What's new

[Beoska] Molestowanie RME.

Status
Not open for further replies.

Blessed Killer

Advanced User
Joined
Apr 12, 2008
Messages
163
Reaction score
19
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

A wiec kolejne screeny to moge sobie skomentowac. Jak dla mnie mappujesz ladnie :p
Bo nie kazdy musi odrazu byc PRO ELO MappEReM i nie kazdy musi przestrzegac wszystkiich zasad mapperskich...Taki mapperski impresjonizm :D
Mi sie tam lasek podoba :p

A co do tych borderow to nie ma niestety jakiegos zamiennika po prostu tak zostaje albo trza zaakraglic ;/

Dalsza ocena 7.5/10
 

Gorki

User
Joined
Jun 25, 2008
Messages
13
Reaction score
1
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

No dobra, to od czego by tu... Wysepka bardzo kszta?tna, z odstaj?cymi elementami, jak to teraz w modzie i plusik za jeziorko. Domek fajnie pomy?lany, jednak ten dach m?g?by by? albo p?aski albo "sko?ny tylko w 2 strony". Robi?c p?aski dach zawsze mo?na doda? balkony, co gracze lubi? ze wzgl?du na mo?liwo?? eksponowania przedmiot?w. Nie rozumiem troch? tekst?w w stylu "kwadratowy". Co to W?chock, ?eby domy by?y okr?g?e? Owszem, mo?na by go troszk? urozmaici?, dobudowuj?c jak?? kom?rk?, og?lnie domy w tibii raczej lepiej wygl?daj? jak s? niesymetryczne (albo symetryczne i niesymetryczne r?wnocze?nie, tak wiem jak to brzmi :p).

Czas na wn?trze. Te nowe okna nigdy mi si? nie podoba?y bo tragicznie wygl?daj?, gdy klapki otwieraj? si? do wewn?trz, no ale c??... taka moda. Nie podobaj? mi si? te dwa ?wieczniki obok siebie i beczka na pi?trze co raczej przeczy logice (no chyba, ?e stropy s? z ?elbetu ;p). Za to ?wietnie wygl?da ta ?ciana id?ca przez ?rodek domu. Ja zawsze zamykam i robi? 2 pomieszczenia, przez co domki robi? si? schematyczne. ?miesznie wygl?daj? te dwa kominki obok siebie, jeden ?mia?o wyrzuci?bym na pi?tro.

Teraz natura. Trzy sprawy. Po pierwsze: drzewa w rz?dkach rosn? tylko w sadach. Po drugie nie mog? patrze? jak drzewa stoj? w jednej linii, nie wiem dlaczego, po prostu co? mnie trafia. Zawsze wtedy rozdzielam je krzaczkami.
Po trzecie Drzewa nigdy nie rosn? w k?pach, a ju? na pewno nie drzewa r??nych gatunk?w, co innego krzewy.

Poprawka wygl?da ju? o wiele lepiej. S? te (cholernie) modne bordery we wszystkich chyba mo?liwych rodzajach. Tu plus dla ciebie, bo ja do dzi? ich nie ogarniam ;p. Te du?e drzewa te? fajnie wygl?daj?. Aha i jeszcze taka ma?a porada. Zazwyczaj w lesie rosn? drzewa 2 - 3 gatunk?w. Od czasu do czasu zdarzaj? si? inne ale raczej 2, 3 tak jak m?wi?em. Wed?ug mnie warto sobie zaplanowa? jaki b?dzie dany las i skupi? si? na stawianiu tylko tych drzew, kt?re wybrali?my.


ps. Nie rozumiem tego podpisu kolesia z g?ry? Czy?bym co? przegapi??
 

Skneruz

Active User
Joined
Mar 10, 2010
Messages
79
Reaction score
11
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

Skomentuj? post?py od ostatnich map kt?re prezentowa?a? szczerze, wydaje mi si?, ?e co niekt?re komentarze wzi??a? sobie do serca i rzeczywi?cie pr?bujesz zrobi? co? wi?cej ni? kwadratowy dom. Wychodzi Ci to jak na razie dobrze, bez wi?kszych sukces?w aczkolwiek powolutku i b?dzie elegancko.
 

Beoska

Przeorysza Zakonu Noob?w
Joined
Nov 12, 2008
Messages
912
Reaction score
229
Age
33
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

Po to prosz? o komentarze, ?eby si? poprawi? i stawa? stopniowo coraz lepsz?, a nie po to, by p?awi? si? we w?asnej fantastyczno?ci. ;) Wbrew pozorom takie rady naprawd? bardzo du?o mi daj? i staram si? stosowa? do nich, kiedy robi? nast?pn? rzecz.
A co do tych du?ych drzew - w ?yciu by mi sie nie uda?y, gdyby nie poradniki. ;) To naprawd? skarbnica wiedzy!
 

