What's new

Talkactions [8.x] Transform System

Status
Not open for further replies.
R

Rahim

Guest
Przegl?daj?c dzi? forum zauwa?y?em temat z skryptem o transformacji. Oczywi?cie nie trzeba si? domy?la?, ?e skrypt by? do?? kiepskiej jako?ci ;) Pomy?la?em jednak, ?e taki skrypt mo?e by? bardzo przydatny dlatego napisa?em swoj? wersj?.

Czym si? ona cechuje?

  • Skrypt jest niezawodny - nie musisz si? ba?, ?e gdy gracz padnie albo si? wyloguje to zostanie mu profesja i bonusy jak dodatkowe ?ycie. Skrypt nie bazuje jak pozosta?e na addEvent, ale na funkcji onThink w creaturescripts :) Dlatego nawet po wylogowaniu skrypcik dalej kontroluje transformacj? i gdy minie czas - znika.
  • Postara?em si? o jak najwi?ksz? konfiguracj?. Nie musisz wnika? do budowy skryptu - w pliku constant.lua (b?d? global.lua) znajdziesz pe?en config a w nim wszystko co potrzebne, np. nowy outfit oraz id nowej profesji po transformacji, czas trwania (w sekundach), bonus do hp i many, wymagany level oraz man?, ile ma zabiera? many, efekty, jaki? tekst, kt?ry gracz wypowie podczas transformacji i co? tam jeszcze. Chyba nie jest ?le, co? ;)
  • W bardzo prosty spos?b mo?na dodawa? w?asne, nowe transformacje - jak to robi?, opisa?em na dole tematu :)
Transformacj? za??czamy komend? /transform
Jakie? zdj?tko? Why not:
ngfb7.jpg

No ok, to teraz przejd?my do ca?ego skryptu :)

Do talkactions/scripts/transform.lua
PHP:
--[[
    Script: Transform System v1.0 
    Author: Rahim
    Date: 11.07.2010
    Forum: tibia.net.pl
    Thread: http://tibia.net.pl/inne-skrypty/385286-8-x-transform-system.html
    Tibia Version: 8.5 - 8.6 (should work in older versions =] If not - take a look at the forum)
    Tested on: TheForgottenServer 0.3.6
]]

function onSay(cid, words, param, channel)
    local voc = getPlayerVocation(cid)
    local transform = transforms[voc]
    if(not transform) then
        doPlayerSendCancel(cid, Transform_config.messages["wrong_vocation"])
        return true
    end
    if(Transform_config.checkingLevel and getPlayerLevel(cid) < transform.level) then
        doPlayerSendCancel(cid, string.format(Transform_config.messages["low_level"], transform.level))
        return true
    end
    if(Transform_config.checkingMana and getPlayerMana(cid) < transform.firstManaCost) then
        doPlayerSendCancel(cid, string.format(Transform_config.messages["not_have_mana"], transform.firstManaCost))
        return true
    end
    doCreatureAddMana(cid, -transform.firstManaCost)
    setPlayerStorageValue(cid, Transform_config.timeSaveStorage, os.time() + transform.time)
    setPlayerStorageValue(cid, Transform_config.storageSaveOldVocation, voc)
    registerCreatureEvent(cid, "transform")
    doPlayerSetVocation(cid, transform.newVocation)
    if(transform.firstSoulCost) then doPlayerAddSoul(cid, -transform.firstSoulCost) end
    if(transform.firstEffect) then doSendMagicEffect(getThingPos(cid), transform.firstEffect) end
    if(transform.gainHealth) then setCreatureMaxHealth(cid, getCreatureMaxHealth(cid) + transform.gainHealth) end
    if(transform.gainMana) then setCreatureMaxMana(cid, getCreatureMaxMana(cid) + transform.gainMana) end
    if(transform.text)   then doCreatureSay(cid, transform.text, transform.textSayType) end
    if(Transform_config.healTransformedPlayer) then
        doCreatureAddHealth(cid, math.abs(getCreatureMaxHealth(cid) - getCreatureHealth(cid)))
        doCreatureAddMana(cid, math.abs(getCreatureMaxMana(cid) - getCreatureMana(cid)))
    else
        doCreatureAddHealth(cid, 1) -- we need to send stats to client :D otherwise player will not see any changes in health. setCreatureMaxHealtht aren't send stats :\
    end
    if(transform.outfit) then 
        -- saving old outfit to storages.
        local i = 0
        for k, v in pairs(getCreatureOutfit(cid)) do
            i = i + 1
            setPlayerStorageValue(cid, Transform_config.storageSaveOutfit + i - 1, v)
        end 
        doCreatureChangeOutfit(cid, transform.outfit)
    end
    return true
end
talkactions.xml
Wersja dla nowszych tfs?w:
PHP:
<talkaction words="/transform" event="script" value="transform.lua"/>
Wersja dla starszych silnik?w.
PHP:
<talkaction words="/transform" script="transform.lua"/>
Teraz do creaturescripts.xml
PHP:
<event type="think" name="transform" event="script" value="transform.lua"/>
lub, je?li masz starszy silnik:
PHP:
<event type="think" name="transform" script="transform.lua"/>
creaturescripts/scripts/transform.lua
UWAGA! Jest to wersja poprawiona dnia 4 sierpnia 2010. Zalecana aktualizacja.
PHP:
--[[
    Script: Transform System v1.0 
    Author: Rahim
    Date: 11.07.2010
    Forum: tibia.net.pl
    Thread: http://tibia.net.pl/inne-skrypty/385286-8-x-transform-system.html
    Tibia Version: 8.5 - 8.6 (should work in older versions =] If not - take a look at the forum)
    Tested on: TheForgottenServer 0.3.6
]]

