What's new

?mier?.... I co dalej ??

Status
Not open for further replies.

Kelo

Active User
Joined
Apr 4, 2008
Messages
90
Reaction score
10
Age
30
Odp: ?mier?.... I co dalej ??

@Winged
My?lisz tak poniewa? postrzegasz ?ycie Wieczne w spos?b ziemski, ludzki. :)
@Chajtek
Takich, rzeczy nie mo?na wzi?? na logik?. :) Nie ma czego? takiego jak odrodzenie, poniewa? osoba b?d? zwierz?, b?d? ta butelka po piwie, kt?r? mo?emy by? po odrodzeniu nie jest ju? mn?.
@up
Nigdy o tym nie pomy?la?em, ciekawe. XD Ale de javu to inny temat. :)
 

Beoska

Przeorysza Zakonu Noob?w
Joined
Nov 12, 2008
Messages
912
Reaction score
229
Age
33
Odp: ?mier?.... I co dalej ??

A po ?mierci wszyscy staniemy si? zbitk? bia?ka i zjedz? nas robaki.
 

Kamilka12

User
Joined
Feb 16, 2009
Messages
23
Reaction score
0
Odp: ?mier?.... I co dalej ??

Ja wierze w Boga i mysle ze pujde do nieba lecz wczesniej sad Borzy :(
 

Skarottan

Advanced User
Joined
Jan 31, 2009
Messages
173
Reaction score
11
Odp: ?mier?.... I co dalej ??

A po ?mierci wszyscy staniemy si? zbitk? bia?ka i zjedz? nas robaki.
Przyk?ad kogo? chorego .. Mo?e i dostane warna, ale jak czytam taki post to normalnie p?aka? si? chce. Ja cz?sto si? nad tym zastanawiam i my?l?, ?e po ?mierci odrodzimy si? jako inny cz?owiek. W niebo za bardzo nie wierz?. Szkoda, ?e tego nie mo?na sprawdzi?. Naukowcy wiele rzeczy mog? udowodni?, ale tego na pewno nie dadz? rady.
 

Nicramos

Advanced User
Joined
Sep 15, 2008
Messages
207
Reaction score
12
Odp: ?mier?.... I co dalej ??

Taaa popeiram powa?ny temat a wy o tibii gadacie.

A teraz na temat:
Ja tak jak Drexav jestem chrze?cijaninem i nie wstydz? si? tego z jednej strony wierz? w ?ycie po ?yciu a z drugiej nie rozumiem tego :eek: Bo r?wnie dobrze to mo?e by? to "niebo" a r?wnie dobrze mo?e by? jaki? inny ?wiat-albo w og?le nic...Ale ja wierz? ?e jak umr? to nie b?dzie koniec ;)
 
B

Budzik

Guest
Odp: ?mier?.... I co dalej ??

Jestem chrze?cijaninem i wierz? w to, ?e po ?mierci cz?owiek b?dzie skazany zgodniej z tym jak ?y?, na wieczne pot?pienie, czy??ca lub ?ycie wieczne. Nie wydaje mi si?, ?eby po ?mierci by?o nowe ?ycie, albo te?, ?eby nie by?o nic. Z ?yciem wiecznym jest to co? czego cz?owiek na ziemi nie mo?e poj??.

?al mi tych wszystkich co tu z tibi? wyje?d?aj?.
 
K

Krecioo

Guest
Odp: ?mier?.... I co dalej ??

A ja uwa?am, ?e po ?mierci nie ma nic. Po prostu nasz m?zg nie pracuje wi?c my nic nie czujemy. Nie wie?e w ?adne nieba i piek?a, reinkarnacje i inne tego typu rzeczy.

@DOWN
W dusz? te? nie wierz? :D
 
Last edited:

GM Praga

Advanced User
Joined
Jun 19, 2008
Messages
366
Reaction score
24
Age
30
Odp: ?mier?.... I co dalej ??

@UP

Pami?taj,?e m?zg jest w ciele a nie w duszy... Ca?ym cia?em steruje dusza ;p

@TOPIC
Dla mnie nie istniej? co? takiego,?e umieram i ju? koniec,nic,pustka,ciemno??! Wie?? w to,?e B?g stworzy? jakie? zaj?cie dla ludzi zmar?ych ;D. A jak nie to wierz? w to,?e po ?mierci b?d? spa?. Spa? bardzo d?ugo a? B?g pstryknie palcami i odrodz? si? na nowo w innym ciele,z pustk? pami?ci z poprzedniego ?ycia i z ca?ym nowym ?yciem! Taka jest moja wypowied? chocia? sam czasem waham z tym wszystkim,bo przecie? nikt nie przyjdzie z grobu i nam nie powie jak jest po ?mierci... Pozdrawiam
 

devos

Advanced User
Joined
Jun 4, 2008
Messages
244
Reaction score
10
Odp: ?mier?.... I co dalej ??

