What's new

Pytanie o dedyka

kromas12

New User
Joined
Jan 17, 2010
Messages
6
Reaction score
0
Witam.
Mam OTS'a pod tibie 8.10 i zastanawiam sie ile musia? bym wyda? na dedyka.
Mapka to przerobione evo. Chcial bym ?ey ud?wign?? 40-50 os?b.
Prosz? o podanie mniej wiecej ile bym musial zap?aci? i jak mo?na to jakies linki do takich wlasnie dedyk?w.
Z g?ry dziekuj?.
 

coacoa

User
Joined
Jan 17, 2010
Messages
45
Reaction score
2
Odp: Pytanie o dedyka

Szkoda zachodu dla 50 os?b. Na kr?tki okres to op?ata instalacyjna przewy?szy abonament za 2 miesi?ce.
 

kromas12

New User
Joined
Jan 17, 2010
Messages
6
Reaction score
0
Odp: Pytanie o dedyka

A macie mo?e jakies inne rozwi?zanie ?eby m?j server chodzil 24/7 albo chocia? tak od 8 do 24? Wiem ze moge zostawiac kompa wlaczonego ale nie chce go przem?cza?.
 

coacoa

User
Joined
Jan 17, 2010
Messages
45
Reaction score
2
Odp: Pytanie o dedyka

Serwer prywatny, ale tutaj trzeba dekompilowa? silnik pod linuksa, gdy? na tych serwerach nie ma mo?liwosci wykupienia windy, zreszt? by?oby to 6x dro?sze ni? op?ata za ten serwer. Sama czynno?? sprawia k?opoty, wi?c jak nie masz poj?cia o linuksie to pewnie sobie nie poradzisz.
 

kromas12

New User
Joined
Jan 17, 2010
Messages
6
Reaction score
0
Odp: Pytanie o dedyka

Czyli innymi s?owy nie mam wyjcia musze miec uptime okolo 50% tak?
 

coacoa

User
Joined
Jan 17, 2010
Messages
45
Reaction score
2
Odp: Pytanie o dedyka

Gdyby serwer cho? po cz??ci zarabia? na siebie mo?e da?by? rade co? wykupi?, jednak sam dotpay i sms shop jest dosy? k?opotliwy, bo ca?a procedura wyp?acania pieni?dzy nie jest ekspresowa a lwia cz??? kasy idzie w pr??nie.

Zach?? ludzi w jaki? spos?b do finansowania serwera to by? mo?e b?dzie Cie sta? na co?
 

kromas12

New User
Joined
Jan 17, 2010
Messages
6
Reaction score
0
Odp: Pytanie o dedyka

Mam jeszcze ostatnie pytanie. M?j komputer po jakims czasie przechodzi w stan wstrzymania. Gdy jest w takim stanie zachowuje sie jak wylaczony ale chyba (nie jestem pewny) serv dalej chodzi.
Czy komp w takim stanie gdyby chodzil np. od 24 do 15 a potem byl normalnie wlaczony m?g? sie jako? spali? czy co??
 

coacoa

User
Joined
Jan 17, 2010
Messages
45
Reaction score
2
Odp: Pytanie o dedyka

Z tego co si? orientuje w stanie wstrzymania/hibernacji po??czenie internetowe jest przerywane.

Spali? si? nie spali, po prostu warto robi? restarty w miar? mo?liwo?ci, ?eby si? nie przeliczy?.
 

kromas12

New User
Joined
Jan 17, 2010
Messages
6
Reaction score
0
Odp: Pytanie o dedyka

A odpalenie kompa o 8 i trzymanie go w normalnym stanie do 24. Mog?o by mu zaszkodzi?? (M?g? bym robic resety regularnie np. co 2,3h od 15 do 24)
 

coacoa

User
Joined
Jan 17, 2010
Messages
45
Reaction score
2
Odp: Pytanie o dedyka

Jak dajesz mu spocz?? co kilka godzin cho?by na chwile to da rad? bez problemu.

Nawiasem ?ywotno?ci.
Czasem ludzie nie zwracaj? na to uwagi, ale sporo os?b znajomych spali?o sobie zasilacz przez skoki napi?cia w listwie. Warto zadba?, aby listwa by?a dobrej jako?ci, je?eli nie jest wpina? kabel od zasilania bezpo?rednio go gniazdka.
 
Top