What's new

Og?lne skretynienie w polskich szko?ach

Status
Not open for further replies.
K

Krecioo

Guest
Ostatnio z okazji akcji promowanej przez moj? szko?? Ja wraz z koleg? stali?my si? pomocnikami nauczycielki j?zyka polskiego w podstaw?wce.

Trafili?my do pi?tej klasy i naszym zadaniem by?o sprawdzenie kilku zeszyt?w (czy maj? zadania domowe). Gdy je czytali?my a? nas ?ci??o. Rozumiem pi?toklasista mo?e nie ma jeszcze perfekcyjnie opanowanych zasad ortografii. Ale b??dy typu "rze", "j?sz", "g?ufnie" to ju? przesada. Gdyby chocia? zdarza?y si? rzadko, ale takich byk?w by?o czasem nawet po 8, 10 na stron?. Na 12 sprawdzanych przez nas zeszyt?w tylko 2 by?y jako takie, reszta... no comment.
Oczywi?cie pomijam fakt, ?e w wi?kszo?ci zeszyt?w cz??ciej widzia?o si? sformu?owanie "JP na 100%" ni? s?owo bez b??du ortograficznego.

Nast?pnym naszym zadaniem by?o przypilnowanie tej?e klasy przez par? minut. I to chyba by?o najg?o?niejsze i najbardziej wulgarne par? minut w moim ?yciu. S?owa typu "ku**a", "pi*****e", "ci*a" by?y u?ywane bez ?adnych zahamowa?. Ja gdy by?em ich wieku ba?em si? powiedzie? dupa, a oni...

Gdy Pani od Polskiego nas ju? nie potrzebowa?a udali?my si? na lekcj? matematyki kt?r? mieli?my prowadzi?. Sz?o dobrze do czasu gdy zacz?li?my wo?a? do tablicy aby uczniowie rozwi?zali zadania kt?re im przez 25 minut t?umaczyli?my. Wtedy okaza?o si?, ?e stracili?my 25 minut ?ycia. Spytali?my wi?kszo?? klasy, tylko 6 os?b na 23 umia?o rozwi?za? zadania. A by?y to proste zadania z u?amk?w typu "2/3 + 1/6 - 4/12".

Nie wiem czym to jest spowodowane, ?e dzisiejsze dzieci grzesz? inteligencj? por?wnywaln? z workiem ziemniak?w a wulgaryzm w ich wypowiedziach przebija m?j. Lecz je?li dalej tak b?dzie to ten kraj ?le sko?czy.

By?em ?wiadom, ?e inteligencja dzisiejszej m?odzie?y z podstaw?wki jest ni?sza ni? kiedy?, ale ta wizyta u?wiadomi?a mnie, ze jest na prawd? ?le. Ofc nie m?wi?, ?e wszyscy s? "skretynieni" zdarzaj? si? wyj?tki (na ca?e szcz??cie).

A wy co o tym my?licie? Licz? na inteligentne odpowiedzi ;)
 

Burning Eye

Active User
Joined
Oct 28, 2008
Messages
122
Reaction score
11
Odp: Og?lne skretynienie w polskich szko?ach

No ziomek, musz? Ci powiedzie?, ?e u mnie w szkole jest to samo (nie m?wi?, ?e grzesz? ortografi? poniewa? mam dyslekcj? no ale z czasem si? wyrobi?em i my?l?, ?e ju? tak ?le nie jest :) ) Mia?em z kole?ank? prowadzi? lekcj? polskiego w klasie 4. Pora?ka. . . dzieci pisa?y tak jak powiedzia?e? "j?sz" "rze" itd. W zeszytach nie mieli rzeczy typu "JP na 100%" byli tylko napisane (z ty?u zeszytu) nazwy grup muzycznych lub wykonawc?w np. Peja, Hemp Gru itd. w sumie oni s? powi?zani z "JP na 100%" no ale c??... Przekle?stw na lekcji nie mieli?my (opr?cz drobnych wyj?tk?w ale ich by?o mo?e z cztery??) Nie wiem dlaczego ale poziom ortografii z ka?dym rokiem spada. Czy to wina nauczycieli czy tych ci?g?ych zmian w "programie nauczania"? Na to pytanie nie jestem w stanie odpowiedzie?.
Pozdrawiam
 

Michukng

WPIERDOTRUSKUL
Joined
Feb 21, 2009
Messages
1,380
Reaction score
291
Age
28
Odp: Og?lne skretynienie w polskich szko?ach