local function loadOutfit(cid)
    local outfit = {lookAddons = 0, lookType = 0, lookHead = 0, lookTypeEx = 0, lookLegs = 0, lookBody = 0, lookFeet = 0}
    outfit.lookType = getPlayerStorageValue(cid, Transform_config.storageSaveOutfit + 1) -- I know it's ugly but really there is no other way to load outfit xd
    outfit.lookTypeEx = getPlayerStorageValue(cid, Transform_config.storageSaveOutfit + 3)
    outfit.lookHead = getPlayerStorageValue(cid, Transform_config.storageSaveOutfit + 2)
    outfit.lookBody = getPlayerStorageValue(cid, Transform_config.storageSaveOutfit + 5)
    outfit.lookLegs = getPlayerStorageValue(cid, Transform_config.storageSaveOutfit + 4)
    outfit.lookFeet = getPlayerStorageValue(cid, Transform_config.storageSaveOutfit + 6)
    outfit.lookAddons = getPlayerStorageValue(cid, Transform_config.storageSaveOutfit)
    return outfit
end 

function onThink(cid, interval)
    local oldvoc = getPlayerStorageValue(cid, Transform_config.storageSaveOldVocation)
    local transform = transforms[oldvoc]
    if(not transform) then
        return true
    end
    if(getPlayerStorageValue(cid, Transform_config.timeSaveStorage) < os.time()) then
        -- revert
        doPlayerSetVocation(cid, oldvoc)
        if(transform.gainHealth) then    setCreatureMaxHealth(cid, getCreatureMaxHealth(cid) - transform.gainHealth)    end
        if(transform.gainMana) then setCreatureMaxMana(cid, getCreatureMaxMana(cid) - transform.gainMana)    end
        if(transform.outfit) then doCreatureChangeOutfit(cid, loadOutfit(cid)) end
        if(type(unregisterCreatureEvent) == "function") then -- I have no idea whether it is this function in earlier versions =]
            unregisterCreatureEvent(cid, "transform") 
        else
            registerCreatureEvent(cid, "transform") -- in older versions this function works the same way like unregisterCreatureEvent 
        end 
        doCreatureAddHealth(cid, 1)
        return true
    end
    if(transform.effect) then doSendMagicEffect(getThingPos(cid), transform.effect) end
    if(transform.manaCost) then doCreatureAddMana(cid, -transform.manaCost) end
    if(transform.soulCost) then doPlayerAddSoul(cid, -transform.soulCost) end
    if(getCreatureOutfit(cid).lookType ~= transform.outfit.lookType) then doCreatureChangeOutfit(cid, transform.outfit) end
    return true
end
Teraz musimy doda? do pliku login.lua (w creaturescripts =]) trzy linijki. Je?li nie masz tego pliku (w co w?tpi? xd) to sobie zr?b. :)
PHP:
       registerCreatureEvent(cid, "transform")
