What's new

Heroes of Might and Magic III - Multiplayer

Status
Not open for further replies.
R

Rahim

Guest
Witam wszystkich. Po do?? sporej, wymuszonej przerwie wracam na forum, od razu z nowymi pomys?ami. Jednym z nich jest, aby na tym forum stworzy? co? w stylu K??ka Graczy HoMM III. Ale po kolei.
Dla tych, kt?rzy nie wiedz?, czym jest Heroes of Might and Magic III, zamieszczam fragment pewnej recenzji.
Heroes of Might and Magic III to jedna z tych gier, kt?re s? nie?miertelne. Niezale?nie od tego czy od jej premiery min?? tydzie?, rok czy osiem lat - ona nadal cieszy si? popularno?ci?, jakiej pozazdro?ci?aby jej niejedna "nowo?ytna" produkcja. C?? takiego ma w sobie dzie?o pogrzebanego ju? studia 3DO?
960.2.jpg

Trzecia cz??? s?ynnej serii ??czy w sobie elementy turowej strategii oraz RPG. Wcielamy si? w postaci heros?w przyporz?dkowanych do konkretnego sztandaru (oznaczonego przez odpowiedni? kolorystyk?) w celu budowania pot?gi kr?lestwa, poszerzania jego wp?yw?w na mapie, rozbudowy podleg?ych zamk?w, powi?kszania armii i wreszcie zape?nianiu dobrze strze?onego skarbca. To tak w telegraficznym skr?cie.
Zabaw? z Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia rozpoczyna kr?tka, acz niew?tpliwie interesuj?ca animacja - Kr?lowa Katarzyna wraca do domu po d?ugiej nieobecno?ci, jednak zamiast hucznego powitania spotyka kraj zniszczony i pe?en cierpienia. Jej ojciec zosta? podst?pnie zamordowany i jako O?ywieniec wskrzeszony przez grup? nekromant?w ruszy? na podb?j swojego by?ego kr?lestwa - tym razem w imi? ciemno?ci. Biedna c?ra musi zatem stawi? czo?o nie tylko problemowi odwiecznej walki dobra ze z?em, ale tak?e swojemu w?asnemu ojcu oraz jego oprawcom. Te wydarzenia - z bardzo r??nej perspektywy - obserwowa? b?dziemy w trakcie zabawy w kilku kampaniach.
Schemat rozgrywki nie zmieni? si? znacznie w stosunku do poprzednich cz??ci gry. Ca?y czas naszymi bohaterami poruszamy si? po specyficznej mapie (chocia? ta uleg?a zwi?kszeniu), zbieraj?c przy tym r??ne surowce, odkrywaj?c zagubione artefakty, ukryte budynki, walcz?c z lu?no rozstawionymi potworami oraz g??wnym komputerowym przeciwnikiem. Do tego swoiste centrum dowodzenia stanowi g??wny zamek. W Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia pojawia si? a? osiem r??nych typ?w - zamek zamieszkiwany przez Anio?y i dzielnych rycerzy, piekielne Inferno, przera?aj?ca Nekropolia, emanuj?ca magi? Akademia i... kilka innych w podobnie zr??nicowanym stylu. Wszystkie one na pocz?tku zawieraj? jedynie podstawowy zakres budowli, kt?ry w miar? up?ywu czasu zabawy rozszerzamy, rozbudowujemy. To z kolei niesie za sob? inne wymierne korzy?ci, jak na przyk?ad dodatkowy doch?d czy mo?liwo?? rekrutowania nowych jednostek.
Oj, a tych r?wnie? jest bardzo wiele i s? r?wnie zr??nicowane. Wystarczy podkre?li?, ?e do ka?dego z zamk?w przyporz?dkowane jest kilkana?cie kreatur! Anio?y, gryfy, iryty, diab?y, mroczni rycerze, ko?ciste smoki, czarownicy, behemoty, centaury... R??norodno?? jest naprawd? olbrzymia, na dodatek ka?dy z nich wyst?puje w dw?ch postaciach - podstawowej i ulepszonej. Sama walka rozgrywa si? r?wnie? w trybie turowym. Nasi podw?adni przemieszczaj? si? po polach przypominaj?cych te z gier planszowych i je?eli tylko znajd? si? w odpowiednio bliskim po?o?eniu - s? gotowi do przypuszczenia ataku. Z pewno?ci? dobr? informacj? dla wielu z Was mo?e by? fakt, ?e opcj? walki r?cznej mo?na wy??czy?, zast?puj?c j? "automatem".