Trudno, dzisiejsza m?odzie? siedzi ci?gle przed komputerem graj?c w gry. Zdarza si?, ?e du?o ludzi nie umie ortografii, np. jestem w 2 gim., a moi koledzy m?wi? "wesz?e?" "zesz?e?", pisz? "muwi?", "wsze?dzie", tak?e jest to spowodowane tym, ?e ma?o os?b si?ga po ksi??ki i m?wi? tak, jak im si? chce. Co do wulgaryzmu i jp 1oo %, u mnie w klasie je?eli lubisz Tedego to masz og?lnie w ryj, co do Peji to ka?dy Go uwielbia, wulgaryzm u?ywany przez nas jest na lekcjach, nie boj? si? powiedzie? na lekcji "ku***", "spier***", u nas to si? jeszcze bijemy na polskim, tak?e poziom spada coraz ni?ej.
@ Edit
Co do nauczania, g?wno robimy w tej szkole, wi?cej nam zadaj? ni? robimy to na lekcjach.
@ Devosek
Po prostu jak mnie nie rozumiesz, to si? nie wypowiadaj. Napisa?em og?lnie.
 
Last edited:

ADI_ADI

Active User
Joined
Nov 7, 2008
Messages
120
Reaction score
15
Age
29
Odp: Og?lne skretynienie w polskich szko?ach

My?l? ?e te wszystkie dzieci z podstaw?wki (2 lata temu by?em takim dzieckiem)
chc? zaszpanowa? wulgaryzmami (nie r??ni? si? od tych z 3 gimnazjalist?w co non stop wulgaryzm za wulgaryzmem.) przed dziewczynami ?eby z nimi chodzi? (tzn. zdoby? dziewczyn? dla szpanu do kt?rej i tak si? nie odzywa.)Chc? te? zaimponowa? kolegom ?e znaj? wyrazy typu : ku**a , h** itd.

Dzieci w 5 klasie ?eby pisa? "JP na 100%"taki oni je**? t? policje jak swoj? mam?.
(Tzn. czyli powie sobie taki jeden z drugim "JP na 100%"dla szpanu, a jak mu kom?rk? zawin?? w szkole , wzywany jest kto? P=psy. I teraz id? si? wy?al do swoich je**nych policjant?w :) )


@edit
u nas najbardziej zj**n? zabaw? by?a taka i?
trzeba by?o powiedzie? jak najg?o?niej SEX!
Oczywi?cie byli s?dzie :)

To moje zdanie :0

Pozdrawiam
ADI_ADI
 
Last edited:

Don Wakeful

Senior User
Joined
Nov 29, 2008
Messages
982
Reaction score
243
Odp: Og?lne skretynienie w polskich szko?ach

Tak to prawda, jeszcze zapomnia?e? wspomnie? o modzie na JP, naprawd? jest z nimi ?le, co pokolenie to gorsze, nie da rady si? z nimi raczej nic zrobi?.
 

Aviolles

Advanced User
Joined
Jul 31, 2009
Messages
202
Reaction score
21
Age
23
Odp: Og?lne skretynienie w polskich szko?ach

Po wakacjach wszed?em do szko?y, wiadomo ?e dzieciaki z podstaw?wki przesz?y do gimnazjum. Oczywi?cie przechodz?c przez szatni? stoj? grupki z przeprowadzanymi dialogami, - "Chuj ci w ?ep! Ja umjem lepjej gra? w tipje111!", "Fcale rze nie! Ja wale rotworrrma na hita..", mi jako weterana wstyd s?ucha? takiego ?enuj?cego szajsu. Ale to jeden z wielu problem?w, niekt?re 8 latki my?l? s? kozaczkami i trz?s? szko??, chodz? i kozacz? jak szybko r?czkami machaj? i ko?l? mord? trz?chaj?. Polska w moich oczach to 39% terytorium zaj?te przez patologie, niestety przenosi si? to do szk??.

Dzieci, nie grajcie w Tibi?! ?czmy si?!

#Kurtis
Mam sko?czone 15 lat i nie jestem JP'owcem. Dzieckiem mo?na by? do ko?ca ?ycia, zale?y od zachowania, a nie od wieku.

Dear you.
 
Last edited:

Devosek

Advanced User
Joined
Mar 23, 2009
Messages
159
Reaction score
16
Odp: Og?lne skretynienie w polskich szko?ach

#Michukug ej ogarnij si? "dzisiejsza m?odzie?" a ty mo?e jeste? dziadek ? To ?e jeste? w 2 gimnazjum to zapewne masz ok. 13lat to wyobra? sobie ?e ty te? jeste? "dzisiejsz? m?odzie??"

