What's new

Wymiar Sprawiedliwo?ci - Sprawiedliwy, czy nie?

Status
Not open for further replies.

Shogun Nakago

Active User
Joined
Jun 12, 2010
Messages
140
Reaction score
5
Wymiar Sprawiedliwo?ci - Sprawiedliwy, czy nie?

Wst?p
Zrobi?em ten temat, bo widz?, jak ludzie narzekaj?, ?e 'Polska Sprawiedliwo??' nie jest sprawiedliwa. A ja postaram si? udowodni? nieprawid?owo?? tego stwierdzenia. Sugerowa?em si? tematem Olgierda555 . Dobrze on my?la?, ale zrobi? to w niew?a?ciwej formie. Bo w szkole raczej takich przest?pstw niema.

Moje Stwierdzenie
Prawo - jest sprawiedliwe, poniewa? za jeden wyrok mo?na otrzyma? r??ne kary, np.: od 1 do 10 lat. Dlaczego to jest sprawiedliwe? A czy ka?de zab?jstwo jest niewyobra?aln? zbrodni?. Zab?jstwo zab?jstwu nier?wne. Jak kto? zabija broni? paln? - ma 90+% pewno?ci, ?e osoba umrze. Ale jak kto? zabija, bo nie m?g? znie?? cha?by, wy?szo?ci danej osoby to co? innego. R??nica jest tak?e kogo? Jak si? zabija ksi?dza, prezydenta to r??nica ni? zab?jstwo mordercy. Prawo jest sprawiedliwe, ale s?dy inaczej karaj?. Karaj? zgodnie z sumieniem, a jakie to sumienie jest to ju? inna sprawa.

Przest?pstwa
Dziel? si? na wykroczenia, wyst?pki i zbrodnie. Wykroczenia to ju? nawet nie przest?pstwo, bo szkodliwo?? spo?eczna jest znikoma. Wyst?pki to mo?e by? wiele przest?pstw, takich jak gwa?t, kradzie? [powy?ej 250z?, poni?ej to wyst?pek], spowodowanie choroby nieuleczalnej, zara?anie HIV, kastracja czy zab?jstwo nieumy?lne. Zbrodnie to najgorsze rodzaje przest?pstwa, s? to: zab?jstwo, morderstwo [nie, to nie to samo], prowadzenie wojny napastniczej czy cho?by fa?szerstwo pieni?dzy i form p?atniczych.

'Zawiasy'
Mo?na warunkowo zawiesi? kar? nieprzekraczaj?c? 2 lat pozbawienia wolno?ci, kar? grzywny i kar? ograniczenia wolno?ci.

Warunkowe z?agodzenie kary
To poprostu zmiejszenie wyroku, bo nawet minimalnie mo?e by? on niesprawiedliwy. Mo?na zmniejszy? do 1/3 minimalnego wyroku.

Warunkowe obostrzenie kary
Kolejna forma zmiany wyroku. Tym razem jest to zwi?kszenie kary. Mo?na j? zwi?kszy? do maksymalnej granicy kar. Czyli nawet 540 stawek dziennych grzywny, 18 miesi?cy ograniczenia wolno?ci albo 15 lat pozbawienia wolno?ci.


Teraz postaram si? om?wi? r??ne przest?pstwa i dlaczego s? sprawiedliwe

I. Kradzie?.
1) Wyst?pek, kiedy kradnie, psuje lub stwarza niezdatn? do u?ytku si? rzecz r?wn? lub powy?ej warto?ci 250 z?.
2) Wykroczenie, kiedy si? kradnie, psuje lub stwarza niezdatn? do u?ytku rzecz poni?ej warto?ci 250 z?.

Wyja?nienie:
Kara obejmuje kradzie? rzeczy, jej zepsucie lub stworzenie niezdatnej do u?ytku.

