What's new

Dofus 2 TNET Thread.

Status
Not open for further replies.

Kurtis1

Advanced User
Joined
Apr 4, 2008
Messages
319
Reaction score
128
Czo?em.
S?yszeli?cie kiedy? o grze Dofus =)? Nie? Ja do wczoraj te? nie. Wczoraj dosta?em link do oficjalnej stronki, poczyta?em, na youtubie obczai?em par? gameplay?w i wysnu?em wniosek, ?e warto spr?bowa?. W tym temacie pokr?tce opisz? wady i zalety gry ( tych pierwszych na prawd? jest ma?o ), maj?c nadzieje, ?e kto? mia?by ch?? do wsp?lnej zabawy.
  • System gry.
Wst?p: Dofusa nie da si? por?wna? do jakiej innej gry, bo jest on sam w sobie wyj?tkowy. ?wiat obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, obsadzony w grafice 2,5D. Gra jest klikank?, w kt?rej naszym ludzikiem sterujemy za pomoc? myszki.
1) Walki: Tutaj jedna, jedyna wada gry - wszelkie battle odbywaj? si? w spos?b turowy, czyli tak jak np w Heroes I,II,III,IV i V. Nie ujmuje to jednak zabawie towarzysz?cej na? walk? ;). Opr?cz barba?y?skiego nawalania w moby, trzeba te? czasami przystopowa?, pomy?le?, przestudiowa? kolejny ruch przeciwnika i dopiero zaatakowa?, co w 99,9% mmorpg niestety nie wyst?puje. Screen z walki:
vslzra.png