Zale?y do jakiej szko?y chodzisz, jacy nauczyciele, jakie kary.Moja podstaw?wka by?a ostra dosy?, nauczyciele surowi gdy? poprzednie lata nie by?y chlubne dla szko?y. Moje gimnazjum wg. mnie i prawie ka?dego jedno z najgorszych w Legnicy to bardzo ?atwo i to tutaj uczniowie zasady w pewnym sensie stawiali, wiele agresji i beznadziejni nauczyciele = trudniejsza przysz?o??. S?owa typu kurwa,chuj wywodz? si? z rodzinnych dom?w tak samo jak i agresja. Moda jp, ka?dy ma swoje zdanie mo?na m?wi? co chce to co b?dzie robi? to ich zdanie i w?a?nie edukacja daje wyb?r czy spanie pod ?awk?, przeci?tne ?ycie, emigracja :p. To moje zdanie, a tak poza tym.

JP 1oo% !!1 Nic mi nie zrobicie jedynie mo?ecie skrytykowa?, a ja mam to w [...]
 
Last edited:

Vrael

Porzuci? wszystko to wszystko odzyska?
Joined
Aug 13, 2008
Messages
589
Reaction score
87
Odp: Og?lne skretynienie w polskich szko?ach

C??, to ciekawe, ?e poruszy?e? akurat ten problem. Co prawda nie mia?em nigdy do czynienia z uczniami podstaw?wki jako pomocnik nauczyciela, ale mog? ?mia?o poda? przyk?ad z innych ?rodowisk ni? szko?a. Przede wszystkim, jak ju? wspomnia?e?: przekle?stwa. S?ycha? je wsz?dzie, na podw?rkach, na placach zabaw, pod blokami - w ka?dym miejscu ?wiata, w kt?rym mo?na spotka? 10-letnie dzieci. Kolejne sprawa: alkohol. Kiedy ja mia?em 11-12 lat, nikt z moich r?wie?nik?w nie ?mia? nawet zatrzyma? d?u?ej wzroku na puszce piwa. Dzi? wystarczy przespacerowa? si? po okolicznych melinach, ?eby znale?? tam grupki najebanych g?wniarzy rzygaj?cych na pod?og? po?r?d butelek po w?dce. To samo fajki, ile? razy min?? mnie ju? nie starszy ni? 11-letni ch?opak z papierosem w z?bach? Do tego dochodzi, jak ju? wspomnia?e?, moda na JP i inne budz?ce agresje "bod?ce". Jak tak dalej p?jdzie, ?redni wiek pierwszej inicjacji seksualnej zr?wna si? z I Komuni? ?w., a po ulicach b?d? chodzi? czwartoklasi?ci z kosami napadaj?c na ludzi. To ju? nawet nie jest skretynienie, to po prostu paranoja.

Pozdrawiam.
 

Woxy

Advanced User
Joined
Apr 16, 2009
Messages
406
Reaction score
96
Odp: Og?lne skretynienie w polskich szko?ach

Po wakacjach wszed?em do szko?y, wiadomo ?e dzieciaki z podstaw?wki przesz?y do gimnazjum. Oczywi?cie przechodz?c przez szatni? stoj? grupki z przeprowadzanymi dialogami, - "Chuj ci w ?ep! Ja umjem lepjej gra? w tipje111!", "Fcale rze nie! Ja wale rotworrrma na hita..", mi jako weterana wstyd s?ucha? takiego ?enuj?cego szajsu. Ale to jeden z wielu problem?w, niekt?re 8 latki my?l? s? kozaczkami i trz?s? szko??, chodz? i kozacz? jak szybko r?czkami machaj? i ko?l? mord? trz?chaj?. Polska w moich oczach to 39% terytorium zaj?te przez patologie, niestety przenosi si? to do szk??.
Dzieci, nie grajcie w Tibi?! ?czmy si?!

Moim zdaniem mo?na po??czy? Tibi? z nauk?, wystarcz? ch?ci. S? osoby, kt?re graj? w Tibi? na?ogowo, lecz reprezentuj? sob? jaki? poziom.


C??, kiedy jeszcze chodzi?em do szko?y, w Polsce, by?o kilka os?b na poziomie. Wi?kszo?? la?a na lekcje, bo wydawa?o im si?, ?e b?d? super biznesmenami kt?rzy b?d? si? buja? w BMC''e. Takie jest podej?cie dzieci do ?ycia, oczywi?cie nie wszystkich, bo rzeczywi?cie s? osoby kt?re si? staraj?, a inni truj? im ?ycie poprzez robienie z siebie idiot?w.
 