Kara
1) od 3 miesi?cy do 5 lat p.w.
2) areszt, ograniczenie wolno?ci lub grzywna

Czy Sprawiedliwe?
Nie jest to kara wysoka, a kradzie? nie jest a? takim przest?pstwem, ?eby dawa? 100 lat, jak w ameryce. Bez przesady. Je?li kto? kradnie za du?o - mo?na obostrzy? kar?. Tak?e mo?na orzec napraw? szkody poprzez sp?acenie. Wi?c ja nie widz? problemu? Sprawiedliwe.

II. Zab?jstwo.
1) zbrodnia, obejmuje umy?lne i wiekszo?? typ?w zab?jstwa
2) wyst?pek, obejmuje jedynie zab?jstwo dziecka pocz?tego, zab?jstwo na ??danie i pod wp?ywem wsp??czucia, zab?jstwo w stanie wzb?rzenia albo nieumy?lne pozbawienie ?ycia.
3) zbrodnia, chodzi o morderstwo, morderstwami s?:
-ze szczeg?lnym okrucie?stwem,
-w zwi?zku z wzi?ciem zak?adnika, zgwa?ceniem albo rozbojem,
-w wyniku motywacji zas?uguj?cej na szczeg?lne pot?pienie.
-z u?yciem broni palnej lub materia??w wybuchowych,
-zab?jstwo wi?cej ni? 1 osoby,
-je?li osoba by?a karana za zab?jstwo,

Wyja?nienie:
Kara obejmuje pozbawienie ?ycia danej osoby. Jest to najgorsza forma nienawi?ci wobec drugiej osoby. Kto? pozbawia kogo? istnienia, niszczy ludzk? egzystencje, czyje? marzenia i plany. Nic nie mo?e tego naprawi?. Kodeks Karny jest tak ostry, ?e kara za nieumy?lne pozbawienie ?ycia.

Kara
1) niemniejsza ni? 8 lat p.w., kara 25 lat p.w. lub kara do?ywotniego p.w.
2) nielegalna aborcja: od 3 miesi?cy do 5 lat p.w., na ?adanie i pod wp?ywem wsp??czucia dla niego: [ta sama], w stanie wzburzenia: od 1 do 10 lat p.w., nieumy?lne ~: od 3 miesi?cy do 5 lat p.w.

Czy Sprawiedliwe?
S? pewne przypadki zab?jstwa jako wyst?pku, ale nawet i one s? karalne dosy? wysokimi karami. Zab?jstwo jest jedn? z najs?ynniejszych i najgorszych zbrodni. Nic nie usprawiedliwia od umy?lnego, a kto jest wierz?cym [Chrze?cijaninem] to jest to grzech wo??j?cy o pomste do nieba [a s? takie] i najgorszy objaw nienawi?ci do bli?niego. Kary s? dosy? wysokie, ale pozwalaj?ce cz?owiekowi jeszcze wyj?? i by? adoptowanym przez spo?ecze?stwo. Ale jest te? najgorsza kara dla prawdziwych zbrodniarzy, do?ywocie, i czasami tylko ona jest wyborem.

Ameryka
W ameryce wyroki s? idiotyczne, a sprawiedliwo?? si? chwieje wi?cej ni? w Polsce.
1. Jest wi?ksze prawdopodobie?stwo na uniewinnienie.
2. Uniewinnienie si? stosuj? nawet podczas winy oskar?onego/ej.
3. Wyroki s? zbyt du?e, by oskar?ony mia? szanse si? zrekompensowa? w obliczu spo?ecze?stwa. Przepraszam, ale 30 lat za gwa?t, albo 8 lat za gn?bienie smsami to s? bardzo idiotyczne kary.
4. Co za r??nica czy kto? dostanie 112 lat, czy 12 lat, je?li po 12 latach wyjdzie i nic nie b?dzie mia? ze sob? do zrobienia. Ale ma szanse wyj?? i si? naprawi?.
5. Je?li kto? chocia?by zabi? w Ameryce, ale w samoobronie to uniewinnienie dostaje. Ale to nie jest sprawiedliwo??, sprawiedliwo??by by?a, gdyby uznali win? i wimierzyli chocia? naj?agodniejsz? kar?. Bo zab?jstwo to jest zbrodnia i nic od niej nie usprawiedliwia. Nie mo?na zabija? cz?owieka pod wp?ywem jakiego? impulsu, a czy kto? by pomy?la?, ?e to te? jest cz?owiek!?