20afcpt.png

345egk5.png

2) Postacie: Tutaj mamy ich do wyboru multum, a jeszcze wi?cej profesji, o czym napisz? p??niej, oto nazwy postaci:
Cra
Enutrof
Feca
Iop
Osamodas
Sram ( <lol2> )
Sacrier
Ecaflip
Eniripsa
Sadida
Xelor
Pandawa
Nie pytajcie mnie prosz?, kt?ra ma jakie przeznaczenie, bo sam tego nie wiem, na razie ogarniam tyle, ?e Iop to typowy tanker, co? jak knight, Feca to protector, czyli rzuca bufy chroni?ce, a Cra to nasz tibijski paladyn :p.
3) Profesje :))): Tutaj jak pisa?em wy?ej r?wnie? mamy bardzo du?y wyb?r, znalaz?em gdzie? w internecie ?adny ich opis, wi?c pozwol? go sobie tutaj zamie?ci?:
(Uwaga, tre?ci mog? zawiera? spoilery dotycz?ce gry, czytasz je na w?asn? odpowiedzialno?? ).
PROFESJE
Twoja posta? mo?e zdoby? profesj?. Niekt?re z nich pozwalaj? na zdobycie pewnych surowc?w z ?rodowiska, inne daj? ci mo?liwo?? stworzenia r??nych rzeczy. Jednym z g??wnych powod?w zdobywania profesji jest szansa zarobienia kamas. Twoja posta? zwi?ksza r?wnie? swoj? pojemno?? co ka?dy level profesji kt?ry zdob?dziesz,z du?ym bonusem na 100 lvl profesji.
Dost?pne profesje:
Aby dowiedzie? si? co nieco o profesjach w grze, odwied? „Job Information Center” na (1,-20) w Astrub.
Je?eli chcesz wiedzie? ile musisz zdoby?/stworzy?, aby zdoby? poziom profesji, zobacz . Znajdziesz tam zbi?r kalkulator?w, kt?re s? ci?gle rozbudowywane i pomog? ci znale?? spos?b na zdobycie poziomu profesji.
Aktualne profesje:
Profesje mo?emy podzieli? na dwie grupy:
ZBIERAJ?CE:
W tych profesjach gracz zdobywa surowce z ?rodowiska. Mog? one by? p??niej sprzedane lub zmienione przez zbieracza w inne surowce. Na przyk?ad, farmerzy ?cinaj? zbo?e i mog? p??niej sprzeda? je b?d? przerobi? na m?k? i sprzeda?. G??wnym zadaniem jednak profesji zbieraj?cych jest zdobycie surowc?w przydatnych do profesji rzemie?lniczych. (Alchemik jest jedyn? profesj? zbieraj?c?, kt?ra mo?e produkowa? rzeczy cz?sto u?ywane przez innych graczy, s? to potiony). W praktyce profesje zbieraj?ce nie wymagaj? do?wiadczenia, wi?c s? dobrym wyborem dla nowych graczy.
Profesje zbieraj?ce to: Alchemik (Alchemist), Farmer (Farmer), Rybak (Fisherman), ?owca (Hunter), Drwal (Lumberjack) oraz G?rnik (Miner).
RZEMIE?LNICZE:
W profesjach rzemie?lniczych gracz, u?ywaj?c znanych mu przepis?w, tworzy przedmioty, kt?re mog? by? p??niej za?o?one lub skonsumowane. W rzeczywisto?ci, wi?kszo?? ekwipunku i rzeczy konsumpcyjne, z kt?rych korzystasz zosta?a stworzona przez innych graczy. Rzemie?lnicy wymagaj? r??norodnych sk?adnik?w, mo?e to sprawi?, ?e profesja rzemie?lnicza jest dro?sza w praktykowaniu. Wielu graczy robi bior? na innych postaciach (lub na tej samej o ile maj? miejsce) profesje zbieraj?ce, aby wyposa?a?y ich w sk?adniki potrzebne do profesji rzemie?lniczych (jak Np. Drwal i Rze?biarza ?uk?w). Ale zapami?taj, ?e Krawiec i Szewc posiadaj? sk?adniki, kt?re s? w du?ej cz??ci rzeczami, kt?re wypadaj? z potwor?w, wi?c w praktyce te profesj? s? troch? ta?sze od profesji, w kt?rych sk?adniki zdobywa si? z profesji zbieraj?cych.
Profesje rzemie?lnicze dzielimy na ma?e grupy:
- wytw?rca jedzenia: Piekarz (Baker), Rze?nik (Butcher), Sprzedawca Ryb (Fishmonger)
- wytw?rca ekwipunku: Jubiler (Jewweler), Szewc(Shoemaker), Krawiec(Taylor), Handyman
