What's new

System operacyjny.

Status
Not open for further replies.

luksonik

Advanced User
Joined
Apr 11, 2008
Messages
273
Reaction score
21
Witam wszystkich forumowicz?w :)

A wi?c od razu przejd? do sedna sprawy. Mam komputer kt?ry posiada 12 GB ramu oraz procesor z taktowaniem 86 bit. Potrzebuj? rady co do mocnego stabilnego i wytrwa?ego systemu operacyjnego kt?ry b?dzie w stanie uci?gn?? wi?cej ni? te 3,25 GB :( Aktualnie posiadam Vist? Ultimate x64 ale szczerze to ?a?uje, ?e j? w og?le instalowa?em :( Wykorzystuje mi 15% GB ram z 12 GB, procesor mi zam?cza bo jak to Vista skacze z 1% u?ytku na 20% potem 30% i do 1%. Szukam systemu kt?ry b?dzie dobry aby utrzyma? server. Windows Xp Pro x64 w wersji angielskiej by? by najlepszy ale niestety jest ma?o dost?pny i w internecie i w sklepach :(.

Prosz? o pomoc.
 

Dolmet

Senior User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
757
Reaction score
55
Age
30
Odp: System operacyjny.

Windows 7 jest troszeczk? mniej ?r?cy ale jak wiadomo niczym si? prawie od visty nie r??ni
Czy windows xp w wersji angielskiej wykryje tyle ramu? ma?o prawdopodobne.
Spr?buj windows 7 mo?e ci si? spodoba a mo?e nie ale to chyba ostatecznie narazie najlepszy windows;p
 

FILONEK

Active User
Joined
Aug 18, 2008
Messages
110
Reaction score
6
Age
31
Odp: System operacyjny.

To Ci proponuj? Ubuntu 10.04, :D Najlepszy OS na serwer i nie wpiernicza tyle ramu co Windowsy... Ja sam na laptopie mam Viste 32x i Linuxa 64x, co ciekawe Winda ci?gnie ?rednio 1.3GB, a ubuntu!!!! Uwaga! 260MB Ramu!!! Do tego mam Conky-iego, du?o ster?w itd.... Uwa?am ?e pod serwer to najlepszy OS :]

@edit

No chyba zale?y Ci na windowsie to jak kolega wy?ej napisa? b?dzie najlepiej :D
 

Xayan

Senior User
Joined
Jul 4, 2009
Messages
2,608
Reaction score
390
Age
28
Odp: System operacyjny.

Debian wykorzysta ca?y tw?j RAM. Mo?esz te? spr?bowa? z 7 o architekturze x86_64.
 

luksonik

Advanced User
Joined
Apr 11, 2008
Messages
273
Reaction score
21
Odp: System operacyjny.

Ale je?li b?d? posiada? Ubuntu to b?d? mi dzia?a?y programy z windows itp ?? Bo coraz bardziej si? zastanawiam :) nad tym systemem.
 
Last edited:

Ulfur

Senior User
Joined
Aug 20, 2010
Messages
782
Reaction score
106
Age
29
Odp: System operacyjny.

procesor z taktowaniem 86 bit
Taktowanie w bitach? XDDD

@topic
Windows 7 x86_64 - taki mam i polecam te? tobie.
(Powt?rka wypowiedzi Xayana)

Od siebie te? dodam, ?eby? nie bawi? si? systemami 32-bitowymi jak masz dobrego kompa, bo te systemy po 1. czytaj? ci mniej RAM-u, a po drugie nie u?ywaj? kilku rdzeni w procesorze.

Ale je?li b?d? posiada? Ubuntu to b?d? mi dzia?a?y programy z windows itp
Nie, musisz pobiera? aplikacje, kt?re s? odpowiednie dla tego systemu (czyt. Linux Ubuntu).


Je?eli jeste? gamerem, to po co Ci Linux? Linux jest bardziej dla pasjonat?w, informatyk?w etc. a nie dla graczy.
To tak hipotetycznie, bo nie wiem, czy system ci jest potrzebny tylko do zarz?dzania podstawowymi plikami i mo?liwo?ci grania, czy dla innych rzeczy.

5.
 
Last edited:

luksonik

Advanced User
Joined
Apr 11, 2008
Messages
273
Reaction score
21
Odp: System operacyjny.

Co do tego taktowania to widocznie si? pomyli?em, skoro na linuxa b?d? musia? wszystko od nowa pobiera? to nie potrzebny mi ten system :). Widocznie kupi? 7 ale teraz pytanie jaki :) Ultimate, Home, Profesional ?
 

Dolmet

Senior User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
757
Reaction score
55
Age
30
Odp: System operacyjny.

Ultimate obs?uguje do 250 giga ramu my?l? ?e ci wystarczy na d?ugie lata^^
 

FILONEK

Active User
Joined
Aug 18, 2008
Messages
110
Reaction score
6
Age
31
Odp: System operacyjny.

Outsect ale dojeba?e? :D
"a po drugie nie u?ywaj? kilku rdzeni w procesorze."

Wykorzystuj? i to nawet 4 rdzenie... Nawet Win XP obs?u?y 2 rdzenie, tylko ?e musi by? professional.... Vista bez gadania na wszystkim jedzie, tak wi?? nast?pnym razem si? zastan?w zanim co? napiszesz.

Co do tematu, to tak naprawde masz wiele program?w darmowych na Linuxa. O graniu np. W nowe gry mo?esz zapoomnie?, ale o tych starszych da rad? zpr?bowa? :D Mi poszed? COD World At War, przez Wine i PlayonLinux, Ale 7 proponuj? Ultimate, je?eli ju? winde, to najlepiej, najlepsza ;]
 

Secur

Active User
Joined
Feb 26, 2009
Messages
123
Reaction score
18
Odp: System operacyjny.

Zdecydowanie Windows 7.Jest du?o lepszy od pospolitego XP`ka.Przy 2 GB RAM dzia?a super.Ewentualnie mog? ci doradzi? linuxa,lecz gdy chcesz gra? w gry to only "siodemka".
 
Status
Not open for further replies.
Top