Kurtis1

Advanced User
Joined
Apr 4, 2008
Messages
319
Reaction score
128
Odp: Og?lne skretynienie w polskich szko?ach

Kurwa, odpowiadajcie dalej, leje z was, rotfl.

Do mojego gimnazjum w tym roku przysz?y jak to trafnie okre?li? m?j przyjaciel - 1 klasy, ale podstaw?wki. Objawia si? to ?piewaniem podczas g??wnej przerwy na holu jaki? pierdolni?tych pie?ni, bieganiem po szkole i rzucaniem si? kanapkami, za co z przykro?ci? musz? stwierdzi? jeden pierwszoroczniak dosta? po czerepie i og?le, popierdolone zachowanie jak u dziecka sprzed przedszkola. Moim zdaniem za 50 lat polska b?dzie si? utrzymywa?a z wchodzenia w dup? Rosji, bo nie b?dzie mia?a m?drych, kreatywnych ludzi, kt?rzy b?d? mogli wesprze? ojczyzn? prac?, kt?ra b?dzie stanowi?a dla nich wielki problem, niczym dla mnie przeczytanie Krzy?ak?w. Ludzie to idioci i trzeba si? do tego przyzwyczai?.

PS: Ci wszyscy DORO?LI ludzie z g?ry - own3d by birthday.

Daco! I wszystko jasne.
 
Last edited:
B

Budzik

Guest
Odp: Og?lne skretynienie w polskich szko?ach

Wszystko jest spowodowane Komputerem, Internetem oraz grami typu Tibia. Sam problem nie le?y og?lnie w grze, ale w osobach, kt?re w ni? graj?. Praktycznie na ka?dym kroku mo?na spotka? takie osoby w Tibii, co oczywi?cie martwi, poniewa? to w konsekwencji poci?ga coraz wi?cej os?b. Z regu?y ludzie sobie my?l? "jak wszyscy to i ja". Ludzie wyrabiaj? sobie odruch(na szcz??cie warunkowy) i robi? celowe b??dy, to jest pewnego rodzaju uzale?nienie. Czy da si? z tego wyj??? Ale? oczywi?cie, ?e si? da, odruch robienia b??d?w wyrobili sobie sami, wi?c dlaczego nie wyrobi? sobie odruchu pisania bezb??dnie. Wszystko zale?y od ich pracy i ch?ci, nikt ich tego nie nauczy, je?eli sami nie b?d? chcieli. Co do wulgaryzm?w, to raczej nie jest to nic strasznego, zawsze sobie powtarzam to s? tylko s?owa, kt?re kto? uzna? za co? z?ego, z niewiadomej przyczyny. Nie mam nic do tego, ?eby u?ywa? ich w nerwach, da si? to zrozumie?, ka?demu si? zdarzy, ale dodawanie w co drugim s?owie przekle?stw ?wiadczy jednak o jakim? poziomie. Ale za?o?? si?, ?e gdyby nie by?o to traktowane jako co? z?ego, ludzie na pewno tych s??w nie u?ywali tak cz?sto. Poziom ka?dego kolejnego pokolenia si? zmniejsza, lecz czym to jest spowodowane? B??dem rodzic?w? Nauczycieli? Czy samych uczni?w? Prawd? m?wi?c nie wiem, nie jestem w stanie tego poj??.
Zosta? poruszony tak?e temat alkoholu i papieros?w. Tu mam takie samo zdanie, jak przy wulgaryzm?w, gdyby to nie by?o zakazane, to ludzie do 18 lat by nie pili, ani nie palili, a? w takim stopniu jak teraz. Trucie sobie zdrowia w tak m?odym poprzez papierosy i alkohol uwa?am za idiotyzm.
JP to ju? jest przesada. Obra?acie ludzi, kt?rzy w?a?ciwie wam pomagaj?. Za?o?? si?, ?e jak wam ukradn? telefon, albo rowerek, pierwsze co zrobicie, zadzwo... (a sorry nie zadzwonicie, telefon wam ukradli), polecicie w?a?nie do os?b, kt?re szczerze jebiecie. Co w og?le wam ta policja zrobi?a, wykonuj? sw?j zaw?d, jak ka?da inna osoba, kt?ra pracuje. Wiadomo, mnie te? czasem denerwuj?, bo si? przypieprzaj? do byle czego, ale to nie jest od razu pow?d by ich obra?a?.
Strach pomy?le? co b?dzie w przysz?o?ci.
To jest moje zdanie na ten temat.
@up
Haha xD
@down
Tak, chodzi?o mi o to, ?e zakazany owoc smakuje najlepiej.
 
