What's new

Muzyka metalowa - jedyny s?uszny temat!

Status
Not open for further replies.

Fajlet

Active User
Joined
Oct 4, 2008
Messages
76
Reaction score
7
Odp: Muzyka metalowa - jedyny s?uszny temat!

Znacie mo?e jakie? godne polecenia zespo?y power metalowe? Chodzi o to ?eby by?o szybko i dosy? melodyjnie.
 

Eldryzif

Advanced User
Joined
Aug 21, 2009
Messages
238
Reaction score
14
Odp: Muzyka metalowa - jedyny s?uszny temat!

Co to, tylko jedna osoba s?ucha Black Sabbath? Widz? na tym forum same plastiki s?uchaj?ce Iron Maiden, Metallici i Megadeth.

Doom metal jest prze?wietny i jeden z najstarszych. Polecam pierwsze dokonania Pentagramu z lat 70tych.



Wicked Lady



Trouble



Witchfinder General



Ale nie by?oby takiego grania bez tego!



For all posers... The Sword

 

Mephisto

?asic
Joined
Apr 28, 2008
Messages
698
Reaction score
102
Age
30
Odp: Muzyka metalowa - jedyny s?uszny temat!

Hm, jedzie kto? z was na Exodus do Wroc?awia : P?
Hem.. chyba nie. Kas? zbieram na warszawski Sonisphere, a na dwa koncerty nie dam rady si? wybra? =P
Znacie mo?e jakie? godne polecenia zespo?y power metalowe? Chodzi o to ?eby by?o szybko i dosy? melodyjnie.
Helloween, Hammerfall, Sonata Arctica, Rhapsody...
Co to, tylko jedna osoba s?ucha Black Sabbath? Widz? na tym forum same plastiki s?uchaj?ce Iron Maiden, Metallici i Megadeth.
Puknij si?. Nie ka?dy jest takim oldschoolowcem jak ty. Niekt?rym podoba si? Metallica i Megadeth, kt?rych ty najwidoczniej nie lubisz. W moim temacie prosz? o uszanowanie tego.
Doom metal jest prze?wietny i jeden z najstarszych. Polecam pierwsze dokonania Pentagramu z lat 70tych.
Stare nie zawsze znaczy dobre. Nie przepadam za doom metalem.
 
Last edited:

Eldryzif

Advanced User
Joined
Aug 21, 2009
Messages
238
Reaction score
14
Odp: Muzyka metalowa - jedyny s?uszny temat!

@up
Nie zapominaj o swoim pierwszym po?cie.
Temat s?u??cy dyskusji na temat wszystkich odmian metalu, od najl?ejszych jego odmian a? po ci??ki black i doom metal.
Dyskusja to dyskusja, wi?c nie odwracaj kota ogonem.

@Fajlet

Victory
Mo?e nie a? taki power metal, ale melodyjny, szybki heavy metal.



@edit up
Je?eli m?wisz "dyskusj?" to musisz si? pogodzi? z faktem, ?e polega na wymianie zda? pozytywnych, jak i negatywnych. "Plastiki" to moja w?asna opinia, kt?r? mam prawo wyrazi? czy ci si? podoba czy nie.
Mo?e i ta cz??? nale?y do offtopu, ale nie mam zamiaru cacka? si? przez PW, niech sobie w??czy opcj? notki u?ytkownika.
 
Last edited:

Slythia

Blondynka
Joined
Oct 15, 2008
Messages
626
Reaction score
107
Odp: Muzyka metalowa - jedyny s?uszny temat!

@up
Nie zapominaj o swoim pierwszym po?cie.
Dyskusja to dyskusja, wi?c nie odwracaj kota ogonem.
M?j kolega nazwa? power metal 'gej metalem' ;P. Dyskusja dyskusj?, lecz chamskie krytykowanie innych wolno?? s?owa przekracza.

