What's new

Ots 8.1

damis1

New User
Joined
Apr 10, 2010
Messages
4
Reaction score
0
CZESC MAM PROBLEM Z OTS (mozliwe ze byl taki post) chce odpalic ots ale tylko ja moge grac jak tszeba skonfigurowac tego ots powie ktos ?
 

Kuszczyk

Advanced User
Joined
Apr 14, 2010
Messages
155
Reaction score
7
Odp: Ots 8.1

Ten poradnik jest skopiowany z forum nie mog? doda? linku bo mam za ma?o post?w chyba... To nie m?j poradnik!!! Je?li masz neostrade live box:



Poradnik zosta? napisany przeze mnie, mo?na go te? zobaczy? na kilku innych forach
Ka?dy post m?wi?cy i? jest to plagiat zostanie ukarany ostrze?eniem.

Je?eli posiadasz Livebox'a i nikt nie mo?e wej?? na tw?j serwer, nie martw si?! w tym poradniku przedstawi? jak rozwi?za? ten problem.

1.Wchodzimy na stron? konfiguracyjn?
Domy?lna nazwa u?ytkownika i has?o to "admin"
Wchodzimy w zak?adk? "Serwery Lan" > "Dodaj",
pojawi si? nam tabelka w kt?rej wype?niamy pola tak jak na obrazku :
Ten obraz jest zmniejszony. Kliknij na ten pasek, aby zobaczy? pe?ny obraz. Orygina? obrazu: 789x357.

Nast?pnie klikamy "Zastosuj".
( U nie kt?rych mo?e wyst?powa? inny lokalny adres IP ! )

2. Wchodzimy w "Panel sterowania" > "Zapora systemu"
Nast?pnie przyciskamy "Dodaj Port", wpisujemy warto?? "7171", oraz zaznaczamy "TPC" :
Ten obraz jest zmniejszony. Kliknij na ten pasek, aby zobaczy? pe?ny obraz. Orygina? obrazu: 853x530.

klikamy OK, i ju? mamy 50% sukcesu!

3. Teraz czas na rejestracj? na stronie dyndns.org
( rejestracji ju? opisywa? nie b?d?, mam nadzieje ?e ka?dy sobie z tym poradzi ),
logujemy si? na konto i wchodzimy w zak?adk? "My Services", powinni?my ujrze? to samo co na poni?szym obrazku:
Ten obraz jest zmniejszony. Kliknij na ten pasek, aby zobaczy? pe?ny obraz. Orygina? obrazu: 777x110.

Klikamy "Add new hostname", a nast?pnie wype?niamy formularz:
Ten obraz jest zmniejszony. Kliknij na ten pasek, aby zobaczy? pe?ny obraz. Orygina? obrazu: 782x596.


Klikamy przycisk "Create Host" i cieszymy si? hostem.
Teraz gdy b?dziesz chcia? poda? przyjacielowi IP serwera, podajesz host kt?ry utworzy?e? na DynDNS

4. Wchodzimy na stron? naszego LiveBox'a ( ) Wchodzimy w zak?adk? "Konfiguracja Zaawansowana" > "Sie?" > "DynDns"
Wype?niamy pola tak jak na poni?szym obrazku :
Ten obraz jest zmniejszony. Kliknij na ten pasek, aby zobaczy? pe?ny obraz. Orygina? obrazu: 755x269.


5. W pliku "config.lua" wpisujemy IP zewn?trzne livebox'a
( takie ip mo?emy zobaczy? na stronie np. whatismyip.com )
Nast?pnie plik zapisujemy, i odpalamy nasz serwer.
( Przypominam ?e to IP zmienia si? nam co 24h/restartNEO, a co za tym idzie musimy zmienia? to ip w config.lua na poprawne )

6. Je?li odczuwasz potrzeb? AccMakera to musisz odblokowa? port "80",
Jak to zrobi?? - tak samo jak z portem "7171"
( Osobi?cie polecam jaki? inny np. 81 )

Na AccMakera ty wchodzisz przez adres localhost,
natomiast inni poprzez tw?j host z DYNDNS.
(Je?eli ty b?dziesz wchodzi? przez adres z DYNDNS b?dziesz przekierowywany na stron? konfiguracyjn? livebox'a)

Je?eli nadal co? nie b?dzie dzia?a?, spr?buj odblokowa? port "7171", tyle ?e zaznaczaj?c opcj? "UDP".

W razie niejasno?ci/problem?w - pisa? w tym temacie!
FAQ
1.
Pytanie: Nie mam zapory systemu windows, o co chodzi?
Odpowied?: Najprawdopodobniej nie masz zainstalowanego Service Pack'a 2 ( SP2 ), omi? ten punkt, powinno zadzia?a?.
2.
Pytanie: Gdy kto? zaloguje si? na konto, nie mo?e wej?? ju? na posta?, wyskakuje mu jaki? b??d, co robi??
Odpowied?: Najprawdopodobniej masz w??czonego jakiego? Firewalla, spr?buj go wy??czy?.
3.Pytanie: Mi to nie dzia?a, co robi??
Odpowied?: Upewnij si? czy ip lokalne w zak?adce "Serwery LAN" jest takie samo jak w IP lokalne w czasie uruchamiania OTS'a - Jest to najcz??ciej wyst?puj?cy problem. ;-)

Copyright by vDk (aka zloom/zlom) ® 2007/2008. All rights reserved.
 

Kuszczyk

Advanced User
Joined
Apr 14, 2010
Messages
155
Reaction score
7
Odp: Ots 8.1

Je?li co? ci nie dzia?a to wysy?am ci jak co? priv kilka link?w.
 

Xerumus

User
Joined
Mar 22, 2009
Messages
34
Reaction score
0
Odp: Ots 8.1

Musisz wejsc na 192.168.1.1 (twoj localhost) i tam odlbokowac porty, jako iz zmienia ci sie ip musisz wpisywac do config.lua swoje aktualne ip (z jakies stronki wpisz w google.pl "moje ip"). Oczywiscie skonfiguruj sobie no-ip.
 
Top