Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
Wątek: IP - fakty i mity
    Zbanowany
    Reputacja:
    Punkty reputacji: 1689
    Nagrody i wyróżnienia:
    Podziękował(a)
    0
    Podziękowań 0 w 0 postach

IP - fakty i mity

Zdecydowałem się założyć ten temat, bo niewiedza (a, co gorsza, rozprzestrzenianie się tej wiedzy), rozwala mnie. Kilka przykładów postów do dupy:

No to... lecim!

IP zmienne = wewnętrzne?

NIE! IP zmienne nie musi być wewnętrzne tak samo, jak IP wewnętrzne nie musi być zmienne. Weźmy np. Neostradę. W Neostradzie mamy zmienne IP, lecz zewnętrzne. Wystarczy przekierować porty. IP wewnętrzne najczęściej posiadają osoby podłączone do np. osiedlowych sieci bądź tzw. radiówek. Nie zawsze tak jest, więc warto to sprawdzić jakimś Port Checkerem.

IP lokalne a IP globalne

Każdemu komputerowi podłączonemu do sieci przydzielane są dwa adresy IP. Jedno lokalne, drugie globalne. Podam może przykład użycia IP lokalnego: mamy dwa komputery. Na jednym jest odpalony XAMPP i jakaś stronka. Z drugiego komputera można się dostać na ową stronkę dzięki IP lokalnemu. Może być wykorzystywane nawet, gdy nie jesteśmy podłączeni do sieci globalnej, wystarczy sieć lokalna. Każdy komputer podłączony do sieci lokalnej otrzymuje inne IP lokalne. Natomiast IP globalne zezwala na wysyłanie i otrzymywanie danych ze wszystkich sieci lokalnych podłączonych w jedną wielką sieć (aka Internet).

Co, gdy chcę sam grać?

Gdy chcesz sam grać na OTSie hostowanym u siebie, nie potrzebujesz połączenia z Internetem. Wpisz w config.lua "localhost" jako IP, to samo w IP Changerze, i... zalogowałeś się! Gratulacje, teraz masz co robić, gdy nie ma Internetu (lub gdy masz laptopa i nie ma prądu).

Nje mogom sie zalogowacccc!!1111 ;(;(

Jeśli jesteś pewien, że masz zewnętrzne IP i wszystko dobrze skonfigurowałeś, winne są porty. W tym celu odsyłam do Google -> przekierowanie portów. Na 100% pomoże.

Jeśli przeczytałeś - dzięki.

Rzemieślnik
    Reputacja:
    Punkty reputacji: 87
    Podziękował(a)
    0
    Podziękowań 0 w 0 postach

Domyślnie Odp: IP - fakty i mity

Nawet, ale bardzo proste to FAQ. Mogłeś dodać parę pytań. Np,
    Cytat:
    Dlaczego ludzie nie mogą wejść na mój server, a mam zew. ip
    Ostatnio edytowane przez Markeer ; 05-01-11 o 17:01
    ~~! To dramat poety, każdy numer kryje sekrety #_!
    "Walczę z grawitacją chociaż to chore"

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)