What's new

Anime & Manga - temat og?lny

Status
Not open for further replies.
N

Nemo

Guest
Witam!
Jako i? poprzedni taki temat zosta? z niewyja?nionych przyczyn zosta? zamkni?ty, zak?adam nowy. Mo?na tu swobodnie dyskutowa? o japo?skich filmach animowanych, mandze i tym podobnymi. Mam nadziej?, ?e nie zobacz? tu zb?dnych k??tni.


To teraz mo?e co? na temat...
Widzieli?cie mo?e jakie? serie, kt?re wysz?y t? wiosn?? Osobi?cie widzia?em par?. S? to Angel Beats, Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin, Kaichō-wa Maid-sama, Mayoi Neko Overrun, B Gata H Kei, Ichoba Ushiro no Daimō i Arakawa Under the Bridge. Najlepiej wspominam cztery pierwsze tytu?y, jedynie zawiod?em si? na zako?czeniu Angel Beats, mia?em raczej nadziej?, ?e b?d? ?y? sobie w tym ?wiecie... Natomiast seri?, kt?r? wymieni?em jako ostatni?, przesta?em ogl?da? po pi?tym odcinku. Sytuacje, kt?re mia?y by? ?mieszne, wypada?y po prostu (wed?ug mnie) ?enuj?co.

Nie napisz? nic na temat anime, kt?re wysz?y tego lata, gdy? za ?adne si? jeszcze nie zabra?em, ogl?dam par? innych tytu??w.

Zapraszam do dyskusji! :)
 

FckYeah

Active User
Joined
Jun 21, 2010
Messages
52
Reaction score
14
Odp: Anime & Manga - temat og?lny

Ja aktualnie ogl?dam tylko Naruto Shippuuden :] Jak narazie ?adne inne anime mnie nie kr?ci, kolega mnie namawia? na Bleach, ogl?da?em kilka odc. i mi si? nie spodoba?o.
@Na tema Naruto
Kto? z was ogl?da? ostatnio odc. Shippuudena?[Nr.174]. Troche dziwnie si? sko?czy?o, bo do ko?ca nie wiadomo co tak dok?adnie Nagato [Si?dmy Pain] zrobi?, wykonuj?c ostatnie jutsu, kt?re prawdopodobnie go zabije. Mi si? zdaje ?e odda? on dusze osobom kt?re poleg?y podczas inwazji na wioske.
A, i dosz?y mnie s?uchy ?e Kakashi zostanie nowym Hokage. I nie moge si? doczeka? nowych przyg?d Naruto ^.^

@Down
Ja wol? co? co si? rusza i jest kolorower. A tak na serio, nie lubie czyta? mangi, wole sobie obejrze? na ekranie :]

Pozdro, Fck Yeah.
 
Last edited:

Zwolinek

User
Joined
Aug 8, 2010
Messages
39
Reaction score
2
Odp: Anime & Manga - temat og?lny

@Up

Co do Kakashiego to nie zostanie. W ostatnich sekunadach, kiedy go zapszysi?zaja wbiegnie ktos i powie, ze Tsunade si? obudzi?a ze ?pi?czki.

Polecam te? poczytac mange;)

@top

Jedyne anime to Naruto : Shippuuden.

Mo?e bym spr?bowa? co innego.

Co polecacie?
 

Perif

Active User
Joined
Mar 29, 2010
Messages
118
Reaction score
6
Odp: Anime & Manga - temat og?lny

Dragon Ball Z moge ci polecic ;) Od malego ogladam z anime tylko DBZ.
 

GaDuu

Advanced User
Joined
May 9, 2009
Messages
354
Reaction score
64
Odp: Anime & Manga - temat og?lny

Hmm. z anime kt?re poda?e? na pocz?tku tematu widzia?em Kaichō-wa Maid-sama, Mayoi Neko Overrun i B Gata H Kei. Pierwszy tytu? naprawd? jest zajebisty tyle, ?e nie mam gdzie tego ogl?da? bo wsz?dzie s? limity, drugi tytu? jako? mi przeszed?, pierwsze odcinki by?y ciekawe ale p??niej wszystko zrobi?o si? nudne. Je?li chodzi o b gata h kei musz? przyzna?, ?e prawie ci?gle ?mia?em si? z g?upoty Yamady xD.

Btw. Widzia?em te? pierwszy odcinek Angel Beats lecz nie podesz?o mi to anime. Teraz ogl?dam Durarara! i Shuffle.
W nast?pnym po?cie podam wam moj? (prawie) pe?n? liste widzianych anime.
 

