What's new

SME vs. RME

SME vs. RME

  • SimoneMapEdytor jest znacznie dok?adniejszy!

    Votes: 0 0.0%
  • Remere'sMapEditor jest du?o wydajniejszy!

    Votes: 0 0.0%
  • SimoneMapEdytor jest znacznie dok?adniejszy!

    Votes: 0 0.0%
  • Remere'sMapEditor jest du?o wydajniejszy!

    Votes: 0 0.0%
  • SimoneMapEdytor jest znacznie dok?adniejszy!

    Votes: 0 0.0%
  • Remere'sMapEditor jest du?o wydajniejszy!

    Votes: 0 0.0%
  • SimoneMapEdytor jest znacznie dok?adniejszy!

    Votes: 0 0.0%
  • Remere'sMapEditor jest du?o wydajniejszy!

    Votes: 0 0.0%
  • SimoneMapEdytor jest znacznie dok?adniejszy!

    Votes: 0 0.0%
  • Remere'sMapEditor jest du?o wydajniejszy!

    Votes: 0 0.0%
  • SimoneMapEdytor jest znacznie dok?adniejszy!

    Votes: 0 0.0%
  • Remere'sMapEditor jest du?o wydajniejszy!

    Votes: 0 0.0%
  • SimoneMapEdytor jest znacznie dok?adniejszy!

    Votes: 0 0.0%
  • Remere'sMapEditor jest du?o wydajniejszy!

    Votes: 0 0.0%
  • SimoneMapEdytor jest znacznie dok?adniejszy!

    Votes: 0 0.0%
  • Remere'sMapEditor jest du?o wydajniejszy!

    Votes: 0 0.0%
  • SimoneMapEdytor jest znacznie dok?adniejszy!

    Votes: 0 0.0%
  • Remere'sMapEditor jest du?o wydajniejszy!

    Votes: 0 0.0%
  • SimoneMapEdytor jest znacznie dok?adniejszy!

    Votes: 0 0.0%
  • Remere'sMapEditor jest du?o wydajniejszy!

    Votes: 0 0.0%
  • SimoneMapEdytor jest znacznie dok?adniejszy!

    Votes: 0 0.0%
  • Remere'sMapEditor jest du?o wydajniejszy!

    Votes: 0 0.0%
  • SimoneMapEdytor jest znacznie dok?adniejszy!

    Votes: 0 0.0%
  • Remere'sMapEditor jest du?o wydajniejszy!

    Votes: 0 0.0%
  • SimoneMapEdytor jest znacznie dok?adniejszy!

    Votes: 116 21.6%
  • Remere'sMapEditor jest du?o wydajniejszy!

    Votes: 421 78.4%

  • Total voters
    537
Status
Not open for further replies.

Matrix

Okres pr?bny
Joined
Jun 24, 2008
Messages
237
Reaction score
19
Kt?ry Map Edytor wydaje Ci si? lepszy, uzasadnij swoj? opini? i zaznacz odpowied? w ankiecie.
 

GregoRex

Senior User
Joined
Dec 26, 2008
Messages
1,185
Reaction score
95
Age
29
Odp: SME vs. RME

Zale?y w jakim sensie.

RME:
-bardzo ?atwy w obs?udze,
-wygodny dla pocz?tkuj?cych,
-cz??ciej u?ywany,
-wydajniejszy.

SME:
-wyniki prac s? bardziej efektowne,
-trudniejszy w obs?udze (brak funkcji auto-border),
-dobry dla profesjonalist?w.

No to teraz puenta...
Wg. mnie RME jest dla mapper?w pocz?tkuj?cych lub dla "nieprofesjonalist?w". Ka?dy mo?e bez problemu pracowa? na RME-ku. Za? SME jest dla tych co wy?ej mierz? swoje ambicje lub te? s? zaawansowani w mappingu.

~~Kr?cej~~
RME - dla pocz?tkuj?cych i zwyk?ych mapper?w (pozwol? sobie nazwa? t? grup? amatorami)

SME: dla zawodowc?w

Pozdrawiam,
GregoRex.
 

