What's new

Orthodox - Open Tibia Roleplay...

Status
Not open for further replies.

Icarius

New User
Joined
Mar 14, 2009
Messages
5
Reaction score
3

ORTHODOX​

"Quidquid latine dictum sit, altum videtur"*

Obecna Sytuacja
Wydaje si? wam pewnie, ?e robienie kolejnego serwera RPG nie ma wi?kszego sensu zw?aszcza, ?e "Diament" polskiej sceny OTS "Eternal Kingdoms" w?a?nie wkroczy? w faz? oficjalnych beta test?w (Dla niepoznaki z pocz?tku nazywanych "Oficjalnym otwarciem"). C??, wydaje mi si?, ?e "Whales entertaiment" wykonali kawa? dobrej roboty z wprowadzaniem nowych mo?liwo?ci na OTSach. Skill system i inne udogodnienia, kt?re pojawi? si? w przysz?o?ci na pewno zyskaj? aprobat? wielu nowych graczy. Niestety, po?r?d tych wszystkich pean?w na cze?? serwera moj? uwag? przyku?a ciekawa dyskusja na temat wprowadzenia kart postaci i odgrywania r?l, kt?r? pozwol? sobie przytoczy? (opinia Tadka i Bobsiego z WE):
K?adziemy pewien nacisk na rozgrywk? w kulturalnym gronie tj. zachowania typowe dla trolli b?d? podlega?y upomnieniom, w skrajnych przypadkach kar?. Ale nie b?dzie nacisku na rozmowy i prowadzenie w?asnych postaci po ?cie?ce fabularnej. W kwestiach mi?dzy "Rpg", a czystym grindem na stworzeniach, dajemy graczom woln? r?k?.
Przykro mi, pomys? nie wjedzie w ?ycie. Zr?b specjaln? gildie, a mo?e kogo? to zainteresuje i w par? os?b b?dziecie odgrywa? swoje postacie?
Zamykam, bo zaczyna si? powtarzanie...
Serwer jeszcze nie wystartowa? ale ju? wida? na czym polega problem - EK nie ma rozs?dnego systemu, kt?ry NAK?ANIA do odgrywania r?l i premiuje graczy, kt?rzy to robi?. Dlatego postanowi?em spr?bowa? swoich si? i sprawdzi? swoje zdolno?ci organizacyjne zak?adaj?c projekt Ortodoksyjnego serwera RPG.
Co w?a?ciwie znaczy ortodoksyjny RPG?
Serwer b?dzie bazowa? na sprawdzonych rozwi?zaniach zaczerpni?tych nie z RL-tibii tylko z D&D oraz gier cRPG takich jak np. Baldurs gate czy Torment. Serwer b?dzie bazowa? na sprawdzonych rozwi?zaniach, kt?re nie zosta?y jednak zaimplementowane na ?adnym innym otsie.
Jak zmusi?... przepraszam, zach?ci? graczy do odgrywania r?l?
Poprzez rozwi?zania wplecione bezpo?rednio w mechanik? serwera takie jak na przyk?ad:

  • Pseudo-karta postaci wype?niana zaraz po rozpocz?ciu gry na serwerze. Opr?cz klasycznego dla RPG?w wyboru CHARAKTERU i WYZNANIA gracz b?dzie mia? mo?liwo?? pobie?nego opisania wygl?du swojej postaci, kt?ry pojawi si? gdy inny gracz u?yje komendy !{examine player}

  • Podzielenie serwera na dwie strefy - zwyk?? i ekskluzywn? Do ekskluzywnej wst?p b?d? mieli nie tyle posiadacze PACCA tylko co gracze, kt?rzy przeszli co? w rodzaju "Testu odgrywania postaci" i oczywi?cie napisania odpowiednio "niegrafoma?skiej" karty - nieklimatyczne zachowanie w strefie RPG b?dzie karane niezwykle surowo.

  • Wiara, maj?ca rzeczywisty wp?yw na rozgrywk?, trzech bog?w do wyboru, kap?a?skie questy oraz b?ogos?awie?stwa i plagi zsy?ane na pos?usznych (lub nie) wyznawc?w.
  • Profesje. Nie "tibijskie" profesje tylko zawody, kt?rymi mog? para? si? postacie przynale??ce do w?a?ciwej klasy. Alchemia dla zaklinaczy i kowalstwo to wojownik?w to do?? oczywiste przyk?ady. Co powiedzieliby?cie jednak na mo?liwo?? przywo?ywania demon?w jako czarnoksi??nik czy odpuszczania grzech?w jako kap?an?
Twoja prezentacja zrobi?a na mnie ogromne wra?enie! Nie wiem dlaczego pisz? o sobie w osobie drugiej lub trzeciej. Czy jest co? co chcia?by? jeszcze doda??
Tak. Oczywi?cie. Zapomnia?em przecie? o najwa?niejszym. FABU?A! Wszystko na otsie podporz?dkowane b?dzie oczywi?cie fabule. Zar?wno fragmenty mapy, skrypty i grafiki nie b?d? dodawane "bo tak" tylko po to ?eby odegra? jak?? rol? w opowiadanej historii.
Je?li pomys? zaskoczy, planuj? wprowadzi? unikatow? mechanik? "sesji" - d?ugich quest?w, nadzorowanych przez GM?w, w kt?rych gracze reprezentuj?cy r??ne klasy zmuszeni b?d? wsp??pracowa? w celu osi?gni?cia wyznaczonego celu.
KTO JEST POTRZEBNY?
KA?DY, KTO MA DO?? CZASU I UMIEJ?TNO?CI....