Nya

Advanced User
Joined
Sep 23, 2009
Messages
344
Reaction score
80
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

?o?o?o!! Wysokie drzewa !!1!!!!11! Ja nie umiem. ;\
Ci??ko mi komentowa?, gdy? moja, ta najzwyklejsza natura kuleje. Krzaczki i inne mniejsze duperelki ?adnie rozmieszczone, je?li chodzi za? o drzewka, te zwyk?e, jednopoziomowe powinien by? mi?dzy nimi minimum jednokratkowy odst?p. Jedne obok drugiego, bez ?adnej przerwy wygl?da, hm, nieestetycznie. Je?li chodzi o to szare pod?o?e, przyda?oby si? na nim troch? gruzu, wiecej kamyczk?w, ewentualnie p?kni?cia.

Mog?a? u?y? wi?cej k?pek trawy (nie tych g?stych)
A dlaczemu nie g?stych? Ja tam g?ste lubi?, s? bardziej widoczne. ; O
 

Beoska

Przeorysza Zakonu Noob?w
Joined
Nov 12, 2008
Messages
912
Reaction score
229
Age
33
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

A mo?e bagna...?

zmxmpw.png


Tego niezagospodarowanego rogu tam nie ma.
 

Fluos

We are many!!!
Joined
Apr 28, 2009
Messages
1,942
Reaction score
260
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

Wida? znaczne post?py w por?wnaniu do prac ze strony nr 1. Natura idzie w dobrym kierunku, lecz przy bagnach si? Madziu nie postara?a?, niby okolice, g?ry i wszystko jest nie?le dobrane, lecz same bagna wydaj? si? zbyt puste. Polecam Ci u?y? na nich ciekawych ro?linek, kt?re znajduj? si? na samym dnie listy "Nature", zapewne wiesz o kt?re mi chodzi, bo one s? takie specyficzne.

Wiesz na co czekam?, oczekuje na jak?? architekture, wydan? prosto z Twojej "rze?ni", chcia?bym zobaczy? jak radzisz sobi? w przemieszczaniu ?cianek, my?le i? masz mas? pomys??w, wko?cu takie s? kobiety, pokieruj si? instynktem.
Pozdrawiam!
 
B

Blackq

Guest
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

W odr??nieniu od pocz?tkowych map na tej post?py s? ju? widoczne, co? mi si? zdaj? ?e praca by?a robiona z pomoc? poradnika poniewa? bordery bagien zosta?y do?? ?adnie wykonane a sam kszta?t bagienek nie jest byle jaki. Og?lnie praca do?? dobra jednak troch? zbyt ma?o miejsca aby si? przemieszcza?. Na szczycie tej najwi?kszej g?ry wida? kawa?ek tego martwego drzewa drug? po??wk? uci??o, jak na pocz?tek ca?kiem nie?le.
 

Beoska

Przeorysza Zakonu Noob?w
Joined
Nov 12, 2008
Messages
912
Reaction score
229
Age
33
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

same bagna wydaj? si? zbyt puste.
W?a?nie chcia?am unikn?? czego? w stylu "najebane, ?e japierdole". Uzna?am, ?e skoro same bagna otoczone s? wszelakimi ro?linkami, grzybkami i innymi pierdo?ami, nie ma potrzeby wciska? na si?? wi?cej badyli do ?rodka.
zbyt ma?o miejsca aby si? przemieszcza?.
Musz? znale?? z?oty ?rodek pomi?dzy "za pusto" a "za du?o". ^^;
oczekuje na jak?? architekture
Najpierw chc? opanowa? natur?, potem zabior? si? za domki i inne budynki.
 

