What's new

Podr?? do piekie?.

Status
Not open for further replies.

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
2hzijao.png

28hgcip.png

zupfl1.png

2vxjdrd.png

32zrwa0.png
 

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Podr?? do piekie?.

Prosz? o komentarze, wtedy wstawi? dalsz? cz??? mojej opowie?ci, kt?ra posiada jeszcze wiele rozdzia??w.
Je?li si? podoba prosz? o komentarze, je?li nie to chcia?bym dowiedzie? si? czego brakuje w moich powie?ciach.
 
Last edited:

Ravegon

Weteran
Joined
Mar 12, 2010
Messages
506
Reaction score
102
Age
28
Odp: Podr?? do piekie?.

Opowiadanie na ca?kiem niez?ym poziomie. Spodoba?a mi si? tematyka i pasja, z jak? napisa?e? to opowiadanie. Wida?, ?e w?o?y?e? w nie kawa?ek swej duszy, a to liczy si? najbardziej. Niewiele mam do zarzucenia, gdy? tekst sam w sobie jest bardzo dobry, ale wska?? kilka rzeczy, kt?re ewentualnie bym zmieni?.

Misja wydana przez pewnego mnicha na Misja zlecona przez pewnego mnicha

U?y? pierwszej pochodzi na U?y? pierwszej pochodni (pochodzi brzmi tak dziwnie, poniewa? to s?owo ma te? inne znaczenie, kt?re dobrze znamy).

Jak na moje oko, to 7/10.

Pozdrawiam,
Ravegon.
 

Michukng

WPIERDOTRUSKUL
Joined
Feb 21, 2009
Messages
1,380
Reaction score
291
Age
28
Odp: Podr?? do piekie?.

Dobre opowiadanie, jednak przesta? pisa? t? pogrubion? lini?, bo jest to nieestetyczne i wkurwiaj?ce, ca?y tekst si? zlewa. Co do opowiadania to 8/10.
 

Nodon

New User
Joined
Oct 3, 2009
Messages
4
Reaction score
0
Odp: Podr?? do piekie?.