Codo7711

Active User
Joined
Jun 29, 2009
Messages
128
Reaction score
9
Odp: Anime & Manga - temat og?lny

jak dla mnie to bleach i naruciak ( shippuuden ) rox , oczywiscie anime bo mangi nie polecam ogladac poniewaz nie jest tak efektowne jak anime i warto poczekac az wyjdzie odcinek niz ulec ciekawosci i czytnac mange :)
 

Fajlet

Active User
Joined
Oct 4, 2008
Messages
76
Reaction score
7
Odp: Anime & Manga - temat og?lny

C??, aktualnie ogl?dam ko?cz?c? si? ju? seri? Pokemon?w "Diamond & Pearl", a tak?e Digimon Xros Wars, Amagami SS, drugi sezon K-ON i oczekuje kolejnych ods?on Cat Shit One w postaci animacji. Szkoda tylko, ?e historia nie b?dzie na podstawie mangi (w mandze mamy Wietnam, a w animu co? na styl Iraku czy Afganistanu). "Tonami" poch?aniam wszelakie hentajce. Czy to w postaci mangi, czy animacji.
Du?e nadzieje wi?za?em w te wakacje z Highschool of the Dead, ale jako? kompletnie nie przypad?o mi to anime do gustu.
Z nadchodz?cych anime to czekam tylko na Pok?mon: Best Wishes.
Swoj? drog?, mogliby?cie poleci? mi jaki? porz?dny romans?

Ps. Je?dzicie na konwenty? W te wakacje wybra?em si? pierwszy (Balcon) i ostatni raz. Zosta?em skutecznie zniech?cony, g?ownie przez zachowanie innych ludzi. Chyba nie jestem tolerancyjn? osob?.
 

Vergil93

Advanced User
Joined
Jun 19, 2010
Messages
263
Reaction score
6
Odp: Anime & Manga - temat og?lny

Ja takze lubie anime, do moich ulubionych naleza legandarne Smocze Kule, Neon Genesis Evangelion, GTO i ulubione Gunslinger Girl. Wiekoszosc zapewne znacie, oprucz ostatniego. Wkleje tutaj recenzje, majac nadzieje ze skusi was to do obejrzenia tego anime.


O tym, ?e W?ochy mimo rajskich krajobraz?w wcale rajem na Ziemi nie s?, wiedz? wszyscy. Leniwe i cwaniackie po?udnie, niewiele lepsza p??noc z jej piemonckimi separatystami, prze?arci korupcj? politycy, a wsz?dzie mafia. Do tego zagro?enie terroryzmem i wszechobecna, rozpanoszona przest?pczo??. Oczywi?cie to stereotyp… Ale nawet w tym odstr?czaj?cym obrazie wci?? nie wida? tego, co naprawd? boli – indywidualnych, osobistych dramat?w. Takich jak dramat Angeliki, kt?r? rodzice rozjechali samochodem, by wy?udzi? pieni?dze z jej polisy ubezpieczeniowej. Albo dramat Henrietty, przy kt?rej zamordowano jej sze?cioosobow? rodzin?, a j? sam? wielokrotnie brutalnie zgwa?cono, a nast?pnie porzucono w?r?d zw?ok, by powoli kona?a od ran.

Stowarzyszenie dla Spo?ecznego Dobrobytu to tajna agencja rz?dowa. Jej agenci wyszukuj? w szpitalach dziewcz?ta takie jak Angelika czy Henrietta, stoj?ce na progu ?mierci. Po operacjach, bli?szych raczej medycznym eksperymentom, ponad po?ow? masy ich cia?a zast?puj? syntetyczne mi??nie, kompozytowe wzmocnienia szkieletu… Niezmienione zewn?trznie, ale poddane praniu m?zgu i warunkowaniu dziewcz?ta powracaj? jako pozbawione wspomnie? bezlitosne zab?jczynie, ?lepo pos?uszne swoim oficerom prowadz?cym. Ale czy istot? ludzk? da si? tak odcz?owieczy?? A nawet je?li dziewcz?ta b?d? zabija? na rozkaz bez zmru?enia oka, je?li ich pami?? zacznie by? zawodna, a czas, kt?ry mog? prze?y? – o ile nie zgin? w akcji – jest kr?tki, to czy ich oficerowie zdo?aj? widzie? w nich tylko narz?dzia? I czy mo?na je bezkarnie tak traktowa??

