What's new

Rozw?j systemu czaszek

Rozw?j systemu czaszek

  • Jest ?wietny! Ju? nie mog? si? doczeka? zmian!

    Votes: 0 0.0%
  • Taki sobie...

    Votes: 0 0.0%
  • Jest beznadziejny...

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania ;o

    Votes: 0 0.0%
  • Jest ?wietny! Ju? nie mog? si? doczeka? zmian!

    Votes: 0 0.0%
  • Taki sobie...

    Votes: 0 0.0%
  • Jest beznadziejny...

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania ;o

    Votes: 0 0.0%
  • Jest ?wietny! Ju? nie mog? si? doczeka? zmian!

    Votes: 0 0.0%
  • Taki sobie...

    Votes: 0 0.0%
  • Jest beznadziejny...

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania ;o

    Votes: 0 0.0%
  • Jest ?wietny! Ju? nie mog? si? doczeka? zmian!

    Votes: 0 0.0%
  • Taki sobie...

    Votes: 0 0.0%
  • Jest beznadziejny...

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania ;o

    Votes: 0 0.0%
  • Jest ?wietny! Ju? nie mog? si? doczeka? zmian!

    Votes: 0 0.0%
  • Taki sobie...

    Votes: 0 0.0%
  • Jest beznadziejny...

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania ;o

    Votes: 0 0.0%
  • Jest ?wietny! Ju? nie mog? si? doczeka? zmian!

    Votes: 0 0.0%
  • Taki sobie...

    Votes: 0 0.0%
  • Jest beznadziejny...

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania ;o

    Votes: 0 0.0%
  • Jest ?wietny! Ju? nie mog? si? doczeka? zmian!

    Votes: 0 0.0%
  • Taki sobie...

    Votes: 0 0.0%
  • Jest beznadziejny...

    Votes: 0 0.0%
  • Nie mam zdania ;o

    Votes: 0 0.0%
  • Jest ?wietny! Ju? nie mog? si? doczeka? zmian!

    Votes: 0 0.0%
  • Taki sobie...

    Votes: 5 31.3%
  • Jest beznadziejny...

    Votes: 2 12.5%
  • Nie mam zdania ;o

    Votes: 1 6.3%
  • a:4:{i:7770;a:5:{s:12:"polloptionid";i:7770;s:6:"nodeid";s:7:"2442085";s:5:"title";s:46:"Jest ?wietn

    Votes: 0 0.0%
  • a:4:{i:9969;a:5:{s:12:"polloptionid";i:9969;s:6:"nodeid";s:7:"2442085";s:5:"title";s:46:"Jest ?wietn

    Votes: 0 0.0%
  • a:4:{i:11714;a:5:{s:12:"polloptionid";i:11714;s:6:"nodeid";s:7:"2442085";s:5:"title";s:46:"Jest ?wie

    Votes: 0 0.0%
  • a:1:{i:13464;a:5:{s:12:"polloptionid";i:13464;s:6:"nodeid";s:7:"2442085";s:5:"title";s:881:"a:4:{i:7

    Votes: 0 0.0%
  • a:1:{i:23044;a:5:{s:12:"polloptionid";i:23044;s:6:"nodeid";s:7:"2442085";s:5:"title";s:1174:"a:1:{i:

    Votes: 8 50.0%

  • Total voters
    16
Status
Not open for further replies.

Demeroth

Forum friend
Joined
Apr 2, 2008
Messages
457
Reaction score
80
Age
31
W naszej drugiej zapowiedzi letniej aktualizacji chcemy wam przedstawi?, pierwsze kroki do realizacji naszych zamierze? w zwi?zku systemu PVP. Jak mogli?cie przeczyta? ostatni artyku? "PvP w skupieniu", ocenili?my ponownie system PVP Tibii i jeste?my poinformowani co do jego zawi?o?ci i problem?w. Dlatego spr?bowali?my w??czy? was, spo?ecze?stwo Tibii, w jego ponownej ocenie i rozwoju. Opinie z pierwszych publicznych dyskusji ukszta?towa?y podstaw? naszych wewn?trznych dyskusji. Kilka tygodni temu, przedstawili?my wam dwa pomys?y, kt?re zosta?y ukazane w "Developer Notes". Komentarze, w?tpliwo?ci i propozycje, kt?re wynikn??y w tych tematach, pomog?y nam zrobi? jakie? wyregulowania i doj?? do ostatecznej decyzji.