Umieram i ?yje si? bez mnie . Lub Umierasz i jeste? w szpitalu jako ma?y bobasek i nic nie pami?tasz.Chocia? kto wie.
 

Adus41

Senior User
Joined
May 30, 2008
Messages
582
Reaction score
46
Age
32
Odp: ?mier?.... I co dalej ??

Moim zdaniem to troch? ci??ka do odpowiedzi sprawa... Nikt tak naprawd? nie wie co go czeka po ?mierci... Dop?ki st?d nie zejdzie.Moim zdaniem co? tam jest,mo?e nie niebo,ale dusza ludzka mo?e w?drowa?,dlatego nie kt?rzy mog? widzie? duchy
 

Blacker

Advanced User
Joined
Jan 11, 2009
Messages
199
Reaction score
21
Odp: ?mier?.... I co dalej ??

Dla mnie to jest tak.Pierwsza wersja to taka ?e nasza dusza chodzi po ?wiecie i robi co chce ale nikt tego nie widzi.A druga wersja jest taka ?e idziemy do nieba.
 

Sh@ker

Advanced User
Joined
Apr 4, 2008
Messages
154
Reaction score
18
Odp: ?mier?.... I co dalej ??

A co my?licie o tym - umieracie , b?g do was gada ?e odrodzicie si? na nowo i nie mo?ecie nic nikomu o tym co was spotka?o powiedzie? , inaczej kaput xD
 

Fragles

JOKER
Joined
Apr 4, 2008
Messages
305
Reaction score
66
Age
34
Odp: ?mier?.... I co dalej ??

A co my?licie o tym - umieracie , b?g do was gada ?e odrodzicie si? na nowo i nie mo?ecie nic nikomu o tym co was spotka?o powiedzie? , inaczej kaput xD

To teraz by? wiedzia?, ?e nie mo?esz nikomu o tym powiedzie?. Chyba, ?e wiesz, ale nie powiesz ;-D

Dla mnie cz?owiek jest aktorem, kt?ry ma jak?? tam rol? do odegrania. Nie wiemy kiedy wejdziemy na scen? ani kiedy z niej zejdziemy. Jeste?my bezwoln? marionetk? w r?kach... czego? Boga? Losu? Przeznaczenia? A mo?e czego? w rodzaju fatum? ?ycie to przedstawienie, wa?ne by pod koniec doczeka? si? owacji na stoj?co, a nie gwizd?w. Co b?dzie potem? Nic.
 

GoD DixoN

Advanced User
Joined
Sep 4, 2008
Messages
495
Reaction score
30
Age
32
Odp: ?mier?.... I co dalej ??

I dalej klikasz OK, logujesz sie w temple, sprawdzasz co spad?o z eq i wracasz po lota. Czasem wyklinasz i denwrwujesz sie, ale p??niej jeszcze szybciej odrabiasz lvl.


I tutaj sie z Toba Rybosomie nie zgodze... Nie trzeba sprawdzac co spadlo z eq. Nigdy sie nie zabezpieczales?? Wystarczy Aol...


A co do tematu:

Sadze,ze jest zycie po smierci. Ostatnio na lekcji religii ogladalem film o zyciu po smierci.Pewni naukowcy wybieraja sie na "tamten swiat" za pomoca smierci klinicznej.

Mysle rowniez,ze gdy zejdziemy z tego swiata rodzimy sie na nowo jako inny czlowiek.

Mieliscie kiedys taka sytuacje,ze cos mowicie i raptem macie wrazenie,ze juz byles w takiej sytuacji?? Moze mam schizy :p ale tak czasami mam, wydaje mi sie,ze taka sytuacja juz sie "kiedys" wydarzyla.
 

Ray

Senior User
Joined
Oct 20, 2008
Messages
1,050
Reaction score
170
Age
28
Odp: ?mier?.... I co dalej ??

