What's new

[8.11] TFS - save serwer. Plx help :)

Status
Not open for further replies.

kurylcio

User
Joined
Apr 6, 2008
Messages
12
Reaction score
0
Witam. Czy mo?na jako? ustawi? ?eby serwer zapisywa? si? np co 4 godziny z shutdown tak jak w rl? W cofing.lua jest takie co?:
-- Server Save
serverSaveEnabled = "yes"
serverSaveHour = 4
shutdownAtServerSave = "yes"
cleanMapAtServerSave = "yes"

To jest to o co mi chodzi ale to nie dzia?a. Serwer odpalony ca?y dzie? a ?adnego takiego save nie ma.
 

Behomoth

User
Joined
Apr 17, 2008
Messages
34
Reaction score
1
Nie wiem czy da si? tak jak na RL tibi , ale to co tu zamie?ci?e? odpowiada za to samo co komenda /save ... czyli za zapis servera , bez jego restartu.
 

Xafaso

Advanced User
Joined
Apr 8, 2008
Messages
217
Reaction score
15
Jak ju? nie b?dzie dzia?a? to w tym silniku to przecie?, mo?na zawsze zrobi? NPC, jak co to pisz.
 

DeGhost

Active User
Joined
Apr 14, 2008
Messages
82
Reaction score
7
lol , jakby save nie dzia?a? to by nikt nie u?ywa? TFS'a 8.11
pozatym ty mo?esz nie widzie?, ?e co? si? zapisa?o, poniewa? wi?kszo?? proces?w zachodzi w bazie danych (mysql), a tam jest troszk? inny dost?p
 

kurylcio

User
Joined
Apr 6, 2008
Messages
12
Reaction score
0
Save dzia?a, tzn wszystko sie zapisuje i jest ok, ale mi chodzi o to ?e po kilku godzinach od odpalenia silnika robi? sie lagi itp... Dlatego chcia?bym ?eby silnik np co 4 godziny si? "shutdownowa?" i odpala? od nowa.

Mo?e ktos gra? kiedy? na eloth.mine.nu gdzie zawsze automatycznie po 6 godzinach robi? si? taki save i serv odpala? si? od nowa.
 

Jack

Senior User
Joined
Apr 28, 2008
Messages
931
Reaction score
59
Age
30
Mo?esz nastawi? jak idziesz np do szko?y i nie ma Ci? 5 h i jest taka komenda podaj?e /shutdown server 5h(nie pami?tam dok?adnej komendy, ale sprawd?) i odlicza CI co 1 min il? czasu zosta?o, i jak sko?czy si? czas wy??cza Ci serva i automatycznie go w??cza.
 

ADRIANSZ4

New User
Joined
Apr 14, 2008
Messages
3
Reaction score
0
siemka mam pytanko pobralem ots real mapka wszystko jest tylko jest 1 problem
jak go odpalam nie moge go zalonczyc pisze ze error i lipa jak chcecie pomuc pisac na gg 2893763

dam gm na otsza pomoc:confused:
 

kurylcio

User
Joined
Apr 6, 2008
Messages
12
Reaction score
0
<<PONAWIAM>>

Czy nikt nie wie jak zrobi? w TFS saving z ponownym uruchomieniem serwera co kilka godzin (np.3)?
 

Elf

Sing blue silver
Joined
Apr 12, 2008
Messages
409
Reaction score
50
Age
32
Tu si? ustawia czas, o kt?rej godzinie ma by? save.
Jesli chcesz auto save, taki podczas grania, stw?rz NPC i sperformuj onThink.
 

Xafaso

Advanced User
Joined
Apr 8, 2008
Messages
217
Reaction score
15
#UP
No w?a?nie to chcia?em mu u?wiadomi?... Mo?na zrobi? NPC, kt?ry b?dzie robi? save i restartowa? silnik co ile? godzin.

#Topic
Jak chcesz tego NPC to pisz na pw.
 

Gervi

Active User
Joined
Apr 11, 2008
Messages
85
Reaction score
2
#up

Zrobilem npc i pisac cos do niego ? czy ma sobie chodzic :)?
 
Status
Not open for further replies.
Top