Waromir

Active User
Joined
May 2, 2008
Messages
58
Reaction score
1
Odp: SME vs. RME

SME FTW!

Wi?cej szczeg??ow, chocia? RME lepsze do wrzucania zapowiedzi je?eli kto? nie ma mo?liwo?ci robienia tego z samego servera;
 

Buum

Advanced User
Joined
Aug 19, 2009
Messages
267
Reaction score
54
Odp: SME vs. RME

Wg. mnie r??nica jest taka ze w SME trudniej sie szuka.
Kto w RME u?ywa samej palety Raw mo?na por?wna? to z SME.
Jest jeszcze kilka wad Sme.
Je?li oddalasz to od razu o spory kawa?ek no i brak Funkcji Cofania(Przynajmniej mi nie dzia?a).

Osobi?cie Wole RME.
 

Krolm

User
Joined
Apr 24, 2009
Messages
39
Reaction score
10
Age
30
Odp: SME vs. RME

Ju? dawno temu wypowiada?em si? na temat map editor?w. Dla mnie wyb?r jest oczywisty - RME.
W swych pocz?tkach u?ywa?em SME z prostej przyczyny - innego map editora po prostu nie by?o :)
P??niej pojawi? si? RME. Z pocz?tku nie by?em do niego przekonany, g??wnie dzi?ki opiniom profesjonalnych mapper?w, kt?rzy negatywnie wypowiadali si? na jego temat, g??wnie przez to, ?e istnia?a tam opcja autoborder. Argumenty jakich u?ywali to 'i?cie na ?atwizn?'
W ko?cu zdecydowa?em si? zainstalowa? RME. Okaza?o si?, ?e to urz?dzenie jest ?wietne. Nie tylko dzi?ki opcjom autoborder?w, lecz bardzo wygodnemu przegl?dowi.
To na tym ME, nauczy?em si? mappowa?. Obecnie wielu mapper?w u?ywaj?cych SME uwa?a, ?e z tym ME niczego si? nie naucz? - g?wno prawda.
Chocia?by przez samo wykorzystywanie autoborder?w mapperzy mog? wiele si? nauczy?.
Gdy stan? si? lepsi, mog? po prostu wy??czy? opcj? autoborder?w i jecha? w RAW, tak jak robi? to teraz ja : )
Obecnie, u?ywanie SME najlepiej ilustruje moje por?wnanie - "po co u?ywa? w??czni z kamiennym grotem, skoro s? karabiny?" :D
Sme to prze?ytek. Autor tego ME, straci? zainteresowanie nim i nie aktualizuje go.
Co tu du?o m?wi? - SME is dead!

edit
@GregoRex

Chcia?bym, aby? wyja?ni? mi, na czym polega rzekoma profesjonalno?? SME? Czym r?zni si? RME Raw Palette od SME? :>
 
Last edited:

MooX

Active User
Joined
Jun 30, 2008
Messages
71
Reaction score
12
Odp: SME vs. RME

Kiedys bawilem sie w simone i uwazalem go za super edytorka... lecz gdy pobralem rme,juz nie zamienie go na zaden inny :p (oczywiscie RAW)
w rme mozna oddalac kamere,"teleportowac" sie TP i wiele innych zeczy, ktorych w sme nie ma...
RME jest ciagle rozwijany,stary simone juz zamarl...
Jesli ktos robi mapy na stara tibie to moze z niego korzystac.
Podsumowuj?c wole rme,no chyba ze...moze zrodzi sie jakis nowy team,ktory zrobi cos lepszego...kto wie
 

Neserszmit

User
Joined
Apr 9, 2008
Messages
33
Reaction score
2
Odp: SME vs. RME

Dla mnie RME poniewa? jest on wydajniejszy oraz pozwala pracowa? na o wiele wi?kszych mapach oraz jest ?atwy w obs?udze
 