No i teraz najwa?niejsze - konfiguracja. Wklep to na sam d??:
Code:
transforms = 
    {
        [[COLOR=RoyalBlue][B]5[/B][/COLOR]] = {outfit = {lookType = 59, lookTypeEx = 0, lookHead = 0, lookBody = 0, lookLegs = 0, lookFeet = 0, lookAddons = 0}, firstManaCost = 1000, text = "Yo yeah men, I'm evoluting#@#!", textSayType = TALKTYPE_SAY,     manaCost = 20, level = 40, gainMana = 1000, gainHealth = 1000, firstSoulCost = 1, soulCost = 0, time = 20, newVocation = 9, effect = CONST_ME_MAGIC_RED, firstEffect = nil},
        [[COLOR=RoyalBlue][B]6[/B][/COLOR]] = {outfit = {lookType = 12, lookTypeEx = 0, lookHead = 0, lookBody = 0, lookLegs = 0, lookFeet = 0, lookAddons = 0}, firstManaCost = 1000, text = "Ha yoh ! I'm have superpowers!", textSayType = TALKTYPE_MONSTER, manaCost = 30, level = 40, gainMana = 1000, gainHealth = 1000, firstSoulCost = 1, soulCost = 0, time = 25, newVocation = 10, effect = CONST_ME_MAGIC_GREEN, firstEffect = CONST_ME_HOLYDAMAGE}
    }

Transform_config = 
    {
        [COLOR=Red][B]checkingLevel   [/B][/COLOR]= true,
        [COLOR=Red][B]checkingMana    [/B][/COLOR]= true,
        [COLOR=DarkOrchid][B]timeSaveStorage [/B][/COLOR]= 9750,
        [COLOR=DarkOrchid][B]storageSaveOutfit [/B][/COLOR]= 9751, -- this storage value and six more must been unused.
        [COLOR=DarkOrchid][B]storageSaveOldVocation [/B][/COLOR]= 9758,
        [COLOR=SeaGreen][B]healTransformedPlayer [/B][/COLOR]= true,
        [COLOR=Magenta][B]messages [/B][/COLOR]= 
        {
            ["wrong_vocation"] = "Your vocation hasn't any transformations.",
            ["low_level"] = "You need level %i at least to transformation.",
            ["not_have_mana"] = "You need %i manapoints to transformation."
        }
    }
I wsio. Jeszcze po kr?tce obja?ni? konfiguracj? i dodawanie w?asnych trans?w ;)

Cyfra na niebiesko symbolizuje id profesji, dla kt?rej ta transformacja jest (tak - jedna profesja mo?e mie? tylko jednego transa. Jak kto? chce to sobie zmieni?, niech to ju? robi w swoim zakresie :)
Dalsz? cz??? tabeli my?l?, ?e nie trzeba t?umaczy?. Outfit to outfit, kt?ry gracz "za?o?y", level to wymagany poziom... Mo?na si? domy?li? :) Je?li chcesz doda? nowego transa - wzoruj si? na przyk?adach. To nie trudne ;)

Teraz og?lny config. CheckingLevel i CheckingMana ustala, czy skrypt ma sprawdza? czy gracz posiada wymagany level i man? do transformacji. W sumie nie wiem po co to da?em ale jak ju? jest niech sobie b?dzie :D Aby to wy??czy?, nale?y wpisa? warto?? false.

