What's new

Masz problem? Napisz!

Status
Not open for further replies.
A

AOTG

Guest
Odp: Masz problem? Napisz!

@AlcikOTS
My?l?, ?e co? przy konwertacji na wy?szy protok?? mog?o nawali?. Co? zwi?zanego z graczami, skoro GM mo?e atakowa?? Spr?buj wykona? przej?cie na nowszy klient ponownie, tak aby niczego nie opu?ci?.

@Shyrix
Na dany moment i moj? g?ow? nie wiem co mog?o ci p?j?? nie tak. I standardowo sprawd? czy w config.lua zmieni?e? typ bazy z sqlite na mysql ob my?l?, ?e jak zwykle tu tkwi problem xd.
Dobranoc wszystkim ; d
 

Szara Eminencja

Advanced User
Joined
Jun 28, 2010
Messages
230
Reaction score
19
Odp: Masz problem? Napisz!

Ja mam do?? powa?ny problem ;D
Przez pocz?tek dnia server chodzi? bez zarzut?w, jednak wieczorem gdy chcia?em lookn?? ile jest os?b online za uwarzy?em ?e Server Log(To okno od servera) od pewnego czasu si? nie zmienia. Wpisa?em passy na GMa i po wybraniu postaci nie mog?em si? zalogowa?. Server po prostu si? zaci??.
Zrestartowa?em silnik i ju? mog?em si? zalogowa?. Zalogowa?em si? na moja normaln? posta? i gdy zaatakowa?em Training Monka server znowu si? zaci??, dok?adnie tak jak wcze?niej. Sprawdza?em te? na innych potworach oraz innymi postaciami i jest ten sam problem. Jednak gdy atakuje co? GMem to nic si? nie dzieje. No normalnie wszytko dzia?a. Nie mam poj?cia ocb wi?c pisz? ten post z pro?b? o pomoc.
Dam troch? info:
Silnik: TFS 0.3.6. (Crying Damson)
Tibia: Oryginalnie 8.54 jednak przerobi?em do protoko?u 8.57
Mapa: Evo
System Operacyjny: Windows 7
To ju? wszytko, jak by co? by?o potrzebne to piszcie.
@stw997
Mo?e system w angielskiej wersji j?zykowej??? Szukaj Windows Firewall.
Szczerze to nie jestem zbyt poj?tnym cz?owiekiem w sprawach otsa, ale wydaje mi si?, ?e powiniene? od pocz?tku spr?bowa? wszystko konwertowa?. Sprawd?, czy na starej wersji, przed jak?kolwiek edycj? serva wszystko dzia?a?o, je?li tak b??d z pewno?ci? siedzi w aktualizacji albo ?le zaktualizowanego pliku, lub plik?w.
 

AlcikOTS

Active User
Joined
Aug 28, 2008
Messages
112
Reaction score
4
Odp: Masz problem? Napisz!

Przypominam o problemie:
http://tibia.net.pl/pomoc-z-ot/388765-masz-problem-napisz.html#post1007458
Je?li nie potrafisz pom?c to przynajmniej napisz.

A w dziale request szuka?e??



Co do mojego problemu, ju? wszystko dzia?a. Okaza?o si? ?e to wszystko powodowa? b??d w configu. Co? mi si? popl?ta?o i da?em za du?y skill rate. Gdy kto? atakowa? potwora to wbija? mu si? za du?y skill i server po prostu nie ogarnia?.



A tutaj jeszcze jeden b??d:
Gdy klikam w Acc Makerze By Gesior (v 1.1 chyba) w zak?adk? Forum to wy?wietla mi si? lista tych moich for?w ale gdy klikne to mam b??d.
Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[42S22]: Column not found: 1054 Unknown column 'sticky' in 'order clause'' in D:\Program Files\Xampp\xampp\htdocs\forum\forum.php:224 Stack trace: #0 D:\Program Files\Xampp\xampp\htdocs\forum\forum.php(224): PDO->query('SELECT * FROM `...') #1 D:\Program Files\Xampp\xampp\htdocs\index.php(220): include('D:\Program File...') #2 {main} thrown in D:\Program Files\Xampp\xampp\htdocs\forum\forum.php on line 224


Mam jeszcze problem.
Silnik wymieni?em wy?ej, wi?c:

W konsoli w Reaload niekt?re Reaload Type nie dzia?a. Gdy wciskam reload Items.xml to wy?wietla mi ?e Reload Type does not work. Gdy klikam na Creatureevents.xml to wtedy server mi si? debuguje. Wiem ?e to bardziej do Elfa powinienem pisa? ale mo?e kto? zna odp?
 
