What's new

Dywan-plama z wosku.

Status
Not open for further replies.

Krzysieq

Banned
Joined
May 2, 2009
Messages
1,394
Reaction score
250
Age
28
Witam, niedawno gdy zabrali pr?d za?wieci?em ?wieczke, w po?piechu wybiegaj?c z pokoju wyla?em wosk na dywan :/.
Jak narazie nikt si? nie dowiedzia?, poniewa? postawi?em w tym miejscu kwiatka:p.
Ale chcem to jak najszybciej usun??, jak to zrobi??
Probowa?em ?elaskiem-po?o?y?em gazete na plame a potem jezdzi?em po niej ?elaskiem, wosk zacza? si? rozpuszcza? i gazeta zrobi?a si? mokra i przyklei?a si? o dywanu, co spowodowa?o ?e plama jest jeszcze gosza.
Prosz? po pomoc i z g?ry dzi?kuj?.

KRZYSIEQ:).

@Down.
Niee, jak by da?o si? wykruszy? ju? dawno bym to zrobi?.Poszukuje innego sposobu.
Hah..hAHha. Z?odzieje ci pr?d zabrali ? :>.
Nie xd, mia?o by? wy??czyli, ale potocznie zabrali xD.
 

Ksodio

Advanced User
Joined
Apr 13, 2009
Messages
388
Reaction score
30
Age
73
Odp: Dywan-plama z wosku.

Hah..hAHha. Z?odzieje ci pr?d zabrali ? :>.
Co do tematu to chyba tylko da si? wykruszy?. Ale dziwne ?e spos?b z ?elazkiem nie zadzia?a?. Napisz czy pomog?o.
 

Overnage

Przodownik
Joined
Jul 4, 2008
Messages
193
Reaction score
26
Age
28
Odp: Dywan-plama z wosku.

wyla?em wosk na dywan :/.
postawi?em w tym miejscu kwiatka
Co ty kwiatki na dywanie stawiasz? : d i nikt si? nie skapn??? :p zadroszcze Ci ;x
Ja bym spr?bowa? z suszark?, ew. tak czy?ci? ?eby wosk znik?, pokombinuj co?, mo?e s? jakie? proszki na to, ew. wymie? dywan xdddd .
 
K

Krecioo

Guest
Odp: Dywan-plama z wosku.

Ja bym jak najszybciej powiedzia? o tym rodzicom (czy z kim ty tam mieszkasz) dop?ki sami tego nie odkryli. Je?li sam si? przyznasz nie powinni nie powinni na ciebie krzycze? (czy co oni tam z tob? robi?), bo to by? tylko wypadek. Za to je?li si? nie przyznasz, dostaniesz opieprz za wylany wosk i za ukrywanie tego.

Je?li jednak nie chcesz si? przyzna? to pami?tam, ?e moja mam usuwa?a wosk w nast?puj?cy spos?b.

1. Wykruszy? ile si? da.
2. Przy?o?y? szary papier do plamy.
3. ?elazkiem je?dzi? po papierze a? wszystko si? nie stopi i nie wch?onie (nawet 1h)
4. Przemy? denaturatem.
 

Dtp

Senior User
Joined
Dec 29, 2009
Messages
519
Reaction score
107
Age
29
Odp: Dywan-plama z wosku.

Nie lepiej powiedzie? to dla rodzic?w ? Rodzice na pewno maj? jaki? spos?b , b?d? cz?owiekiem , nie ukrywaj ka?dej drobnostki . Co ci zrobi? rodzice ?
Je?eli tak si? boisz swoich rodzic?w to sprawdz ten spos?b :
zamro? t? plam? i skrusz po jakim? czasie ; p
pyta?em si? rodzic?w co zrobi? w takiej sprawie i tak mi odpowiedzieli
 

Snoopie

Senior User
Joined
Feb 4, 2009
Messages
572
Reaction score
39
Odp: Dywan-plama z wosku.

Ja te? tak kiedy? zrobi?em i zrobi?em potem tak:

Wzi??em zapalniczk? i rozpu?ci?em wosk, a nast?pnie wszystko co si? roztopi?o to k?ad?em
r?cznik, aby wsi?k?o. Po 15 minutach roboty... Dywan by? prawie czysty, ale reszte co zosta?o to zeskroba?em no?em, a r?cznik spali?em.

P.S. Je?eli tego spr?bujesz... to uwa?aj ?eby dywanu nie przypali?.
 

Krzysieq

Banned
Joined
May 2, 2009
Messages
1,394
Reaction score
250
Age
28
Odp: Dywan-plama z wosku.

Dobra ch?opaki dzi?ki za pomoc,powiedzia?em rodzicom i mama troszk? nakrzycza?a, ale powiedzia?a ?e jako? napewno da si? to usun?? ;D.Nie mam szlabanu ani ?adnej kary, a tak si? ba?em.

Topic do zamkni?cia ;).

Ty se jaja robisz, czy m?wisz serio? xDD.
To jest pok?j go?cinny.
 
Last edited:

toudi96

Advanced User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
380
Reaction score
16
Odp: Dywan-plama z wosku.

hmm...
uwazaj gdzie stawiasz swieczki
moze poprosilbys rodzicow (jesli to mozliwe finansowo) o remont tzn kafelki na podloge
wtedy bys tylko zdrapywal
 
Status
Not open for further replies.
Top