Wszystkie te te na fioletowo to numer storage, na kt?rym b?d? zapisywane r??ne, potrzebne skryptowi warto?ci, jak stary outfit (tak, gdy transformacja si? sko?czy, gracz otrzymuje stary outfit), star? profesj? gracza oraz czas do ko?ca trwania transformacji. :)

Od healTransformedPlayer zale?y, czy gracz po transformacji ma zosta? uleczony (czyli je?li gracz am np. 400/1300 hp to jego zdrowie po transformacji wzro?nie do 1300. Z man? to samo)

messages to tabela z tekstami, kt?re s? wysy?ane do gracza je?li nei spe?nia jakich? warunk?w. Pierwszy to wiadomo??, gdy profesja gracza nie ma ?adnych transformacji. Druga to gdy gracz ma za ma?y poziom a trzecia, gdy typkowi brakuje many :) "%i" zostaje zast?pione przez skrypt wymaganym levelem b?d? man? do transformacji. :)

Konfiguracj? si?y, regeneracji zdrowia i innych pierd?? musicie zrobi? ju? sami, wedle swojego uznania, w vocations.xml :)

I to chyba ju? wsio. C??, je?li pojawi? si? jakie? b??dy, oczywi?cie piszcie! Og?lnie te? piszcie, w sumie zale?y mi na ocenach :)

Pozdro wienia! ;) Bless.
 

lordmarian

Advanced User
Joined
May 26, 2009
Messages
366
Reaction score
19
Odp: [8.x] Transform System

Siemka od 2 miesi?cy szukam porz?dnego skryptu na transform lecz w ka?dym czego? brakuje. Czy m?g?by? zrobi? dla mnie specjaln? wersje? Oczywi?cie za wynagrodzeniem do?? du?ym bo roboty jest du?o :D

// Proste, wy?lij PMk?.
 
Last edited by a moderator:

Folgowsky

Active User
Joined
Jun 23, 2010
Messages
116
Reaction score
8
Age
30
Odp: [8.x] Transform System

Doda?em ale nie dzia?a :/ mo?esz pom?c ? Mam silnik 8.0 bazowany na czepots



oraz ten mi co 1 sec wrzuca :/

// Musia?e? ?le wklei? ca?y config do global.lua. Zobacz, czy na pewno tam jest bo skrypt go nie widzi.
 
Last edited by a moderator:

Arteek

Advanced User
Joined
May 6, 2010
Messages
272
Reaction score
37
Odp: [8.x] Transform System

Niczym sobie skrypt jest porz?dny i godny uwagi, wielu osobom si? przyda, fajnie, ?e go udost?pni?e?.
 

Karpio

Advanced User
Joined
Apr 11, 2008
Messages
369
Reaction score
58
Odp: [8.x] Transform System

@offtopic:
:eek:
Nie s?dzi?em, ?e jeszcze skryptujesz xD
A tu prosz? i to jeszcze z grubej rury :D

@topic:
Skrypt najlepszy na otsy typu dragon ball
Og?lnie podoba mi si? i jeszcze ten opis :)

Thx ;)

Oczywi?cie rep++ :)

Pzdr

@edit:
Ale jest jedna rzecz:
PHP:
    if(getPlayerStorageValue(cid, Transform_config.timeSaveStorage) > os.time()) then
        registerCreatureEvent(cid, "transform")
    end
Co jak gracz si? wyloguje i nie zaloguje przed up?ywem czasu transformacji?

// Haha, dobra :D My?la?em, ?e dobrze zrobi?em a jak teraz patrz?, to ?le. Trza wyjeba? warunek i niech zawsze rejestruje xd.

;>
 
Last edited by a moderator:

Doctor Who

Advanced User
Joined
Nov 8, 2008
Messages
221
Reaction score
7
Odp: [8.x] Transform System

Na pewno go wykorzystam, jest to najlepszy skrypt na transformacj? jaki do tej proy widzia?em, dobra robota.
 

plsaks

Advanced User
Joined
Aug 21, 2008
Messages
217
Reaction score
13
Odp: [8.x] Transform System

Mam ma?e pytanie
wiem ?e skrypt pod 8+ tibie ale czy zadzia?a? by na 7.6 ?
 