Condemned Faith

New User
Joined
May 11, 2010
Messages
1
Reaction score
0
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

Beosiu pami?taj o szczeg??ach by praca nie wygl?da?a go?o^^ Zawsze mo?na gdzie? wpierdoli? kamyczek, trawk?, krzaczek i inne badziewia. Zmieniaj te? ziemie tzn. mieszaj tak by to mia?o sens. Dobrym i pomys?owym rozwi?zaniem jest branie wycink?w z podziemi i mieszanie to w natur?(da si? tylko przy wy??czonym autoborder). Mo?e niewiele z tego zrozumiesz(to co napisa?em), ale poogl?daj moje, Nyi, Blacq'a czy Archiego prace i za?apiesz o co chodzi - a? stworzysz sw?j w?asny Beosiowy styl xd
 

Beoska

Przeorysza Zakonu Noob?w
Joined
Nov 12, 2008
Messages
912
Reaction score
229
Age
33
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

przyda?aby si? jaka? droga, odrobina architektury, b?d? co? tego takiego x d
Uwierz mi, ?e s? na ?wiecie miejsca niedotkni?te cywilizacj? i nie ma tam ani dr?g, ani budynk?w. xd Ale ok, zapami?tam na przysz?o??.
 

Shogun Nakago

Active User
Joined
Jun 12, 2010
Messages
140
Reaction score
5
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

Hmmm... Beoska si? zabiera za mapowanie... to musi by? dobry, ale nawet jak masz co? z g?ow?, to nie b?d? ?ama? zasad i ocenie Ci? tak jak innych...

Pierwsza Praca
No nic, bydunek wygl?da jak jeden wielki kloc. Ogr?d te? jaki? kwadratowy; Ro?liny, pole zbo?owe, s?oneczniki itd wszystko kwadratowe. Wiem, ?e to jest ?adna figura, ale nie w tibii.
Zauwa?y?em tak?e, ?e umiesz u?ywa? brajna; Ta droga br?zowa to w tibii droga do chodzenia, a bardzopodobna i zielona jest to trawa. Widz?, ?e to wiesz.
Gdyby to by?o robione w SME, to uzna?bym to za ci??ki wysi?em; Ale to jest RME i dlatego daj? 3/5.

Druga Praca
Druga praca to fragment pierwszej, dlatego nie wymaga oceny. Ale pragn? uwag? zwr?ci? Ci, ?e drzewa s? ustawione w jednej linii i obok siebie. A to nie wygl?da zabardzo estetyczne. Basen troch? kanciasty...

Trzecia praca
Trzecia praca to fragment pierwszej. Znowu. Mog?a? powi?kszy? prac? nr.1. Wtedy reszta by?aby zb?dna...
I znowu drzewa w jednej linii i bordery si? mieszaj?.

Czwarta Praca
O lol, mog?a? naprawd? powi?kszy? jedynk?, bo nie ma co ocenia?, jedna praca...
Jak powiedzia?em w pierwszym skrinie:
kwadrat nad kwadratami i wszystko kwadrat...
I drzewa obok siebie...

Pi?ta Praca
No nareszcie, wreszcie drugi skrin...
Oczywi?cie jest pusto wszedzie, wielka chata, a niej nic. Po?ow? domu mo?na by?oby odrazu wyci??. Ale s? te? drobne szczeg??y, nad kt?rymi pewnie pracowa?a?. Zapewne wyobrazi?a? sobie sw?j w?asny dom albo wymarzony. Wszystko pouk?adane, tu kuchnia, tam salonik, pok?j z narz?dziami. Ale s? i niedopatrzenia:
Piec hutniczy w domu...
Dwa sto?y obok jednego wielkiego
?eby u?y? wody, kto? musi wyj?? na zewn?trz, albo przeskoczy st??
Wsz?dzie jakie? pindole na ?cianach... Ju? mi przypomina twoje zachowanie w pewnym temacie...
Og?lne praca taka dosy? mocna, ale ?e jest robiona w RME, to b?dzie 3-/5

Sz?sta Praca
Jakie? lampiony w jednym rz?dzie obok siebie, wystarczy?oby 2 na caly balkon.
Okno jedno obok drugiego. Reszta to niczym nie zaskakuje
1+/5

Si?dma Praca
No nic, drzewka obok siebie, znowu i to w jednej linii. Jedynie drzewa s? takie ciekawe [te du?e], ale te? jakie? kanciaste.
No nic, zwyk?y las bez ?adnego porzydku.
2/5

?sma Praca
No co? nowego... Ale bagna s? strasznie puste. Dooko?a jest za duzo, a w bagnie za ma?o. S? pewne elementy d?ungli, ale na szcz?scie niezabardzo si? to ze sob? miesza. Z jednej strony du?o zielonych drzew i ?ycia, a z drugiej s? fragmentami drzewa martwe i to do siebie nie pasuje. Niekt?re drzewa martwe s? niedopracowane, popatrz, a b?d? b??dy.
3/5


No nic, nie popisa?a? si?. S?dzi?em, ?e kto? z ostrym j?zykiem umie si? wykaza?, ale chyba si? myli?em... Lepsze mapy widzia?em na evolution.
Oceniam Ci? tak jak ka?dego innego gracza, nie mog? bez oceny wpisa? 5/5 albo 1/5. Musz? sprawiedliwie rozs?dzi? i wzi??? pod uwag? to, w jakim ME robione to zosta?o. SME jest trudne i doceniam pracowitych, a RME robi map? za ciebie. I tak nie traktuj? RME a? tak ostro, bo prace nie Twoj?, ale i tak je oceniam.