Swego czasu znalaz?am projekt Avantasia. S?ysza? kto? o nim, pr?cz mnie? Jakie opinie?

Quepasa, jak ju? lubisz Within Temptation to spr?buj Delain - bardzo podobne klimaty, nawet za?o?yciel tego zespo?u wywodzi si? od Withink?w.
 

Mephisto

?asic
Joined
Apr 28, 2008
Messages
698
Reaction score
102
Age
30
Odp: Muzyka metalowa - jedyny s?uszny temat!

Swego czasu znalaz?am projekt Avantasia. S?ysza? kto? o nim, pr?cz mnie? Jakie opinie?
S?ysza?em. Oceniam pozytywnie. Wielkiego zachwytu nie dozna?em, nie umywa si? do WT, ale jest jak najbardziej przyzwoicie.
Quepasa, jak ju? lubisz Within Temptation to spr?buj Delain - bardzo podobne klimaty, nawet za?o?yciel tego zespo?u wywodzi si? od Withink?w.
Rzeczywi?cie, podobny styl. Znalaz?em nawet piosenk?, w kt?rej Sharon ?piewa razem z wokalistkami Nightwisha i Delaina. Niezapomniany tercet.
 

Choxorz

Advanced User
Joined
Mar 21, 2009
Messages
181
Reaction score
4
Odp: Muzyka metalowa - jedyny s?uszny temat!

Ja za to jestem ogromnym, chocia? m?odym, fanem Metallici ^^. Ostatnio by?em na moim pierwszym koncercie tego zespo?u (drugim w ca?ym ?yciu, pierwszym by? Slayer), i by?o zajebi?cie... Nigdy si? tak nie wyszala?em, mo?e to dlatego, ?e mia?em miejsca stoj?ce? C??, jednak najbardziej zapami?tam ten koncert z powodu jednego wydarzenia. Gdy koncert si? sko?czy?, wszyscy zacz?li i?? ku wyj?ciu. Pewien facet przede mn? mia? w r?ku pi?k?, tak? ogromn?, pla?ow?, z napisem Metallica i Death Magnetic. Trzyma? j? nad g?ow?, a? w ko?cu j? upu?ci?. Wyl?dowa?a przede mn?. Z?apa?em j? obiema r?kami i zacz??em i?? wolniej. Gdy ju? wyszed?em ze stadionu, bo to na stadionie odbywa? si? koncert, widzia?em go jeszcze jak si? rozgl?da? za pi?k?. By? przez chwilk? stres, ale gdy znikn?? mi z oczu, pop?aka?em si? a? ze szcz??cia. Nigdy nie przydarzy?o mi si? nic podobnego, a za pi?kami kt?re wypuszczono z siatki pod koniec koncertu biega?em po ca?ym stadionie xD. Dobra by?a zabawa...
 

asmodeusz

User
Joined
Jan 10, 2009
Messages
47
Reaction score
3
Odp: Muzyka metalowa - jedyny s?uszny temat!

@Up
No ;) Metallica wymiata, ale niestety wg. mnie dwie ostatnie p?yty do niej nie pasuj? ;) Sam, gdy uczy?em si? gra? na gitarze to Metallica by?a moim pierwowzorem ;) Do tej pory lubie gra? trashowe kawa?ki, bo bardzo ?atwo mo?na je improwizowa? ;)
Teraz chcia?bym si? troche pochwali? :)
Oto pierwszy klip naszego zespo?u o nazwie Symbolic :D
Moja rola to gitara rytmiczna oraz wokal:

 

Heliton Pall

Advanced User
Joined
Aug 16, 2009
Messages
392
Reaction score
15
Age
26
Odp: Muzyka metalowa - jedyny s?uszny temat!

Ja si? nie znam na tych odmianach,ale moja ulubiona piosenka i wykonawca to:




Nawet nie wiem czy to Metal!
 
