What's new

Przedmioty wybuchowe w domu.

Status
Not open for further replies.

toudi96

Advanced User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
380
Reaction score
16
Witam, w tym temacie mozna pisac o roznych materialach wybuchowych, ktore mozna zrobic samemu.
Nie wiem, czy ktos sie tym interesuje, ale wole napisac :)
Wiec moje pytanko: jak zrobic cos malego, wielkosci np myszki komputerowej, chchialbym zeby to mialo "jakis" wybuch, ale zeby nie trzeba by bylo dot ego dodawac roznych zwiazkow siarki czy czegos, tylko rzeczy, ktore znajduja sie w domu

sklad jednej z rzeczy, ktora znam (bomba z wodorotlenkiem sodu):
co potrzebne?
- butelka plastikowa, najlepiej jakas 750-1000ml
- udrazniacz do rur np kret
- aluminowe kuleczki (mozna zrobic z folii aluminiowej)
- goraca woda

kuleckzi z foli wrzucamy do butelki z woda, potem dosypujemy udrazniacz, zakrecamy, wstrzasamy i wyrzucamy
radzilbym uzywac rekawiczek, zawsze cos zlego moze sie stac

jezeli ktos by mogl, to niech poda jakis sklad na cos malego, ale dobrego, bez uzycia trudniejszych (do zdobycia) materialow :)

#edit
filmik znalazlem, z tym, co opisalem
 

Slythia

Blondynka
Joined
Oct 15, 2008
Messages
626
Reaction score
107
Odp: Przedmioty wybuchowe w domu.

Mentos + coca cola?

Zabawa z kretem, moim zdaniem, jest idiotyzmem. Przecie? jest to silnie ?r?ce. Co? ci nie wyjdzie, ?le odizolujesz kreta od gor?cej wody i b?dzie bardzo przyjemnie.
 
G

Guzux

Guest
Odp: Przedmioty wybuchowe w domu.

Tak btw. ka?dy w domu ma co? innego, wi?c mo?esz mie? ma?e problemy..
 

Kugielek

Active User
Joined
Jun 17, 2010
Messages
76
Reaction score
4
Odp: Przedmioty wybuchowe w domu.

Obecnie to m?j filmik ;d
Robi?em go z kolegami jakie? 3 lata tamu.
Na ?ywo by? mocniejszy wybuch ;)
Polecam, niez?a frajda ;d
 

Ksodio

Advanced User
Joined
Apr 13, 2009
Messages
388
Reaction score
30
Age
73
Odp: Przedmioty wybuchowe w domu.

Ja osobi?cie bawi?em si? karbitem, bobami dymnymi i mam gdzie? na strychu bazuke na ziemniaki. Pami?tam jak zabi?em s?siadce kur? ziemniakiem (Tylko gdak?a i zdech?a) :).
Teraz mnie to jako? specjalnie nie rajcuje.
 

Kugielek

Active User
Joined
Jun 17, 2010
Messages
76
Reaction score
4
Odp: Przedmioty wybuchowe w domu.

Wiadomo ?e jak jest si? ma?ym to robi si? g?upie rzeczy, g?upoty nachodz? na my?l, ciekawo?? ;p
 

Xervin

Boxxy <3
Joined
Feb 7, 2010
Messages
814
Reaction score
87
Age
30
Odp: Przedmioty wybuchowe w domu.

Mi do g?owy przychodzi jedynie Coca-Cola + Mentosy - zab?jcza mieszanka :D
 

toudi96

Advanced User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
380
Reaction score
16
Odp: Przedmioty wybuchowe w domu.

"jak jest sie malym, to sie robi glupie rzeczy"
coz... mam 14 lat, a taka butelka nie jest ekstremalnym wybuchem, bardziej wole proch chloranowy lub rozne mieszanki strontu i prochow (prosciej mowiac: kawalki petard + inne zwiazki np prochy)
coca cola i mentosy tylko "leje", chodzi mi o takie wybuchy, ktore sa troszke bardziej niebezpieczne

@Ksodio
daj mi opis bazuki na ziemniaki
btw... co to karbit? jak cos wybuchowego to tez mozesz opisac
 

Van der Bany

Forum friend
Joined
Dec 20, 2008
Messages
526
Reaction score
106
Age
29
Odp: Przedmioty wybuchowe w domu.

