What's new

Jak zaczynali?cie gra? w tibi?

Status
Not open for further replies.

Gwel Lyco

Active User
Joined
Sep 22, 2008
Messages
123
Reaction score
4
Odp: Jak zaczynali?cie gra? w tibi?

Hehe a? mi sie przypomnia? 1 m?j char
Nie pami?tam jaka by?a wersja tibi ale to by?o 5 lat temu
Koledzy m?wili co? o tej grze ale w nia nie grali i poszed?em do wujka kt?ry ju? od poczatku tibi gra i mi pokaza? wszystko oczywi?cie musia? zaszpanowa? swoimi 100+lvl i itemkami
2 dni robi?em chara a? wko?cu mi si? uda?o "Aurn Anie" gra?em z kole?ank? "Paulo Skrzynek" kiedy ona zacze?a gra? to mia?em "mace" i "Axe" gdy zdoby?em axe kt?re le?alo na ziemi podnieca?em si? ?e mam 2 najwieksze (my?lac najlepsze) bronie na rooku wbi?em 8 lvl i mi ktos wytlumaczy? jak wyj?? na main ale kolega mnie nam?wi? do zmiany ?wiata wtedy zaczo?em gra? na honerze wbi?em 10 lvl i zobaczy?em jak m?j kolega wbija 20 my?la?em sobie WoW ale zajebisty jest i wtedy shackowa?em 1 osobe taki noob napisa?em mu podaj mi passy to do?aczysz do guild i dostaniesz 10k i go?? mi da? i tak zoby?em 11 palladyna kt?rego potem zapomnia?em passy wbi?em 11 lvl sorckiem (Gwel Lyco) i jaki? go?? zaoferowa? mi 11 paladyna za 1k i lecia?em z thais do venore ?eby go kupi? to by?a ca?a moja kasa ale kupi?em i go?? mnie nie oszuka? do dzi? gram tym paladynem kt?ry ma 73 lvl
Dziekuje tym co pomogli mi zacz?c gre
 

Inkognito

User
Joined
May 28, 2010
Messages
40
Reaction score
0
Odp: Jak zaczynali?cie gra? w tibi?

Pierwszy raz gdy zobacz?yem wi?kszego potwora od rata (bodaj?e by? to troll), wy??czy?em tibie przyciskiem ,,Exit''. My?la?em, ?e mnie wyloguje, ale okaza?o si?, ?e nie mam plecaka i zbroi ;] I tak jak ka?dy nie potrafilem wejsc po drabinie, u?ywa? liny, a jak ju? umia?em u?ywa? liny, to u?ywa?em jej tez na drabin? my?l?c, ?e tez tak wejde ;]
 

toudi96

Advanced User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
380
Reaction score
16
Odp: Jak zaczynali?cie gra? w tibi?