Last edited:

Choxorz

Advanced User
Joined
Mar 21, 2009
Messages
181
Reaction score
4
Odp: Muzyka metalowa - jedyny s?uszny temat!

@2x up
:O!!! Nie spodziewa?em si?, ?e znajd? muzyka na tym forum xD! Dobr? muzyk? gracie, jeste?cie od dzi? jednymi z moich ulubionych polskich wykonawc?w, mimo ?e us?ysza?em jedn? piosenk?, ju? podoba mi si? wasz styl.
P.S.: Wrzu?cie wi?cej piosenek na youtube ^^
 
Last edited:

Mephisto

?asic
Joined
Apr 28, 2008
Messages
698
Reaction score
102
Age
30
Odp: Muzyka metalowa - jedyny s?uszny temat!

Topic up!

Od?wie?am!
 

Slythia

Blondynka
Joined
Oct 15, 2008
Messages
626
Reaction score
107
Odp: Muzyka metalowa - jedyny s?uszny temat!

Rzeczywi?cie, podobny styl. Znalaz?em nawet piosenk?, w kt?rej Sharon ?piewa razem z wokalistkami Nightwisha i Delaina. Niezapomniany tercet.
Jak oceniasz Anetk?? Od czasu jej przygarni?cia stwierdzi?am, ?e na koncert Najt?isza si? ju? nie wybieram.
 

Mephisto

?asic
Joined
Apr 28, 2008
Messages
698
Reaction score
102
Age
30
Odp: Muzyka metalowa - jedyny s?uszny temat!

Jak oceniasz Anetk?? Od czasu jej przygarni?cia stwierdzi?am, ?e na koncert Najt?isza si? ju? nie wybieram.
Wiesz, wiadomo, ?e do starej wokalistki si? nie umywa, ale moim zdaniem nie jest a? tak ?le. Nie wiem, czemu spotyka si? ona z wszechobecn? krytyk?, moim zdaniem ca?kiem nie?le sobie radzi i robi to, co ma robi?.
 

Slythia

Blondynka
Joined
Oct 15, 2008
Messages
626
Reaction score
107
Odp: Muzyka metalowa - jedyny s?uszny temat!

Wiesz, wiadomo, ?e do starej wokalistki si? nie umywa, ale moim zdaniem nie jest a? tak ?le. Nie wiem, czemu spotyka si? ona z wszechobecn? krytyk?, moim zdaniem ca?kiem nie?le sobie radzi i robi to, co ma robi?.
Chocia?by dlatego, ?e kompletnie nie wie, co robi?, jak si? zachowa?. Obejrza?am swego czasu koncert Live in Sydney... Nie do??, ?e nie potrafi?a wej?? w piosenki Tarji to ze swoimi mia?a r?wnie wielki problem. Miejscami drugi wokalista Najt?isza ?piewa? jej kwestie, by tylko nie by?o jej s?ycha?. Ja dzi?kuj? za tak? wokalistk?...
 

GregoRex

Senior User
Joined
Dec 26, 2008
Messages
1,185
Reaction score
95
Age
29
Odp: Muzyka metalowa - jedyny s?uszny temat!

Muzyki metalowej s?ucham od dobrych kilku lat. Nie jest to jedyny gatunek muzyczny, kt?ry wielbi?, ale musz? przyzna?, ?e metal potrafi mnie nie?le nakr?ci?.

Ulubione zespo?y: Korn, Slipknot, Rammstein, Nightwish, Artrosis, Behemoth, In Flames, Rise Against, The Offspring, Sum 41 (niekt?re utwory)

Ulubione utwory:


(To bardziej podchodzi pod rock, ale dodam)


`<3
 

Kappy

Active User
Joined
Jun 7, 2008
Messages
71
Reaction score
5
Age
29
Odp: Muzyka metalowa - jedyny s?uszny temat!

