What's new

21.12.2012 - ostateczne wyja?nienie daty.

Status
Not open for further replies.

Xervin

Boxxy <3
Joined
Feb 7, 2010
Messages
814
Reaction score
87
Age
30
Cze?? i czo?em.

W tym temacie chcia?bym podsumowa? wszystkie domniemane kataklizmy, kt?re NIBY maj? si? wydarzy? pod koniec roku 2012. A wi?c zaczynajmy.

Zacznijmy od jak?e znanego nam Kalendarza Maj?w.

Kalendarz Maj?w - kalendarz u?ywany w obr?bie cywilizacji Maj?w w tzw. okresie klasycznym, tj. mi?dzy III a IX w. n. e.[1][2], a w okresie poklasycznym[1], a? do najazdu Hiszpan?w, z pewnymi zmianami, przez Maj?w i ludy Nahua (Nahaua), od IX w. n.e. Toltek?w, a od XIV w. n. e. Aztek?w

By Wikipedia


A wi?c teraz om?wmy kwesti? tej jak?e znanej nam daty, 21 grudnia 2012 roku. Co wtedy ma si? takiego wydarzy?? Koniec ?wiata? Ot?? jestem na 100% pewny, ?e NIE!

?eby wyja?ni? Wam to dok?adniej, musz? zwr?ci? g?ow? w stron? naszego kalendarza. Jest on podzielony na 12 miesi?cy i jak zapewne sami zauwa?yli?cie r?wnie? si? ko?czy! Na podobnej zasadzie dzia?a Kalendarz Maj?w, ale jest on podzielony na 'epoki'. Ka?da epoka kiedy? si? ko?czy, nasza r?wnie?. 21 grudnia 2012 to taki koniec roku wed?ug Maj?w, a nie ?aden koniec ?wiata!

Ale dlaczego wielu ludzi uzna?o ten 'koniec' jako koniec ?wiata?

A dlatego, ?e to, co my nazywamy ko?cem roku czy og?lnie rokiem, Majowie nazywali po prostu ?wiatem, st?d zwrot 'koniec ?wiata'.

Teraz kilka katastrof, kt?re niby maj? si? wydarzy? w?a?nie w grudniu 2012 roku.

Zacznijmy od s?ynnej planety NIBIRU.

Planeta NIBIRU - dla Babilo?czyk?w cia?o niebieskie, powi?zane z bogiem Mardukiem (przez co czasem nazywa si? je mylnie "planet? Marduk"[1]). Nazwa ma pochodzenie akadyjskie i oznacza "miejsce skrzy?owania", "planet? przej?cia" lub "planet? zderzenia"[2]. W wi?kszo?ci tekst?w babilo?skich jest identyfikowana z planet? Jowisz, a w 5 tablicy Enûma Elisz mo?e by? ona zidentyfikowana z gwiazd? P??nocy, kt?r? w tamtym czasie by? Thuban albo Kochab.

By Wikipedia

Niekt?rzy ludzie wierz?, ?e, to cia?o niebieskie minie Ziemi? na prze?omie 2012-2013 roku. S?dz? te?, ?e dla Ziemi b?dzie to mia?o katastrofalne konsekwencje. Ja podsumuj? jednym zdaniem ten w?tek.

?adna planeta, gwiazda, kometa czy kij wie co o nazwie NIBIRU NIE ISTNIEJE!

Dalej. Teraz mo?e co? o wojnie.

Czy wojna mo?e wyniszczy? gatunek ludzki? Oczywi?cie tak, ale nie s?dz?, ?eby wszyscy ludzie na calutkim ?wiecie zostali zg?adzeni w wyniku wojny nuklearnej. A nawet je?li, co jest bardzo ma?o prawdopodobne, nie mo?emy tego nazywa? ko?cem ?wiata. Nie s?dz?, ?ebym m?g? dalej rozwija? ten temat z jednego powodu - g?upota i szcz??cie ludzkie nie zna granic.

Kolejny ciekawy temat - katastrofy.

Katastrofy to r??ne, hmm, skutki dzia?alno?ci cz?owieka b?d? natury.

Mog? nimi by? fale Tsunami, trz?sienia ziemi, wybuchy wulkan?w, po?ary, powodzie, czasem nawet zagro?enia od strony S?o?ca, kt?re jednak nie zagra?aj? bezpo?rednio nam, ludziom. Od strony cz?owieka katastrofami mog? by? r?wnie? po?ary, pr?cz tego wypadki, najgorsze s? te lotnicze i morskie, szczeg?lnie ten ostatni - katastrofa statku w rop?. Ludzie mog? te? stworzy? zagro?enie dla ludzi najr??niejszymi bombami czy innymi 'maszynami' bojowymi.

W tym temacie nie b?d? pisa? niczego wi?cej, bo ani natury, ani cz?owieka nie da si? powstrzyma?, je?li bardzo czego? chce.

Reasumuj?c - jedynym zagro?eniem dla nas jest dzia?alno?? cz?owieka, a jak wiadomo cz?owiek nie jest w stanie wyniszczy? ca?ego naszego gatunku.

Czyli innymi s?owy - w grudniu 2012 roku NIC SI? NIE STANIE!


Dzi?kuj? za uwag?.

PS: Nie kopiowa?em, tylko pisa?em sam, pr?cz fragment?w cytowanych z Wikipedii.
 