uprzedzam ze jest to najdluzszy post w tym temacie (moze i dziale xD)
Przyszedlem do domu... (mialem ok 6 lat, mieszkalem u babci, bylo blizej do przedszkola, na weekendy wracalem do domu) zobaczylem jak brat chodzil jakims czlowiekiem bo monitorze (nie byla to dla mnie nowosc, komputer mam w domu od urodzenia, zawsze gralem w need for speeda, najstarszego, i w WWE, gra w wrestling) spytalem sie brata jak to robi, powiedzial ze ma Internet, na drugi dzien ja chcialem w to pograc, jakis mi tam szlo
przez bodajze 3 tygodnie siedzialem moja pierwsza postacia na ratach (Lankayarva Catch- pamietam!!) zbieralem kase i sprzedawalem szczury
potem jakos (nie wiem czemu) przestalem w to grac na okres 1 roku, powrocilem do tego jak mialem 7-8 lat, siedzialem jak... prawie caly dzien, dopoki nie zaliczylem 1 deda (kolo Venore na orcach, zabil mnie shaman) wtedy odszedlem od Tibi na pare tygodni, zaczalem grac na OTSie (mialem 9 lat)
tam opanowalem Tibie tzw do perfekcji, wiedzialem co, gdzie ,jak i kiedy
powrocilem na rl pod nickiem Zibadja Nock (jeszcze czasem tam pogram) mialem 17 lvl, 4 razy w jeden dzien ta postac zostala schakowana, stracilem wszystko, ale glupi nie bylem, bo kase trzymalem w Kazoo, nie wiem czemu, ale koles chyba nie chchial mi wziac tych rzeczy, po 2 tygodniach polazlem do Carlin (albo Thais- dokladnie nie pamietam) patrze- a tam parcel ze wszytskimi itemami xD
info o moich pierwszych OTSach:
panda ots- chyba niektorym osoobm znany, lubilem tam grac
sas ots- zwykle gralem tam tylko ja xD
Masterworld OTS- server, ktory upadl na 2 lata (chodzil od 2005 do 2006, byla rpzerwa na miech, dlaej chodzil od 2007-2008, potem GOD nie mogl juz hostowac, nie byl to dedyk) 14 grudnia 2009 roku byl test tego OTSa, drugi GOD wzial sprawy w swoje rece, OTS chodzi do teraz, graja tam dobre osoby, nie tylko Polacy (Holandia, Szwecja, Norwegia i Niemcy, w 2006 roku bylo tam 30 Polakow [a gralo 150 osob]) wiec nie ma tam takiego pierdolenia po "pokiemonsku" lub robienie bledow ort. trzeba mowic po angielsku, przewazaja tam NLe (Holandia)
eh... ale sie rozpisalem, wiem ze pare rzeczy nie na temat, ale przeczytac mozna xDD
PS: lacznie gram w Tibie od okolo 8-7 lat, poczatki siegaja "srodka" lub moze i nawet poczatkow 7.5
... kurde... tu mialem napisac jak zaczynalem, a ja walnalem cala historie, sorka!! xD
 
Last edited:

Boskidzony

Active User
Joined
Dec 23, 2008
Messages
72
Reaction score
4
Odp: Jak zaczynali?cie gra? w tibi?

Dziwne, siostra mnie sie zapyta?a mdlaczego nie gramw Tibi?. Kilka dni p??niej kolega w szkole powiedzia? mi o tej wspania?ej grze. Zaczyna?em gra? na serwerze Hiberna, gra?em druidem. Osi?gn??em niesamowity 10 poziom, p oczym zrookowa?em postac. dalej gra?em na OTS'ach od 3 lat gram na rl ;)
 

F1re

User
Joined
Dec 5, 2009
Messages
10
Reaction score
1
Odp: Jak zaczynali?cie gra? w tibi?

Moja historia si? zacz??a w wakacje dawno temu. Brat mnie nam?wi? i jak wr?ci?em do domu zacz??em grac. Nie mia?em poj?cia o co tu chodzi pad?em 1 dnia z 10 razy sprawdza?em ca?? map? i nie wiedzia?em jak wyj??. Nabra?em si? na klonowanie itemk?w :( . Fajnie by?o jak pozna?em koleg? w grze zaczeli?my wsz?dzie chodzi? i zwiedza?, a na maina wyszed?em 13 lvl bo my?la?em ze b?dzie ?atwiej jak wyjd? wi?kszym. Pa.
 

Mgr

User
Joined
Jan 21, 2010
Messages
36
Reaction score
2
Age
33
Odp: Jak zaczynali?cie gra? w tibi?

a ja nie wiedzia?em co to main.
pami?tam mia?em ju? 13 lvl w Rooku,
w bp 6 katan xD hehee
i 4 k w banku
po czym jak wyszed?em na maina to r?wnie? jak kolega sprawdza?em ka?de depo.
potem pr?bowa?em krzes?a w?o?y? tam xD a itemki chowa?em pod drzewa bo my?la?em ?e w depo ka?dy mo?e mi je zabra? hahaha
a na 2 dzien dziwi?em si? ?e ich nie ma i szuka?em winowajcy
nie zapomn? r?wnie? jak szed?em 15 levelem z venore w strone slim?w i beholdera nie wiem czy kto? wie gdzie to ale jest tam co restart servera cia?o death human a w nim plate shield chyba wiem ?e secik s?aby ale ja codziennie tam ?miga?em po nie i nie mie?ci?y mi si? ju? w depo wiem ?e shield byl w krzy?e. ?adny hahahahaha
 
Last edited:

Rys000

User
Joined
Jun 23, 2010
Messages
26
Reaction score
0
Odp: Jak zaczynali?cie gra? w tibi?