Zacz??o si? tak kilka lat temu. Z muzyki metalowej to s?ucham r??nych odmian.
Aktualnie siedz? na Metalcore,deathcore.death metal,hardcore,post-hardcore,nintendocore.
Kilka zespo??w
Parkway Drive, Whitechapel, Bring Me The Horizon, Lamb Of God, Greeley Estates, Frontside, Suicide Silence, Hanni Kohl i wiele wiele wi?cej, ale nie b?d? wymienia? wszystkiego.
kilka piosenek:




 

cwaniiumm

User
Joined
Apr 10, 2009
Messages
42
Reaction score
1
Odp: Muzyka metalowa - jedyny s?uszny temat!

Gosciu up, sluchasz takiej samej muzy co ja! Tez uwielbiam te kapele ktore podales, z deathcoru lubie bardzo duzo kapel bo to moj ulubiony rodzaj muzy, zajebisty jest tez grindcore np. Napalm Death, Inzest, Psychotic Despair. Z nintendocore (tak sie to nazywa, chociaz ja to bym nazwal electro deathcore) polecam shemales from outta space of death, fagasaurus sex i take back the roman empire. Najlepsze ich kawaki to:




 
Last edited:

Shredder

User
Joined
Sep 12, 2008
Messages
43
Reaction score
7
Odp: Muzyka metalowa - jedyny s?uszny temat!

Taki fajny temat, a bardzo ma?o os?b si? wypowiada. Piszecie tutaj o samych zagranicznych zespo?ach, a nasz polska scena metalowa te? a? taka biedna nie jest. Zespo?y takie jak TSA, KAT s? wed?ug mnie najwa?niejszymi polskimi grupami. Maj? super teksty jak i ich muzyka nie odst?puje od zagranicznej. Podam kilka przyk?ad?w:


S? te? troch? m?odsze zespo?y, kt?rych jestem ogromnym fanem: Frontside i Monstrum.


Og?lnie s?ucham prawie wszystkich rodzaj?w metalu, pocz?wszy od starego dobrego Black Sabbath i Dio, a ko?cz?c na brutal death metalowym Cannibal Corpse. Jednak g??wne miejsce zajmuj? Metallica i Slayer.
Mo?e kto? s?ucha groove metalu? Bardzo lubi? ten gatunek, zespo?y takie jak Ektomorf czy Chimaira naprawde daj? czadu :D

Btw, jedzie kto? na Bermowo? ;D
Pozdro

 

Mephisto

?asic
Joined
Apr 28, 2008
Messages
698
Reaction score
102
Age
30
Odp: Muzyka metalowa - jedyny s?uszny temat!

Zespo?y takie jak TSA, KAT s? wed?ug mnie najwa?niejszymi polskimi grupami.
S? te? troch? m?odsze zespo?y, kt?rych jestem ogromnym fanem: Frontside i Monstrum.
W polskim metalu nie podoba mi si? to, ?e ?piewaj? po... polsku. Nie wiem dlaczego - jako? gorzej to brzmi w moich uszach. Co nie zmienia faktu, ?e ze strony technicznej niekt?re zespo?y prezentuj? si? naprawd? ?wietnie.
Mo?e kto? s?ucha groove metalu?
Jeszcze pytasz =D. Ektomorfa nie znam, ale Chimaira jest bardzo dobr? grupk?. Opr?cz tego Lamb Of God, Machine Head, Pantera... ?wietna muzyka.
Btw, jedzie kto? na Bermowo? ;D
Tak si? zamierzam jecha? i chyba to dojdzie do skutku. Czaje si? na lepsze i ta?sze koncerty, ale chyba ich nie znajd? =D.
 

Chris

Senior User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
733
Reaction score
181
Age
31
Odp: Muzyka metalowa - jedyny s?uszny temat!

Pewnie by?o, ale pochwal? si? swoimi ulubionymi kawa?kami. Wielkim fanem, tego typu muzyki nie jestem, ale lubi? czasami co? mocniejszego ;)







 
Status
Not open for further replies.
Top