Last edited:

Paolos

Advanced User
Joined
Nov 28, 2008
Messages
268
Reaction score
12
Odp: Og?lne skretynienie w polskich szko?ach

Popieram tutaj zdanie Budzika na temat wulgaryzm?w. To tylko kilka wybranych ze s?ownika s??w, kt?re kto? podkre?li? czerwonym d?ugopisem po czym powiedzia? - "Te s?owa od dzi? uznawane s? za z?e". Wydaje mi si?, ?e gdyby kto? te kilkana?cie, kilkaset lat temu podkre?li? "krzes?o", czy "widelec" to, to w?a?nie te s?owa by?by dzi? dla Nas z?ymi s?owami i narzekaliby?my, ?e dzieciaki ich u?ywaj?.

Chcia?bym jeszcze doda? do tych wszystkich argument?w na temat "skretynienia" uczni?w szk?? podstawowych dost?pno?? alkoholu, tytoniu, czy substancji odurzaj?cych na polskim rynku. Gdy chodz? z kumplami po dworze coraz cz??ciej widz? 6 klasist?w, kt?rzy podchodz? do tzw. "?ula z pod sklepu", daj? mu pieni?dze, a on po kilku chwilach wychodzi z dwoma "browcami" w r?ku.

Ciekawi mnie tylko jedna sprawa odno?nie wypowiedzi Budzika - czy?by? uwa?a?, ?e to co zakazane, jest bardziej po??dane ? Niby jest w tym ziarenko prawdy, jednak jakim trzeba by? (nie potrafi? znale?? innego s?owa na to zachowanie) debilem, by w wieku 9-11 lat tru? si? fajkami, czy piwem ?

Teraz temat ortografii. No tak jest to bardzo du?y problem dzisiejszej m?odzie?y. Powiem, ?e gdy przeczyta?em pierwszy post, i opis lekcji - opad?a mi szcz?ka. Jak mo?na by? a? tak zacofanym ? Przecie?.. Nie... Nie mam s??w na tak? sytuacj?. Krecioo - a jak na ich pisownie reaguj? nauczycielka ? Przecie? gdyby to si? dzia?o w mojej by?ej podstaw?wce, i gdyby mieli lekcje z moj? nauczycielk?.. Posiedzieli by w czwartej klasie dop?ki nie nauczyli by si? pisa?.

#Edit
A no tak - zapomnia?em jeszcze o JP. Wydaje mi si?, ?e to jest kolejna moda, tak jak kiedy? by?o "?al.pl", czy kluby pi?karskie. Przynajmniej w moim mie?cie to przemija. Jednak ch?opak 150 w kapeluszu krzycz?cy - JP na 100 % ? Koszmar.. Czy rodzice takich dzieci nie interweniuj? ? Co z nauczycielami ? Szkolnym pedagogiem ? Przecie? wszystkie w/w przypadki s? nienormalne ! Horror.

#edit 2

"A ja umiem salto" - filmik pierwszy
 
Last edited:

Drexav

Zas?u?ony
Joined
Apr 2, 2008
Messages
429
Reaction score
170
Age
32
Odp: Og?lne skretynienie w polskich szko?ach

Robicie to co wi?kszo?? spo?ecze?stwa. M?wicie, ?e to szko?a jest winna, komputer, nauczyciel, program nauczania. To jest zajebiste odsuwanie odpowiedzialno?ci od rodzic?w. Wg. mnie to jakie b?dzie dziecko mo?na przedstawi? wzorem:

Zd = (CZr * Z) + Zn

Gdzie:
Zd - Zachowanie dziecka (ale og?lniej nie zachowanie tylko osobowo??)
CZr - Czas po?wi?cony przez rodzic?w
Z - zainteresowanie rodzic?w na temat tego co dzieje si? z jego dzieckiem
Zn - znajomi dziecka i towarzystwo, jest na plusie, ale w r??nych okoliczno?ciach mo?e mie? przeciwny zwrot i b?dzie na minusie.