Kara ?mierci
Prawo jest od tego, by sprawi? sprawiedliwo??, ale czy zab?jstwo za zab?jstwo jest sprawiedliwe? Je?li prawo rzeczywi?cie chroni przed zab?jstwami, to po co ma samo zabija??

Sprawiedliwe.

III. Gwa?t.
Wyst?pek

Wyja?nienie:
Zmuszenie si?? lub podst?pem do obcowania p?ciowego.

Kara
od 2 do 12 lat pozbawienia wolno?ci

Czy Sprawiedliwe?
Jestem m??czyzn? i nigdy nie zrozumiem, co tak naprawd? w tym jest z?e. Ale powiedzmy, ?e dla kobiety mo?e to by? co? strasznego. Jest prawo do wolno?ci prywatnej i seksualnej, dlatego by? mo?e jest to z?e. Nigdy nie czu?em obrzydzenia i nie wiem, co to za uczucie. Ale je?li kobiet? obrzyda rozmowa o narz?dach p?ciowych, to ja boje si? pomy?le?, co to jest gwa?t dla kobiety? Je?li m??czy?ni nie widz? problemu, a kobiety widz? olbrzymi, to trzeba by?o wymy?le? kar? r?wn? my?li obydwu p?ci. Dlatego my?l?, i? jest sprawiedliwa.

Kastracja
Czy kastracja za gwa?t jest sprawiedliwa? Je?li ma ona polega? na uniemo?liwieniu tworzenia kom?rek p?ci, to nie podzia?a. I tak by gwa?ci?, bo mia?by czym, a sprawi?o by to mu problem ma??e?ski. Wtedy by?aby to zemsta, kt?ra nigdy nie jest sprawiedliwa. Je?li mia?aby kastracja dotyczy? chirurgicznemu zabiegowi odci?cia narz?d?w p?ci, te? nic by nie pomog?o. Je?li prawo ma zapewni? ochron? seksualn?, to kastracja nie jest sprawiedliwa i prawo b?dzie sobie przeczy?. A prawo ma by? inteligentne i sprawiedliwe.

?mier?
Je?li zab?jstwo nie warte zab?jstwa, to i gwa?t nie r?wny zab?jstwa.

IV. Ci??ki uszczerbek na zdrowiu.
Wyst?pek

Wyja?nienie: Pope?nia czyn osoba, kt?ra pozbawia cz?owieka wzroku, s?uchu, mowy, zdolno?ci p?odzenia lub powoduje inne ci??kie kalectwo, ci??k? chorob? nieuleczaln? lub d?ugotrwa??, chorob? realnie zagra?aj?cej ?yciu, trwa?? chorob? psychiczn?, ca?kowit? albo znaczn? trwa?? niezdolno?? do pracy w zawodzie lub trwa?e, istotnego zeszpecenie lub zniekszta?cenie cia?a.

Kara
od 1 do 10 lat p.w.

Czy Sprawiedliwe?
Jest to co? jak zab?jstwo, ale osoba pokrzywdzona ?yje. Potrzeba by?o wymy?li? surow? kar?, ale w granicach rozs?dku i tak? wymy?lono, sprawiedliwe.

V. Fa?szerstwo
Zbrodnia

Wyja?nienie: podrabianie, fa?szerstwo ?rodk?w pieni??nych i p?atniczych

Kara
nie mniejsza ni? 5 lat p.w. lub kara 25 lat p.w.