Kontakt - PW na forum
Forum otsa ju? nied?ugo

Wymarzony rozmiar zespo?u:
2 - 4 Porz?dnych pisarzy.
Porz?dnych czyli lepszych ni? ja. (To wcale nie jest takie trudne)
Kilku dobrych mapper?w...
2-3 Skrypter?w LUA
(Je?li co? wymaga C++ ?eby to zaimplementowa? to albo nie jest to warte zachodu albo wybrali?my z?? metod? i mo?na to zrobi? du?o ?atwiej)
1 Grafik do strony i forum.
(Artysta a nie adept sztuki Copy&Paste)
Dobrego, darmowego i udost?pnionego pixelartu jest a? zbyt wiele - grafik pixelowy nie jest mi potrzebny

PS. Ja zamierzam siedzie? w fotelu i patrze? jak inni pracuj?. Opr?cz wymagaj?cej pracy team managera postaram si? tak?e pisa? skrypty, opowiadania, zapowiedzi, szuka? grafik, finansowa? serwer i wykonywa? inne nic nieznacz?ce zadania.
* - Tak mi si? przynajmniej wydaje. Tyczy si? nie tylko ?aciny.
 

Crimson008

Advanced User
Joined
Oct 25, 2008
Messages
237
Reaction score
9
Odp: Orthodox - Open Tibia Roleplay...

Imi?: Adrian
Nick: Crimson008
Wiek: 15
Pozycja: pisarz
Kontakt: gg - 10950094, mail: Crimson008@gmail.com

Lubi? to co robi?, pracowa?em na kilku OTS-ach i plany tego bardzo mnie zaciekawi?y. Mam szczer? nadziej?, ?e projekt wypali.

Pozdrawiam!
 

sebekol

Active User
Joined
Jul 17, 2009
Messages
50
Reaction score
1
Age
30
Odp: Orthodox - Open Tibia Roleplay...

Imi?: Sebek
Wiek: 15
Co robi?: Maper
Kontakt: sebastian94@op.pl, Skype: sebekol1, gg:17238554
Pokazowa:


 
Last edited:

Navito

Active User
Joined
Nov 12, 2009
Messages
58
Reaction score
2
Odp: Orthodox - Open Tibia Roleplay...

Gz dla pana wyzej czy tam jest napisane ze szuka tez mappera??? No sens...
 

sebekol

Active User
Joined
Jul 17, 2009
Messages
50
Reaction score
1
Age
30
Odp: Orthodox - Open Tibia Roleplay...

Wymarzony rozmiar zespo?u:
2 - 4 Porz?dnych pisarzy.
Porz?dnych czyli lepszych ni? ja. (To wcale nie jest takie trudne)
Kilku dobrych mapper?w...
2-3 Skrypter?w LUA
(Je?li co? wymaga C++ ?eby to zaimplementowa? to albo nie jest to warte zachodu albo wybrali?my z?? metod? i mo?na to zrobi? du?o ?atwiej)
1 Grafik do strony i forum.
(Artysta a nie adept sztuki Copy&Paste)
Dobrego, darmowego i udost?pnionego pixelartu jest a? zbyt wiele - grafik pixelowy nie jest mi potrzebny
No nie w og?le nie szuka....
 

GregoRex

Senior User
Joined
Dec 26, 2008
Messages
1,185
Reaction score
95
Age
29
Odp: Orthodox - Open Tibia Roleplay...

Imi?: Grzegorz
Wiek: 15 lat
Wcze?niejsze projekty:
-The Forgotten Myth,
-Asterion World,
-Eleno OTS,
-Seltania RPG.
Sta?: ponad 4 lata
Przyk?adowe prace: podaj? tylko na GG
Dlaczego chc? do??czy?: Jestem fanem fantastyki, gier RPG i Informatyki. Gra?em w r??ne gry na PC typu Baldur's Gate, Warcraft III: Reign of Chaos i inne.
Inne: Jestem ?rednio-zaawansowany z Informatyki, grafiki komputerowej oraz pisania fabu?y. Znam si? r?wnie? na prowadzeniu projektu, bo by?em g?ow? przy kilku projektach RPG...

Prosz? o pozytywne rozpatrzenie mojego podania.
Pozdrawiam,
GregoRex.

PS. Nie lubi? robi? czego? na si??. Ch?tnie pracuj? jak mam wen?, wi?c jak macie zamiar kogokolwiek pogania?, to nawet nie odpisujcie na moje podanie. Siedz? przed komputerem na dziennie oko?o 4h.
I jeszcze jedna sprawa, mianowicie - macie programist?, kt?ry napisze dla Was, b?d? zmodyfikuje silnik? No i czy serwer b?dzie spolszczony? Mo?e universal? ;)

Btw. Jak? chcecie map?? Showoff, czy zwyk?a mapa?
 
Last edited:

Sterger

Advanced User
Joined
Jun 2, 2008
Messages
217
Reaction score
10
Odp: Orthodox - Open Tibia Roleplay...

Imi?:Kamil
Wiek:12 (oj wiem ?e ma?o... Ale nie jestem dzieckiem ,kt?re rzuci projekt w kilka dni... Jak si? zg?aszam to na pewno b?d? ci??ko pracowa?...)
Kim chc? by?:Mapperem
Przyk?adowe Prace:Galeria Mapperska - ostatnio trenowa?em wi?c moje mapy s? na wy?szym poziomie.
Dlaczego chc? do??czy?:Bo sam my?la?em nad stworzeniem takiego ots'a ale stwierdzi?em ?e nie umiem rz?dzi? lud?mi ,wi?c zg?aszam si? na mappera ,bo lubi? to robi?.

Og??em przepraszam za poprzednie zg?oszenie ,poniewa? rozp?dzi?em si? ale ju? je edytowa?em...
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top