Jak niewiele potrzeba. W podstaw?wce/gimnazjum by?em osob? kt?ra w kr?tkim wypracowaniu robi?a 40 b??d?w (tak jak m?wili?cie po 10 b??d?w w jednej linijce). Teraz gdyby? zobaczy? m?j styl pisania my?la?by?, ?e pewnie by?em genialnym dzieckiem. A ja poprostu stwierdzi?em, ?e nie chce ju? tak, tylko chce by? lepszy. Co mog? zrobi?? Zainstalowa? FF kt?ry podkre?la b??dy - nawet nie zdajecie sobie sprawy jak fajnie to dzia?a. Gdy po raz 5 poprawiasz ten sam b??d - wtedy dzieje si? samo. Na 2000 post?w napisanych przeze mnie na forum (tutaj 1400 i na starym co? ponad 500) ok. 1000 jest napisanych kiepsko gramatycznie, a 1900 gdybym teraz przeczyta? to co? bym w nich poprawi?. To jest ?wietne! Przeczytam ten post za p?? roku i stwierdz?, ?e tutaj co? napisa?em kiepsko - da?oby si? to poprawi?.

Tego brakuje wi?kszo?ci z nas. W podstaw?wce aby do ko?ca lekcji i napierdziela? w tibie. W gimnazjum aby do ko?ca dnia i i?? spa? (okres dojrzewania, emo, p?acze, nie chce si? ?y? wi?c aby do ko?ca dnia dotrwa?). W liceum aby do ko?ca weekendu i na kolejn? imprez?. Na studiach aby do kolejnej flaszki. W ?yciu aby do 1, bez ?adnych rozrywek. P??niej aby do nast?pnej emerytury i do ?mierci. To jet zajebista perspektywa na przysz?o??. A przecie? w?asny rozw?j to jest jedna z najbardziej zajebistych pasji jak? mo?esz mie? - nie szkoda Ci wtedy kasy bo wiesz, ?e inwestujesz w najwi?ksze mo?liwe aktywa - w siebie.

Wracaj?c do tematu. Co do poziomu wiedzy tych dzieci - o to si? nie martwi?. Wiem, ze wyjd? na prost?, bo je?li b?d? chcieli to w rok bez zb?dnych stara? mo?na wyrobi? zajebiste nawyki ortograficzne. Co do matematyki wi?cej zale?y tutaj od nauczyciela. W LO (Z rozszerzon? matm?) mam lepsze oceny ni? w gimnazjum. Oczywi?cie ucz? si? cokolwiek z matmy, ale moja wychowawczyni i matematyczka to z?oty nauczyciel (bo w to jakim jest cz?owiekiem nie chce tu wnika?). Jednak na poziomie podstaw?wki rodzicie po?wi?caj?c 5 minut dziennie na matematyk? wyt?umaczyliby wszystko swym pociechom.

Jeste?cie zszokowani poziomem, ale przypomnijcie sobie jak odzywali?cie si? wy :). 6 klasa podstaw?wki to przecie? nie takie ma?e dzieci. Powiedzenie kurwa bez gwiazdek to wtedy du?y szpan. Nie zabierajmy im tego. Bardziej martwi mnie wszechobecne JP na 100% i styl muzyki kt?rej wykonawcy g?o?no krzycz?, robi? gro?ne miny i rzucaj? ostrymi has?ami. Przez przypadek trafi?a ona do dzieciak?w. Jeden us?ysza? u brata (kt?ry jest jego autorytetem) JP tralalala JP na 100% tralalala. Napisa? to w zeszycie (a nie zdaje sobie sprawy, ?e 100% = 3/3) i posz?o po ca?ej klasie. Ostatni nie wiedz? o co chodzi wi?c pisz? JP bo taka jest moda, nie wiedz?c kim by? Jerzy Popie?uszko czy Jan Pawe? II. Sam Peja kt?ry w gruncie rzeczy jest m?drym go?ciem m?wi, ?e to nie jest muzyka dla dzieciak?w tylko dla ludzi doros?ych. R??nica jest taka, ?e osoba dojrza?a (nawet osoby po 17 roku ?ycia kt?re nie s? specjalnymi t?ukami) zrozumiej? ca?y sens piosenki i wezm? z niej do siebie tyle ile trzeba. Dziecko nic nie b?dzie rozumia?o, ale us?yszy mi?dzy wersami Jeba? Policj? i to mu si? spodoba, pu?ci to dalej.