Last edited:

panczo 1995

Advanced User
Joined
Apr 5, 2009
Messages
383
Reaction score
13
Odp: Masz problem? Napisz!

Witam mam problem z dodaniem otsa do listy serwer?w ip podobno mam zewn?trzne
moje ip 78.154.65.119 porty odblokowa?em sprawdzi?em tym programem port checker pisa?o ze s? otwarte kiedy da?em koledze moje ip ?eby wszed? na ots to nie m?g? wyt?umaczy mi kto? w czym tkwi problem?

Ps Jesli kto? mo?e nich wejdzie na m?j ots 78.154.65.119 tibia 8.54 acc 1/1 juz chyba dziala
 
Last edited:

AlcikOTS

Active User
Joined
Aug 28, 2008
Messages
112
Reaction score
4
Odp: Masz problem? Napisz!

@up jak na mnie to porty. Podaj jakie port odblokowa?e?. Powiniene? mie? mi?dzy innymi 3306, 7171, 7172, 80, 8000. Takie porty mam ja :D
 

Na Vi

User
Joined
Jan 26, 2010
Messages
20
Reaction score
0
Odp: Masz problem? Napisz!

mam accmaker gesior 350pl
i Silnik TFS 0.3.5PL1

po wpisaniu
c:\xampp\mysql\bin\mysql.exe -u root -p 'NazwaBazyDanych' < 'SciezkaDoPliku forgottenserver.sql' (oczywi?cie zamieni?em i wpisa?em has?o)

wyskakuje mi b??d
Error 1049 <42000>: Unkown database 'forgottenserver'

kompletnie nie wiem co robi? ;(


i prosz? o jeszcze 1 rade: jak mam si? zalogowa? na forum jako administrator? wpisuje 1 i password jakie poda?em w instal i nic... kiedy poda?em has?o i nacisn??em set password czy jako? tak nie zalogowa?o mnie na admina ... nie mog? za?adowa? spells i creature... kompletnie tez nie wiem jak zmienic serverinfo :/
tak?e nie wiem jak zrobi? ?eby an stronce mo?na by?o wybra? sobie acc number...nie moge tez sie zalogowac na konto (zadne0 a gdy robie acc maker to nie podaje numbera tylko id...
 

Mervix

Active User
Joined
Mar 8, 2010
Messages
95
Reaction score
9
Odp: Masz problem? Napisz!

Lepiej zamiast wpisywac
c:\xampp\mysql\bin\mysql.exe -u root -p 'NazwaBazyDanych' < 'SciezkaDoPliku forgottenserver.sql' (oczywi?cie zamieni?em i wpisa?em has?o)

W bazie danych po utworzeniu jej daj importuj a potem przegl?daj i wybiez z folderu otsa notatnik o nazwie mysql.Jego lokalizacja to np : E/OTS/Schemas/mysql

Potem mozesz przejsc do nast?pnego kroku.


Dobra przejdzmy do mojego problemu a oto on :
B??d w konsoli :
[19/07/2010 13:48:30] WARNING: could not load spawn data.
[19/07/2010 13:48:30] WARNING: could not load house data.

Jak to za?adowac ?

