What's new

Rozw?j technologiczny - co mamy teraz, co nas czeka za 10, 20 lat?

Status
Not open for further replies.

Xayan

Senior User
Joined
Jul 4, 2009
Messages
2,608
Reaction score
390
Age
28
Coraz cz??ciej spotykam si? z r??nymi filmikami prezentuj?cymi najnowsz? technologi?. A to prototyp najnowszej Nokii Morph, a to robot graj?cy w Guitar Hero/Tetrisa, a to rami? robota, kt?re jest kontrolowane przez m?zg ma?py.

Takie rzeczy pojawi?y si? w ci?gu kilku ostatnich lat, a za spraw? czego? Post?pu technologicznego. Ju? teraz mo?emy cieszy? si? wspania?ym iPadem, 3D, e-papierem, a nied?ugo r?wnie? Chrome OS'em oraz iPhone'em 4G.

Co b?dzie za te 10, 20 lat? Ju? powsta? prototyp Wii Thinkera - KONTROLERA (!) do Nintendo Wii sterowanego my?lami. Czy w przysz?o?ci ca?y dom mo?e by? nawet sterowany naszym m?zgiem? Jakie b?d? ograniczenia? Co jeszcze ludzie wymy?l?? Zapraszam do dyskusji, na zach?t? dam kilka filmik?w :)





 

Askara99

New User
Joined
Jun 12, 2010
Messages
1
Reaction score
0
Odp: Rozw?j technologiczny - co mamy teraz, co nas czeka za 10, 20 lat?

za 20 lat "bendzie wojna i w?yszczy ?robimy kaput"
ot co.
Areal ;P
----------------------------------
Temat ?adny, z ch?cia bym si? wypowiedzia?, ale wkurwia mnie to forum... xd

ps; nic nie wnioskowa? z ko?c?wki 99! Bo si? wkurze, jak nast?pny debil mi napisze, ?e sie urodzi?em w 99... nie mam 11 lat! Mam 15! grr.
 

Liptonik

Active User
Joined
Dec 5, 2009
Messages
143
Reaction score
3
Odp: Rozw?j technologiczny - co mamy teraz, co nas czeka za 10, 20 lat?

@up
S?dz?c po wypowiedzi i tak mi si? wydaje, ?e masz maksymalnie 12 lat.
@Topic
Moim skromnym zdaniem b?dzie w 2012 koniec ?wiata, nie ma co my?le? co b?dzie za 20 lat ;] Ludzie sami si? pozabijaj? i tyle mamy po technologii ;d
Je?li jednak ?wiat dalej b?dzie istnia? cz?owiek nic nie b?dzie kiedy? robi?, wszystko b?d? za niego robi?y komputery. Je?li kto? ogl?da? bajk? "Walle" wie o co chodzi ^^
 

klonX

Advanced User
Joined
Oct 8, 2008
Messages
207
Reaction score
13
Age
113
Odp: Rozw?j technologiczny - co mamy teraz, co nas czeka za 10, 20 lat?

@up
Ja stawiam ?e te? masz niewiele wi?cej ni? on , id? sobie na TV bo zaraz b?dzie "Hana Montana".A i jeszcze jedno jak piszesz super kolorowe posty to normalny tekst daj na ???to

@2xup
Jak cie wkurza forum to si? zarejestruj na jakim? innym


@topic
Za 20 lat b?dzie prawdopodobnie to samo co dzisiaj , b?dziesz siedzia? przed komputerem (mo?e du?o mocniejszym ni? teraz ;d).A co do filmik?w to w jaki spos?b nasze ?ycie mo?e zmieni? Fishrobot ? albo komputer do gitar hero?
 

Batis

Zagramy w gr??
Joined
Sep 11, 2009
Messages
829
Reaction score
144
Age
29
Odp: Rozw?j technologiczny - co mamy teraz, co nas czeka za 10, 20 lat?