Czy Sprawiedliwe?
Mo?ecie si? tego nie spodziewa?, ale przez takie fa?szerstwa pa?stwo mo?e zbankrutowa?. Jak pami?tam z historii [napewno tego ma?o os?b wie], w czasie ko?ca I RP, Prusy albo Austria fa?szowa?y Polskie pieni?dze i doprowadzi?o to do s?abo?ci Rzeczypospolitej. Potem t? s?abo?? zamieni?a si? na rozbiory i kaput. To jest powa?na sprawa i niemo?na tego traktowa? jako kradzie?, czy jakie? drobne oszustwo. Kara sprawiedliwa.



Dla mnie Kodeks Karny jest sprawiedliwy. S?dz?, i? nieznajomo?? prawa jest dla ludzi norm?, i dlatego my?l?, i? tylko w Ameryce jest sprawiedliwo??. Tak naprawd? to w Polsce jest sprawiedliwo??, ale ludzie tego nie widz?. Najpierw trzeba rozpozna? spraw?, a potem dawa? kar? w przedziale od najwy?szej do najni?szej, mo?na zlagodzi?, obostrzy?, ale kara jest w przedziale najni?szej i najwy?szej kary; s?dziowie daj? w tych granicach i w zale?no?ci od powagi sytuacji.

A czy wy uwa?acie, ?e WS jest sprawiedliwy?
 

Shogun Nakago

Active User
Joined
Jun 12, 2010
Messages
140
Reaction score
5
Odp: Wymiar Sprawiedliwo?ci - Sprawiedliwy, czy nie?

Odswiezam temat
 

Shogun Nakago

Active User
Joined
Jun 12, 2010
Messages
140
Reaction score
5
Odp: Wymiar Sprawiedliwo?ci - Sprawiedliwy, czy nie?

odsweizam temat
 

Blondynek

New User
Joined
Jun 21, 2010
Messages
5
Reaction score
0
Odp: Wymiar Sprawiedliwo?ci - Sprawiedliwy, czy nie?

tylko nuda . ;/
 

Shogun Nakago

Active User
Joined
Jun 12, 2010
Messages
140
Reaction score
5
Odp: Wymiar Sprawiedliwo?ci - Sprawiedliwy, czy nie?

tylko nuda . ;/
Hmmm.... rozumiem, ?e innych mo?e to nie ciekawi?, ale postara?by? si? co? skomentowa?, jak dla mnie to tw?j post przep?ywa spamem, ale to nie moja rola.

Podaj pow?d, prosz?, dlaczego to jest nudne?
 

Arts18

Signed...
Joined
May 7, 2009
Messages
2,888
Reaction score
231
Age
33
Odp: Wymiar Sprawiedliwo?ci - Sprawiedliwy, czy nie?

Ani to nie jest nudne, ani to ciekawe. Nie interesuj? si? zbytnio prawem, chocia? znam sporo ludzi, co akurat studiuj? prawo. Ale wracaj?c do tego co napisa?e?, karania potencjalnych delikwent?w, kt?rzy co? zrobili powinni dosta? odpowiedni? kar?. Nie jestem za kar? ?mierci, bo to i tak nic nie da. Co ta kara ?mierci da cz?owiekowi, jedynie to, ?e ko?czy mu si? ?ywot i idzie do piachu. Sp?jrzmy na niewinnych ludzi, kt?rzy te? tak sko?czyli albo siedz? za co? czego nie zrobili. I gdzie jest tutaj wtedy sprawiedliwo??. Rozbiory? Co one maj? do tego? Jedynie faktem jest, ?e Polska ju? od czas?w panowania Wettin?w si? os?abia?a, nie tylko przez pieni?dze, ale tak?e przez polityk? wewn?trzn? i zewn?trzn?. Ostatecznie Polska ju? ucierpia?a za czas?w ostatniego kr?la Polski, kt?ry zosta? op?acany z r?k samej carycy Katarzyny.
 