Pomys? dotycz?cy wprowadzanie sterf non-pvp na serwery pvp zosta? przez nas odrzucony z powodu ogromnej krytyki. Jednak, kilka stref ochronnych i to co mo?esz tam znale??, mo?emy nieco zmieni?. Przyk?adowo, NPC Lokur w depo Kazordoon obecnie szkoli swoje umiej?tno?ci bankowe. Przez co mo?na rozumie?, ?e po wprowadzeniu aktualizacji nie b?dzie on tylko ?wiadczy? swoich us?ug jako listonosz, ale i tak?e jako bankier. W Ankrahmun i Port Hope niekt?re sklepy r?wnie? b?d? w strefie ochronnej. Ponadto, miejsca gdzie mogli?my wykupi? promocj? r?wnie? zostan? obj?te ochron?. Cz?onkowie rodziny kr?lewskiej nie b?d? tolerowa? jakiejkolwiek przemocy w ich pokojach.

Og?lnie mowi?c, opinie na temat "Czarnych Czaszek" by?y nawet pozytywne, lecz by?o kilka aspekt?w krytykowanych. Wi?kszo?c graczy bior?cych udzia? w dyskusji popar?a og?lny pomy?? aby zast?pi? banicj? dla nadmiernego zab?jcy na kar? w grze. Jednka?e, do pomys?u dotycz?cego ?mierci gracza z czarn? czaszk? wiele os?b podesz?o ze sporym sceptycyzmem. Ostro?nie rozwa?yli?my wasze argumenty, powt?rzyli?my nasz kocept i zrobili?my kilka wyregulowa? aby troch? wyeliminowa? krytyk?.

W letniej aktualizacji, chcemy usun?? kar? banicji za nadmierne zabijanie graczy. Ograniczenia w grze upewni? nas, ?e nic nie wymknie si? spod kontroli. Chocia? zabijanie graczy na serwerze PVP jest dozwolone, nie chcemy doprowadzi? do szalej?cych serii zab?jstw. Dlatego postanowili?my si? skupi? na systemie czaszek i roziwn?? to dalej : czarna czaszka b?dzie dodatkiem do bie??cego systemu czaszek.


Je?eli osi?gniesz dwa razy liczb? nieuzasadnionych zab?jstw, kt?re s? potrzebne na "red skulla", twoja posta? otrzyma czarn? czaszk? na 45 dni. Od kiedy gracz pokaza? zbyt wiele agresji sowim zachowaniem na rzecz innych gracz, b?dzie musia? stan?? w obliczu powa?nych konsekwencji w grze.
Oczywi?cie czarna czaszka b?dzie mia?a takie same efekty jak czerwona. W dodatku, "black skull" w ?aden spos?b nie b?dzie m?g? celowa? w "nieoznakowanego" gracza, ani u?ywa? obszarowych zakl?? jak "energy wave", atakuj?cych run obszarowych, burst arrow's, czarowa? lub przyzywa? a? do momentu ko?ca kary. Co wi?cej, otrzyma o 50% wi?cej obra?e? na wojnie ni? gracz bez czaszki, wi?c niech lepiej trzyma si? z dala od konflikt?w.
Ponadto, je?li posta? z czarn? czaszk? zginie, pojawi si? w ?wi?tyni z 40 hp i 0 many. Wi?c przemierzanie ulic po ?mierci b?dzie bardzo niebiezpieczne dla takich graczy, mog? by? ?atwym celem nawet dla niskopoziomowych graczy.

Ale jest wi?cej rzeczy dotycz?cych systemu czaszek, kt?re zamierzamy zmieni?. Je?eli ca?a grupa zaatakuje gracza bez jakiejkolwiek czaszki, wszyscy dostan? "fraga". Dlatego, ostatnich dwudziestu napastnik?w, kt?rzy urz?dzili szkody w ci?gu ostanich 60 sekund zostanie policzonych jako zab?jcy i zostan? ukazani na stronie informacyjnej danej ofiary.

