What's new

Kurator

Status
Not open for further replies.

Oktobrasor

Advanced User
Joined
Nov 8, 2008
Messages
483
Reaction score
34
Witajcie!​

Od jakiego? czasu przychodzi do mnie kuratorka i pyta o relacje z rodzin?, ja odpowiadam na pytania. Nagrywa?a ona bez naszej wiedzy wszystkie rozmowy, mo?na by?oby j? za to pozwa? czy jednak jest to dozwolone? Chcia?bym si? dowiedzie? bo zale?y mi na tym. Je?li jednak co? jeszcze b?dzie si? dzia?o, mog? mnie wys?a? do domu dziecka. Kuratorka pozmienia?a niekt?re tre?ci(spisa?a je na kartki i przedstawi?a s?dziemu, podczas gdy moi rodzice byli w s?dzie i o tym us?yszeli) Czy to jest legalne? Je?li nie, to jakbym m?g? si? broni? przed tym? Czym? Potrzebna mi jest pomoc, u?ytkownicy tibia.net.pl

Wypowiedzcie si?, mo?ecie pom?c biednemu u?ytkownikowi forum.

Pozdrawiam,
Oktobrasor
 

Grumpy

Advanced User
Joined
Apr 20, 2010
Messages
410
Reaction score
47
Odp: Kurator

Raczej bez twojej wiedzy rozm?w nagrywa? nie mo?e, a na pewno nie zmienia? ich tre?ci. Zadzwo? na lini? pomocy dzieciom to Ci pomog?, bo co mog? ludzie, kt?rzy maj? po 12-15 lat Ci pom?c w sprawach s?dowych?
 

Antoniusz

Advanced User
Joined
May 25, 2010
Messages
173
Reaction score
19
Odp: Kurator

Czy wszystkiego trzeba si? domy?la?? Nie umiecie od razu poda? cennych informacji? Jaki kurator? Rodzinny? Z czyjej winny? Ma si? odbywa? jaka? rozprawa?
Ponadto:
 

Meksykan

Advanced User
Joined
Mar 30, 2010
Messages
243
Reaction score
11
Odp: Kurator

Jak kolega wy?ej napisa? wi?cej rzeczy napisz. Jak kto? nagrywa twoje rozmowy robi filmy oraz zdj?cia bez twojej zgody to jest to nie legalne wi?c mo?esz j? chyba pozwa?. Tak ode mnie ?ycz? powodzenia ?eby? nie trafi? do domu dziecka i w og?le.
 

toudi96

Advanced User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
380
Reaction score
16
Odp: Kurator

moze byc rowniez tak, ze jakis papier mogla twoja rodzina dostac, tam moglybyc wypisane warunki, (czy cos) i moglo nagrywanie byc napisane...
wiecej info by bylo potrzebne
 

Xedrium

Active User
Joined
Mar 3, 2010
Messages
120
Reaction score
9
Odp: Kurator

Mo?esz j? pozwa? nawet za spluni?cie na trawnik ko?o twojego domu.
 

toudi96

Advanced User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
380
Reaction score
16
Odp: Kurator

w sumie racja- ona ma sie twardo trzymac warunkow pracy, nie ma prawa wykonywac czynnosci bez zgody (sorki ze to napisze) "oskarzonej" lub "podejrzanej" osoby
w zadnym przypadku te 2 slowa nie mialy cie urazic, choc jelsi to zrobily to sorka
 

Szara Eminencja

Advanced User
Joined
Jun 28, 2010
Messages
230
Reaction score
19
Odp: Kurator

Nie wiem jak jest maj?c kuratork? ani kuratora ale wszystko co ma zrobi? jest wcze?niej przedstawione twoim rodzicom, tak by oni nad ca?? ta sytuacj? panowali. Je?li cokolwiek zajmuj?ca si? tob? kuratorka przeskrobi?, zrobi nie tak jak trzeba powiniene? zareagowa?.