Ryanstafek

New User
Joined
Jun 23, 2010
Messages
5
Reaction score
0
Odp: Wymiar Sprawiedliwo?ci - Sprawiedliwy, czy nie?

to za skomplikowany temat zebysmy o tym gadali xD
 

Antoniusz

Advanced User
Joined
May 25, 2010
Messages
173
Reaction score
19
Odp: Wymiar Sprawiedliwo?ci - Sprawiedliwy, czy nie?

Przyznam si? od razu, ?e nie da?em rady wytrwa? do ko?ca Twojej "rozprawki". Tote? nie b?d? odwo?ywa? si? co do jej tre?ci a do nazwy tematu, a raczej hipotezy przytoczonej za pomoc? tytu?u.
Ot??: nie, prawo w Polsce nie jest sprawiedliwe. Dlaczego? G??wnym tego powodem jest brak kary ?mierci za morderstwo (W biblii jasno jest napisane: "oko za oko, z?b za z?b" oraz (tu mog? co? przekr?ci?) "je?eli r?ka twa usch?a, odr?b j?"). Jest jeszcze milion powod?w tego (m.in. istnienie czego? takiego jak poprawczak, brak kary ch?osty, posiadanie przez prezydenta mocy u?askawiania itd.), dlaczego owe (POlskie) prawo jest z?e, jednak?e nie mam zamiaru si? rozpisywa?, gdy? i tak zaraz pojawi si? masa u?ytkownik?w - i tego forum, i telewizora - kt?ra b?dzie krzycza?a wniebog?osy, i? kara ?mierci jest z?a, poprawczaki s? dobre, kara ch?osty to cofni?cie si? do ?redniowiecza, a tak w og?le, to ?e jestem g?upi.
 
Last edited:

Michu9404

Advanced User
Joined
Dec 16, 2009
Messages
236
Reaction score
21
Odp: Wymiar Sprawiedliwo?ci - Sprawiedliwy, czy nie?

?adna mi sprawiedliwo?? w kraju, ostatnio ogl?da?em w telewizji ?e grupka bandzior?w pobi?a ch?opaka ?e jest teraz sparali?owany, rusza? si? nie mo?e, a co najlepsze sprawc?w po?apali i nic takiego im nie zrobili. A dlaczego? Dlatego ?e tatu? jednego z nich to policjant. Wg. mnie prawo powinno by? jednakowe dla wszystkich. Ale nie na darmo jest takie powiedzenie : "Nie liczy si? kim jeste?, liczy si? kogo znasz"...
 

Antoniusz

Advanced User
Joined
May 25, 2010
Messages
173
Reaction score
19
Odp: Wymiar Sprawiedliwo?ci - Sprawiedliwy, czy nie?

?adna mi sprawiedliwo?? w kraju, ostatnio ogl?da?em w telewizji ?e grupka bandzior?w pobi?a ch?opaka ?e jest teraz sparali?owany, rusza? si? nie mo?e, a co najlepsze sprawc?w po?apali i nic takiego im nie zrobili. A dlaczego? Dlatego ?e tatu? jednego z nich to policjant. Wg. mnie prawo powinno by? jednakowe dla wszystkich. Ale nie na darmo jest takie powiedzenie : "Nie liczy si? kim jeste?, liczy si? kogo znasz"...

Dok?adnie to dostali wyrok w zawieszeniu. Innym przyk?adem bezmy?lno?ci prawa poleskiego jest pokaranie kogo? za w?amanie si? do bankomatu pozbawieniem wolno?ci na lat osiem, w sytuacji, w kt?rej par? dni wcze?niej pedofil, kt?ry sypia? z swoimi trzema c?rkami (z jedn? ma nawet dziecko) dosta? tylko sze??...
 

Shogun Nakago

Active User
Joined
Jun 12, 2010
Messages
140
Reaction score
5
Odp: Wymiar Sprawiedliwo?ci - Sprawiedliwy, czy nie?

Przyznam si? od razu, ?e nie da?em rady wytrwa? do ko?ca Twojej "rozprawki".
Mo?e powiniene??