R?wniez uwa?amy, ?e gracze powinni mie? okazj? do obrony w?asnej bez negatywnych konsekwencji. Dlaczego powiniene? zosta? ukarany blokad? wej?cia do stref non-pvp je?eli to Ty nie by?e? napastikiem?

Z letniej aktualizacji b?dzie m?g? stawi? op?r bez blokady stref ochronnych, nawet w przypadku zabicia napastnika. Wi?c je?eli wpadniesz w zasadzk?, nie b?j si? zaatakowa? gracza, nawet uciekaj?c i atakuj?c go, b?dziesz m?g? wej?? do strefy ochronnej. Gracze z czerwon? i czarn? czaszk? r?wniez b?d? mog?y si? broni?, lecz rezultatem b?dzie ???ta czaszka. Jednak?e, z czarn? czaszk? b?dziesz m?g? u?ywa? tylko atak?w, kt?rych wymagane jest zaznaczenie gracza.

Prosz? zauwa?y?, ?e oddawanie cios?w bez posiadania strefy ochronnej nie b?dzie mo?liwe na ?wiatach PVP-enforced. To b?dzie dost?pne tylko na normalnych serwerach PVP.

Co wi?cej, dwa dodatkowe symbole zostan? wprowadzone z aktualizacj?. Przy blokadzie wylogowania si? w strefie ochronnej b?dzie mo?na zauwa?y? zmian? symbolu. Dodatkowo, b?dzie on pojawia? si? je?eli Twoja posta? stanie na polu tej strefy. Wi?c nie zagaduj?c, zobaczysz zmiane przy byciu wewn?trz lub na zewn?trz strefy ochronnej.

Uwa?ajcie na czarn? czaszk?!
Wasi Community Managers

 

Deaven

Advanced User
Joined
Mar 25, 2009
Messages
422
Reaction score
77
Odp: Rozw?j systemu czaszek

Czytaj?c ten news mia?em mieszane uczucia. Teraz uwa?am jednak, ?e jest to dobry pomys?. Od teraz PK bo padni?ciu na BS (black skull) nie b?dzie m?g? normalnie gra? (Je?eli to hp i mana zostanie na zawsze). ?wietny jest te? pomys? z tym, ?e je?eli kto? mnie zaatakuje to moge go bi? a i tak schowam si? w pz. Og?lnie my?l?, ?e jest to dobra zmiana, kt?ra wp?ynie na polepszenie gry.
Pozdrawiam
Deaven
HAIL CIPSOFT
 

Killer Queen

Advanced User
Joined
Dec 1, 2008
Messages
168
Reaction score
23
Age
33
Odp: Rozw?j systemu czaszek

Styl i fleksja nadal kuleje, ale jest lepiej ni? poprzednio :x

@topic
Haha, no to CipSoft zrobi? niez?? furtk? dla pk team?w. Ale og?lnie zmiany mi si? podobaj?, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.
 

Miki

HardcorowyKoksu
Joined
Jun 27, 2008
Messages
1,302
Reaction score
226
Age
30
Odp: Rozw?j systemu czaszek

Mi si? zdaj?, ?e jednak cipsoft co? pomy?la? w ko?cu. Posiedzia? nad argumentami zwyk?ych graczy i mo?na powiedzie?, ?e to co poprawili nie jest ?le pomy?lane. Mo?na im wreszcie cho? odrobin? racji przyzna?.

Pozdrawiam.
 

Eleo

Active User
Joined
May 16, 2009
Messages
63
Reaction score
4
Age
31
Odp: Rozw?j systemu czaszek

Pomys? ciekawy, od dawna s?ycha? dyskusje na temat w?a?nie Pvp. Jak KQ powiedzia?a zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. B?dzie to dziwny widok, mianowicie BS (black skull), a te 40 hp po dedzie to pomys? rodem z evo 99999999999999x exp. Nie wiem co powiedzie?, og??em mog?o zosta? tak jak jest.