Je?li prawd? jest to, ?e zmienia?a tre?? nawet na twoj? korzy??, co gorsza nie korzy?? to moim zdaniem chory przypadek. Gdyby takie co? si? wydarzy?o czym pr?dzej opu?ci?bym miejsce naszego spotkania od razu zawiadomi? o takiej sprawie kogo? z wy?ej usadzonych (policj?, s?u?by ochrony praw dziecka)... Co gorsza, nikomu nie mo?na si? wy?ali? bo taki prokurator to nie jest pow?d do dumy.

3m si?.
 

Owca155

Active User
Joined
Dec 11, 2009
Messages
73
Reaction score
17
Ehh...

Ehh...

O cholera..

@Topic

Je?li bez twojej zgody nagrywa?a rozmowy twoje, twoich rodzic?w to nie jest to legalne, tym bardziej je?li je przerabia?a.
Chyba, ?e ma jakie? pozwolenie etc.

Trzymaj si?, oby? nie trafi? do domu dziecka, lipna sprawa niee...
 

Oktobrasor

Advanced User
Joined
Nov 8, 2008
Messages
483
Reaction score
34
Odp: Kurator

Od nas nie mia?a ona ?adnego pozwolenia, nagrywa?a samowolnie wszystkie nasze rozmowy z ni?, nie pyta?a nas nawet o ?adn? zgod?. Po prostu bra?a i nagrywa?a, my o niczym nie wiedzieli?my. Rodzice dowiedzieli si? dopiero w s?dzie z jej zapisk?w(przela?a na papier). Jednak u nas nie bra?a ona ?adnych kartek ani nic, nie mog?a wszystkiego zapami?ta?, jednak by?o napisane wszystko, z kilkoma zmienionymi rzeczami(?e rodzice mnie niby zaniedbuj?). Chcia?bym si? dowiedzie? co w tej sprawie mo?na zrobi?.
 

SwordFish

Sekretarz
Joined
May 12, 2009
Messages
671
Reaction score
53
Odp: Kurator

Szczyt g?upoty, opisywa? sw?j problem na forum o Tibii... Porad? si? na Bravo Girl albo na samosii.
 

toudi96

Advanced User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
380
Reaction score
16
Odp: Kurator

szczyt glupoty, nie pomoc osobie, ktorej dalsze zycie mogloby od tego zalezec,
na samosi znalazlby sie na mistrzach i ogolnie wszyscy by na to patrzyli jako zart...
tu sa ludzie ktorzy sie na tym znaja, wiec n ie pierdol ze na samosie albo na bravo girl ma pojsc, bo ty sie qrwa w CKMie udzielasz...
 

iVizze

User
Joined
Aug 6, 2010
Messages
42
Reaction score
4
Odp: Kurator

Od nas nie mia?a ona ?adnego pozwolenia, nagrywa?a samowolnie wszystkie nasze rozmowy z ni?, nie pyta?a nas nawet o ?adn? zgod?. Po prostu bra?a i nagrywa?a, my o niczym nie wiedzieli?my. Rodzice dowiedzieli si? dopiero w s?dzie z jej zapisk?w(przela?a na papier). Jednak u nas nie bra?a ona ?adnych kartek ani nic, nie mog?a wszystkiego zapami?ta?, jednak by?o napisane wszystko, z kilkoma zmienionymi rzeczami(?e rodzice mnie niby zaniedbuj?). Chcia?bym si? dowiedzie? co w tej sprawie mo?na zrobi?.
Czy robila to u siebie? Czy u was? (Nagrywala)
I jak ona to robila? Nagrywala ze urzadzeniem?
Jesli urzadzeniem to z tego co wiem, u siebie nie musi sie pytac, ale jesli jest u was, musi miec zgode =]
Btw. Sprobuj isc na inne forum z tym, albo zadzwonic na jakas linie telefoniczna, tu ci raczej nie pomoga ;x

//Tez mialem kuratora w domu, z tego co pamietam mila kobieta, ale jesli tobie trafila sie az taka (za przeproszeniem) suka, to ci wspolczuje ;x
 
Last edited:

Iron Man

Active User
Joined
Apr 23, 2009
Messages
129
Reaction score
2
Odp: Kurator

Witam..