Heh. Ja zaczyna?em jak mia?em 7 lat, z moim starszym bratem na jednym komputerze ;D

By?o od tego czasu troch? zabawy a wyniki wida? - 220 rp i 160 ek
 

Kradziejx

New User
Joined
Jun 21, 2010
Messages
1
Reaction score
0
Odp: Jak zaczynali?cie gra? w tibi?

Kumple mnie do tego nam?wili.
Z powodu dziwnej grafiki Tibi 7.6 gra wydawa?a mi si? sm?tna.
Ale gdy ukaza?y si? nowe wersie gra zacz??a mi si? podoba?.
Teraz Tibia jest bardzo ciekaw? gr?.
Moim zdaniem najlepszym dodatkiem jest mo?liwo?? odszukiwania r??nych quest?w.

Napisa? Kradziejx.
 

sqlitestudio

Active User
Joined
Jun 22, 2010
Messages
65
Reaction score
3
Odp: Jak zaczynali?cie gra? w tibi?

Moja historia gry Tibia rozpoczyna si? po tym jak zarejestrowa?em si? na forum http://tibia.net.pl, patrz?c na tematy o tibi mapy/ screeny i inne ciekawe rzeczy pomy?la?em sobie " A co mi tam zagram sobie " wszed?em na Tibi? real ( tak nazywaj? u?ytkownicy ;p ) . najpierw si? przerazi?em ale potem by?o ju? coraz lepiej. Wbi?em 2 level za pomoc? Quest, potem wyszed?em z nudnej osady i wszed?em na rooka ( <-- Czy jako? tak ) w 24 minut wbi?em 8 level, i wszed?em na maina, przez co wbi?em 14 lv, i wr?ci?em do Thais ( DP ) z 6 bp GP. Pozdrawiam ; )

@Edit..
Moj? pierwsz? tibi? na kt?rej ( teraz gram ) jest klient Tibi 8.50 ;<
 
Last edited:

Xanosta

Kum kumowi kumem.
Joined
Jun 23, 2010
Messages
362
Reaction score
46
Odp: Jak zaczynali?cie gra? w tibi?

Przeczyta kto??^^

Mnie koledzy nam?wili...
Jako?.. 5 lat temu...
Zacz??em gra?,expi? m.i.n na ratach itp.
W ko?cu skapn??em si? prze przypadek ?e mog? zmieni? "Profesje" (tak mi si? wydawa?o), ale tu nie chodzi?o o profesj? tylko o "Outfit" ^^.
Zabija?em chickeny i r?wnie? dziwi?em si?, ?e pasek do?wiadczenia nawet nie drgn?? od godziny.. - po kilku noobskich dniach,wbi?em 8 poziom..
Wyszed?em przez przypadek na maina...jako knight (tak si? z?o?y?o ?e moi koledzy wbili mi na konto, i porobili white skulle - ja do nich na vt/gg "Jak to wy??czy?" bo by?em ci?gl? atakowany przez graczy) - Tak.. trudna jest prawda,ale nikt idea?em nie by? na pocz?tku.