Jak to powiedzia? Albert Einstein, "Nie wiem jak b?dzie wygl?da?a trzecia wojna ?wiatowa, ale czwarta na pewno b?dzie na maczugi. Technologia idzie w g?r?, s? oczywi?cie plusy ale i minusy. Plusami na pewno jest pomoc medyczna, jest coraz wi?cej lekarstw na choroby dawniej ?miertelne. Co do nowo?ci technicznych. B?dzie tak jak kiedy?, nasze dzisiejsze urz?dzenia codziennego u?ytku nied?ugo b?d? starociami. Prawie wszystko zast?pi? roboty, b?dzie cholerne bezrobocie. Og?lnie nie wiem czy to idzie w dob? czy z?? stron?.
 

Liptonik

Active User
Joined
Dec 5, 2009
Messages
143
Reaction score
3
Odp: Rozw?j technologiczny - co mamy teraz, co nas czeka za 10, 20 lat?

@klonX
Przeszkadza Ci, ?e pisz? kolorowe posty? A po co jest dodana ta opcja do panelu? Zanim co? napiszesz zastan?w si?.
Ty chyba do??czysz do 13-, bo gdyby? mia? powy?ej 13 wiedzia?by?, ?e prawie ka?dy film/bajka ma pewien przekaz. No chyba, ?e ogl?dasz same og?upiaj?ce tak jak PRZEZ CIEBIE wymieniona "Hannah Montana".
 

Xayan

Senior User
Joined
Jul 4, 2009
Messages
2,608
Reaction score
390
Age
28
Odp: Rozw?j technologiczny - co mamy teraz, co nas czeka za 10, 20 lat?

Czepiacie si?, Hannah Montanna jest fajna :D Og?lnie Disney Channel rox ;d

@Top:

Chcia?bym jeszcze doda? jedn? rzecz - loty w kosmos. Czy mo?liwe, ?e nied?ugo b?dziemy mie? OGame w realu? By? mo?e tak rozwinie si? ta technologia, ?e nied?ugo b?dziemy pracowa? na... Marsie? Ksi??ycu? Ba, mo?e nawet na Nibru?
 

Arts18

Signed...
Joined
May 7, 2009
Messages
2,888
Reaction score
231
Age
33
Odp: Rozw?j technologiczny - co mamy teraz, co nas czeka za 10, 20 lat?

Wszystko jest mo?liwe, drogi Xayanie. Ludzie mog? sobie ju? wyobrazi? co czeka ich za 20, 30 lat, ?wiat otoczony w?r?d maszyn, ludzie b?d? si? leniwi?, nic im si? nie b?dzie chcia?o. Wszystko b?dzie sterowane przez komputery - foturystyczna przesz?o??.
 

Skneruz

Active User
Joined
Mar 10, 2010
Messages
79
Reaction score
11
Odp: Rozw?j technologiczny - co mamy teraz, co nas czeka za 10, 20 lat?

Na prawd? ostatnimi czasy zacz??em si? obawia? przepowiedni Nostradamusa, gdzie wyra?nie wszystko opisa?. Jakby nie by?o, masa jego takich jakby to nazwa? - wizji si? sprawdzi?a. Dajmy na to, narodzenie si? Hitlera i przyj?cie na ?wiat jego zwolennik?w niszcz?c wszystkich, wszystkie inne pa?stwa. Tak czy siak, co ma si? sta? to si? stanie. O dalekiej przysz?o?ci nie ?pieszno mi rozmy?la?, szmat czasu minie nim si? tego dowiemy.
 

visbiak

Active User
Joined
Dec 22, 2009
Messages
107
Reaction score
11
Odp: Rozw?j technologiczny - co mamy teraz, co nas czeka za 10, 20 lat?

