What's new

Arigato

Status
Not open for further replies.
S

Seylit

Guest
Przedmowa: Historia b?dzie kontynuowana z czasem (w zale?no?ci od komentarzy oczywi?cie ^^). Traktujcie to jako kr?tki wst?p do maj?cego si? rozwin??, pe?nego akcji opowiadania.​

***​
Wsr?d ciemnego, mrocznego lasu da?a si? zauwa?y? bezszelestnie biegn?ca sylwetka doros?ego m??czyzny. Omijaj?c drzewa zdaj?ce si? pr?bowa? pochwyci? wojownika swoimi ostrymi, martwymi ga??ziami, Yumichika ogl?da? si? za siebie w stron? p?on?cej wioski. W powietrzu unosi? si? sw?d palonych ludzkich cia? wraz z krzykami bezbronnych kobiet ogl?daj?cych rze? swoich bliskich. Nie by?o odwrotu. Jedyn? szans? przetrwania by?a ucieczka przez pobliskie g?ry. B?l spowodowany strza?? tkwi?c? w udzie zdawa? si? niczym w por?wnaniu z potwornym b?lem dumy samuraja. Yumichika zdo?a? dosta? si? na o?wiecon? czerwonym blaskiem ksi??yca polan? na skraju lasu. Ko?o pobliskiego kamienia ukaza? si? znajomy cie?.

- A wi?c uda?o Ci si? - da? si? s?ysze? spokojny m?ski g?os
- Tak, bracie - szepn?? Yumichika wyci?gaj?c zza kimona ma?e niemowle owini?te w szar? tkanin? - Wszystko zgodnie z planem. Dotrzesz do przesmyku w ci?gu dw?ch najbli?szych godzin. Tam si?...

Powietrze przeszy? ?wist metalowego shurikena i w kr?tce po nim kr?tki krzyk. Yumichika upad? na ziemi? wypuszczaj?c z r?k swoj? katan?. Dziesi?ciu wojownik?w okr??y?o obu samuraj?w.

- Jasna cholera! Jak oni si? dowiedzieli? - krzykn?? Riso.
- Ucie... uciekaj...
- Co? Jak mo?esz tak m?wi??!
- Trzymasz w r?kach mojego syna! Nie b?dziesz mi... - Yumchika zakrztusi? si? swoj? krwi?. - Po prostu id?. Ja ich spowolni?.

Obaj bracia spojrzeli sobie g??boko w swoje oczy. Wiedzieli, ?e jest to ostatnia chwila kiedy widz? siebie na wzajem. Riso twierdz?co skin?? g?ow? i znikn?? za poblisk? ska??. Na ziemi? spad?a gorzka ?za.

samurain.png

W ci?gu kilku sekund powietrze sta?o si? przyt?aczaj?co ci??kie. Dziesi?ciu wojownik?w ze strachem patrzy?o na podnosz?cego si? Yumichika. W jego oczach by?o co?, czego cz?owiek nigdy nie powinien do?wiadczy?. ?renice wojownika si? rozszerzy?y i sta?y si? czerwone.
Wok?? dobywaj?cego swojej katany samuraja ukaza?a si? czerwona aura wo?aj?ca o zemst?.

- Je?eli nie mog? ?y? - g?osem charcz?cym od w?ciek?o?ci wyszepta? Yumichika - to godnie zgin?! Ale nie oddam Wam mojego syna!

Rozleg? si? g?o?ny krzyk w?ciek?o?ci i ziemia nasi?kn??a ciep?? jeszcze krwi?. Yumichika sieka? mosi??ne pancerze z niezwyk?? ?atwo?ci?, do chwili kiedy jego cia?o przebi?y trzy, stalowe ostrza. Wojownik ukl?kn?? patrz?c na wal?ce si?, p?on?ce miasto w oddali.

Zamykaj?c swoje zm?czone, ospa?e oczy powiedzia? jakby do kogo? stoj?cego przy nim - Arigato...

C.D.N.

_______________________​

Komentarze bardzo mile widziane ^^

Regards
Seylit
 

mertv

meretve
Joined
Sep 18, 2009
Messages
834
Reaction score
99
Odp: Arigato

No super. Podoba mi si? fabu?a. Nie dopatrzy?em si? ?adnych b??d?w, bogate s?ownictwo. Czekam na drug? cz???.
 

Ekon

Active User
Joined
Jul 25, 2009
Messages
134
Reaction score
12
Age
30
Odp: Arigato

Dobry pocz?tek, wszystko ?adnie i przejrzy?cie.
Pracuj dalej pracuj bo chce widzie? dalsz? cz??? :p.
P?ki co 10/10 !
Pozdrawiam mistrzu ;d
 
N

Nemo

Guest
Odp: Arigato

Zapowiada si? bardzo ciekawie... Ciekaw jestem jak rozwinie si? akcja. Czekam na dalsz? cze??, na razie bardzo dobrze ;)

Zauwa?y?em drobn? liter?wk?:
Oboje bracia spojrzeli sobie g??boko w swoje oczy.
Powinno by? "obaj". Wiem, wiem... To szczeg??, ale lubi? si? czepia? :<
 

Morttis

User
Joined
Oct 25, 2009
Messages
18
Reaction score
5
Odp: Arigato

Postaram si? oceni? ci? w miar? dok?adnie.