Sam mam kuratora i wiem jak to jest. U mnie jest inna sprawa bo m?j jest mi?y, sympatyczny i za?atwia mi darmowe niekt?re rzeczy.. On nic nie nagrywa, przynosi teczk?, ma w niej tabelki. Wpisuje w niej dane z naszych przewa?nie kr?tkich rozm?w i tak ju? cisne przez 5 miech?w. Ciekawe ile doczekam si?.

@ Topic

Na tym prawie si? nie znam, lecz mog?a nagrywa? wasze rozmowy je?li sytuacja jest zaostrzona. Nie chc? Cie urazi? ale chodzi tutaj o to, ?e je?li przychodzi kurator a Twoi rodzice s? "pod-ci?ci". Wtedy mo?e nagrywa? gdy? andaje si? to do s?du. Zapewniam Ci?, do domu dziecka Cie nikt nie wezmie gdy? jeste? na to za stary ch?opie. Do 13 lat maksymalnie. :)

Licz? ?e poradzisz sobie z t? dziwk? i pozdrawiam cz?owieka kt?ry napisa? o tym ?e mo?na j? pozwa? o plucie na trawnik..

Narka ;*
 

Quper

Advanced User
Joined
May 28, 2009
Messages
269
Reaction score
46
Age
30
Odp: Kurator

A czy psycholog szkolny mo?e innym m?wi? np. dyrektorowi co jej powiedzia?em?
 

snipers

Advanced User
Joined
Oct 24, 2009
Messages
366
Reaction score
20
Odp: Kurator

@2UP Tak mo?e, a nawet musi je?li powiedzia?e?, ?e zrobi?e? co? co jest nielegalne (niezgodne z regulaminem szko?y). Lepiej sied? cicho, bo wszystko co powiesz mo?e zosta? u?yte przeciwko tobie. :D

Co do tematu. Bez twojej zgody nic nie mog? nagrywa?. Mog? tylko p??niej spisa? z pami?ci co zrobi?e? (cz?sto s? to tzw. "farmazony"), jednak je?li rozmawia?e? z nimi w obecno?ci innej osoby to ?atwo mo?esz "obali?" ich dowody.
Co do kurator?w. Taka jest ich praca, oni maj? za zadanie pogr??y? ciebie/rodzin? i og?lnie zaszkodzi? Ci w ?yciu. Za to im p?ac?!
 

Norbert

Forum friend
Joined
Nov 8, 2009
Messages
1,125
Reaction score
33
Age
34
Odp: Kurator

Co do kurator?w. Taka jest ich praca, oni maj? za zadanie pogr??y? ciebie/rodzin? i og?lnie zaszkodzi? Ci w ?yciu. Za to im p?ac?!

We? nie pierdol bejbe.



Je?eli by?e? kretynem, kt?ry w wieku 15 lat za?atwi? sobie kuratora to czego Ty kurwa oczekujesz? ;d Prawda jest taka, ?e trzeba by?o my?le? zanim si? co? g?upiego odjeba?o a nie teraz szuka? dziury w ca?ym i sprawdza? czy kurator dobrze wykonuje swoj? prac?.
 

Jot Pe92

Active User
Joined
Jun 2, 2010
Messages
58
Reaction score
6
Odp: Kurator

Nagrywanie nie wiem, gdy ze mn? rozmawia?a to spisywa?a i mo?e przyj?? kuratorka nie wiadomo kiedy i o ka?dej godzinie no prawie o ka?dej. No jak ci? pyta?a g??wnie o relacje z rodzin? to chodzi o rodzin? nie wiem jak jest u ciebie.
 

snipers

Advanced User
Joined
Oct 24, 2009
Messages
366
Reaction score
20
Odp: Kurator

@2UP No niby masz racje.

Trzeba by?o nie odpier*ala? maniany. U mnie w gimnazjum w I klasie dw?ch kolesi mia?o kuratora (i spraw? w s?dzie), bo naklepali trzeciego.

Na marginesie: Co zrobi?e?, je?li wolno spyta??
 
Status
Not open for further replies.
Top