"jak jest sie malym, to sie robi glupie rzeczy"
coz... mam 14 lat, a taka butelka nie jest ekstremalnym wybuchem, bardziej wole proch chloranowy lub rozne mieszanki strontu i prochow (prosciej mowiac: kawalki petard + inne zwiazki np prochy)
coca cola i mentosy tylko "leje", chodzi mi o takie wybuchy, ktore sa troszke bardziej niebezpieczne
@Ksodio
daj mi opis bazuki na ziemniaki
btw... co to karbit? jak cos wybuchowego to tez mozesz opisac
Nie karbit tylko karbid. Czyli w?glik wapnia. M?ody pirotechniku. Skoro ju? taki z ciebie weteran polec? ci Termit. Jest to mieszanka opi?k?w aluminiowych z tlenkiem ?elaza (rdza) tak przygotowan? w odpowiednich proporcjach mieszank? wsypujesz do puszki i odpalasz za pomoc? magnezu gdy? termit odpala si? w temperaturze 800 stopni celsjusza. Tylko nie przejed? si? na zabawie czym? takim. Termit pali si? w temperaturze 3000 stopni celsjusza topi stal i aluminium. Jest bardzo niebezpieczn? mieszanin?. Pod nos nie podam ci proporcji otrzymywania termitu oraz zapalnika jak si? zainteresujesz znajdziesz sam. I przy okazji. Wyra?nie zakazuj? podawania konkretnych sposob?w na otrzymanie danych substancji.

Regards,
Drako.
 
Last edited:

Meksykan

Advanced User
Joined
Mar 30, 2010
Messages
243
Reaction score
11
Odp: Przedmioty wybuchowe w domu.

Yhymm mo?na te? zrobi? proste ?atwe i fajne ;d Saletre wymiesza? z cukrem normalnym i podpali? fajnie sie pali i dym jest te? fajny. Jak by co zwyk?a saletra si? nie pali.
 

toudi96

Advanced User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
380
Reaction score
16
Odp: Przedmioty wybuchowe w domu.

nie wie ktos, czy jakby dosypac np stront lub mangan (nie jestem pewien czy farbuje), to czy nie zacznie sie to dymic na inny kolor? dosypac do saletry z cukrem
 

toudi96

Advanced User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
380
Reaction score
16
Odp: Przedmioty wybuchowe w domu.

refresh, moglby mi ktos dac jakis przepis, lub nazwe zwiazku, ktory jakos efektownie wybucha?
cos w stylu fajerwerek, ale altwiejsze do zrobienie
 

Doman08

Senior User
Joined
Dec 22, 2009
Messages
719
Reaction score
114
Odp: Przedmioty wybuchowe w domu.

Witam, w tym temacie mozna pisac o roznych materialach wybuchowych, ktore mozna zrobic samemu.
Nie wiem, czy ktos sie tym interesuje, ale wole napisac
Wiec moje pytanko: jak zrobic cos malego, wielkosci np myszki komputerowej, chchialbym zeby to mialo "jakis" wybuch, ale zeby nie trzeba by bylo dot ego dodawac roznych zwiazkow siarki czy czegos, tylko rzeczy, ktore znajduja sie w domu
Skoro ju? taki z ciebie weteran polec? ci Termit.
Te? polecam. Zw?aszcza po?o?y? sobie na g?ow? i odpali? :)

Piro?el? P?? kilo prochu czarnego, prawie mi si? gara? spali?. Do kumpla 3 razy policja przyje?d?a?a, bo s?siedzi si? skar?yli na wybuchy, dymy itp. Zabawy nie polecam, bo gaszenie drzewek u s?siad?w, nie jest fajnym zaj?ciem.