Ot??: nie, prawo w Polsce nie jest sprawiedliwe. Dlaczego? G??wnym tego powodem jest brak kary ?mierci za morderstwo (W biblii jasno jest napisane: "oko za oko, z?b za z?b" oraz (tu mog? co? przekr?ci?) "je?eli r?ka twa usch?a, odr?b j?").
Jest te? tak?e napisane 'Biada tym, kt?rzy odetn? sobie g?ow?'
Oko za oko i z?b za z?b by?o kiedy?, dok?adniej chodzi o czasy starego testamentu. Czy? Jezus nie naucza, by wybacza? nawet najgorsze zbrodnie?!

Jest jeszcze milion powod?w tego (m.in. istnienie czego? takiego jak poprawczak, brak kary ch?osty, posiadanie przez prezydenta mocy u?askawiania itd.), dlaczego owe (POlskie) prawo jest z?e,
Poprawczak - wyt?umacz mi, dlaczego to jest z?e?
Ch?osta - To dosy? idiotyczna kara. Prawo ma chroni? przed pope?nianiem z?a, a nie ma zleca? pope?nianie z?a.
The U?askawianie Power - Owszem, mo?e by? wykorzystane w z?y spos?b. Ale podam ci przyk?ad:
S?d nies?usznie zkaza? pewn? nauczycielke i pozbawi? j? mo?liwo?ci wyk. zawodu. A ona kocha?a dzieci i z nimi pracowa? [tu nie chodzi o pedofilstwo]. Niemiala gdzie pracowa?. Wyslala list do prezydenta ?p L. Kaczynskiego. Po tygodniu albo dw?ch 'u?askawi? j?' od z?ego wyroku.
jednak?e nie mam zamiaru si? rozpisywa?, gdy? i tak zaraz pojawi si? masa u?ytkownik?w - i tego forum, i telewizora - kt?ra b?dzie krzycza?a wniebog?osy, i? kara ?mierci jest z?a, poprawczaki s? dobre, kara ch?osty to cofni?cie si? do ?redniowiecza, a tak w og?le, to ?e jestem g?upi.
Nie, nie mog? powiedzie?, ?e jeste? g?upi. I taki te? nie jeste?. Ale to nie temat wypowiedzi w tym temacie.
1. Pomy?l. Czy ?atwiej wynagrodzi? kar? ?mierci, czy kar? poz.wol.?
2. Odwo?ujesz si? do Biblii. Czy Jezus niewybacza? nawet najgorszym zbrodniarzom?
3. Nie rozumiem o co ci chodzi z kar? ?mierci, z poprawczakami. Mo?esz z grubsza wyja?ni? co jest z?e/dobry w tych rzeczach?
 

klonX

Advanced User
Joined
Oct 8, 2008
Messages
207
Reaction score
13
Age
113
Odp: Wymiar Sprawiedliwo?ci - Sprawiedliwy, czy nie?

Nie jest to kara wysoka, a kradzie? nie jest a? takim przest?pstwem, ?eby dawa? 100 lat, jak w ameryce. Bez przesady. Je?li kto? kradnie za du?o - mo?na obostrzy? kar?. Tak?e mo?na orzec napraw? szkody poprzez sp?acenie. Wi?c ja nie widz? problemu? Sprawiedliwe.

Z?odzieje powinni dostawa? wysokie wyroki, bo zawiasy raczej ich nic nie naucz?...


5. Je?li kto? chocia?by zabi? w Ameryce, ale w samoobronie to uniewinnienie dostaje. Ale to nie jest sprawiedliwo??, sprawiedliwo??by by?a, gdyby uznali win? i wimierzyli chocia? naj?agodniejsz? kar?. Bo zab?jstwo to jest zbrodnia i nic od niej nie usprawiedliwia.
Mo?e ?le zrozumia?em ale, ja si? obronie i jeszcze mam i?? za to siedzie? tak?