Dlatego Adam Ostrowski to w moich oczach najlepszy k?sek na rynku. Nie ma okre?lonego tzw. targetu, nie rzuca ostrymi has?ami, nie przeklina du?o. Robi swoje i wie, ?e b?d? go s?ucha? Ci kt?rym ta muza b?dzie odpowiada?. W?tpi? ?eby kt?rykolwiek inny artysta mia? tak ma?y % s?uchaczy w dzieciach do lat 13 i tak du?y w du?ych dzieciach, czyli powy?ej 25. Robi takie piosenki, ?e dzieciak tego nie zrozumie a nie ma mocnych tekst?w wi?c dla niego jest to bezu?yteczne. Jednak za 5 lat jak pos?ucha tej nuty stwierdzi "Kurwa to jest zajebi?cie prawdziwe, dlaczego nie rozumia?em tego wcze?niej" a nast?pnie kupi wszystkie p?yty.

S?owem podsumowania. Dziecko ch?onie wszystko jak g?bka. Na poziomie podstawowym zaczyna kszta?towa? mu si? jako taka osobowo??. To jacy s? w podstaw?wce stanowi kierunek dalszej drogi, jednak da si? wszystko wyprostowa?. Oceniajmy po owocach czyli nasz poziom (16 - 19 lat,a mo?e wi?cej), a ten na chwil? obecn? jest ?redni. Jednak nie jest z?y. Ja osobi?cie w np. mojej klasie czuje si? jako? wyj?tkowy (nie wiem czy to kwestia mojej wysokiej samooceny czy tego, ?e ka?dy tak my?li). Nie chodzi o nauk? tylko o to kim jestem. S? osoby kt?re dobrze si? ucz? a nie potrafi? wymieni? z nikim ?adnego sensownego zdania. S? inne kt?re ograniczaj? si? do tego aby zda? do nast?pnej klasy. Nast?pne nie maj? w ?yciu ?adnych pasji, zainteresowa? i hobby a ich rozrywka ko?czy si? z wy??czeniem TV. B?d?my lud?mi. Szko?a robi z nas robot?w kt?re maj? dobrze si? uczy?, siedzie? na lekcji cicho, wstydzi? si? gdy nie potrafi? odpowiedzie? itd. itd. P??niej taki Ja? pomy?li sobie, kurcze wstydzi?em si? gdy odpowiada?em, ale jestem wstydliwy. I przerzuca to na ca?e swoje ?ycia, ma przekonanie "Jestem wstydliwy" i boi si? odzywa?. To jest prawdziwa choroba spo?eczna. Dla mnie sama idea naszego szkolnictwa jest poprostu kiepska, mo?na by to by?o zrobi? lepiej. Jednak sam poziom edukacji w Polsce nale?y do jednych z najwy?szych w Europie. Dzi?ki temu mamy m?dre roboty, kt?re wstydz? si? w?asnego ?ycia, nie chc? wychyla? si? przed szereg bo my?l?, ?e s? ma?ym nic nie znacz?cym g?wnem. Nie chce my?le? kim bym teraz by? gdyby taki sam tok my?lenia posiada? Lech Wa??sa, Jan Pawe? II czy Jerzy Popie?uszko - dzi?ki wam za to. Macie tutaj cz??? moich refleksji na kilka r??nych temat?w. Macie tutaj cz??? mnie - bierzcie z tego wszyscy i wyci?gajcie to co jest fajne i czego chcieliby?cie si? nauczy?. Dzi?ki za ew. przeczytanie tego posta (pisz? ew. bo jak kto? czyta post ni?ej - bo m?j by? za d?ugi - to mo?e poczu? si? g?upio, ?e mu dzi?kuj? a przecie? nie przeczyta? :)) Pozdrawiam, moderator Drexav!
 

Dacomos

Retarded Alpaka
Joined
Nov 17, 2008
Messages
191
Reaction score
67
Age
34
Odp: Og?lne skretynienie w polskich szko?ach



To chyba wszystko wyja?nia. S? dzieci i dzieci. Dziecko z odrobin? oleju w g?owie znajdzie swoj? to?samo?? i b?dzie patrze? z g?ry na reszt? p?yn?c? delfinkiem w szlamie pod jego stopami.
Dziecko g?upie a co za tym idzie niedowarto?ciowane, zostanie takim brooklyn`skim macho, bo nic lepszego nie osi?gnie. A takich trzeba zsy?a? do Australii razem z rodzicami, bo wszyscy s? siebie warci.

Edit: Przy okazji mo?na by zlikwidowa? pomoc spo?eczn?.
Edit2: + wszystkie zasi?ki, obowi?zkowe ubezpieczenia, NFZ i ca?y system emerytalny. Po kilkudziesi?ciu latach dob?r naturalny zrobi swoje i b?dziemy mieli zdrowe spo?ecze?stwo.
 