T

Tairens

Guest
Odp: [8.x] Transform System

Code:
if(transform.firstSoulCost) then doPlayerAddSoul(cid, -transform.firstSoulCost) end
if(transform.firstEffect) then doSendMagicEffect(getThingPos(cid), transform.firstEffect) end
if(transform.gainHealth) then setCreatureMaxHealth(cid, getCreatureMaxHealth(cid) + transform.gainHealth) end
if(transform.gainMana) then setCreatureMaxMana(cid, getCreatureMaxMana(cid) + transform.gainMana) end
Zupe?nie niepotrzebne warunki oraz miejsca w konfiguracji, bo jak uzupe?nisz np zmienn? transform.gainMana = 0 to b?dziesz mia? taki sam efekt.

// Niby tak, ale jak kto? nie chce niepotrzebnych miejsc w tabeli, mo?e sobie odpu?ci? takie deklaracje. A wtedy te pola w tablicy maj? warto?? nil, co mo?e wywali? b??dy w funkcjach. Poza tym wykonywanie funkcji lua przez silnik zabiera du?o wi?cej pami?ci ni? sprawdzanie warunku, wi?c to jest bardziej optymalne :)

@Down
Dobrze dobrze panie skrypter, ja z Tob? nie mam zamiaru si? k??ci?, ale Twoje mo?liwo?ci ju? zd??y?em pozna? i nie s? one wystarczaj?ce nawet ?eby ze mn? zaczyna? dyskusj?.
@edit2
Co to jest BoW? Nigdzie nie napisa?em, ?e jestem mistrzem, czytaj prosz? z pe?nym zrozumieniem, dobrze?
@editOstatni
G??wny skrypter bez jakiejkolwiek rangi na forum? Widz? zaczyna Ci brakowa? argument?w, gdy pytasz o m?j wiek, to taka tendencja ?rednio inteligentnych os?b, kt?re nie potrafi? si? pogodzi? z tym, ?e nie s? w czym? najlepsze lub kto? ma od nich odmienne zdanie. W moim wypadku lepiej dla Ciebie ?ebym by? starszy, bo da? si? podpu?ci? 13-latkowi to by?by dla mnie wstyd. Co do tego, ?e mam ?al do Ciebie o skopiowanie mojego systemu, to jest nieprawda, bo wklejaj?c co? do internetu trzeba liczy? si? z takimi konsekwencjami.
 
Last edited:

Tibionauta

Advanced User
Joined
May 8, 2008
Messages
388
Reaction score
43
Odp: [8.x] Transform System

Tairens, ty to masz nasrane w tym ?bie... Te warunki s? potrzebne, owszem. Je?eli nie mamy zadeklarowanego warunku to po prostu skrypt nie wykonuje akcji, co zmniejsza zu?ycie procesora... Wybacz, ?e si? tak wyra??, ale je?li kto? nie umie konfigurowa? skryptu to niech spierdala si? uczy? >.>.

@Up.
Nie s? wystarczaj?ce, ?eby zacz?? z Tob? dyskusj?, m?wisz? Uwa?asz, ?e jeste? mistrzem Lua, "miszczu"? To, ?e oddaj? badziewne prac? na konkurs to nie znaczy, ?e s?abo skryptuj?. Dobrym dowodem tego mo?e by? cho?by to, ?e jestem w tej chwili g??wnym skrypterem BoW, ot co.
@Up2.
BoW - Bottle of Wine, aktualnie jeden z najlepiej zapowiadaj?cych si? polskich OTS?w RPG. Nie napisa?e?, ?e jeste? mistrzem, ale oddajesz to swoim sarkazmem, jakim mnie darzysz, to ?e masz uraz do mnie, za rzekome podrobienie twojego skill systemu, to ju? tylko i wy??cznie twoja sprawa. Oceniasz moje zdolno?ci, wi?c na to wychodzi, ?e uwa?asz si? z mistrzunia, kt?remu mo?na buty czy?ci?. Ile masz w og?le lat, bo mi to wygl?da maksymalnie na 13 z objawami hipokryty.

// Tairens i Tibionauta - je?li macie co? do siebie to obgadajcie to na PW, GG czy czym? innym. Inaczej OBAJ dostaniecie po warnie. :)
 
Last edited by a moderator:

Don Makos

Advanced User
Joined
Aug 26, 2009
Messages
178
Reaction score
8
Odp: [8.x] Transform System

Bardzo fajny skrypt. U mnie dzia?a w porz?dku. Polecam!
 