Xervin

Boxxy <3
Joined
Feb 7, 2010
Messages
814
Reaction score
87
Age
30
Odp: 21.12.2012 - ostateczne wyja?nienie daty.

Od?wie?am, ?eby ka?dy m?g? to widzie?. =D

Btw. Je?li jest taka mo?liwo?? prosi?bym o przyklejenie tego tematu, bo nie mog? ju? patrze? na posty typu 'Majowie przewidzieli, wi?c b?dzie koniec ?wiata!'

Yo.
 

toudi96

Advanced User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
380
Reaction score
16
Odp: 21.12.2012 - ostateczne wyja?nienie daty.

no dobra, udowodniles mi, przynajmniej nie musze sie martwic ze to wina Euro w Polsce
 

Asmodee

Active User
Joined
Mar 26, 2010
Messages
96
Reaction score
8
Odp: 21.12.2012 - ostateczne wyja?nienie daty.

Nigdy nie wierzy?em w te bzdury bo co mogliby majowie wiedzie? co b?dzie 2 tysi?ce lat w przysz?o??. Wg. mnie przepowiednie wygl?daj? tak: grupka amator?w m?wi co? na temat czego?, je?li si? nie spe?ni to trudno pr?buj? jeszcze raz, jednak je?li si? spe?ni zaczn? m?wi? o bardzo popularnych rzeczyach (takich jak 2012), aby sami stali si? popularni, a zgraja ich 'fan?w' zacznie w to wierzy? i b?d? ?y? w przekonaniu, ?e to si? stanie. Poszerzaj? to grono ludzi ?atwowiernych a? robi si? panika. Potem robi? filmy, nowe grupki amator?w robi? to samo i wymy?laj? now? bzdur? o tym, i kolejny "team" 'fan?w' to rozpowszechni. Ufff to chyba koniec. Przepraszam, ?e tak chaotycznie ;X.

PS. Ludzie po prostu szukaj? sensacji
#top
wg. mnie postara?e? si? i napisa?e? bardzo ?adny art., zas?ugujesz na reputka ;)
 

PunisherMapper

Advanced User
Joined
Aug 3, 2009
Messages
277
Reaction score
7
Odp: 21.12.2012 - ostateczne wyja?nienie daty.

Brawo!Bardzo ?adny opisik.Ja te? nie wierz? by co? si? sta?o lecz ju? teraz czuj? ?e w grudniu 2012 roku i tak b?d? z niepokojem patrzy? na ?wiat.Po prostu ludzie mnie przestraszyli :eek: .Doda?bym ?e je?eli kto? jest katolikiem(ja nie za bardzo) to wie ?e w biblii jest napisane ?e koniec ?wiata nast?pi po tym jak jedyn? religi? na ?wiecie zostanie Katolicyzm wi?c raczej nie ma na to szans.Chyba ?e ameryka?cy wpadn? do chin powybijaj? si? nawzajem.Padnie korupcja wtedy Europa wkroczy i wybije wszystkich arab?w a afryke rozwal? nukrealnymi bombkami xD Wiem wiem niez?y tekst :D
Pozdro dla all kt?rzy nie wierz? w Koniec ko???w 2012 :p
 

nabi12

Advanced User
Joined
Jul 11, 2009
Messages
252
Reaction score
12
Odp: 21.12.2012 - ostateczne wyja?nienie daty.

++ No to si? rozpisa?e? ;] Mnie ludzie przestraszyli o tym 2012 ;D Podobno te? koniec ?wiata mia? by? w 2000r i jeszcze tam 1980 co? takiego ;D I "chyba" nie by?o =)
(mam nadzieje ?e to zrozumiecie "chyba")

Bardzo dobre argumenty :p B?d? m?g? wyt?umaczy? niekt?rym , ?e nie b?dzie teraz ko?ca :D
Podobno Majowie te? byli politeistami.(Wiara w wielu bog?w)
 

Mafioz1212

Active User
Joined
Jul 8, 2010
Messages
95
Reaction score
2
Odp: 21.12.2012 - ostateczne wyja?nienie daty.

A ja wierz? w koniec ?wiata, tak, jak w Bozi? I Boga <3
Przecie? tyle m?wi? o tym ko?cu ?wiata, poza tym wiara na tym polega, jak wierzysz w to czego nie wida? to to jest kurcz? wiara.
...:Ave 2012:...




/ Adiko
 

BacekxD

Advanced User
Joined
Apr 8, 2009
Messages
324
Reaction score
8
Odp: 21.12.2012 - ostateczne wyja?nienie daty.

Koniec ?wiata mo?e zale?e? czy przykurwi kometa czy nie, czy b?dzie trz?sienie ziemi czy wilkany po wybuchaj? nic niewiadomo! Najbardziej jest mo?liwe tylko jedno, ?e co? z nieba spadnie i ucierpi marne 1-2%.
 
Last edited:

ziom303

Advanced User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
432
Reaction score
17
Odp: 21.12.2012 - ostateczne wyja?nienie daty.

W?asnie ... przez bzdety i wymys?y jaki? ludzi , nawet ci , ktorzy nie wierza beda inaczej patrzec w 2012 roku na ?wiat , a tym bardziej ci co w to wierz? . Ju? sobie wyobrazam 1 grudnia 2012r . Jak ludzie szykuj? sie na ?mierc za kilkanascie dni . Ojej ... naprawde szkoda mi tych co to wszystko wymyslaja . B?j sam zdecyduje jak ma byc . :*
 
Status
Not open for further replies.
Top