Last edited:

Syssia

New User
Joined
Nov 13, 2009
Messages
6
Reaction score
0
Odp: Og?lne skretynienie w polskich szko?ach

Czytam temat... Patrze na autora... Kt??by inny... Krecioo xDD

Czytaj?c Twoje relacje z pracy w PIEKLE bo inaczej tego nie nazwe, stwierdzam i? nawet w liceum tak nie ma xDD No... chyba ?e Pan ?... zdenerwuje do przesady Piotra W... x]

Pozdro (666 xP) x.X
 

Choxorz

Advanced User
Joined
Mar 21, 2009
Messages
181
Reaction score
4
Odp: Og?lne skretynienie w polskich szko?ach

u mnie w klasie tak nie by?o jak jeszcze mieszka?em w Polsce, mimo ?e mieszka?em w Szczecinie o_o w Norwegii te? jest kretynizm, ale tylko intelektualny, za to mn?stwo przekle?stw, rzadko w kierunku nauczyciela/opiekuna ^^'
 

Daris

User
Joined
Oct 9, 2009
Messages
43
Reaction score
8
Odp: Og?lne skretynienie w polskich szko?ach

U mnie raczej nie ma takich tempak?w, nie robi? takich b??d?w "rze", "mnustwo" "muj"
cho? znam kilka os?b w moim wieku (2 gim) nawet 1 jest ze mn? w klasie, doszed? do mojej klasy w tym roku. Dos?ownie rozjeba? nas swoimi tekstami, moze uczy si? tak na 3+, ale jest jakiego? wyznania JP mieli?my z niego polewke jego jotpe jotpe na 100%, wyzywa si? takimi tekstami jak 'rzryj gufno', 'masz morde jak tarcza w cs', 'chyba ty'.
My?l?, ?e tak ?le to nie jest mo?e trafili?cie na jak?? klase masakralych idiot?w.
 

Byakuin

Advanced User
Joined
Feb 14, 2009
Messages
285
Reaction score
18
Odp: Og?lne skretynienie w polskich szko?ach

#Michukug ej ogarnij si? "dzisiejsza m?odzie?" a ty mo?e jeste? dziadek ? To ?e jeste? w 2 gimnazjum to zapewne masz ok. 13lat to wyobra? sobie ?e ty te? jeste? "dzisiejsz? m?odzie??"
Zale?y do jakiej szko?y chodzisz, jacy nauczyciele, jakie kary.Moja podstaw?wka by?a ostra dosy?, nauczyciele surowi gdy? poprzednie lata nie by?y chlubne dla szko?y. Moje gimnazjum wg. mnie i prawie ka?dego jedno z najgorszych w Legnicy to bardzo ?atwo i to tutaj uczniowie zasady w pewnym sensie stawiali, wiele agresji i beznadziejni nauczyciele = trudniejsza przysz?o??. S?owa typu kurwa,chuj wywodz? si? z rodzinnych dom?w tak samo jak i agresja. Moda jp, ka?dy ma swoje zdanie mo?na m?wi? co chce to co b?dzie robi? to ich zdanie i w?a?nie edukacja daje wyb?r czy spanie pod ?awk?, przeci?tne ?ycie, emigracja :p. To moje zdanie, a tak poza tym.
JP 1oo% !!1 Nic mi nie zrobicie jedynie mo?ecie skrytykowa?, a ja mam to w [...]



Budowlanka? Ja te? z LCA xO



@Topic


Eh... Czy skretynienie, by?o tak od czas?w kiedy pami?tam, jak bylem w podstaw?wce to na 30 os?b w klasie oko?o 5 by?o tak zwanymi kujonami mo?e 5-10 takich kt?rzy radzili sobie ?rednio a reszta? Brak s??w, obecnie mieszkam w Holandi wi?c nie mam dost?pu do Polskich szk??, ale widz?, ?e lepiej.
0 post?pu ;x
 

Sanji

Active User
Joined
Aug 12, 2009
Messages
112
Reaction score
10
Odp: Og?lne skretynienie w polskich szko?ach

Ano w?a?nie. Fajnie ?e kto? poruszy? ten temat. Takie s? polskie realia.
Dziecko chodzi do szko?y, wraca, rodzice albo w pracy, albo po niej odpoczywaj?. M?ody zamyka si? w pokoju i gra. Zero kontaktu z ksi??kami, kumplami, a co najgorsze brak czasu sp?dzanego z rodzicami. To wszystko powoduje ?e przeklinaj?, siedz? na murkach z 19 latkami, pij?, pal?, wielbi? JP na 1oo %. To po prostu straszne ..
 
Status
Not open for further replies.
Top