Moja ocena Twoich Prac: 2+
Nie b?d? przeprasza? za srog? ocen?, bo to jak ja oceniam to moja sprawa. I tak by?o ?agodnie. Nie oceni?em Ci? na 1, a mapa i tak nie jest do grania, tylko do patrzenia na ni?. My?lisz, ze na OTSie kto? si? zatrzymuje i siedzi sobie w du?ym domku? Wszyscy expi?. Dlatego nie uwazam, ze mapa jest przydatna do czegokolwiek.
 

JaJonasz97

User
Joined
Jul 23, 2010
Messages
17
Reaction score
0
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

Nic ciekwego nie pokazalas..Sporo wolnych miejsc, co niezbyt pieknie wyglada.
No i troche kwadratowo, ale jak jest to twoja jedna z pierwszych prac to ca?kiem, ca?kiem.
Ocena: 5/10
Pozdrawiam! ;p
 
Last edited:

Dragonas

Advanced User
Joined
Jul 11, 2009
Messages
321
Reaction score
18
Age
31
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

Aff
Ta mapa jest zwyczajnie zwyczajna. Nie widz? tu nic "brzydkiego", ani zbyt zajebistego. Ale og?lnie mi si? podoba.. A je?li chodzi o kwadraty to nie wiem o czym m?wisz. Mo?e oddal zooma to pikseli nie b?dzie wida?.

Pozdrawiam
 

misq011

Advanced User
Joined
May 17, 2008
Messages
212
Reaction score
17
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

witam.
Prace sa troche kwadratowe i puste.
Ale trzeba przyznac ze z kazda kolejna praca jest coraz lepiej.
Czekam na kolejne ss .
Ocena?
4/10
Pozdrawiam i powodzenia . :)
 

maxswell26

User
Joined
Sep 2, 2008
Messages
37
Reaction score
2
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

Potrzeba tam wi?cej r??nych szczeg???w przyci?gaj?cych uwag?, zmniejsz troch? ten domek :)
Moja ocena 5/10
 
F

Fighting

Guest
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

Potrzeba tam wi?cej r??nych szczeg???w przyci?gaj?cych uwag?, zmniejsz troch? ten domek :)
Moja ocena 5/10
Pojeba?o Cie? Ogarnij dat?.
Ale jak ju? od?wie?yli to co jest z Tob? Magdaleno? Molestuj te RME, nie odpuszczaj mu - wyrwij chwasta!
 

Beoska

Przeorysza Zakonu Noob?w
Joined
Nov 12, 2008
Messages
912
Reaction score
229
Age
33
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

Rifresz...?

zielonymosteczek.png
 

iSanto

Demetri-World.net
Joined
Jan 8, 2011
Messages
922
Reaction score
87
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

hmm... prace nie powalaj?. Polecam zmieni? boardery pomi?dzy piachem a wod? na te:
boarders.png


Gdy robisz drog? u?ywaj tych boarder?w:
boarders2.png

Lepszy efekt uzyska?aby?, gdyby te dwie g?rki po lewj stronie po??czy?a, a g?rk? po prawej stronie powi?kszy?a. Podoba mi si? du?e drzewo na dole pracy. Jednak lepszy efekt uzyska?aby? daj?c pod drzewkiem ciemnozielon? traw?. Zauwa?y?em te? monotonno?? w naturze. Nie stawiaj ko?o siebie takich samych drzew (krzaczki mog? by?) . Staraj si? bardziej urozmaici? t? naturk? :p

#Down

Ten kto? m?wi?c o dw?ch gatunkach drzewek, mia? pewnie na my?li krzaczki o ID: 2767 i 2768. :p Drzewa mo?esz stawia? jakie Ci si? tylko spodobaj? w RME. A je?li chodzi o robieniu map po swojemu to bardzo dobry pomys?. Wa?ne jest, by wykszta?ci? sw?j w?asny styl, mimo, ?e mo?e on by? do?? ma?o orginalny :)
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top