A tutaj linki do stron gdzie mozemy obejrzyc odcinki:
Seria pierwsza

Seria druga
 
N

Nemo

Guest
Odp: Anime & Manga - temat og?lny

Mo?e bym spr?bowa? co innego.
Co polecacie?
Powiedz jakie interesowa?yby ci? gatunki. Poza tym, manga czy anime?
oczywiscie anime bo mangi nie polecam ogladac poniewaz nie jest tak efektowne jak anime[...]
Powiem tak. Mang? trzeba umie? czyta?. Nie chodzi mi o to, jak to nale?y czyta? (od prawej do lewej), tylko o fakt odczytu rysunku. Nale?y umie? zrozumie? scen?, kt?ra zosta?a pokazana. Sam wszelkie shouneny wol? w formie mangi, anime nie potrafi odda? dok?adnie tego "klimatu", a sam d?wi?k i animacja nie znaczy wiele.
Btw. Widzia?em te? pierwszy odcinek Angel Beats lecz nie podesz?o mi to anime.
Ja tak?e zniech?ci?em si? po pierwszym odcinku, nie zainteresowa?o mnie w og?le. Jaki? czas p??niej zosta?em poproszony o upload 8 odcinka tej serii. Widzia?em go urywkami, jednak podoba? mi si?. Ponownie zabra?em si? za pierwszy epizod i tak kontynuowa?em ogl?danie Angel Beatsa, kt?ry z odcinku na odcinek robi? si? coraz ciekawszy. Tobie polecam zabra? si? jeszcze raz za t? seri? i nie przejmowa? si? wra?eniami z pierwszego odcinka.
"Tonami" poch?aniam wszelakie hentajce. Czy to w postaci mangi, czy animacji.
Zacznij czyta? Aki Sora - manga balansuje na cienkiej granicy mi?dzy ecchi, a hentai'em. Jest tylko jeden odcinek OVA tej serii.


Dzi? sko?czy?em ogl?da? Over Drive - anime o sporcie. By?o dobre, jednak szkoda, ?e g??wny bohater nie osi?gn? nic wi?cej. Poza tym ogl?dam ?wietny dramat Kimi ga Nozomu Eien - jestem na 2 odcinku i b?d? kontynuowa? : )
 

Kurtis1

Advanced User
Joined
Apr 4, 2008
Messages
319
Reaction score
128
Odp: Anime & Manga - temat og?lny

By?o dobre, jednak szkoda, ?e g??wny bohater nie osi?gn? nic wi?cej.

thx za spoiler, nie zapomn? ci tego...
 

GaDuu

Advanced User
Joined
May 9, 2009
Messages
354
Reaction score
64
Odp: Anime & Manga - temat og?lny

Poza tym ogl?dam ?wietny dramat Kimi ga Nozomu Eien - jestem na 2 odcinku i b?d? kontynuowa? : )

Ju? zaczyna?em ogl?da? anime. odcinek mi si? troch? zbuforowa? i wszed?em na wikipedie zobaczy? dok?adniejszy opis tego anime. Teraz tego ?a?uje bo napisali tam zbyt wiele ;[.

Nemo jak lubisz dramaty mog? ci poleci? Hantsuki. Jest to bardzo dobry dramat o dw?jce ludzi przebywaj?cych w szpitalu. Seria liczy tylko sze?? odcink?w ale jako? si? prze?yje.

btw. Moja lista anime

Dragon Ball/Z/GT (po trzykrotnym obejrzeniu wychodzi mi ju? bokiem)
Chrono Crusade (Od tego zacz??em wci?ga? anime)
Elfen Lied
Onegai Teacher/Onegai Twins
True Tears
Love Hina
Myself;Yourself
Chaos;Head
Seto No Hanayome
Bleach
Lamune
Zero no Tsukaima/ZNT FNK/ZNT PNR
Shakugan no Shana/Sns2
Kaze No Stigma
Futokai
Ikkitousen
To Love-ru
Nogizaka Haruka No Himitsu/ i druga seria
Higurashi no naku koro ni/HNNKNR/HNNKK
Toradora
[-]School Days (zapowiada?o si? fajnie ale ko?c?wka naprawd? jest chora)[/-]
Ichigo 100%
I My Me Strowberry Eggs
Suzuka
Nana
Death Note
Rosario+Vampire/R+V Capu 2
Vampire Knight/VK Gulity
Girls Bravo
Shugo Chara
Sola
Shinigami No Ballad
Tonagura
Princess Princess
Princess Lover
Golden Boy
Omamori Himari
Green Green
K-ON
Akikan
Kamisama Kazoku
Peach Girl
Today in class 5-2
Clannad/Clannad After Story
Kanon
Jyu Oh Sei
Dears
Kampfer
Baka test to Shoinyaku(jako? tak ^^)
He is my master
Hanayuko Maid Team (obie wersje)
Hand Maid May
Hantsuki
Goshuushou-sama Ninomiya-kun
[-]Kanokon[/-]
Koharu Biyori
Hatsukoi Limited
Karin
Sora no otoshimo
Midori No Hibi
Great Teacher Onizuka
B gata H kei
Lucky star
Byousoku 5cm
[-]Ai Yori Aoshi/Enishi[/-]
Kare Kano
Kaichou Wa Maid Sama (nie ca?e)
Futari Ecchi
Colorful
Chobits
They Are my noble masters
Mayoi Neko Overrun
Bokurano