Aragornkk

Senior User
Joined
Oct 11, 2008
Messages
705
Reaction score
44
Odp: [8.x] Transform System

Z ca?ego skryptu jednego nie rozumiem
doCreatureAddHealth(cid, 1) -- Do czego to ma s?u?y??

//
doCreatureAddHealth(cid, 1) -- we need to send stats to client :D otherwise player will not see any changes in health. setCreatureMaxHealtht arent send stats :d
Tutaj jest wyja?nione, troch? angielskiego by wystarczy?o... Chodzi o to, ?e funkcja setCreatureMaxHealth nie wysy?a zmian ?ycia do klienta - gracz niezauwa?y?by nawet, ?e zwi?kszy?o mu si? ?ycie. Dlatego zastosowa?em t? funkcj? bo bezpo?rednio z LUA nie ma gotowej funkcji xd. trzeba by kompilowa? a chcia?em, ?eby skrypt m?g? doda? sobie ka?dy.

*
Niech mnie co? trza?nie jak by?o tam te wyja?nienie. Musia?e? je dopisa? -,-

Najbardziej przyku?o moj? uwag? "unregisterCreatureEvent" kt?rej u?ycia ani razu nie widzia?em, niestety jest ona tylko w nowszych silnikach TFSa. Jednak samo jej u?ycie ustanawia ten skrypt transformacji jako jeden z lepszych.
W tamtych skryptach jak gracz zrobi tzw. "Reloga" to traci swoj? transformacj? (bez wzgl?du na czas kt?ry mu pozosta?).
 
Last edited:

El Matadore

New User
Joined
Jul 22, 2010
Messages
3
Reaction score
0
Odp: [8.x] Transform System

Nie dzia?a mi skrypt a kiedy si? loguje wyskakuje mi
Code:
[25/07/2010 00:08:28] [Error - CreatureScript Interface] 
[25/07/2010 00:08:28] data/creaturescripts/scripts/transform.lua:onThink
[25/07/2010 00:08:29] Description: 
[25/07/2010 00:08:29] data/creaturescripts/scripts/transform.lua:29: attempt to index local 'transform' (a nil value)
[25/07/2010 00:08:29] stack traceback:
[25/07/2010 00:08:29] 	data/creaturescripts/scripts/transform.lua:29: in function <data/creaturescripts/scripts/transform.lua:23>
 
Last edited:

lenczu

New User
Joined
Jan 27, 2010
Messages
2
Reaction score
0
Odp: [8.x] Transform System

Skrypt bardzo fajny na pewno mi si? przyda do mojego otsa DB fajnie ,?e go udost?pni?e?.
 

Iron Man

Active User
Joined
Apr 23, 2009
Messages
129
Reaction score
2
Odp: [8.x] Transform System

Witam..

Tak si? cieszy?em ?e znalaz?em ten skrypt ale niestety nie dzia?a mi on.. Musia?em co? najwyra?niej sknoci?.. Prosz? Cie aby? pom?g? mi dok?adnie jak wklei? ca?kowicie ten skrypt do otsa.. Podczas wej?cia na posta? w konsoli silnika wyskakuje taki b??d:
Code:
[02/08/2010 18:53:24] [Error - CreatureScript Interface] 
[02/08/2010 18:53:24] data/creaturescripts/scripts/transform.lua:onThink
[02/08/2010 18:53:24] Description: 
[02/08/2010 18:53:24] data/creaturescripts/scripts/transform.lua:29: attempt to index local 'transform' (a nil value)
[02/08/2010 18:53:24] stack traceback:
[02/08/2010 18:53:24] 	data/creaturescripts/scripts/transform.lua:29: in function <data/creaturescripts/scripts/transform.lua:23>

Prosz? pom?? mi z tym a b?d? bardzo wdzi?czny.. :) Aha i jeszcze jedno, czy po op?acie jeste? w stanie pom?c mi w skryptach do mojego otsa ?
 