- wytw?rca broni:
- Bazuj?cy na drewnie: Rze?biarz ?uk?w (Bow Carver), Bere?(Lasek)(Staff Carver), R??d?ek (Wand Carver)
- Bazuj?cy na kamieniu: Kowal Topor?w(Axe Smith), Sztylet?w (Dogger Smith), M?ot?w (Hammer Smith), ?opat (Shovel Smith), Mieczy (Sword Smith), Tarcz (Shield Smith)
Specjalizacje (umagicznianie):
Kiedy uzyskasz 65 poziom w rzemie?lniczej profesji (wyj?tki: Piekarz, Rze?nik, Sprzedawca Ryb, Handyman), mo?esz nauczy? si? specjalizacji odpowiedniej do danej profesji. Ikona specjalizacji zajmie jedno z trzech ma?ych miejsc obok profesji w oknie postaci.
Pseudo-profesje:
Nie s? to prawdziwe profesje, ale maj? cechy podobne do normalnych profesji.
- Profesja Podstawowa, zdobywanie i wytwarzanie rzeczy kt?re mo?e ka?dy (nie zajmuje miejsca na profesj?)
- zdobywanie (?apanie) Drakonturkey i zmiana ich w wierzchowce. Ka?dy kto chce nim zosta? b?dzie musia? po?wi?ci? du?o czasu, nie zajmuje miejsca na profesj? poniewa? ta umiej?tno?? nie jest klasyfikowana jako profesja. (To samo dotyczy zwierzak?w)
OG?LNA MECHANIKA PROFESJI:
Aby uzyska? profesj? musisz:
- porozmawia? z NPC kt?ry uczy danej profesji
- zdoby? narz?dzie
Nie ma ?ci?le okre?lonych czynno?ci, kt?re powiedz? ci jak zacz??. „Job Information Centre” mo?e by? pocz?tkiem zdobywania profesji. Mo?esz r?wnie? przeczyta? artyku? na Wikipedii.
Miejsca na profesj?:
Ka?da posta? ma 3 miejsca na profesj? oraz 3 miejsca na specjalizacj?. Ka?da profesja kt?r? we?miesz zajmuje ci jedno z trzech miejsc.
Zastrze?enia:
Nie mo?esz otrzyma? nowej profesji ani specjalizacji je?eli twoja poprzednia profesja jest na poziomie ni?szym ni? 30.
MAKSYMALNY POZIOM PROFESJI:
Maksymalny poziom profesji to 100. Je?eli nadal b?dziesz zdobywa? do?wiadczenie, nie otrzymasz ?adnych bonus?w ani przepis?w.
Maksymalny poziom na F2P to 30. Nie-p?ac?cy nie mog? zdobywa? rzeczy z poziomu wy?szego ni? 30. Je?eli masz 31 poziom lub wy?szy i stracisz P2P, automatycznie poziom twoich profesji spada na 30. (Je?eli znowu b?dziesz mie? P2P, poziom profesji wr?ci na taki, jaki by? przed ko?cem poprzedniego P2P).
UWAGA: Do?wiadczenie na F2P po 30 poziomie profesji nie dodaje si?. Nawet po wykupieniu P2P poziom dalej zostaje na 30 (19,243 do?wiadczenia). BONUS Z PROFESJI:
Na ka?dym poziomie profesji posta? uzyskuje 5 pods. Na 100 poziomie uzyskuje bonusowo 1000 pods. Razem daje to 1500 pods. Ten bonus kumuluje si? z bonusem za si??.
ZAPOMINANIE:
Aby oduczy? si? profesji, wystarczy wypi? Potion Utraty Profesji (job loss potion), albo porozmawia? z Gilles Caper w Incarnam Inn. Je?eli oduczysz si? profesji, tracisz wszystkie zwi?zane z ni? bonusy.
RZEMIE?LINCTWO:
Wiele profesji pozwala na stworzenie przedmiot?w, dostaje si? wtedy punkty do?wiadczenia profesji.
Przepis profesji:
Na 1 poziome profesji, przepis mo?e si? sk?ada? z maksymalnie dw?ch sk?adnik?w. Zwi?ksza si? na 3 na 10 poziomie, na 4 na 20 poziomie i p??niej o 1 na ka?de dwadzie?cia poziom?w. Zapami?taj, ?e nie wszystkie profesje posiadaj? przepisy na tak du?? ilo?? sk?adnik?w. Jednak wy?szy poziom profesji zwi?kszy szanse sukcesu.
Szansa sukcesu:
Szansa ta zaczyna si? od 50% na 1 poziomie profesji i stopniowo si? zwi?ksza a? do 99% na 100 poziomie profesji. Szansa sukcesu dla specjalizacji zaczyna si? od 5% na 1 poziomie i ko?czy na 94% na 100.
