czaszki. Jedyne co - je?eli m?g?bym - bym zmieni? to to, ?e z ka?d? kolejn? osob? przez nas zabit? czas w jakim przemija nam bia?a czaszka zwi?ksza si?. O ile? Nie mam poj?cia.
Dodatkowo moim zdaniem ca?kowicie niesprawiedliwy jest obecny system "loota" z zabitej przez nas osoby. Jednak?e teraz nie chc? mi si? pisa? mojego pomys?u co do tego, jak moim zdaniem ten zabieg powinien si? odbywa?. Mo?e kiedy?.
 

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Rangers Apprentice RPG OTS [W?asny klient]

Wci?? mam mieszane uczucia dotycz?ce pvp. Osobi?cie nie lubi? tego systemu, ale je?li bardzo chcecie si? mordowa? wzajemnie to prosz? bardzo, mog? zmieni? status na pvp.
W chwili obecnej sko?czy?em pisa? skrypty do trzeciego ju? questa d?ugo?ci? przypominaj?cy POI, skrypty zajmuj? ??cznie ponad 5k linijek, wi?c dosy? sporo. Musz? jeszcze doko?czy? jednego z nich, dorobi? mapki do pozosta?ych dw?ch oraz ustawi? nagrody.
Rozpoczynam teraz balansacj? profesji, ale sam nie dam rady. Potrzebuje dw?ch, ewentualnie trzech tester?w, kt?rzy mi z tym pomog?.
Musz? napisa? oko?o 100 nowych NPCt?w, gdy to zrobi? to wtedy mo?na powiedzie?, i? m?j projekt jest sko?czony w oko?o 60 procentach.

Zapraszam do udzielania si? w temacie.
 

Fluos

We are many!!!
Joined
Apr 28, 2009
Messages
1,942
Reaction score
260
Odp: Rangers Apprentice RPG OTS [W?asny klient]

16aqm37.png


M?g?by mi kto? powiedzie?, dlaczego znajduje si? tutaj moja mapka?
69jhih.png


Og?lnie projekt ciekawy, nie gram w Tibie, lecz z ch?ci? wejde poogl?da? mape.
Pozdrawiam!
 

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Rangers Apprentice RPG OTS [W?asny klient]

Pozwol? sobie od?wie?y? i przeczyta? komentarze, kt?re si? dzi?ki temu postowi tutaj pojawi?.
 

draxoth

Active User
Joined
Sep 28, 2008
Messages
72
Reaction score
2
Odp: Rangers Apprentice RPG OTS [W?asny klient]

@Fluos
Masz wlasny server? Robisz mape dla kogos, czy tylko na pokaz? Masz cos z tego ze robisz mapy? Jezeli nie to powinienes sie cieszyc ze komus sie Twoja mapa spodobala i ja wykorzystal.

Jezeli ja opatentowales i masz do niej prawa autorskie mozesz sie pospinac z administracja tego projektu, ze wykorzystuja mape Twojego autorstwa bez Twej zgody.
 

Gamemaster Noob

Advanced User
Joined
Jun 16, 2009
Messages
371
Reaction score
8
Odp: Rangers Apprentice RPG OTS [W?asny klient]

Jako jedenz tej s?abej strony teamu otsa [pracodawca]
proponuje zrobi? questy ale nie takie ?e 5 min i ju?
tylko aby by?y ukryte ?eby by?a d?uga droga do niego i po drodze do?? ?ilne potworki ?eby sie nie da?o przej?? questa 1 osob?.
co do trainer?w my?l? aby zrobi? jak na ron otsie.Kupujesz dolla stawiasz i trainer sie pojawia z 200hp i w tedy nikt by nie byl afk bo by musial uwa?a? aby nie zabi? monka.
to na tyle odemnie
i ots na 100% sie uda.
 

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Rangers Apprentice RPG OTS [W?asny klient]

Od?wie?am temat.
Mam ju? na wyko?czeniu kolejnego questa a la INQ.
M?j pomys?odawca podsun?? mi ?wietny pomys? na kolejne zadanie, kt?re wykona? da rad? w pojedynk?, ale b?dzie du?o biegania po mapie.
Nauczy?em si? tworzy? quest log, wi?c je?li zapomnicie co akurat mieli?cie zrobi? wystarczy zajrze? do tego magicznego okienka by sobie przypomnie?.
Zapraszam do wypowiadania si?.
 
Status
Not open for further replies.
Top