za 20 lat? w sumie to bedzie to samo czyli samoch?d pociag, samolot itp tylko w nowej technologi. Poci?gi b?d? si? unosi? nad szynami np magnetycznie, samochody hmm raczej lata? nie b?d? ale Polska i tak nie zdarzy wybudowa? autostrad, samoloty wieksze, lepsze, mocniejsze.... kosmos? oo tak. Wiecej lotow na ksiezyc w sumie beda to loty juz dla ludzi co prawda za miliony ale zawsze ;D, zaawansowane stadium badania Marsa a mo?e i dalszych planet. Domy b?d? naszpikowane technologi? w?a?ciwie dalej b?dzie taki same ???ko to ???ko tylko w standardzie bd funkcja masa?u i inne pierdo?y. Technologia 3D stanie si? standardem zrszt? pewnie za 20 lat b?dzie co? znacznie lepszego ni? 3D. b?dzie tego sporo. Mo?e wreszcie wymy?la kosiark? kt?ra sama skosi ten pie****y trawnik nie ?cinaj?c kochanej mamusi tych durnych kwiatk?w. Newry dochod? granic mo?liwo?ci jak musze pocina? z ta kosiara na sloncu 42 stopnie a przez te krzaczki kwiatki koszenie trawnika zajmuje ok 3h a na koniec jeszcze powie ze i tak jakie? chwasty jej z kosi?em ...fak :D
 

Shogun Nakago

Active User
Joined
Jun 12, 2010
Messages
140
Reaction score
5
Odp: Rozw?j technologiczny - co mamy teraz, co nas czeka za 10, 20 lat?

Je?eli w Polsce b?d? takie same rz?dy despotyczne libera?ow - nic sie nie zmieni nawet w technologii.

Ale rozw?j bedzie szedl peln? par?, technologia sie rozwinie.
Zacytuje tu przydatny cytat mojego ksiedza 'Po?yjemy, zobaczymy'
 

Cykotion

Active User
Joined
Jun 12, 2010
Messages
50
Reaction score
3
Odp: Rozw?j technologiczny - co mamy teraz, co nas czeka za 10, 20 lat?

#Up

Tak Rozw?j Polski si? ci?gle rozwija , lecz s? te? - i + Tej Technologi rozwijania ,
Nie wiem ale moim zdaniem jest bardzo du?o os?b kt?rzy nie szanuj? kropli wody ,
a przecie? Woda w Ca?ym ?wiecie nie jest bez ko?ca , kiedy? si? sko?czy i kto? wtedy powie , [ Mog?em oszcz?dza? Wod? ] ale ju? wtedy nic nie zdzia?aj? .

Plusami jest to ?e technologia poszerza swoje umiej?tno?ci w r??ne po?yteczne rzeczy takie jak , Komputery ( przez kt?re poznajemy du?o znajomych , odnajdujemy rodziny , i wiele wiele innych rzeczy . )
Telefony przez kt?re mo?na ( Porozmawia? z ca?? rodzin? i znajomymi ) .. ..
Podobaj? mi si? Technologie jak np rozw?j samochodowy , rozw?j informatyczny i techniczny.
:)
 

Cynna

Senior User
Joined
Jul 2, 2009
Messages
952
Reaction score
111
Age
29
Odp: Rozw?j technologiczny - co mamy teraz, co nas czeka za 10, 20 lat?

Cz?owiek z ka?dym pokoleniem staje si? coraz inteligentniejszy, od czas?w ma?p ludzie bardzo si? zmienili. Dok?adnie za 21 lat NASA planuje za?ogowy lot na Marsa. "Jak twierdz? przedstawiciele NASA, kosmonauci podczas lotu b?d? mogli uprawia? owoce i warzywa. NASA proponuje wykorzysta? Ksi??yc jako poligon testowy." Za nimi polec? glony p??niej inne ro?liny. Je?li by?a by 3 wojna ?wiatowa, technologia w bardzo szybkim tempie rozwin??a by si?, jak to mia?o miejsce w czasie 2 w?. Nie wiadomo co wymy?l? nast?pne pokolenia.
 
Last edited:

S4mantus

Active User
Joined
Jun 13, 2010
Messages
148
Reaction score
30
Odp: Rozw?j technologiczny - co mamy teraz, co nas czeka za 10, 20 lat?

W Polsce si? co? rozwija? Technologicznie owszem, ale politycznie nie.

Nasza polityka jest tak zaniedbana, ?e nawet nie umieli?my wywalczy? czarnych skrzynek z lotu do Smole?ska, aby zbadano je na Naszym terenie. Skrzynki Nam dano po miesi?cu, a wtedy sporo mog?o si? zmieni?.

Dziwi? si? jedynie Jaros?awowi, ?e chce zaj?? posad? brata, ja bym nie by?a w stanie... Jednak Nasz Kraj nigdy nie przestanie mnie zaskakiwa?, bo tu si? du?o dzieje.