I drugi problem taki ze nie moge si? zalogowac na w?asny ots :
[19/07/2010 13:50:13] > MySQL ERROR mysql_real_query: SELECT `ip`, `mask`, `time` FROM `bans` WHERE `type` = 1; Unknown column 'ip' in 'field list'
[19/07/2010 13:50:13] > MySQL ERROR mysql_real_query: SELECT `id`, `password`, `type`, `premdays`, `lastday`, `key`, `warnings` FROM `accounts` WHERE `id` = 1 LIMIT 1; Unknown column 'type' in 'field list'
[19/07/2010 13:50:17] > MySQL ERROR mysql_real_query: SELECT `ip`, `mask`, `time` FROM `bans` WHERE `type` = 1; Unknown column 'ip' in 'field list'
[19/07/2010 13:50:17] > MySQL ERROR mysql_real_query: SELECT `id`, `password`, `type`, `premdays`, `lastday`, `key`, `warnings` FROM `accounts` WHERE `id` = 905123 LIMIT 1; Unknown column 'type' in 'field list'
 
A

AOTG

Guest
Odp: Masz problem? Napisz!

@Na Vi
Co do pierwszego problemu standardowo polecam sprawdzi? czy nie zostawi?e? w config.lua bazy sqlite zamiast mysql.

Co do server info musisz otworzy? plik htdocs tam gdzie masz wszystkie pliki i znale?? serverinfo.php
Pami?taj, ?e je?li chcesz tam u?ywa? bbcode musisz tam robi? tagi takie <> a nie takie []
i je?li chcesz co? przerzuci? do nast?pnej linii u?yj tego <br />
Co do acc number z tego co si? orientuje w config mo?na ustawi? tylko opcj? co do meila i generowanego has?a
$config['site']['create_account_verify_mail'] = 0;
Chyba, ?e na starszej wersji jest inaczej, osobi?cie polecam Ci 0.3.6 bo tam naj?atwiej jest mi pom?c w razie czego i nie ma tylu b??d?w.

@panczo 1995
Wspieraj?c si? tym co na forum ju? jest mo?e by? kilka powod?w.
Q: Ja moge sie wlogowywac na swoj serwer, a inni nie moga. Co robic?
A: Tutaj powodow moze byc caly wachlarz. Ale sprobuje opisac najczestsze problemy:
1. W pliku konfiguracyjnym config.lua wszystkie ustawienia musza byc poprawne. W polu "ip" wpisz adres, ktory sie wyswietla po wejsciu na strone:

2. Jezeli masz router, takie male pudelko rozdzielajace polaczenie z internetem na wiele komputerow, to najprawdopodobniej bedziesz musial przekierowac port 7171 na swoj adres IP przydzielony przez router. W tym celu wejdz na strone:

Nastepnie wybierz z (obszernej) listy producenta i model swojego routera. Potem (jak bedzie trzeba, kliknij u gory na pasku w "Click here to skip this advertisement...", aby pominac reklame) wybierz "Tibia" z listy aplikacji i postepuj zgodnie ze wskazowkami.
3. Serwer moze byc blokowany przez rozne firewalle i niekiedy antywirusy. Musisz sie upewnic, ze dodane sa reguly zezwalajace serwerowi na polaczenie z internetem.
4. Jezeli wszystkie metody zawioda, pozostaje Ci skontaktowanie sie z dostawca internetowym. Placisz im pieniadze, wiec powinni pomoc Ci rozwiazac problem, np. zmiana zmiennego ip na stale.
Notka. Od 0.3.4 musisz jeszcze odblokowac port 7172, gdyz jest on uzywany do laczenia sie clienta z serwerem.

@Sensi89
Narazie nie potrafi?, je?li uda mi si? skontaktowa? z jednym skrypterem to poinformuj? ci? na pw.
 

panczo 1995

Advanced User
Joined
Apr 5, 2009
Messages
383
Reaction score
13
Odp: Masz problem? Napisz!