Pozdrawiam,
Eleo
 
N

Nemo

Guest
Odp: Rozw?j systemu czaszek

Wed?ug mnie, black skull trwa troch? za d?ugo... Wystarczy?o by 30 dni. Co do tego odradzania si? z 40 hp i 0 many, to mo?e by? ciekawie. Og?lnie zmiany mi si? podobaj?, ciekawe jak to w praktyce b?dzie wygl?da?...:rolleyes:
 

Xeruun

Active User
Joined
May 24, 2009
Messages
54
Reaction score
2
Odp: Rozw?j systemu czaszek

Tak jak kto? to uj?? w jednym zdaniu ma mieszane uczucia odczuwam to samo wydaje mi si?, ?e s? to dobre zmiany jak i z?e ale w wszelkim wypadku jest to jakie? urozmaicenie, a raczej ostrze?enie dla pker?w kt?re na pewno zniech?ci tych co si? zn?caj? nad ma?ymi lvl'ami ; ).
 

Koozaczek

User
Joined
Dec 3, 2008
Messages
38
Reaction score
0
Odp: Rozw?j systemu czaszek

Lipa troche z tym ze gdy ciebie zaatakuja i ty ich to mozesz i tak wbiec do pzta.

Co wtedy na wojnach sie bedzie dzialo ...
 

Grajcz

User
Joined
May 31, 2009
Messages
19
Reaction score
0
Age
32
Odp: Rozw?j systemu czaszek

Zapewne jest to najbardziej kontrowersyjny element nadchodz?cego update.
Dla niekt?rych graczy b?dzie to zniszczenie ?wiat?w pvp, dla innych u?atwienie ?ycia na takowych ?wiatach.
Ja nale?? do grupy tej drugiej, wi?kszo?? tych pomys??w mi si? podoba.
Co do zmian z ??czeniem stref ochronnych nie wnios? one wielkich zmian, bardziej znacz?ce s? dla mnie informacje dotycz?ce nietolerancji agresji w pobli?u niekt?rych npc.
Zastanawia mnie czy tyczy si? to tylko "w?adc?w" czy tak?e stra?nik?w ulicznych (Venore).
Je?li tak?e stra?nik?w ulicznych gracze pekuj?cy b?d? musieli si? strzec aby nie pa?? ofiar? npc;p
Co do zast?pienia bana czarn? czaszk? to pomys? o tyle ma?o znacz?cy ?e w?a?ciwie nie zmieni graczy przekraczaj?cych te krytyczne ilo?ci zab?jstw - gracze z Rs i tak rzadko wychodz?c stref ochronnych (chyba ?e posta? idzie na straty), a co dopiero przy czarnej czaszce.
Do tego tak os?abieni b?d? ?e otwarta walka pvp by?a by dla nich samob?jstwem, i do tego ten pomys? z hp i mp po dedzie;p 20 lvle b?d? polowa? na 80+ lvl przemykaj?cych do dp z temple;)
Nie podoba mi si? pomys? z fragiem dla ca?ej bij?cej ekipy - mo?e to spowodowa? ?e chc?c pom?c kumplowi atakowanemu przez pk, sami go hitniemy - on pada a my rs;p
Najlepszym pomys?em jest brak blokady wej?cia do stref ochronnych dla broni?cego si? bo chore by?o to ?e gracz z du?o ni?szym lvl uciekaj?c do strefy ochronnej nie m?g? atakowa? napastnika, je?li si? podj??a walk? z napastnikiem automatycznie blokowa?o si? sobie drog? ucieczki.
Podsumowuj?c dla mnie to ?wietny pomys?.
 

SpiriTT

New User
Joined
Jun 15, 2009
Messages
6
Reaction score
0
Odp: Rozw?j systemu czaszek

S?dz?, ?e z tymi czaszkami to troch? przesada, chocia? z tym PZ to dobry pomys?. Nied?ugo to tibia ca?kiem si? zmieni nie od poznania xD. Hah TIBIA 3D xD:up:o_O
 

GusteR

User
Joined
Jun 15, 2009
Messages
10
Reaction score
0
Odp: Rozw?j systemu czaszek

Nie wiem, czy za przypadkiem nie plagiat z tibia.com ;f
Nie chce mi si? na cb pattrze?, a? oczy szczypi? ;f

Sory za spam ! !

Pozdrawiam,
GusteR.

//Jakby co deleted posta ;d
 
Status
Not open for further replies.
Top