W ko?cu spad?em do 1 poziomu,zrobi?em now? posta? i zn?w zacz??em expi?.
Na szcz??cie spotka?em koleg?, wyt?umaczy? mi co znaczy "main" i inne takie sprawy.
Wbi?em 8, wyszed?em jako "Sorcerer" nick : Misiek Bambi ... na pocz?tku pyta?em si? go, jak wr?ci? do tamtego miasta.. "mialem na my?li Rookgard" - c?? nie da?o si?..
troch? si? zmartwi?em,b?d?c w niewiadomym mie?cie.
C?? m?j kolega "Raenef" czy te? mo?e "Reanef" - pokaza? mi Ab'dendriel,wkr?tce pad?em przez "PKer?w", mia?em 7 poziom..., w depo "Ab" spotkali?my "Rookow? Sar?" wtedy mia?a chyba 13 druid'a, pocz?tkowo ona da?a nam,jakie? itemki. Wszyscy postanowili?my p?j?? na kopalnie Kazzo, (do 15 lvl'a to expowisko by?o jedyne,jakie zna?em) by odrobi? m?j lvl, tak si? z?o?y?o ?e wbi?em tam 9 poziom.. z Rookow? Sar? si? dobrze zaprzyja?ni?em, Reanef w ko?cu rzuci? tibi?.. z 25 poziomu shunci? si? do 15.. pomaga?em mu jak mog?em, moj? pierwsz? r??dzk? pr?bowa?em go uratowa?,lecz bez skutku... r?wnie? pada?em.

W ko?cu da? mi on swoje EQ,plate set + 500 gp,dla mnie to by?o pi?kne.. lecz smutne.
C??.. zosta?em sam z Rookow? i jej "Tibijskim" ch?opakiem, Olen Kingiem - chyba 20 knight.. rozmawiali?my ze sob?,expili,podr??owali,pokazywa?a mi miejsca.. wszystko.
Nabi?em 17 poziom... ona wraz z bratem prze?o?y?a si? na OTS (Pocz?tkowo nie wiedzia?em co to jest), ja za?o?y?em palla Gost Master (Nie "Ghost"! ^^).. da?a mi swoje passy,prze?o?y?em EQ i postanowi?em expi? pallkiem.

W ko?cu sam odesz?em.. mia?em rok przerwy,cz?sto wraca?em,lecz nie osi?ga?em sporego poziomu,kilka razy ju? mia?em premium.. teraz stworzy?em posta? na nPVP,chc? czu? spok?j i tyle.. ;).


Mam nadziej? ?e kiedy? spotkam Reanefa oraz Rookow? Sar?,kontakt si? urwa?....
- Mimo ?e to by?a tibia,mi ich brak..


Ehh..

 

Sokou

Advanced User
Joined
Jun 25, 2010
Messages
379
Reaction score
25
Odp: Jak zaczynali?cie gra? w tibi?

Mnie w tibie wci?gno? kuzyn. Grali?my razem praktycznie wsz?dzie chodzili?my razem. xd
Oczywi?cie wszystkie itemki nosi?em przy sobie ba?em si? zostawi? w depo ?eby mi kto? nie zabra? :D.
Kiedy wbi?em 15 lvl gra mi si? znudzi?a. Zaczo?em 'pekowa?' ^^ i w ten spos?b moja kariera gracza sie sko?czy?a, a sko?czy?a sie szybciej ni? zacze?a.
 

Natasha

New User
Joined
Jun 26, 2010
Messages
5
Reaction score
2
Odp: Jak zaczynali?cie gra? w tibi?

Kiedy przysz?am do ch?opaka zobaczy?am, ?e gra w jak?? gr?, zapyta?am jak si? nazywa, o co w niej chodzi ,wi?c pomy?la?am, ?e te? spr?buje. Tak si? zacz??o, obecnie mam 14 level na rookgardzie.
 

Dareluss

Active User
Joined
Apr 20, 2010
Messages
97
Reaction score
5
Odp: Jak zaczynali?cie gra? w tibi?