Mam odblokowane porty 7171,7172,7272
 

Na Vi

User
Joined
Jan 26, 2010
Messages
20
Reaction score
0
Odp: Masz problem? Napisz!

accountManager = false
namelockManager = true
newPlayerChooseVoc = true
newPlayerSpawnPosX = 1000
newPlayerSpawnPosY = 1000
newPlayerSpawnPosZ = 7
newPlayerTownId = 1
newPlayerLevel = 10
newPlayerMagicLevel = 10
generateAccountNumber = true


kiedy chce ustawic zeby pocz?tkowy lvl byl 10... nie daje 10 :/
 
A

AOTG

Guest
Odp: Masz problem? Napisz!

accountManager = false
namelockManager = true
newPlayerChooseVoc = true
newPlayerSpawnPosX = 1000
newPlayerSpawnPosY = 1000
newPlayerSpawnPosZ = 7
newPlayerTownId = 1
newPlayerLevel = 10
newPlayerMagicLevel = 10
generateAccountNumber = true
kiedy chce ustawic zeby pocz?tkowy lvl byl 10... nie daje 10 :/
Je?li korzystasz z acc-makera to musisz ustawi? to wszystko w postaciach Sample, kt?re da? ci acc maker.
 

Kazik Flo

Advanced User
Joined
Jun 6, 2010
Messages
216
Reaction score
8
Odp: Masz problem? Napisz!

Mam problem z IP a mianowicie mam dwa IP: 109.95.149.38 i 10.5.54.2 i nie wiem kt?ry wybra? bo na tym IP 109.95.149.38 mi nie dzia?a a na tym 10.5.54.2 dzia?a dlaczego?. ots i strona dzia?a umnie elegancko . Dza?a tym co majom internet ten co ja czyli SkayNeta a ci co majom Neostrade, Netie to im nie dzia?a dlaczego co zrobi???. Internet Radiowy bez rutera
Prosz? o Pomoc...
 

Milosz

Senior User
Joined
Dec 27, 2009
Messages
749
Reaction score
54
Odp: Masz problem? Napisz!

Mam problem z IP a mianowicie mam dwa IP: 109.95.149.38 i 10.5.54.2 i nie wiem kt?ry wybra? bo na tym IP 109.95.149.38 mi nie dzia?a a na tym 10.5.54.2 dzia?a dlaczego?. ots i strona dzia?a umnie elegancko . Dza?a tym co majom internet ten co ja czyli SkayNeta a ci co majom Neostrade, Netie to im nie dzia?a dlaczego co zrobi???. Internet Radiowy bez rutera
Prosz? o Pomoc...

Na sam pocz?tek przyda Ci si? to: bez tego ani rusz.
Bo 10.xxxx to lokalne ip i ludzie w Twojej sieci mog? z niego korzysta?. Poza tym nie masz wyj?cia na ?wiat (czytaj: administrator sieci to blokuje).
W sumie bardzo dobrze, powinni Ci kompletnie odcia? neta za analfabetyzm..
 
A

AOTG

Guest
Odp: Masz problem? Napisz!

@Refresh
Zapraszam do zg?aszania b??d?w! Lecz na pocz?tku polecam przeczyta? regulamin tematu na samym pocz?tku!
Je?li jaki? b??d nie zosta? wyja?niony, a nie poda?em ?adnej odpowiedzi prosz? o ponowne zg?oszenie.
 

Szataniuk

New User
Joined
Jul 20, 2010
Messages
4
Reaction score
0
Odp: Masz problem? Napisz!

Gdy odpalam ots wyskakuje b??d
Code:
System windows nie mo?e uzyska? dost?pu do okre?lonego urz?dzenia ?cie?ki lub pliku
Co zrobi? jak pisa? Fluos2
Przyczyn mo?e by? wiele pocz?wszy od zapory systemowej, kt?ra blokuje, a? do wirusu.
Regedit -> Local Machine -> Software -> Microsoft -> Windows ->Current Version -> Run i usu? wszystko opr?cz warto?ci domy?lnej.

Zrobi?em i nic ;/
 

Eturl

We shall know no fear!
Joined
May 21, 2008
Messages
2,280
Reaction score
463
Age
32
Odp: Masz problem? Napisz!

Je?li masz konto ograniczone na komputerze (nie jeste? adminem) to nic nie poradzisz.