Omijaj?c drzewa zdaj?ce si? pr?bowa? pochwyci? wojownika swoimi ostrymi, martwymi ga??ziami, Yumichika ogl?da? si? za siebie w stron? p?on?cej wioski.
Zdanie lekko dziwacznie brzmi. Co? na kszta?t "Omijaj?c drzewa ogl?da? si? za siebie" mi nie pasuje.
a?a si? zauwa?y? bezszelestnie biegn?ca sylwetka doros?ego m??czyzny.
B?l spowodowany strza?? tkwi?c? w udzie
Hm... bezszelestnie biegn?cy m??czyzna ze strza?? w udzie.

Dziesi?ciu wojownik?w okr??y?o obu samuraj?w.
Riso twierdz?co skin?? g?ow? i znikn?? za poblisk? ska??.
Ciekawe, byli okr??eni, zd??yli pogada? i uzgodni? kto ma uciec. A nastpnie, pomimo i? wok?? nich sta?o 10 wojownik?w, Riso uciek?...za kamie? ?

To tylko troszk? takich lekko "gryz?cych" si? ze sob? zda?. Jest fajnie, mo?e by? lepiej. Troszk? s?abo to wszystko opisa?e?. Ale powiedzmy 5/10.

Pozdrawiam.
 

Kate Sayuki

Seik&#333; sore...
Joined
Jan 31, 2009
Messages
665
Reaction score
157
Age
30
Odp: Arigato

?adne opowiadanie, niewiele b??d?w (patrz up xD) i bogate s?ownictwo. Jednak ma?o opis?w, np. jak wygl?dali bohaterowie, jako? mog?e? ukaza? ich cechy. We wst?pach zazwyczaj ukazuje si? bohater?w tak, aby czytelnicy jak najwi?cej si? o nich dowiedzieli. Jednak pomimo tych niedoci?gni?c jest fajne i mi?o si? czyta. Daj? ci 8/10 :p
Pozdro

Notka moderatorska:
Dowiesz si? w dalszych cz??ciach czemu ich nie opisa?em (to nie s? g??wni bohaterowie)
 
Last edited by a moderator:

Blessed Killer

Advanced User
Joined
Apr 12, 2008
Messages
163
Reaction score
19
Odp: Arigato

C?? podoba mi si?. 10/10

Ocena Fabu?y ;
9/10 - C?? samuraje?? Ciekawy pomys?, ale na pocz?tek ju? pal?ca si? wioska? Ja bym np. chcia? dowiedzie? si? co si? dzia?o i jak to si? sta?o. Mam nadzieje ?e b?dzie to kontynuowane:p
 

Levar

Active User
Joined
Jan 2, 2009
Messages
61
Reaction score
11
Odp: Arigato

Blessed Killer said:
Ciekawy pomys?, ale na pocz?tek ju? pal?ca si? wioska? Ja bym np. chcia? dowiedzie? si? co si? dzia?o i jak to si? sta?o.
Jak na m?j gust to taka forma prologu, prawdopodobnie wszystko zostanie wyja?nione potem.

Pan Morttis wymieni? ju? wi?kszo?? b??d?w logicznych, od siebie mog? powiedzie? tylko tyle, ?e podoba mi si? tw?j styl pisania i z ca?? pewno?ci? przeczytam kolejne cz??ci.

9/10 (-1 za oklepany temat)
 

Deeboz

Advanced User
Joined
Dec 12, 2008
Messages
312
Reaction score
30
Odp: Arigato

Sey~, jak zwykle mnie zatka?o. Twoje opowiadania s? ?wietne nie m?wi?c o zapowiedziach g??wnych. Twoje teksty tak mnie wci?gaj?, ?e chce si? to czyta? a? do znudzenia. Dla mnie odlot.

Pozdrawiam
Deeboz
 

Kruczeq

Senior User
Joined
May 31, 2009
Messages
637
Reaction score
135
Odp: Arigato

Pomimo tych b??d?w co wymienili ci UP u?ytkownicy to i tak bardzo mi si? podoba twoja praca, jest wci?gaj?ca i si? chc? a? czyta? szkoda tylko, ?e to jest tak bardzo kr?tkie. Mam nadziej?, ?e nast?pna cze?? twojego opowiadania b?dzie znacznie d?u?sza i jeszcze bardziej ciekawsza. =)
 
Status
Not open for further replies.
Top