Hmm , to byly czasy ;s Brat gral , ja nie chcialem . Powiedzial zebym sprobowal ;-) to sprobowalem , dziennie troche az sie uzaleznilem . Pytalem sie brata ktora skrzynka w dp jest moja , on sie smial ;D Nie umialem wchodzic po drabinie , uzywac liny , zbieralem wszystko co lezalo , pozniej brat mowi : na co ci tyle smieci ? a ja : to nie sa smieci !
Wszystko mi wyje*** ;s To tyle :)
@edit
Jak mnie jakis potworek atakowal ktorego nie znalem exitowalem bo myslalem ze mnie lognie XD
 
Last edited:

shadow3645

Advanced User
Joined
Apr 10, 2009
Messages
335
Reaction score
15
Odp: Jak zaczynali?cie gra? w tibi?

Ohhh pami?tam to. Wszyscy moi koledzy w to grali. Pr?bowali mnie przekona? ale ja nie chcia?em. W ko?cu od nie chcenia poszed?em na kawiarenke (nie mia?em jeszcze neta) i za?o?y?em. Dosta?em rzeczy, pieni?dze od koleg?w i jedziem. Gra?em 3 lata. Potem rok przerwy. I tera powoli wracam. :) Pozdrawiam.
 

Sobiniro

Active User
Joined
Jun 24, 2010
Messages
66
Reaction score
1
Odp: Jak zaczynali?cie gra? w tibi?

Pami?tam ten dzie?. M?j kuzyn zaproponowa? mi sprzeda? chara na OTS za 20 z?. Kupi?em, poniewa? chcia?em zobaczy? jak to wygl?da. Wtedy jeszcze trzeba by?o p?aci? za domek co tydzie? i nie wiedzia?em jak si? p?aci to mi wszystkie itemy z domku kasowa?o. Po jakim? czasie zacz??em gra? na real tibi :lol: Wci?gn??o mnie to i tak zosta?o do teraz :)
 

S4mantus

Active User
Joined
Jun 13, 2010
Messages
148
Reaction score
30
Odp: Jak zaczynali?cie gra? w tibi?

Do mnie kiedy? kolega przyszed?, ca?? drog? opowiada? mi o takiej nowej grze, ?e wida? gostka zza jego plec?w etc, my?la?am, ?e to co? jak GTA.


Gdy kolega przyszed? do mnie, pobra? gr? i j? uruchomi? loguj?c si? na swoj? posta? - pad?am ze ?miechu. Jednak z czasem za?o?y? mi konto, a ja z nud?w zacz??am si? logowa? i chodzi? (w sumie nie wiedz?c o co chodzi). Lata mija?y, a ja Tibi? zacz??am uwa?a? za ca?kiem inn? gr?, ca?kiem porz?dn? i grywaln?, bez urazu grafik?, kt?ra ju? taka z?a nie jest.

Z czasem moja posta? zosta?a zhackowana, a ja zrazi?am si? troch? do rl Tibii :)

Mimo wszystko - lubi? to.
 

DziadzioRr

New User
Joined
Jun 13, 2010
Messages
1
Reaction score
0
Odp: Jak zaczynali?cie gra? w tibi?

Mnie wci?gn?? brat kt?ry zawsze mnie atakowa? graj?c w tibie xDD
 

frigoq

User
Joined
Jun 19, 2010
Messages
40
Reaction score
0
Age
27
Odp: Jak zaczynali?cie gra? w tibi?

Ja zacz??em gra? w tibie jakie? 5 lat temu ale p?l roku p??niej zrobi?em przerw? bo mi si? ona nie spodoba?a ale potem sobie przypomnia?em o niej i ?ci?gn??em j? na kompa nie gra?em na rl tylko na otsach prywatnych bo kumpel kt?ry mia? na jednym koncie z 5 noob har?w da? mi niby jednego nabi?em na nim 30 lv i mi go jak by zakosi? by?em wtedy noobem i nie wiedzia?em co gdzie i jak i nigdy chyba nie wyszed?em z rocka nie pami?tam tego ale by?o fajnie serio chcia?bym do tego wr?ci? pr?bowa?em ale nie chcia?o mi si? od nowa bi? lv i teraz robi? z kumplem sw?j prywatny serv pod w?asnego klienta z new grafik? itp on wszystko umie a ja bd maperem xD
 
Status
Not open for further replies.
Top