Powr?c? jednak do tematu, kt?ry poruszyliscie.

Du?o jest temat?w na temat lataj?cych samochod?w itp. Nikt jednak nie pomy?la?, ?e samochody te ju? s?, jako samoloty. Inaczej si? nie da, lepiej nie b?dzie... Niekt?rzy gadaj? o przysz?o?ci naprawd? wiele, ale sami nie maj? poj?cia co si? mo?e wydarzy?. W moim skromnym oku widz? to, co jest ju? teraz - lepsze telefony, komputery, telewizory. Jak ju? kto? co? by mia? wymy?le?, to na pewno nie Polska (i nie Chiny), bo my si? tylko wzorujemy na cudzych pomys?ach, swoich - mamy okrutnie ma?o...
 

GregoRex

Senior User
Joined
Dec 26, 2008
Messages
1,185
Reaction score
95
Age
29
Odp: Rozw?j technologiczny - co mamy teraz, co nas czeka za 10, 20 lat?

Post?p technologiczny jest widoczny od wybuchu II-ej wojny ?wiatowej, kiedy to naukowc?w zamykano w kompleksach laboratori?w fizycznych i chemicznych w celu wynalezienia wielu nowych u?atwie?.

Prze?omem oczywi?cie by?y komputery i telefonia kom?rkowa, kt?ra doprowadzi?a do globalizacja og?lno?wiatowego rynku elektronicznego. Wiadome, ?e globalizacja, to niekoniecznie zjawisko pozytywne dla biedniejszych kraj?w, jednak np. w Polsce globalizacja = rozw?j.

Tak jak napisa? Xayan. W ci?gu ostatnich kilku lat powsta?o tyle nowych rzeczy, ?e rozw?j idzie chyba w najlepszym kierunku.
Pami?tajmy, ?e najwi?kszy rozw?j technologiczny jest podczas wojen, przyk?ad - Albert Einstein (rozszczepienie atomu). Jednak r?wnie dobrze podczas wojny mo?e doj?? do unicestwienia i zapomnienia wszelkich wynalezionych technologii.

W ci?gu 10 lat mo?e nie zauwa?ymy ogromnego rozwoju, ale b?dzie taki mia? miejsce. Wszystko dzieje si? stopniowo i zauwa?ymy, to dopiero za 10 lat, kiedy w ka?dym b?dzie dost?p do Internetu i powstanie sporo nowych technologii.

#Bazy na Marsie i Ksi??ycu
W ci?gu 10-20 lat na pewno nie b?dzie mo?na sobie polecie? na Marsa, ?eby pracowa? tak o. Na pocz?tku powstan? bazy naukowe maj?ce w celu badanie w?a?ciwo?ci planety, gleby i tamtejszej pseudo atmosfery. Ewentualnie za jakie? 30 lat b?dzie mo?na eksploatowa? jakie? cenne sk?adniki energetyczne jednak, to nie jest jeszcze pewne.

#2012
Koniec ?wiata w 2012? Nie wierz? ; D

#Og??
Jak dla mnie, to ludzko?? powinna inwestowa? g??wnie w medycyn?, bo to ona mo?e zapobiec tylu corocznym zgonom na r??ne choroby typu nowotw?r, czy AIDS.
W du?ym stopniu pomog? tu oczywi?cie jakie? nowe technologie oparte na komputerach etc. Ale uwierzcie mi, ?e w jak ludzko?? jeszcze poistnieje te 50 lat, to na pewno jeszcze komputery nami nie zaw?adn? =D
 

Photonic

User
Joined
Jun 3, 2010
Messages
26
Reaction score
3
Odp: Rozw?j technologiczny - co mamy teraz, co nas czeka za 10, 20 lat?

Ja to my?l?, ?e telefony to b?d? wyposa?one w jakie? 3D albo 4D. Przecie? w kinach jest ju? 4D, to czemu by nie mog?o by? 5D ;O ? ^^. Jeszcze wiele nas czeka nowych odkry?.
 
Status
Not open for further replies.
Top