Poziom profesji
1
10
20
40
60
80
100
Maksymalna liczba sk?adnik?w
2
3
4
5
6
7
8
Zdobywane do?wiadczenie
10
25
50
100
250
500
1000
UWAGA: S? wyj?tki: Polerowanie G?rnika otrzymuje si? na 40 poziomie. A mielenie Farmera od pocz?tku ma 100% szansy sukcesu.
Podpisywanie wyrob?w:
Kiedy gracz osi?gnie 100 poziom profesji, b?dzie dodane 9 miejsce na sk?adnik. Nie oznacza to, ?e istniej? 9-sk?adnikowe przepisy, lecz jest to wykorzystywane do dodawania Runy Sygnatury do ich przepisu na dany przedmiot. Jest to spos?b na reklam? swoich umiej?tno?ci w?r?d innych graczy (b?d? wiedzieli do kogo si? zg?osi? w razie ch?ci stworzenia przedmiotu z tego samego gatunku).
Tryb Kooperacji:
Aby aktywowa? t? funkcje musisz w??czy? okno profesji, po czym klikn?? „Activate”
Ten tryb pozwala pewnej osobie pracowa? z rzemie?lnikiem, aby stworzy? wymagany przedmiot:
- najpierw zdob?d? Nick rzemie?lnika ( najlepiej u?ywaj?c Ksi?zki Profesji, kt?ra znajduje si? w danym workshopie)
- kliknij na rzemie?lnika i wybierz opcj? zapytania si? czy mo?e zrobi? jaki? przedmiot dla ciebie
- w??czy si? okno/okna (wygl?daj? podobnie jak okno Wymiany lub Rzemie?lnictwa). Daj potrzebne sk?adniki.
-za?atw spraw? zap?aty (mo?esz w przedmiotach albo kamasach – wszystko zale?y od rzemie?lnika)
- Je?eli wszystko si? uda to otrzymamy gotowy przedmiot a rzemie?lnik swoj? zap?at?.
Runy Profesji:
Runy profesji s? tworzone przez G?rnik?w pozwalaj? ci na publikowanie swojego Nicku w Ksi??ce Profesji w workshopie, pozwoli to potencjalnym klientom na napisanie wiadomo?ci do ciebie.
Je?eli chcesz opublikowa? sw?j Nick, u?yj Runy. U?ycie Runy ponownie zakryje tw?j Nick.
Runa dezaktywuje si? za ka?dym razem, kiedy ko?czysz gr? (musisz aktywowa? j? za ka?dym razem, kiedy si? logujesz) DO?WIADCZENIE:
Rzemie?lnictwo (b?d? zbieractwo) daje ci punkty do?wiadczenia profesji, ich ilo?? zale?y od ilo?ci sk?adnik?w.
Zasady:
-Zdobywasz do?wiadczenie tylko z przepis?w, kt?rych liczba sk?adnik?w jest r?wna twojej maksymalnej liczbie sk?adnik?w lub maksymalnie 3 sk?adniki mniej.
- Przepisy, kt?re zu?ywaj? 2-3 sk?adniki mniej od twojej liczby maksymalnych sk?adnik?w maj? 99% szansy sukcesu
- Specjalizacje otrzymuj? do?wiadczenie w inny spos?b
Kolory przepis?w w oknie profesji:
- SZARY – za te przepisy nie dostajesz ju? do?wiadczenia
- ZIELONY – te przepisy maj? 99% szans sukcesu i dalej dostajesz za nie do?wiadczenie
- CZERWONY- maj? mniejsz? ni? 99% szanse sukcesu i dostajesz za nie do?wiadczenie
8 sk?adnikowe przepisy s? dost?pne na 100 poziomie profesji, kiedy nie potrzebujesz ju? do?wiadczenia, ale jest ono dalej naliczane i dostajesz 1000 xpa za udane stworzenie przedmiotu.
Do?wiadczenie zdobywane za 1 sk?adnik zale?ny od poziomu rzemie?lnika:
Zdobywane do?wiadczenie
Uwaga: Ta tabela nie liczy si?, kiedy zdobywasz lvl profesji. Np. Kiedy robisz 2-sk?adnikowe przedmioty a potrzebujesz 5 xpa na nast?pny poziom, to po zrobieniu przedmiotu nie dostajesz 10 xpa tylko 6.
Poziom 30 nie daje nowego miejsca na sk?adnik, lecz umo?liwia zdobycie kolejnej profesji.
Poziom 65 nie daje nowego miejsca na sk?adnik, lecz umo?liwia zdobycie specjalizacji.
Poradnik zaczerpni?ty z
Random screeny z gry:
33otv6t.jpg