Pokieruj? si? inn? my?l?. Zauwa?cie, m?wicie o w?dr?wce duszy. Czyli teraz jeste?my lud?mi, a p??niej nie wiem ju? kim. Osobi?cie ja jako? nie wierz? w reinkarnacj?. Nie b?d? si? rozpisywa?. W?a?nie czytam artyku? na ten temat. Pos?u?? si? kilkoma my?lami. Wiele ludzi kt?rzy nazywaj? si? chrze?cijanami wierz? w w?dr?wk? dusz, a przynajmniej jej nie zaprzeczaj?. Pisz? dalej.. jest to wynik bezmy?lno?ci. Ci sami ludzie staj? nad grobami w ?wi?ta ( Zaduszki ) m?wi?, ?e czuj? obecno?? swoich zmar?ych i oczekuj? spotkania z nimi. Jak to by by?o mo?liwe, gdyby ci krewni kr?cili si? w p?tli istnienia? b?d?c wci?? kim innym? Jezus powiedzia?: Nie mo?na dw?m panom s?u?y?. Tym bardziej nie mo?na dw?m wierzy?. Wiara w reinkarnacj? pochodzi z religii Dalekiego Wschodu ( hinduizm, buddyzm ) Wi?c jak my mo?emy by? chrze?cijanami i mie? idee z innej religii? W modlitwie powtarzamy: "I oczekuj? wskrzeszenia umar?ych. I ?ycia wiecznego w przysz?ym ?wiecie". M?wimy, bo tak nam objawi? B?g, ?e nasze cia?a powstan? z prochu ziemi. Tutaj najwa?niejsze: B?g objawi? tak?e, dusza ludzka jest nie?miertelna! ale po ?mierci nie ma ?adnej w?dr?wki. Ka?dy cz?owiek ma jedno ?ycie i w nim pracuje sobie na szcz??cie wieczne. Po ?mierci jest wieczno?? w niebie ( lub czy?ciec ) piek?o. Ka?dy ma jedno wcielenie i po ?mierci b?dzie tym samym, a nie dziwaczn? sum? wielu wciele?. Jak wyobra?amy sobie zmartwychwstanie? Cz?owiek z tr?b? i o?mioma odn??ami? Nie b?jmy si? ?mierci, to tylko brama do innego ?wiata. Pracujmy na tym ?wiecie, a po ?mierci nawet nie b?dziemy my?le? o tym co teraz. Nie b?jmy si? ?mierci tylko tego, aby to zdarzenie by?o portalem do czego? lepszego. Pami?tajmy! Wierzymy Bogu, a nie ideom buddyst?w. Cieszmy si?! Poniewa? nawet najm?drzejszy cz?owiek nie wyobra?a sobie szcz??cia w niebie. To co daje szcz??cie na ziemi, w niebie b?dzie prawie, ?e niczym. Jak przeczyta?em w katechizmie: Na ko?cu b?dzie s?d, i to on zako?czy dzieje ?wiata. Nawet je?eli umrzemy wcze?niej. G?ow? zawracaj? nam sprawy kt?re tam nawet nie b?d? si? liczy?. Tak to kr?tko opisa?em :)

Pozdrawiam
 

envim

User
Joined
Dec 6, 2008
Messages
39
Reaction score
1
Odp: ?mier?.... I co dalej ??

Ja sobie nie moge wyobrazic jak po "Zyciu jest zycie..." ;| przeciez od roku w ktorym sie urodzilismy, a nawet p?zniej o pare lat tak mniej wiecej od 8lat czy 6, czy ilu sie dopiero jakos mysli, ja nie wiem, ale ja sobie nie moge wyobrazic co bylo i jak przed 1rokiem ;| a co bylo do 1990~ roku zanim sie "nowe" pokolenie urodzilo ? ;| nikt tego nie wie i nie moze wiedziec co jest po zyciu ;| mi sie wydaje ze smierc bedzie to takie cos jak sen lecz moze bez przyjemnego snu? ;)
 

Creede

User
Joined
Aug 16, 2008
Messages
31
Reaction score
0
Odp: ?mier?.... I co dalej ??

Po ?mierci zapewne idziemy do nieba/rodzimy si? na nowo z wymazan? pami?ci? ; )

Wierz? w Boga i wiem, ?e pod ziemi? nas samych nie zostawi...
 

Moking

Advanced User
Joined
Aug 7, 2008
Messages
206
Reaction score
9
Odp: ?mier?.... I co dalej ??