Obok trybu single player, w kt?rym mo?na rozegra? albo wspomnian? kampani?, albo te? spory zestaw misji pojedynczych, na wielk? uwag? zas?uguje zabawa przeznaczona dla wielu graczy. Multiplayer jest atrakcyjny w trakcie pojedynk?w po sieci LAN czy przez Internet, ale emocje si?gaj? zenitu w przypadku hot seat - czyli grania kilkoma zawodnikami na jednym komputerze. Taka zabawa z kolegami to d?ugie godziny naprawd? ?wietnej rozrywki. Wszystko zosta?o doskonale przemy?lane, pojawia si? mo?liwo?? tworzenia sojuszy czy ustalenia w?asnych preferencji z uwzgl?dnieniem najwi?kszych szczeg???w.
Oprawa graficzna Heroes of Might and Magic III to kawa? ?wietnej roboty. W 1999 roku, kiedy gra mia?a swoj? premier?, tego typu produkcja przede wszystkim intrygowa?a do?? oryginaln? perspektyw? i kolorystyk?. I chocia? mapa ?wiata dzisiaj prezentuje si? do??... dojrzale, tak wygl?d wszystkich zamk?w (z kapitalnym Inferno na czele!) nadal mo?e zachwyca?. I robi to. Ponadczasowa jest natomiast oprawa d?wi?kowa, kt?r? ?mia?o trzeba sklasyfikowa? w?r?d najlepszych arcydzie? w historii komputerowej rozrywki. Muzyka jest klimatyczna, nastrojowa i na d?ugo zapada w pami?ci.
Polskim wydawc? gry jest firma CDProjekt. W chwili obecnej produkt sprzedawany jest ju? tylko w pakiecie eXtra Klasyka neXt wraz z dodatkami Ostrze Armageddonu i Cienie ?mierci - co tym samym jest inwestycj? na przysz?o??, bo w takim zestawie zapowiadaj? si? naprawd? d?ugie tygodnie (a mo?e i miesi?ce) kapitalnej rozgrywki na najwy?szym poziomie, a wszystko za ?mieszn? cen? nieca?ych dwudziestu z?otych. Do dodatkowych atut?w do???cie sobie jeszcze kapitaln? polsk? wersj? j?zykow? produktu i pytanie "czy warto?" stanie si? pytaniem czysto retorycznym.
Heroes of Might and Magic III to klasyka klasyki, wielki kr?l strategii, fantastyczny ?wiat, rewelacyjny klimat i r?wnie perfekcyjny gameplay. Ta gra pozostanie w kanonie hit?w ju? na zawsze, bo jest kwintesencj? tego, co gracz mo?e sobie wymarzy?. I je?eli jeszcze jakim? cudem nigdy nie bawi?e? si? razem z Herosami - nadrabiaj zaleg?o?ci tak szybko, jak tylko b?dzie to mo?liwe!
?r?d?o:
Og?lnie rzecz bior?c gracz ma za zadanie rozbudowa? sw?j zamek i zebra? armi? wystarczaj?c? do zr?wnania wroga z ziemi?. Gra jest baardzo wci?gaj?ca a dzi?ki ogromnej ilo?ci map w internecie nawet sam Single Player si? nie nudzi.
Jednak wpad?em na pomys?, by zebra? pewn? grupk? graczy z TNET'u i razem z nimi stworzy? k??ko r??a?cowe, kt?re raz na jaki? czas spotyka?oby si? przed monitorami i na par? godzin zag??bia?o si? w magiczny ?wiat Erathii. Preferowane mapy to XL oraz L, aby si? nie znudzi? zbyt szybko. Oczywi?cie m?wi? o grze Multiplayer poprzez po??czenie internetowe - nie potrzeba ?adnych dodatkowych program?w, wystarczy tylko wstuka? ip hostera i mo?emy gra? z prawdziwymi graczami! Funkcja chatu pozwala na rozmow? z graczami z poziomu gry.
Je?li kto? mia?by ch?? do wzi?cia udzia?u w grze, niech odpisze w tym temacie. Swoje pytanie kieruj? g??wnie do tych, kt?rzy ju? w to grali, ale nowi gracze tak?e b?d? mile widziani :)
P?ki co ch?? do gry wyrazili:

  1. Rahim
  2. Magic
  3. Krecioo
  4. Speeder
  5. Vendeto
  6. Kenxu
  7. Overnage
  8. Xart Irok
  9. Protek
  10. Asmodee
  11. Nya
  12. Dtp
  13. Ralaa
  14. Bezimienny741
  15. Karpio
  16. Polnix
  17. Oskar
  18. Arts18
  19. Sutesas
  20. Drags
  21. Quedos
Je?li masz ochot? na gr? i chcesz dopisa? si? do graczy, to wystarczy, ?e odpiszesz w tym temacie, b?d? w specjalnej grupie Hereos III:Tibia.net.pl

Pierwsza gra mog?aby si? odby? cho?by i dzisiaj po po?udniu b?d? ko?o godzin wieczornych. Je?li kto? chce wi?cej info, mo?e pisa? na moje gg - 4712980 (od razu si? przedstaw, kim jeste? i po co przybywasz).
Je?li pomys? wypali, bardzo mo?liwe, ?e zrobimy nowy event, z nagrodami itp. Wszystko zale?y od ilo?ci ch?tnych graczy, kt?rych, mam nadziej?, nie zabraknie.

Nie masz poj?cia jak si? po??czy? do gry ? Przeczytaj poni?szy miniporadnik.

Ten mini poradniczek opisze wam w prosty spos?b, jak do??czy? si? do gry.
Na pocz?tek oczywi?cie w??czamy gr?.
Uwaga: Schematyka kolor?w i ikonki mog? by? r??ne w r??nych wersjach gry, nie wp?ywa to jednak na po??czenie)
Nast?pnie wybieramy "Now? gr?" (New game).
1znf6.jpg

Dalej wybieramy ikonk? "Gra Wieloosobowa" (Multiplayer).
2qlbgxf.jpg

Pojawi si? okienko z do?? spor? ilo?ci? wyboru opcji po prawej stronie. Wybieramy TCP/IP (na dole okienka pojawi si? napis, gdy najedziemy na ikonk?).
3.bmp

Klikamy i pojawia si? nam takie oto okienko.
Najpierw klikamy "Szukaj gr?" (pierwszy od do?u w menu po prawej stronie).
Wy?wietli si? ma?e okienko, w odpowiednim miejscu wklepujemy IP serwera (przed gr? powinni?cie ustali?, kto hostuje serwer - hoster da wam ip serwera). Has?o jest opcjonalne. Klikacie ptaszka i je?li serwer jest online - otworzy wam si? okno wyboru mapy z opcj? chatu. Dalej sami si? po?apiecie :)
2v1arr5.jpg

Link do ?ci?gni?cia gry znajduj? si? w TYM po?cie. Musicie najpierw po??czy? si? do sieci Hamachi. Instrukcje znajdziecie tak?e w tym po?cie.

Od siebie dodam jeszcze link do torrenta, Hiro?s 3 Z?ota Edycja po polsku:
Code:
http://www.speedyshare.com/files/22952980/Heroes_of_Might_Magic_III_Zlota_Edycja_PL_iso_Torrenty..torrent
~Nya ^^


Pozdrawiam i zapraszam do wsp?lnej gry.!
 

Vendeto

First to fight!
Joined
May 22, 2008
Messages
2,400
Reaction score
400
Age
28
Odp: Heroes of Might and Magic III - Multiplayer

Gram w t? gr? ju? oko?o 2,5, 3 lat, przez internet. Bardzo ch?tnie si? do Was do??cz?, ale dobrze by by?o, jakby?cie mieli jaki? program do komunikacji g?osowej typu ventrilo.
 