Murof Retahob

New User
Joined
Nov 28, 2009
Messages
7
Reaction score
3
Odp: SME vs. RME

RME jest zdecydowanie lepszy. ?atwiejszy w obs?udze, u?atwia prac? na spor? skal?, no i ma wgranego snake'a =D M?wicie, ?e Sime0ne jest dok?adniejszy, ale taki sam efekt bogactwa detali mo?na uzyska? bawi?c si? w palecie RAW. Remere jest dobry dla ka?dego, Simeone dla profesjonalist?w. Wobec tego RME jest edytorem uniwersalnym i to na niego oddaj? sw?j g?os.
 

Regavin

User
Joined
Dec 6, 2009
Messages
12
Reaction score
2
Odp: SME vs. RME

Zdecydowanie edytor Remere. Denerwuj? mnie idiotyczne wypowiedzi w stylu "RME jest dla pocz?tkuj?cych, a SME dla profesionalistuw". Do??czam si? do pytania Krolma - w czym wykazuje si? ten rzekomy profesjonalizm SME? Prawda jest taka, ?e Remere bez przerwy rozwija sw?j projekt (w czasie robienia mapy mo?na nawet pogra? w Snakea Oo), natomiast Simone odpu?ci?. RME ma miliony ciekawych funkcji, SME jest praktycznie pusty. Wyobra?acie sobie w og?le stworzy? ~50MB mapk?, u?ywaj?c tylko i wy??cznie SME? Jedyne co mog? rzec - powodzenia dla "profesionalistuw" ; ).

@3[doors?]down:
Pewnie, ?e by?a xs. Zauwa?, ?e ostatni wyraz (ten sam) jest pisany w " ".
 
Last edited:

Kate Sayuki

Seikō sore...
Joined
Jan 31, 2009
Messages
665
Reaction score
157
Age
30
Odp: SME vs. RME

Remere'sMapEditor jest du?o wydajniejszy!
Osobi?cie zacz??am swoj? przygod? mappersk? na SME i potem si? przerzuci?am na RME, tak wi?c uwa?am, ?e RME jest o wiele wiele lepszy. Ma du?o wi?cej mo?liwo?ci, ?adniejsz? grafik?, mo?liwo?? tzw. ZOOMA i szeroki wachlarz mo?liwo?ci. Stawiam na RME i kropeczka.
Pozdro :)
 
B

Blackq

Guest
Odp: SME vs. RME

Zacznijmy od tego co chcesz zrobi? ?
Robimy natur? i tego typy sprawy to polecam bardziej RME
Jak robimy budynki, g?ry to w Simone otrzymamy wspania? efekt ; )

Jak dla mnie remis.. ; / kiedy? by?o inaczej ; (
 

John Colt

Active User
Joined
Nov 3, 2009
Messages
68
Reaction score
3
Age
28
Odp: SME vs. RME

"RME jest dla pocz?tkuj?cych, a SME dla profesionalistuw".
Mam nadziej? , ?e twoja ortografia by?a ironi? =)
@topic
RME jest wydajniejszy ma wiele wi?cej funkcji oraz u?atwie? .
Wypowied? typu jak kt?? up napisa? SME - dla zawodowc?w jest b??dna , poniewa? mo?na si? pobawi? RAWem i jest gitara =)
Pozdro
Johny .
 

Arts18

Signed...
Joined
May 7, 2009
Messages
2,888
Reaction score
231
Age
33
Odp: SME vs. RME

Dla mnie RME jest o wiele wydajniejsze.Zawiera du?o opcji dla tych dobrych i zielonych mapper?w, kt?re w dowolny spos?b b?d? sprzyja?y podczas robienia mapy.Za? SME jest wy??cznie dla tych co lubi? si? bawi? z poszczeg?lnymi elementami, robienie mapy w tym map-edytorze jest zbyt pracoch?onne.
Pozdrawiam,
Arts
 

Zizi Knight

Advanced User
Joined
Jun 14, 2008
Messages
467
Reaction score
34
Odp: SME vs. RME