Kara ?mierci
Prawo jest od tego, by sprawi? sprawiedliwo??, ale czy zab?jstwo za zab?jstwo jest sprawiedliwe? Je?li prawo rzeczywi?cie chroni przed zab?jstwami, to po co ma samo zabija??
Kara ?mierci wed?ug mnie powinna by? wprowadzona.Taki zab?jca odsiedzi 25 lat i on raczej si? nie zmieni w wi?zieniu gdzie siedzi z takimi samymi mordercami (dla mnie zab?jstwo i morderstwo to to samo) jak on.


Jestem m??czyzn? i nigdy nie zrozumiem, co tak naprawd? w tym jest z?e.
Own3d

1. Pomy?l. Czy ?atwiej wynagrodzi? kar? ?mierci, czy kar? poz.wol.?
2. Odwo?ujesz si? do Biblii. Czy Jezus niewybacza? nawet najgorszym zbrodniarzom?
3. Nie rozumiem o co ci chodzi z kar? ?mierci, z poprawczakami. Mo?esz z grubsza wyja?ni? co jest z?e/dobry w tych rzeczach?

2."Je?eli kto? pope?ni zab?jstwo, skazuje si? go na ?mier? na podstawie zezna? ?wiadk?w; jednak zeznanie jednego ?wiadka nie wystarczy do wydania wyroku ?mierci." (Liczb 35:30)


@Jest ; )
Wyj?cia 21 rozdzia?
(23) Je?eli za? ona poniesie jak?? szkod?, w?wczas on odda ?ycie za ?ycie, (24) oko za oko, z?b za z?b, r?k? za r?k?, nog? za nog?, (25) oparzenie za oparzenie, ran? za ran?, siniec za siniec.
 
Last edited:

Arts18

Signed...
Joined
May 7, 2009
Messages
2,888
Reaction score
231
Age
33
Odp: Wymiar Sprawiedliwo?ci - Sprawiedliwy, czy nie?

Przyznam si? od razu, ?e nie da?em rady wytrwa? do ko?ca Twojej "rozprawki". Tote? nie b?d? odwo?ywa? si? co do jej tre?ci a do nazwy tematu, a raczej hipotezy przytoczonej za pomoc? tytu?u.
Ot??: nie, prawo w Polsce nie jest sprawiedliwe. Dlaczego? G??wnym tego powodem jest brak kary ?mierci za morderstwo (W biblii jasno jest napisane: "oko za oko, z?b za z?b" oraz (tu mog? co? przekr?ci?) "je?eli r?ka twa usch?a, odr?b j?"). Jest jeszcze milion powod?w tego (m.in. istnienie czego? takiego jak poprawczak, brak kary ch?osty, posiadanie przez prezydenta mocy u?askawiania itd.), dlaczego owe (POlskie) prawo jest z?e, jednak?e nie mam zamiaru si? rozpisywa?, gdy? i tak zaraz pojawi si? masa u?ytkownik?w - i tego forum, i telewizora - kt?ra b?dzie krzycza?a wniebog?osy, i? kara ?mierci jest z?a, poprawczaki s? dobre, kara ch?osty to cofni?cie si? do ?redniowiecza, a tak w og?le, to ?e jestem g?upi.
Troch? przekr?casz poj?cia, w Biblii nie wyst?puj? zasada "oko za oko, z?b za z?b", jak ju? to w Kodeksie Hammurabiego. G??wnie ta metoda by?a stosowana w staro?ytno?ci i w ?redniowieczu. Obecnie t? wykonywanie tej zasady mo?na zobaczy? od czasu do czasu w krajach arabskich.
 

Antoniusz

Advanced User
Joined
May 25, 2010
Messages
173
Reaction score
19
Odp: Wymiar Sprawiedliwo?ci - Sprawiedliwy, czy nie?

Mo?e powiniene??

Mo?e, jednak?e chyba w tym wypadku lenistwo nie pozwoli mi na to.