Speeder

Ehuheuheuu
Joined
Mar 29, 2008
Messages
1,021
Reaction score
287
Age
32
Odp: Heroes of Might and Magic III - Multiplayer

Dawno nie gra?em, ale ch?tnie sobie zagram z Wami, je?eli oczywi?cie w danym czasie nie b?d? poch?oni?ty czym innym ; d Dost?pny do gry b?d? zawsze wieczorem, je?li b?d? ch?tni.
 

Kenxu

Advanced User
Joined
Jul 20, 2009
Messages
215
Reaction score
86
Odp: Heroes of Might and Magic III - Multiplayer

Je?li mo?na, to ja tak?e chcia?bym si? zg?osi?. W heroesa gram ju? od kilku lat, cho? ostatnio mia?em niewielk? przerw?. Czas mam ca?y tydzie?, ale dzisiaj odpada - trzeba poprawi? par? ocen.
 
K

Krecioo

Guest
Odp: Heroes of Might and Magic III - Multiplayer

Jak ja dawno w Heroes 3 nie gra?em, to ju? b?d? ?adne dwa lata :) Je?li kto? b?dzie chcia? mnie rozgromi? to ja jestem wolny codziennie od 19 do 24. To co panowie gramy dzisiaj?

Tak wg. to nie trzeba przypadkiem mie? takich samych wersji heroesa, aby si? po??czy? na necie?
Nie trzeba, jak gra?em z dziewczyn? to ona mia?a tylko podstawk? a ja dwa dodatki i nie by?o ?adnych problem?w.
 
Last edited:

Overnage

Przodownik
Joined
Jul 4, 2008
Messages
193
Reaction score
26
Age
28
Odp: Heroes of Might and Magic III - Multiplayer

I ja si? zg?osze ; ) do?? dawno gra?em w Heroesa, ale co? od nie dawna znowu zachcia?o mi si? gra? =d mo?ecie mnie dopisa?.

Tak wg. to nie trzeba przypadkiem mie? takich samych wersji heroesa, aby si? po??czy? na necie?
 

Xart Irok

Senior User
Joined
Sep 7, 2008
Messages
2,925
Reaction score
419
Age
32
Odp: Heroes of Might and Magic III - Multiplayer

Mog? te? si? do??czy? do gry z ch?ci? z kim? sobie pogram, kto posiada prawdziw? inteligencje, a nie komputer. Ja mog? gra? od jakie? 22-1 i 7-14 w takich godzinach mnie mo?na ?apa?.
 

Protek

User
Joined
Jan 27, 2010
Messages
47
Reaction score
9
Odp: Heroes of Might and Magic III - Multiplayer

Tak?e z ch?ci? pogram, dawno nie gra?em, ale zaraz ?ci?gn? i si? podci?gn?. Mam nadziej?, ?e ta wsp?lna gra wypali.

#Edit
Pobra?em z tych link?w, co ma Rahim i wszystko jest ok, 0 wir?w i dzia?a bez zarzut?w.
Teraz tylko czekam, a? zagramy ; d.
 
Last edited:

Asmodee

Active User
Joined
Mar 26, 2010
Messages
96
Reaction score
8
Odp: Heroes of Might and Magic III - Multiplayer

aaaah stare 'hiro?sy' ciesze sie z Twojego powrotu Rah a tu jeszcze nam taka zabawe organizujesz :)) ja sie zglaszam :)
 

Protek

User
Joined
Jan 27, 2010
Messages
47
Reaction score
9
Odp: Heroes of Might and Magic III - Multiplayer

Tak btw. ma kto? mo?e spolszczenie do tych Heroes?w? Bo by mi si? przyda?o ; d.
Z g?ry dzi?ki.
 