Wg. mnie SME znacznie lepszy.
Ja zaczyna?em od SME i jako? sie dawa?o procowa?.Trudniej sie szuka ale mo?na znale?? ciekawsze rzeczy ni? korzysta? z palet w RME
W SME niedzia?a funkcja cofania co jest bardzo uci??liwe
W RME sie robi szybciej ale czy dok?adniej ???
W RME jest jeszcze funkcja oddalania kt?ra pozwala zrobic zdj?cia ca?ej mapy

To tyle odemnie
 

Thrak

Advanced User
Joined
Nov 26, 2008
Messages
327
Reaction score
55
Odp: SME vs. RME

Krety?skie odpowiedzi w ankiecie. Remere jest tak samo dok?adny jak i wydajny. :|
 

M@rtin

#mistrz
Joined
Jun 30, 2008
Messages
500
Reaction score
115
Odp: SME vs. RME

Nie czaj? jak mo?na m?wi?, ?e Ci co u?ywaj? RME, to amatorzy. Skoro mo?na uzyska? ten sam efekt prostsz? drog?, to czemu by nie skorzysta?? Liczy si? efekt, a nie narz?dzia, kt?rych si? u?ywa.
 
Last edited:

Barezark

User
Joined
Nov 28, 2009
Messages
39
Reaction score
2
Odp: SME vs. RME

ja jednak mysle, iz to sme jest latwiejszy w obludze, a rme jeszcze scina kompa, jesli ktos ma starego (wiem, bo mialem tak na starym kompie kiedys).
W sme jest autoborder ...
Jedyne co w rme jest plusem, to auto drzewek wstawianie.
a tak to to trudny w obludze i wdg. to jakis badziew, poto zeby tylko konkurowac z sme....
 

M@rtin

#mistrz
Joined
Jun 30, 2008
Messages
500
Reaction score
115
Odp: SME vs. RME

ja jednak mysle, iz to sme jest latwiejszy w obludze, a rme jeszcze scina kompa, jesli ktos ma starego (wiem, bo mialem tak na starym kompie kiedys).
W sme jest autoborder ...
Jedyne co w rme jest plusem, to auto drzewek wstawianie.
a tak to to trudny w obludze i wdg. to jakis badziew, poto zeby tylko konkurowac z sme....

Mi ten jak to nazwa?e? "badziew" dzia?a? na komputerze z 256MB pami?ci. Og?lnie RME ma bardziej przyjazny GUI i warto doda?, ?e dzia?a r?wnie? na Linuksie, SME tym pochwali? si? nie mo?e...
 

Barezark

User
Joined
Nov 28, 2009
Messages
39
Reaction score
2
Odp: SME vs. RME

Mi ten jak to nazwa?e? "badziew" dzia?a? na komputerze z 256MB pami?ci. Og?lnie RME ma bardziej przyjazny GUI i warto doda?, ?e dzia?a r?wnie? na Linuksie, SME tym pochwali? si? nie mo?e...
zalezy co robisz, jak robisz od podstaw.... to napewno bedzie dzialac, ale jak masz zamiar otworzyc rl mape... to wtedy to jest badziew

I wolisz sme bo dziala na linuksie? i tak wiekszosc ma windowsa. Widac twoj? wiedze, wybor map edytora zalezny od jego wlasciwosci.
a co do GUI to raczej jest wrogie, no chyba ze ma wysokie morale...
 

Astobales

Advanced User
Joined
Nov 16, 2009
Messages
383
Reaction score
113
Odp: SME vs. RME

Osobi?cie u?ywam RME i? jest w ?atwiejszy w obs?udze i ma bardziej rozbudowany auto-border :)

Korzysta?em Z SME na pocz?tku mojej kariery , lecz po pewnym czasie przerzuci?em si? na RME kt?ry u?atwi? mi ?ycie .

G?os na RME!

Pozdrawiam
Astobales
 
Status
Not open for further replies.
Top