Masz dw?ch kandydat?w: Piro?el i Termit.
jakos efektownie wybucha?
Prochy b?yskowe, czy jako? tak? Lub pierdolnij rac?. Z kumplem(tym od policji) kiedy? robili?my na mecze :)
 

bronek112

User
Joined
Jul 7, 2010
Messages
37
Reaction score
4
Age
35
Odp: Przedmioty wybuchowe w domu.

Ja polecam kupi? sobie granata, wsadzi? do buzi i wyci?gn?? zawleczke.
Wybuch b?dzie bardzo pi?kny.
 

Tarenus

New User
Joined
Jun 28, 2010
Messages
3
Reaction score
0
Odp: Przedmioty wybuchowe w domu.

Tiaa... Obkupcie si? w granaty, granatniki, karabiny oraz wszelakie zwi?zki wybuchowe i zr?bcie se pier**lnik na osiedlu. Ciekawe co na to mieszka?cy;p

Ja kiedy? te? si? tak bawi?em, ale jak podros?em i, ?e tak powiem, spojrza?em na swoje czyny z boku to zacz??em si? zastanawia? po co si? tak wydurnia?em. Teraz ju? mnie to nie rajcuje i do tego sta?em si? pacyfist? (reggae rz?dzi!:D). Czasem pogram w gry typu cs, ale rzadko, poniewa? gra w ga??, zabawy z przyjaci??mi, czy s?uchanie muzy to tak?e ?wietna zabawa. Zastan?wcie si? po co wam to! Chcecie mie? k?opoty? Nie? To zr?bcie co? normalnego, bo ju? ?al mi si? robi jak na to patrz?. Wol? patrze? na ?adn? porz?dn? okolic?, a nie na popalone drzewa, dziury w ziemi i uszkodzone mienie.

Dzi?kuje Drako za zakaz podawania dok?adnego przepisu na materia?y wybuchowe (chocia? nikomu nie stanie si? krzywda (a przynajmniej tym co nie lubi? szuka? przepis?w w necie, bo zapale?cy i tak znajd?))

Lubicie wybuchy? Ogie?? K?opoty? Zabijanie zwierz?t warzywami (jak kolega up)? Jak tak to prosz? bardzo, ale nic dobrego z tego nie wyniknie.:/
 

toudi96

Advanced User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
380
Reaction score
16
Odp: Przedmioty wybuchowe w domu.

oki oki rastamanie...
ja nic nigdzie nie podkladam, mam zamiar znac duzo przepisow, pare wykorzystac, ale w zadnym razie nie chce zeby komus sie cos stalo...
 

Import

Active User
Joined
Jun 5, 2010
Messages
56
Reaction score
15
Odp: Przedmioty wybuchowe w domu.

Wybuchowe mas?o z dodatkiem tlenku chleba.
Sk?ad:
14 opakowa? mas?a Delma (koniecznie tego z dodatkiem soli).
4 kg chleba.
10 dag tlenu.

Tlen wsypujesz do szklanki, dodajesz opakowanie mas?a i zalewasz chlebem. Wszystko mieszasz mixerem (tym w Fruity Loopsie), i zostawiasz na 1 dzie? w lod?wce (koniecznie nad szynk?). Drugi dzie?, dodajesz do tego wszystkiego resztki mas?a kt?re zosta?y i 3 chleby.

UWAGA!
Nale?y oddali? si? 2m od komputera! Nie pr?bujcie robi? tego w domu!
 

toudi96

Advanced User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
380
Reaction score
16
Odp: Przedmioty wybuchowe w domu.

up... nie wiem co ma w sobie takie "wybuchowe" maslo, co mogloby sie dodac do jakiegos eksperymentu...
tlenek chleba?
jakos dziwnie to wyglada...
wole nie probowac, podaj nazwe to sprawdze czy takie cos istnieje :)
 
Status
Not open for further replies.
Top