Nya

Advanced User
Joined
Sep 23, 2009
Messages
344
Reaction score
80
Odp: Heroes of Might and Magic III - Multiplayer

Chc?! O ile pora b?dzie odpowiednia i nie zawadzi moim planom ch?tnie zagram. Kiedy? troch? w to ciupa?am, ale przez neta nigdy nie mia?am okazji, dlatego te? kto? musi mi wszystko cierpliwie wyt?umaczy?. :-D
Jeszcze pytanko, gramy w podstawow? wersj? hiro?s?w czy z?ot? edycj? z tymi dwoma dodatkami? : P

// Przewa?nie wieczorami b?dziemy grali i popo?udniu. Ja mog? i teraz zagra? ;)
 
Last edited by a moderator:
K

Krecioo

Guest
Odp: Heroes of Might and Magic III - Multiplayer

Jeszcze pytanko, gramy w podstawow? wersj? hiro?s?w czy z?ot? edycj? z tymi dwoma dodatkami?
Zale?y jak inni graj?cy b?d? mieli. Ja osobi?cie mam podstawk? plus dwa dodatki.

No to co powiecie dzisiaj o 19?

// Ch?tnie - Rah

 
Last edited:

Protek

User
Joined
Jan 27, 2010
Messages
47
Reaction score
9
Odp: Heroes of Might and Magic III - Multiplayer

O 19 spokojnie mog? zagra?. Co do wersji to ja mam t?, co Rahim ma w w po?cie pierwszym, to jest bodaj?e Shadow of Death.
Nikt naprawd? nie ma spolszczenia ;s?
 

Bezimienny741

Advanced User
Joined
Jul 22, 2009
Messages
172
Reaction score
9
Age
26
Odp: Heroes of Might and Magic III - Multiplayer

Ch?tnie z wami zagram,lecz musz? ?ci?gn??. Bardzo lubi? takie gier, zarazi?em si? pocz?tkowo Spellforcem ( polecam, bardzo dobra gra) a potem gra?em w Warcrafta przez pewien czas.

No to si? do??czam :D
 
Last edited by a moderator:

Ralaa

Advanced User
Joined
Mar 6, 2010
Messages
185
Reaction score
26
Odp: Heroes of Might and Magic III - Multiplayer

Kurcz?, zapiszcie mnie :D Uwielbiam t? gierk? ;)
 

Karpio

Advanced User
Joined
Apr 11, 2008
Messages
369
Reaction score
58
Odp: Heroes of Might and Magic III - Multiplayer

Te? ch?tnie si? w pisz? tylko czy b?dziemy gra? na dodatku Armageddon's Blade?
Bo to m?j ulubiony :)

Pzdr

Ps. Piszcie kiedy gramy to zainstaluj? gr? :)
 
R

Rahim

Guest
Odp: Heroes of Might and Magic III - Multiplayer

Doda?em ma?y poradnik, jak si? po??czy? do gry. Jest w pierwszym po?cie.
Wszystkich dopisa?em do listy graczy ;)

Dzisiaj pierwsza taka wi?ksza rozgrywka o 19.00. Nie wiem czy b?d? o tej godzinie, wi?c zaraz wyznacz? kogo?, kto by ogarn?? wszystko w razie mej nieobecno?ci. :)

@up
o 19.00 zaczynamy.

@Edit://
Ok, je?li mnie nie b?dzie, to wszelkie zapytania itd. kierujcie do Krecioohttp://tibia.net.pl/members/krecioo.htmlhttp://tibia.net.pl/members/krecioo.html. :)
 
Last edited:
K

Krecioo

Guest
Odp: Heroes of Might and Magic III - Multiplayer

Dobra panienki, tak jak napisa? Rahim dzisiaj o 19:00 zak?adam serwer i o 19:10 zaczynamy. Moje ip to: 83.22.56.16

Licz? na wysok? frekwencj? :)
 
Last edited:

Polnix

Advanced User
Joined
Aug 11, 2009
Messages
302
Reaction score
121
Age
28
Odp: Heroes of Might and Magic III - Multiplayer

ja ch?ci? z Wami zagram :) [dla mnie ta cze?? najlepsza :)]

edit
ej mo?e tera kto mo?e wbijemy i chwilk? pogramy ??:)
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top