By?a to bardzo m?cz?ca podr??. Jestem bardzo wyczerpany, Na t? wysp? skierowa?a mnie misja wydana przez pewnego mnicha z miejskiego klasztoru z kt?rego pochodz?. (...) Zacz??em szuka? schronienia.Po chwili znalaz?em i okaza?o si?, ?e to ruiny jakiego? klasztoru. Przypomnia?o mi si?, ?e ten mnich opowiada? o tym miejscu. Tam s? jakie? zapiski.
Pono? s? one zapisane w jakim? staro?ytnym j?zyku, nie zrozumia?ym dla mnie.
A teraz czas odpocz??...
Dzie? Drugi:
Po nieprzespanej nocy w ruinach, w kt?rych zatrzyma?em si? ubieg?ego dnia, postanowi?em ruszy? na poszukiwania zapisk?w, o kt?rych opowiada? mi pewien stary mnich. Mimo i? by?em zm?czony to ch?? znalezienia czego? tak niesamowitego dodawa?a mi si?. (...)
Po wielu godzinach poszukiwa? znalaz?em jedynie kilka bezwarto?ciowych ksi??ek, w kt?rych nie by?o pisane nic (nic napisane lepiej by tu brzmia?o) poza jak?? tajemnicz? szczelin? znajduj?c? si? gdzie? w piwnicach klasztoru. (...) Znalaz?szy wej?cie do podzmienych cz??ci ?wi?tyni spostrzeg?em, ?e na ko?cu, gdzie ko?czy?a si? droga s? wielkie zabarykadowane drzwi. Form? dedukcji wysnu?em i? prowadz? one do tej tajemniczej szczeliny, kt?ra prawdopodobnie mo?e prowadzi? do zapisk?w, o kt?rych s?ysza?em. Jest ju? p??no, czas i?? spa? i wierzy?, ?e ta noc ze?le na mnie koj?cy sen.
Dzie? trzeci:
Nareszcie uda?o mi si? zasn?? i wypocz??. (...) Gdy za?atwi?em wszystkie swoje potrzeby poszed?em ponownie do piwnic klasztoru. Tym razem czeka?y na mnie tutejsze zwierz?ta, g??wnie szczury, kt?re, mimo swojej drobnej postury, potrafi?y dotkliwie zrani?, dlatego wi?c uprzednio zaopatrzy?em si? w bro?, dzi?ki kt?rej mog?em przetrwa? w tej dziczy. (...) Kilka dobrych godzin zastanawia?em si? w jaki spos?b m?g?bym otworzy? te drzwi, nie zd??y?em zauwa?y? nawet, ?e s?o?ce chowa si? ju? za horyzontem. Przeczytawszy tyle ksi??ek ile uda?o mi si? przekonwertowa? dowiedzia?em si? i? istnieje tutaj pewnego rodzaju mechanizm chroni?cy niepowo?anych osobnik?w przed przej?ciem przez ?w wrota. "Co za ironia" - pomy?la?em... Na dzi? starczy, jutro spr?buj? rozwik?a? zagadk? z tym mechanizmem.
Dzie? czwarty:
Wczorajszy dzie? zes?a? na mnie du?o wra?e? i nowych informacji. Mimo i? kosztowa?o mnie to wiele b?lu u cierpienia, to jednak op?aca?o si?.
Mia?em pewien sen, kt?ry by? wskaz?wk? do tej trudnej ?amig??wki. Zadanie wydawa?o si? niewykonalne, ale gdyby si? bli?ej przyjrze? to mo?na dostrzec prostot? zawart? w tym mechani?mie. (...) Z tego co wyczyta?em i wydedukowa?em to potrzebuj? kilka szczap?w drewna, co? czym je rozpal? oraz pochodni?, bez kt?rej niewiele ujrz?. (...) Po zebraniu ga??zi oraz chrustu i sporz?dzeniu czterech prowizorycznych pochodni postanowi?em ponownie wyruszy? w g??bia klasztoru. (...) W drodze do wielkich wr?t zawali?o si? przej?cie i straci?em mo?liwo?? wyj?cia z tego piekielnego miejsca, zrobi?o si? tak?e strasznie ciemno i musia?em u?y? pierwszej pochodzi, kt?ra, jak si? okaza?o, by?a bardzo dobrze wykonana i po wykrzesaniu paru iskier buchn??a jaskrawym p?omieniem przypalaj?c mi lekko twarz. (...) Po znalezieniu pierwszego o?tarza u?o?y?em chrust, a na nim kilka ga??zi, by ogie? nie zgas? i podpali?em. Gdy p?omienie zacz??y liza? ga??zie, a nast?pnie ca?y o?tarz to us?ysza?em dziwny, a zarazem przera?aj?cy d?wi?k, kt?ry przeszy? moje cia?o do szpiku ko?ci. Najwyra?niej mechanizm ruszy?, gdy? wok?? mnie zacz??y samoistnie podpala? si? pochodnie powbijane w ?ciany. Gdy napad?a mnie my?l, ?e musz? spali? jeszcze cztery o?tarze to straci?em wszelk? nadziej?, ?e zasn? tej nocy...
W po?owie straci?em ch?? do poprawiania, lecz mimo to tego opowiadanie nazwa? bym raczej dobrym. Powodzenia, i nast?pnym razem nie wyt?uszczaj czcionki i nie centruj.
 

visbiak

Active User
Joined
Dec 22, 2009
Messages
107
Reaction score
11
Odp: Podr?? do piekie?.

oowiadanie naprawde fajne przyjemnie sie czyta dobrze rozmieszczone i ciekawe nie nudzi przedewszystki mczekam na dalsza czesc i gratuluje
 
Last edited:

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Podr?? do piekie?.

Cz??? II ju? dopisana, zapraszam do lektury.
 
Last edited:

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Podr?? do piekie?.

Cz??? III ju? dopisana, zapraszam do lektury.


#down
Wci?gn??o. Poci?gn??a.
 
Last edited:
Joined
Feb 26, 2010
Messages
45
Reaction score
0
Age
28
Odp: Podr?? do piekie?.

O! Superr! Uda?o Ci si?.Bardzo Mnie Wci?g?o.
?adnie Napisane,staranie ,Poci?g?a mnie ta ematyka i pasja,z jak? to pisa??s!
PozdrawiaM..
 

Gream

User
Joined
Jul 31, 2009
Messages
48
Reaction score
3
Age
29
Odp: Podr?? do piekie?.

Mam pytanie kiedy i czy pojawi si? kolejna cz???, poniewa? przeczyta?em wszystkie 3. Dla tego chc? dowiedzie? si? ile cz??ci przewidujesz. Szacunek dla Ciebie...
 

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Podr?? do piekie?.

Cz??ci planuj? zrobi? oko?o 70 wi?c troch? sobie poczytacie. Ju? jutro w godzinach popo?udniowych cz??? nast?pna. Pi?ta uka?e si? w pi?tek wieczorem.
 