Dziwny temat.
Katolicy m?wi?,?e po ?mierci spotkasz si? z Bogiem.
Ale z kt?rym?
Jehowa?Allachem?
My m?wimy,?e b?g jest jeden i wszyscy trafiaj? do tego samego tyle,?e on si? inaczej nazywa.
A je?eli kto? wierzy w wielu bog?w?
To te? trafia do tego Katolickiego?
(Pisa?em do z punktu widzenia Katolika,poniewa? wiekszo?? nas do tej wiary nale?y i cho?by dlatego,?e nim jestem)
Mimo,i? jestem Katolikiem my?l?,i? po ?mierci nie ma nic.
 

Kelo

Active User
Joined
Apr 4, 2008
Messages
90
Reaction score
10
Age
30
Odp: ?mier?.... I co dalej ??

@up
Nie jeste? katolikiem, od tego zacznijmy. :) Cho?by dlatego, ?e nie wierzysz w ?ycie wieczne czyli nie wierzysz Chrystusowi, czyli nie wierzysz w Niego, czyli nie jeste? chrze?cijaninem. :)
@envim
Pisz? to po raz kolejny, ?e nie mo?na wyobrazi? sobie i poj?? czym jest ?ycie wieczne, po prostu trzeba zawierzy? Bogu i wype?ni? swoje zadanie jakie ma dla nas nasz Stw?rca.
@Topic
W ?yciu najwa?niejsze jest to jak przez nie przejdziesz, mo?esz by? niewierz?cy ale dobrze czyni?cy i wejdziesz do Kr?lestwa Niebieskiego lub jak 50% ludzi m?wi?, ?e jest si? katolikiem, a spotka? si? z drug? ?mierci?. Nie mo?na poj?? Boga, cho?by dlatego, ?e jest on ponad wszystkim i przenika wszystko. No ale schodzimy ju? na temat wiary, wi?c przypomn? moje zdanie na ten temat: po ?mierci czeka nas os?d, kt?rego nie mo?na postrzega? po ziemsku gdy? B?g nie jest cz?owiekiem(jednak?e Jezus z Mi?o?ci si? nim sta?) i zawsze istnieje Mi?osierdzie. :)
 

danielos54

Senior User
Joined
Jan 7, 2009
Messages
555
Reaction score
44
Age
29
Odp: ?mier?.... I co dalej ??

I tutaj sie z Toba Rybosomie nie zgodze... Nie trzeba sprawdzac co spadlo z eq. Nigdy sie nie zabezpieczales?? Wystarczy Aol...
A co do tematu:
Sadze,ze jest zycie po smierci. Ostatnio na lekcji religii ogladalem film o zyciu po smierci.Pewni naukowcy wybieraja sie na "tamten swiat" za pomoca smierci klinicznej.
Mysle rowniez,ze gdy zejdziemy z tego swiata rodzimy sie na nowo jako inny czlowiek.
Mieliscie kiedys taka sytuacje,ze cos mowicie i raptem macie wrazenie,ze juz byles w takiej sytuacji?? Moze mam schizy :p ale tak czasami mam, wydaje mi sie,ze taka sytuacja juz sie "kiedys" wydarzyla.
Dok?adnie te? tak mam ...
Czasami mam sen ?e jutro stanie si? taka i taka rzecz.. nastaje dzie? i faktycznie staje si? to co mi si? przy?ni?o :/
Niekiedy mam te? wizje ?e widze ducha na oczy... kto wie mo?e to prawdziwy a mo?e jednak wizja ??
@topic
No wed?ug mnie to dosy? skomplikowana sprawa ...
Skoro nie idziemy do niebia itd.. to jak B?g dosta? si? do niegia oraz zaraz po nim Anio?y itd >??<
2 sprawa... (z tym wcieleniem si? w inn? osob?)
To mi si? wydaje prawdziwe.. poniewa? s?ysza?em kiedy? taki temat ju? nie pamietam gdzie co jak ale napewno nie na internecie tylko gdzie? w faktach (mniejsza z tym) ?e cz?owiek pami?ta? swoj? przesz?o?? jak ?y? we wcze?niejszym wcieleniu.. nie wiem jak do tego dosz?o ale pewne elementy ?ycia pami?ta?..
Tak?e naprawde nie wiem, dla mnie ta sprawa jest zbyt skomplikowana aby to wyja?ni?.
 
Status
Not open for further replies.
Top