Je?li jednak jeste? adminem kompa to odpal silnik (plik .exe) jak administrator. We w?a?ciwo?ciach mo?esz to ustawi? na sta?e lub klikaj?c prawym na plik i wybra? opcje Uruchom jako administrator



P.S Je?li to to nic nie da to spr?buj odpali? w trybie zgodno?ci z XP :)
 

Fusio3

Active User
Joined
May 19, 2009
Messages
66
Reaction score
0
Odp: Masz problem? Napisz!

function ex(cid,exhaustid,time)
before = getPlayerStorageValue(cid,exhaustid)
now = os.time()
exhausted = os.difftime(now, before)
if exhausted >= time then
setPlayerStorageValue(cid,exhaustid,now)
return exhausted
else
return 0
end
end

function onUse(cid, item, frompos, item2, topos)
exhaustid = 8778 --- uniqueid for exhaust
time = 1 --- 1 = 1 seconds


if item2.itemid == 1 then
if item.type == 0 then
doPlayerSendCancel(cid, "It is empty.")
else
exhaust = ex(cid,exhaustid,time)
if exhaust > 0 then
if item2.uid == cid then
doChangeTypeItem(item.uid, 0)
if item.type == 7 then
new_mana = math.random(250, 350)
doPlayerAddMana(cid, new_mana)
doSendMagicEffect(topos, 12)
doPlayerSay(cid, "Aaaaah...", 1)
doRemoveItem(item.uid,1)

elseif item.type == 10 then
new_life = math.random(40, 80)
doPlayerAddHealth(cid, new_life)
doSendMagicEffect(topos, 12)
doPlayerSay(cid, "Aaaaah...", 1)
else
doPlayerSay(cid, "Gulp.", 1)
end
else
doPlayerSendCancel(cid, "You can not put fluids on the ground.")
end
end
end
if exhaust <= 0 then
doPlayerSendCancel(cid,"You are exhausted.")
end

elseif item2.itemid >= 490 and item2.itemid <= 517
or item2.itemid >= 618 and item2.itemid <= 629
or item2.itemid == 1368 or item2.itemid == 1369
or item2.itemid >= 4820 and item2.itemid <= 4825
or item2.itemid >= 4828 and item2.itemid <= 4831
or item2.itemid >= 4608 and item2.itemid <= 4666 then
doChangeTypeItem(item.uid, 1)
elseif item2.itemid == 103 then
doChangeTypeItem(item.uid, 19)
elseif item2.itemid >= 598 and item2.itemid < 601
or item2.itemid == 1509
or item2.itemid >= 518 and item2.itemid <= 529 then
doChangeTypeItem(item.uid, 26)
elseif item2.itemid >= 351 and item2.itemid <= 355 then
doChangeTypeItem(item.uid, 19)
elseif item2.itemid >= 602 and item2.itemid <= 605
or item2.itemid >= 4691 and item2.itemid <= 4755
or item2.itemid == 4758 then
doChangeTypeItem(item.uid, 28)
elseif item2.itemid == 1771 then
doChangeTypeItem(item.uid, 1)
elseif item2.itemid == 1772 then
doChangeTypeItem(item.uid, 3)
elseif item2.itemid == 1773 then
doChangeTypeItem(item.uid, 15)
elseif item2.itemid > 2806 and item2.itemid < 3132
or item2.itemid >= 4251 and item2.itemid <= 4327 then
doChangeTypeItem(item.uid, 2)
else

if item.type == 0 then
doPlayerSendCancel(cid, "It is empty.")
doRemoveItem(item.uid,1)
else
doPlayerSendCancel(cid, "You can not put fluids on the ground.")
end
end
return 1
end


skrypt na picie potow ale za szybko pija jak to zmienic? zeby wolnij normalanie..? jak zrobilem nowa profesje to pisze normalnie a tak to dupa
 

Idefis

New User
Joined
Jul 22, 2010
Messages
1
Reaction score
0
Odp: Masz problem? Napisz!

Ja mam problem w Metin2, jak gram to po jakim? czasie mi si? zawiesza gra i ca?y komp, a tom gr? ju? mia?em i wszytko by?o dobrze.
 
Status
Not open for further replies.
Top