eu1qvo.jpg

2eejwwj.jpg

Informacje techniczne:
Dofus v. 2.0
Serwer: Zatoishwan
potrzebujemy: Ka?dej profesji, byle by gra?a i by?a aktywna w grze :).
Zak?adaj?c ten w?tek mam nadzieje, ?e kto? si? jednak zg?osi, ?eby z nami pogra?. Lista graczy z tneta:


  1. Uncross
  2. Kurtis
  3. Frientis
  4. Wolne
  5. Wolne
  6. Wolne
  7. Wolne
  8. Wolne
  9. Wolne
  10. Wolne
  11. Wolne
  12. Wolne
  13. Wolne
  14. Wolne
  15. Wolne
Zapraszam do wsp?lnej zabawy!: )
 

Dranzerpl

Advanced User
Joined
Jul 16, 2008
Messages
340
Reaction score
16
Odp: Dofus 2 TNET Thread.

Ahh... Dofus! Za?o?y?em tam konto dwa razy :) Pami?tam jeszcze pierwsz? cz???! By?a naprawd? trudna :p Teraz wida? ?e si? zmieni?a :) Nowa grafika,menu.Kiedy? ?eby wbi? drugi lvl trzeba by?o zabi? z 10 jeleni :D

Polecam! Klasyczne MMORPG!

Ja nie b?d? mia? czasu na gr?, ale polecam!
 
Last edited:

Kurtis1

Advanced User
Joined
Apr 4, 2008
Messages
319
Reaction score
128
Odp: Dofus 2 TNET Thread.

Um?wmy si?, ?e zapisuj? tylko ludzi, kt?rzy zalogowali si? do gry i do mnie napisali, nie chcemy pustych s??w i obietnic ;). Nick w grze to oczywi?cie Kurtis.

down:

bo nikt si? z nim nie zgadza xdddd
 
Last edited:

Rybak

Advanced User
Joined
Nov 3, 2008
Messages
218
Reaction score
11
Odp: Dofus 2 TNET Thread.

S?ysza?em o tej grze i dla mnie jest beznadziejna. Gra?em w ni? troch? ale jest w niej zbyt dziecinna grafika jak dla mnie. Og?lnie gra mi si? nie podoba, ale to tylko moje zdanie i nikt nie musi si? z nim zgadza?.:D
 

Uncross

Confutatis maledictis
Joined
Sep 24, 2008
Messages
312
Reaction score
45
Age
33
Odp: Dofus 2 TNET Thread.

Po d?u?szej przerwie wracam do Dofusa, tym razem w ods?onie 2.0 Swego czasu gra?em na Rushu i Solar - 154 Int Cra, 89 AgiStr Cra i kilka mniejszych postaci to moje do?wiadczenie wyniesione z tych serwer?w. Aktualnie stworzy?em od zera kolejnego ?ucznika, czas poka?e jak roz?o?? statystki.

Co w planach? P2P, 60 lvl do weekendu, Prespic Set i 30 poziom profesji (alchemia). My?l?, ?e jeszcze chwil? porozbijam si? w Incarnam, potem pooram troch? prespici na obrze?ach Asturb, by w ko?cu wbi? w Technid Forest i Gobbal Mountain. Czasem upierdoli si? kilka Blob?w.

Co za nami? 5x Inc Dungeon, grind na cmentarzu przez 10 lvli, zakup po?owy adv seta, 3 fragi.

Aktualny stan postaci.

2lnwwed.jpg


Nie pomagam, nie t?umacz?, nie udzielam rad, nie daj? nic na start, nie blokuj?, nie daj? party, nie oprowadzam, nie po?yczam, nie czyszcz? dung?w, nie pomagam w questach.

Kurtis za?o?y? temat by osoby, kt?re tak?e graj? b?d? chc? gra? w Dofusa mog?y si? z nami skontaktowa?. Je?li to Wasze pierwsze kroki w ?wiecie Dofusa musicie radzi? sobie sami, czyta? poradniki i wiki. Nie jeste?my newbie serwisem, mamy swoje postacie i swoje cele w grze. Mo?emy gra? razem - nie mo?emy gra? dla Was. Na mnie mo?ecie liczy? tylko w przypadku wsp?lnego orania dungeon?w, albo wsp?lnego expa je?li Wasz lvl nie jest mniejszy ni? 5 poziom?w od mojego

Enjoy.
 

Ksodio

Advanced User
Joined
Apr 13, 2009
Messages
388
Reaction score
30
Age
73
Odp: Dofus 2 TNET Thread.

Pokemon?w wam si? za chcia?o. W t? gre gra?em bardzo dawno i mog?o si? wiele zmieni? lecz z tego co widze po screenach to jaki syf by? taki b?dzie. Beznadziejny system sterowania, batle system jak dla mnie s?abo rozbudowany.

Edit#
No jeszcze jedno ?eby nie by?o off-topu, fotki kolorowe niczym pokemony. ?ycz? du?ych poziom?w i dziwnych itemk?w :p
 

Firentis

Advanced User
Joined
Jul 13, 2009
Messages
174
Reaction score
26
Odp: Dofus 2 TNET Thread.

