What's new

NPC Nowy system rozm?w

Dlaczego

Active User
Joined
Apr 10, 2008
Messages
120
Reaction score
1
Mam pytanie - czy jest jaki? poradnik opisuj?cy budow? nowego systemu rozm?w z NPC. Osobi?cie mam z tym problemy, szczeg?lnie z s?owami-kluczami. Poradnik na pewno by si? przyda? ^^
 

Poufny

Senior User
Joined
Jul 31, 2009
Messages
662
Reaction score
46
Age
31
Odp: NPC Nowy system rozm?w

Mam pytanie - czy jest jaki? poradnik opisuj?cy budow? nowego systemu rozm?w z NPC. Osobi?cie mam z tym problemy, szczeg?lnie z s?owami-kluczami. Poradnik na pewno by si? przyda? ^^

Nie bardzo rozumiem, a chetnie bym pomogl!
Chodzi Ci o rozmowe, jaka jest w 8.5 Osobna rozmowa z NPC?
Jelsi tak, to jedna rada, podmiana silnika, jest inny sposob, ale to dla zawodowcow ;pp
Jelsi chodzi ci o slowa wypowiadane przez NPC, to proste, otworz pierwszego lepszego i, masz:
Code:
<npc name="Malak" script="data/npc/scripts/malak_runes.lua" access="5" lookdir="1">
	<health now="150" max="150"/>
	<look type="130" head="132" body="116" legs="116" feet="76" corpse="2212"/>
	<parameters>
		<parameter key="message_greet" value="[B]Hello |PLAYERNAME|. I sell runes, fluids, wands and rods[/B]." />
		<parameter key="message_needmoremoney" value="[B]You do not have enough money[/B]." />
		<parameter key="message_decline" value="[B]Is |TOTALCOST| gold coins too much for you?[/B]" />
	</parameters>
</npc>

TEXT KTORY MOZESZ ZMIENIC

LEGENDA:
|PLAYERNAME| - Nazwa GRacza
|TOTALCOAST| - Totalna gotowka, tzn kasa ktora posiadasz ;pp
 

Dlaczego

Active User
Joined
Apr 10, 2008
Messages
120
Reaction score
1
Odp: NPC Nowy system rozm?w

Dzi?ki ale to wiem ;] Og?lnie chodzi mi, jak ustawi? s?owo klucz, czyli np. m?wisz trade to NPC pokazuje co ma na sprzeda?. A ja np. chce zamieni? s?owo trade np. wymiana. Og?lnie chcia?bym sie wi?cej dowiedzie? o
Code:
parameter key="message_greet"

ITP

PZDR
 

Poufny

Senior User
Joined
Jul 31, 2009
Messages
662
Reaction score
46
Age
31
Odp: NPC Nowy system rozm?w

Dzi?ki ale to wiem ;] Og?lnie chodzi mi, jak ustawi? s?owo klucz, czyli np. m?wisz trade to NPC pokazuje co ma na sprzeda?. A ja np. chce zamieni? s?owo trade np. wymiana. Og?lnie chcia?bym sie wi?cej dowiedzie? o
Code:
parameter key="message_greet"
ITP
PZDR
Hmmmm, dobre, wlasnie szukam i tego trade nie moge znalesc, cos mi sie zdjae, ze to wogule w npc nie bedzie =) Poszukam, znajde, dam edit.
@Down
Tyle to on wie(tak wywionskowalem z jego postow) powiedz jak zamienic slowo 'trade' na inne.
 
Last edited:

Xayan

Senior User
Joined
Jul 4, 2009
Messages
2,608
Reaction score
390
Age
28
Odp: NPC Nowy system rozm?w

Lecim:
name="Malak" - oczywi?cie imi? NPC
script="data/npc/scripts/malak_runes.lua" - lokalizacja skryptu
access="5" - access NPC'ta, przydatny przy NPC, kt?rzy automatycznie broadcastuj? (pisz? na czerwono)
lookdir="1" - w kt?r? stron? si? patrzy (od razu po odpaleniu silnika)
---
<health now="150" max="150"/> - ?ycie, mo?esz da? now="10" max ="100" i nazw? Ranny Wojownik :p
---
<look type="130" head="132" body="116" legs="116" feet="76" corpse="2212"/> - wygl?d, za du?o do t?umaczenia :p
---
<parameter key="message_greet" value="Hello |PLAYERNAME|. I sell runes, fluids, wands and rods." /> - wiadomo?? na powitanie (message_greet)
<parameter key="message_needmoremoney" value="You do not have enough money." /> - wiadomo??, gdy gracz ma za mo?o kasy (message_needmoremoney)
<parameter key="message_decline" value="Is |TOTALCOST| gold coins too much for you?" /> - wiadomo??, gdy gracz powie "no" (message_decline)

A te parameter key DEKLARUJESZ dopiero w skrypcie LUA danego npc, mog? si? nazywa? odpowiedz1, odpowiedz2, itd., lecz po odpowiednich zmianach.
 
Last edited:

remiklus

Advanced User
Joined
Jan 24, 2009
Messages
225
Reaction score
7
Odp: NPC Nowy system rozm?w

dobra no wiec widze ze chyba ja pomoge...

wchodzimy:
\data\npc\lib\npcsystem

Code:
	SHOP_TRADEREQUEST = {'offer', 'trade'}
zamieniasz i proste

nie ma za co
 

Dlaczego

Active User
Joined
Apr 10, 2008
Messages
120
Reaction score
1
Odp: NPC Nowy system rozm?w

thx ;]
.............................
 
Top