What's new

Pytanie odno?nie OTS'a

Irnouss

New User
Joined
Feb 10, 2009
Messages
2
Reaction score
0
Pisze ten post nieco zrezygnowany, jak dostane bana to trudno, je?eli jednak nie to postaram sie rozwin?? ten post tak ?eby jasno i klarownie wyja?ni? jak radzi? sobie w takowym przypadku.
M?j komputer ??czy sie z internetem za pomoc? hosta [innego komputera kt?ry robi za serwer i rozdziela sygna? r?wnomiernie - przynajmniej w teorii]. Host obs?uguje Neostrad?.
Jako ?e mam odrobin? wolnego czasu, chcia?em spr?bowa? stworzy? ots [na pocz?tek co? ?atwego tibia 7.6]. ?ci?gn??em sobie [wersje YurOTS_094d].
Poniewa? zmiany dokonywa?em jedynie w pierwszej cz??ci pozwol? sobie wklei?:
---------------------------- OTServ configuration ------------------------------
-- datadir
datadir = "data/"
-- sets what map to load
map = "data/world/test.otbm"
-- OTBM for binary, SQL for SQL map, XML for OTX maps
mapkind = "OTBM"
-- SQL for acc/player info from SQL, XML for acc/player info from XML
sourcedata = "XML"
-- the message the player gets when he logs in
loginmsg = "Welcome to YurOTS"
-- the port otserv listens on
port = "7171"
-- name of our server
servername = "YurOTS"
-- name of the owner of our server
ownername = "Yurez"
-- email of the owner of our server
owneremail = ""
-- the url for more server info
url = "adres domeny no-ip" <=== za?o?one zgodnie radami zamieszczonymi w jednym z poradnik?w na tym forum
-- the location of the server
location = "Poland"
-- the ip the server should redirect too
ip = "moje ip " <==== wpisuje z
Po przejrzeniu X poradnik?w jak postawi? OTS'a zastanawiam sie co robi? ?le, a co? robi? musz? skoro przy pr?bie pod??czenia sie wyskakuje informacja "Cannot connect to the test serwer" itd. [za ka?dym razem sprawdzam moje ip z tamtej strony i zmieniam w pliku przy stawianiu serwa].
Chcia?bym doda? ?e posiadam ip wewn?trzne - aczkolwiek nie jest to tutaj chyba potrzebne gdy? powinienem by? w stanie do??czy? si? do gry z komputera hostuj?cego, a gdy pr?buje to wyskakuje powy?sza wiadomo??. Pr?bowa?em wpisywa? ip, localhost, nazwe no-ip => efekt jest taki sam. Posiadam antywirus Avast, czy mo?e on w jaki? spos?b utrudnia? dzia?anie i je?eli tak to czy kto? by?by ?askaw odpisa? w jaki spos?b mo?na przekona? Avasta do nie blokowania OTS'a?
Uprzejmie dzi?kuje za uwag?.


AD@ tibialogin => sytu?acja jest taka ze pr?buje wbi? sie na m?j serwer z mojego kompa i pojawia sie powy?szy komunikat. By? mo?e sie myle ale router powinien by? problemem dopiero na wy?szym poziomie, kiedy chcia?bym aby inni sie do?anczali [dlatego mam ju? gotowa domene no-ip / jednak pojawia si? ciagle ten sam komunikat]. Gwoli jasno?ci, korzystaj?c z jednego z tutejszych poradnik?w udost?pni?em porty 7177 i zdaje sie 8000 na tcp i udp.

AD@Alson Pr?bowa?em wpisywa? ip/localhost/127.0.0.1/no-ip adress na zmiane w dokumencie, w ip changerze. Bez zmian niestety.

AD@ Wayne
Sie? wyglada tak Komputer z neo=>hub=>ja
Mam dost?p do tego kompa z neo, aczkolwiek w?a?ciciel nie zna algorytmu jak i co pozmienia?. Je?eli by?by? ?askaw wskaza? jak nale?y "otworzy?" porty z [hosta netu] na m?j komp, by?bym zobowi?zany. [szuka?em troszk? po necie, ale ju? g?upieje].
 

tibialogin

Advanced User
Joined
Jun 24, 2008
Messages
380
Reaction score
22
Odp: Pytanie odno?nie OTS'a

oyey masz router i musisz cos z portami zrobic nie pamietam co
ps masz pryklejony temat w tym dziale na ten temat
 

Alson

Advanced User
Joined
Jun 14, 2009
Messages
226
Reaction score
12
Odp: Pytanie odno?nie OTS'a

Jak ty hostujesz otsa musisz zawsze ??czy? si? po przez localhost lub 127.0.0.1 config jest dobry. Jak chcesz aby inni si? ??czyli z zewn?trz musisz postawi? OTS-a na komputerze host chyba innego wyj?cia nie ma.

@Down
Jest inne wyj?cie to po??czenie kt?re posiadasz nazywa si? LAN
No co ty nie powiesz.

Co robisz ?le? To ?e do??czasz poprzez adres g??wnej bramy routera a nie na sw?j adres ip
Patrzcie jasnowidz.

Z tego co napisa? ma udost?pnianie po??czenia to nie to samo co ruter nie przekierujesz port?w. Ots jak i ka?dy inny serwer (CS, CoD Fifa) musi by? stawiany na komputerze ho?cie.
 
Last edited:

Wayne

Active User
Joined
May 31, 2009
Messages
60
Reaction score
1
Odp: Pytanie odno?nie OTS'a

Jest inne wyj?cie to po??czenie kt?re posiadasz nazywa si? LAN,nie wiadomo czy masz przekierowane porty na tw?j komputer!! Popro? hostera aby przekierowa? port 7171 pod tcp i udp na tw?j adres ip!! Co robisz ?le? To ?e do??czasz poprzez adres g??wnej bramy routera a nie na sw?j adres ip :
Zdravim
Wayne
 
Top