Ok ja ju? gram mam 6 lvl jak na razie xD nick Firentis, mo?esz mnie dopisa? do listy aa i jeszcze na jakim servie gracie bo ja da?em ten pierwszy :D pewnie z?y ale nic za expie odnowa :rotfl:


@edit
ok sorry nie zauwa?y?em ?e pisa?o zaraz wbijam i zaczynam expi? na tym innym servie pozdr. ;d
 
Last edited:

Kurtis1

Advanced User
Joined
Apr 4, 2008
Messages
319
Reaction score
128
Odp: Dofus 2 TNET Thread.

To ju? wszyscy ch?tni? Na pewno nikt nie chce pogra?? ^.^


Tak, to jest od?wie?enie tematu.
 

hezo1

New User
Joined
Mar 8, 2010
Messages
1
Reaction score
0
Odp: Dofus 2 TNET Thread.

Witam. W?a?nie ?ciagam update do Dofusa i zaczynam gre. Je?li to mo?liwe to prosze o namiary na jaki serwer mam wbic itd. Do zobaczenia w grze. :)

Serwer: Zatoishwan, czytaj uwa?nie //Devv
 
Last edited by a moderator:

DamYan

Administrator
Staff member
Joined
Sep 22, 2008
Messages
342
Reaction score
15
Odp: Dofus 2 TNET Thread.

Kurtis i Uncross szukacie takich gier i pogracie sobie tydzie? lub dwa i wam si? znudzi ??odpowiedzcie

Oczywi?cie je?eli karta graficzna mi pozwoli(bo mam zrypan?) to zagram

Kim gracie ??
 
Last edited:

Rad4k

User
Joined
Mar 29, 2010
Messages
34
Reaction score
3
Odp: Dofus 2 TNET Thread.

Mnie takie gry z tak? graf? nie ci?gaj? ;P ?mieszne te grafy w og?le s? jako? :p ja gra?em troszk? mi nie pasuj?;P.
 

prokid94

Active User
Joined
Nov 4, 2009
Messages
102
Reaction score
5
Odp: Dofus 2 TNET Thread.

Mia?em 90 lvl ale bana dosta?em :p a ty na jakim sever grasz?Ch?tnie pogram.
 

MackoSawko

Active User
Joined
Jun 13, 2008
Messages
52
Reaction score
1
Odp: Dofus 2 TNET Thread.

Ja wam moge pom?c bo mam 90 lvl cre agi.
Tyle powiem wam ,?e Dofus jak kazdy mmorpg jest p?atny mo?na gra? na ma?ym terenie f2p ale ?eby pozna? Dofa trzeba kupi? P2p :p

Server Zatoshiwan(najnowszy) :p
Pozdro
 

Xevis

Senior User
Joined
May 28, 2008
Messages
836
Reaction score
54
Odp: Dofus 2 TNET Thread.

Kurtis, jako ?e jeste? do?? spoko kole?.
Pom?g?bym wam wszystkim, ale gracie na tym nowym serwerze, ja gram od kilku lat na Rushu.

PS. Jak tylko dostane now? karte graficzn?, wraz z plyta g?owna i zasilaczem powr?ce do gry.. bo od pol roku m?j komputer si? resetuje przy firefoxie. :)
 

Frost_Dragon

Advanced User
Joined
Jul 12, 2008
Messages
328
Reaction score
19
Age
27
Odp: Dofus 2 TNET Thread.

Ja gram w Dofus-a, nick to "Pach". Jak na razie 4 lvl :D Dodalem was do Friend
 

Valey

Advanced User
Joined
Feb 6, 2009
Messages
310
Reaction score
18
Odp: Dofus 2 TNET Thread.

Jedno pytanie. Gramy w nowszej czy starszej wersji ?.

@EDIT

Wpisz mnie na Liste. Gram z wami ;]
 
Last edited:

Kurtis1

Advanced User
Joined
Apr 4, 2008
Messages
319
Reaction score
128
Odp: Dofus 2 TNET Thread.

Sorki, temat ju? nieaktualny. Spokojnie mo?na go zamkn?? ;].
 
Status
Not open for further replies.
Top