R

Rahim

Guest
Odp: [8.x] Transform System

Yay... by?em pewien, ?e napisa?em pewn? instrukcj? w kodzie a tu jeb - nie ma. Chodzi o ma?y b??d w creaturescripts/script/transform.lua (ten, w kt?rym pojawia si? "attempt to index local 'transform' (a nil value)").
Najlepiej niech ka?dy zaktualizuje sobie tylko ten skrypt :) Podzi?kowania dla Iron Man za znalezienie b??du.

To tak przy okazji, po cichaczu... od?wie?? i zaprosz? do dalszego komentowania.
 

sSlasheRs

Advanced User
Joined
Apr 30, 2010
Messages
193
Reaction score
15
Odp: [8.x] Transform System

No to moim zdaniem to ten skrypt jest naprawd? ok. ?adnych b??d?w - a przynajmniej nie teraz i to jeszcze skrypcik nie przez jednego poszukiwany. Jedyne co tu przeszkadza to ta k??tnia... Ale przynajmniej si? sko?czy?a. 9/10 bo by? b??d.
 

mateusz2010

Active User
Joined
Mar 26, 2010
Messages
124
Reaction score
10
Odp: [8.x] Transform System

a mi nie dziala (silnik WoDBO) :curse: a bardzo przydalby mi sie ten skrypt ;P
to mi wyskakuje gdy wlaczam silnik:
logja.jpg

a to gdy pisze transform:
log2b.jpg



nie chodzi tu o te voc 400 bo to moj blad

Prosze o szybka pomoc ;(
 
Last edited:

Karpio

Advanced User
Joined
Apr 11, 2008
Messages
369
Reaction score
58
Odp: [8.x] Transform System

Jest to skrypt pisany pod The Forgotten Server, i najwyra?niej na Twoim nie ma funkcji "doCreatureAddMana" ani typu evetu "think"
?ci?gnij najnowszego tfsa bo na nim dzia?a ;)

Pzdr
 

mateusz2010

Active User
Joined
Mar 26, 2010
Messages
124
Reaction score
10
Odp: [8.x] Transform System

Aha. Dzieki ze sie odezwales ;x. Mam zamiar robic silnik db pod 8.54 wiec chyba nie powinno byc problemow ze skryptem ;D
Pozdro:lol:

@@@
No i teraz najwa?niejsze - konfiguracja. Wklep to na sam d??:
Kod:

transforms =
{
[5] = {outfit = {lookType = 59, lookTypeEx = 0, lookHead = 0, lookBody = 0, lookLegs = 0, lookFeet = 0, lookAddons = 0}, firstManaCost = 1000, text = "Yo yeah men, I'm evoluting#@#!", textSayType = TALKTYPE_SAY, manaCost = 20, level = 40, gainMana = 1000, gainHealth = 1000, firstSoulCost = 1, soulCost = 0, time = 20, newVocation = 9, effect = CONST_ME_MAGIC_RED, firstEffect = nil},
[6] = {outfit = {lookType = 12, lookTypeEx = 0, lookHead = 0, lookBody = 0, lookLegs = 0, lookFeet = 0, lookAddons = 0}, firstManaCost = 1000, text = "Ha yoh ! I'm have superpowers!", textSayType = TALKTYPE_MONSTER, manaCost = 30, level = 40, gainMana = 1000, gainHealth = 1000, firstSoulCost = 1, soulCost = 0, time = 25, newVocation = 10, effect = CONST_ME_MAGIC_GREEN, firstEffect = CONST_ME_HOLYDAMAGE}
}
Transform_config =
{
checkingLevel = true,
checkingMana = true,
timeSaveStorage = 9750,
storageSaveOutfit = 9751, -- this storage value and six more must been unused.
storageSaveOldVocation = 9758,
healTransformedPlayer = true,
messages =
{
["wrong_vocation"] = "Your vocation hasn't any transformations.",
["low_level"] = "You need level %i at least to transformation.",
["not_have_mana"] = "You need %i manapoints to transformation."
}
}

A dokladnie gdzie mam to wkleic? Mam silnik TFS 0.3.6, myslalem ze w global.lua trzeba wkleic ale ja tego pliku u siebie nie widze? ;o Pierwszy raz bawie sie TFS pod 8.54 a ten skrypt jest mi potrzebny.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top