Jest te? tak?e napisane 'Biada tym, kt?rzy odetn? sobie g?ow?'

Dok?adnie! Biada - czyli inaczej z?e wr??enie komu?, czemu?. Tote? rozumuje, ?e skoro kto? pope?ni? czyn z?y, inaczej grzech, to wielka biada mu!

Oko za oko i z?b za z?b by?o kiedy?, dok?adniej chodzi o czasy starego testamentu. Czy? Jezus nie naucza, by wybacza? nawet najgorsze zbrodnie?!

Jezus? Jaki Jezus? Ten, kt?rego przez lata cenzury wykreowa? ko?ci??, czy mo?e ten, kt?ry zapisa? si? w innych ksi?gach z tamtejszych czas?w, kt?re obecnie - chyba - s? nadal ksi?gami zakazanymi? Nie zapominaj o tym, ?e po Soborze Watyka?skim nie wierzy si? w Boga a w pieni?dze.
Tak szczerze, to do dzi? nie wierzy?em, ?e kto? mo?e by? tak naiwny i uwierzy? w to, i? B?g zes?a? nam z?y, haniebny kodeks tylko po to, by za?atwi? swemu Synowi prac?. Wy naprawd? w to wierzycie?

Poprawczak - wyt?umacz mi, dlaczego to jest z?e?

Ot?? poprawczak to takie miejsce, do kt?rego wchodzisz b?d?c ch?opcem sprawiaj?cym problemy, wychodzisz, jako prawdziwy kryminalista. Ty w og?le wiesz co tam si? dziej?? M?j kuzyn niegdy? sprawia? problemy, moja ciocia, samotna matka nie potrafi?a go okie?zna?, tote? uzna?a, ?e rok poprawczaka - niby o?rodka wychowawczego - dobrze mu zrobi. Niestety, przeliczy?a si?. Ch?opak nie wytrwa?, powiesi? si?. Dlaczego? Gdy? by? wielokrotnie gwa?cony, bity, poni?any. Ju? pierwszego dnia, na tzw. dzie? "kota", zosta? on poci?ty ?yletkami, potem nie by?o lepiej... Domestos w herbacie, spalone w?osy i wiele innych jak?e ciekawych - oczywi?cie: wychowawczych - niespodzianek.


Ch?osta - To dosy? idiotyczna kara. Prawo ma chroni? przed pope?nianiem z?a, a nie ma zleca? pope?nianie z?a.

Nie, prawo ma odstrasza?, nie resocjalizowa?. Ch?osta jest w takim samym stopniu pope?nianiem z?a, jak porywanie obywateli i na si?? zamykanie ich w wi?zieniach (czy? to nie jest karalne?).
I jeszcze jedna bardzo wa?na kwestia: ch?osta kaleczy cia?o, wi?zienie - dusz?. Ja jako osoba wierz?ca w Boga jestem zdania, ?e dusza jest wa?niejsza od cia?a.


The U?askawianie Power - Owszem, mo?e by? wykorzystane w z?y spos?b.

Mo?e by?? Agent bolek, Kwa?niewski i Kaczy?ski uniewinniali rocznie po kilka(mo?e nawet: 'dziesi?t') przest?pc?w rocznie. Po co? Mo?na tylko domniemywa?, ?e bezpieka potrzebowa?a kapusi?w.

Ale podam ci przyk?ad:
[...]

Bla, bla, bla. Mo?e ja zadam pytanie inaczej. Kto posiada moc u?askawiania? Oraz: kto mianowa? tego s?dziego na takowy urz?d? Cholera, jedna i ta sama, niekompetentna osoba!
Ponadto jest cu? takiego, jak: odwo?anie.
 

Alfik2010

User
Joined
Feb 3, 2010
Messages
18
Reaction score
1
Odp: Wymiar Sprawiedliwo?ci - Sprawiedliwy, czy nie?

prawo nie jest sprawiedliwe, ono jest po prostu zajebiste...
 
Status
Not open for further replies.
Top