I"S (tyle, ?e manga)
Ma?a legenda:
Pogrubione: Te kt?re mi si? najbardziej spodoba?y
Przekrzywione: Te kt?re spodoba?y mi si? troszk? mniej
Podkre?lone: Te na kt?rych prawie ca?y czas si? ?mia?em
[-]Przekre?lone[/-]: Te kt?re mi si? nie spodoba?y

Jest jescze kilka anime kt?rych nie mam zamiaru ogl?da?

Naruto - Najgorszy z tasiemc?w
Ef - a tale of memories - przez po?ow? anime nic si? nie dzia?o
Air - Tak samo jak wy?ej
Lista nie jest pe?na, w miar? up?ywu czasu zape?ni si? gdy? tylko te tytu?y uda?o mi si? zapami?ta?
 
Last edited:

Krecioo

Colorful!
Joined
Sep 6, 2010
Messages
416
Reaction score
67
Odp: Anime & Manga - temat og?lny

O widz? temat dla mnie ^^ Anime zacz??em ogl?da? w wieku trzynastu lat, mangi dosz?y troch? p??niej. Nie zmienia to faktu, ?e lista mangi/anime przeczytanej/obejrzanej przeze mnie jest strasznie d?uga i wymienianie jej by?oby samob?jstwem. Wymieni? wi?c tylko te anime, kt?re wyj?tkowo mi si? spodoba?y oraz te, kt?re ogl?dam aktualnie lub mam zamiar ogl?da? w najbli?szym czasie.

Od czego by tu zacz??...? Najlepiej od pocz?tku, wi?c najpierw anime, do kt?rych mam sentyment.

Darken than Black - moje najulubie?sze anime, ogl?da?em je kilka razy i za ka?dym razem podoba?o mi si? tak samo. Wspania?a akcja, trzymaj?ca w napi?ciu do ostatniego odcinka fabu?a, niesamowicie realistyczni bohaterowie i oczywi?cie odpowiednio wywa?ona przemoc nadaj? temu anime niesamowity klimat i sprawiaj?, ?e m?g?bym je ogl?da? codziennie. Do tego dochodzi wspania?a ?cie?ka d?wi?kowa, kt?rej s?ucham codziennie. To jest jedyne anime, w kt?rym podobaj? mi si? wszystkie openingi i endingi. Niestety to anime ma swoj? pi?t? achillesow?, mianowicie drug? cz???, kt?ra jest kontynuacj? pierwszej. Drug? cz??? obejrza?em tylko dla zasady i jestem w stu procentach pewien, ?e ju? nigdy po ni? nie si?gn?. Jedyne co mi si? w niej podoba?o to pierwszy opening...

Toaru Majutsu no Index - podczas ogl?dania tego anime zu?y?em kilkana?cie paczek chusteczek bo co chwil? musia?em ociera? ?zy... ?miechu. Nigdy wi?cej nie u?mia?em si? bardziej jak podczas ogl?dania tego anime. Toaru Majutsu no Index opowiada o przygodach ch?opaka, kt?ry mieszka w mie?cie, kt?re wyprzedza inne miasta technologicznie o ?adnych kilkaset lat, i w kt?rym mieszkaj? i kszta?c? si? uczniowie z "super mocami". G??wny bohater jednak nie posiada ?adnej nadprzyrodzonej mocy... ale czy aby na pewno? ^^ Trzeba te? zaznaczy?, ?e nasz bohater ma niesamowitego pecha i pewnego dnia ten w?a?nie pech "zrzuci?" mu na balkon nieprzytomn? zakonnice lolitke.

A je?li chodzi o anime, kt?re aktualnie ogl?dam to nie b?dzie nic oryginalnego, poniewa? nadrabiam Naruto Shipuudden'a. I aktualnie m?cz? si? z tak zwanymi zapychaczami (fillery) i czekam z zapartym tchem kiedy wreszcie b?d? odcinki oparte na mandze.
 
Status
Not open for further replies.
Top