Last edited:

Arts18

Signed...
Joined
May 7, 2009
Messages
2,888
Reaction score
231
Age
33
Odp: Podr?? do piekie?.

Podpowiem Wam moi drodzy, ?e owe opowiadania b?dzie Was wiod?o do du?ego wezwania, kt?re czeka w naszym ?wiecie. Wr?c? na moment do opowiadania :
Oskar fajnie Ci wysz?o to opowiadania. Jestem ciekaw dalszych przyg?d znanego nam jednego z czw?rki, kt?ry si? zmierzy z demonicznym stworem, kt?rego ?adna si?a go nie powali.
Nie doczepi?em si? ?adnych b??d?w ortograficznych, stylistycznych. Wszystko jest ?adnie opisane, przedstawia prawdziwy dziennik z ?ycia bohatera.
 
Last edited:

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Podr?? do piekie?.


#Arts
To moja powie?? i powiem Ci, ?e do demonicznego stwora jeszcze daleka droga, przynajmniej 15 rozdzia??w.

#do wszystkich
W najbli?szej cz??ci dowiecie si? dlaczego pisz? to opowiadanie w formie dziennika oraz poznacie histori? g??wnego bohatera, kt?ry wbrew pozorom nie jest ta sam? osob?, kt?ra dotychczas poznali?cie.

Ju? dzisiaj po po?udniu kolejna cz???, tym razem troch? d?u?sza.
 

Arts18

Signed...
Joined
May 7, 2009
Messages
2,888
Reaction score
231
Age
33
Odp: Podr?? do piekie?.

Samo nawi?zanie do przeczytania twojej powie?ci ju? daje dawk? emocji. Ka?dy by sobie wyobrazi? miejsce toczenia si? tam akcji. Zbytnio te? im nie b?d? zdradza?, bo si? dowiedz? o tym wkr?tce. Ale Oskar Ci powiem masz zagadki na artyst?. Czekam na kolejn?, lepsz? powie??. Ta te? jest ciekawsza ;D
 
Last edited:

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Podr?? do piekie?.

Cz??? IV ju? dopisana, zapraszam do lektury.
 

Dother

Advanced User
Joined
Dec 12, 2009
Messages
416
Reaction score
32
Odp: Podr?? do piekie?.

Opowiadanie bardzo dobre. Napisane estetycznie i z pomys?em, poci?gaj?ce.
B?dzie jeszcze jaka? cz??? ? Naprawd? mi si? podoba.
Kilku b??d?w si? znalaz?o, ale po chwili ju? nie zwraca?em na to uwagi.
 

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Podr?? do piekie?.

Prosz? o komentarze mojej pracy oraz opini? czy dobrze czyta si? ze zdj??, czy woleliby?cie zwyk?y wklejony tekst?
 

Lisciu Fighter

Active User
Joined
Jul 2, 2009
Messages
62
Reaction score
1
Odp: Podr?? do piekie?.

Bardzo dobrze napisane, oprawi? w grub? ok?adk? i do ksi?garni, ale dopisa? by? co? jeszcze, np. co si? sta?o z bohaterem gdy w?o?y? wszystkie symbole, do drzwi, walczy? z demonem? ITD. Nie no ja oczywi?cie jak najbardziej za tym, aby? pisa? dalej bo mama do mnie do pokoju wbi?a i m?wi?a ko?cz a ja jak w jakim? transie "Mama zamknij si? czytam co?". Tak wi?c pisz dalej i si? rozwijaj, jak wy to piszecie? aa... 10/10, da? bym ci za to 10z? ale ju? wys?a?em posta. :D
 
Last edited:

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Podr?? do piekie?.

Specjalnie pierwsze trzy cz??ci zosta?y napisane w formie dziennika by podsyci? ciekawo?? czytelnika.
Zauwa?, ?e w dzienniku bohater opisuje co prze?y?, a na pocz?tku cz??ci czwartej daje do zrozumienia, i? zbli?a si? jego koniec i na tym ko?czy si? ten dziennik (powt?rzenie, wiem) po czym poznajemy g??wnego bohatera, kt?ry w?a?nie w tym momencie stoi przed tymi wrotami sko?czywszy czyta? ?w ksi?g? po czym opowie?? cofa si? o miesi?c wstecz by przybli?y? czytelnika do panuj?cej sytuacji, czyli kim jest nowy bohater, jak si? tam znalaz? i czego szuka.
 
Status
Not open for further replies.
Top