What's new

Regulamin - propozycja

Status
Not open for further replies.

Eturl

We shall know no fear!
Joined
May 21, 2008
Messages
2,280
Reaction score
463
Age
32
Witam ;p

Ostatnie wydarzenia zmusi?y mnie by zaproponowa? poprawk? do dziewi?tego punktu regulaminu og?lnego forum tibia.net.pl. Odnosz?cego si? do u?ytkownik?w nie posiadaj?cych 30 post?w.
Brzmi on nast?puj?co:


9. Linki mog? umieszcza? jedynie u?ytkownicy posiadaj?cy na swoim koncie minimum 30 napisanych post?w. W przypadku, gdy u?ytkownik stara si? oszuka? system (np. poprzez zamian? http:// na hxxp://) jego post mo?e zosta? usuni?ty (je?eli link kieruje do strony, kt?ra mo?e by? potencjalnym zagro?eniem dla innych u?ytkownik?w) za? autor postu otrzyma ostrze?enie.

Punkt ten stanowi jak to pewna osoba z kadry powiedzia?a „Obron? przed pseudo-hakerami”, ale niestety zauwa?y?em, ?e ten punkt niestety krzywdzi nowych u?ytkownik?w, kt?rzy chc? pomaga? innym.

S? oni oceniani tylko i wy??cznie po ilo?ci post?w. Nie wa?ne czy maj? 20 post?w, kt?re pomog?y wielu osobom czy te? 50 post?w, napisanych w r??nych tematach nie s?u??cych pomocy np. w dyskusjach og?lnych.

Jak mo?na ocenia? cz?owieka po ilo?ci, a nie jako?ci jego wypowiedzi. Jak nowy u?ytkownik ma uzyska? 30 post?w skoro dajmy na to za ch?? niesienia pomocy innym zostaje nagradzany ostrze?eniami lub jak w przypadku mojego znajomego od razu Banem na 14 dni?

Je?li u?ytkownik nie posiada odpowiedniej ilo?ci post?w by wstawi? link do jakie? strony internetowej to pod jego wypowiedzi? powinien si? znale?? komunikat w postaci graficznej o tre?ci – „U?ytkownik nie posiada wystarczaj?cej ilo?ci post?w by wstawia? linki, odwiedzasz/pobierasz na w?asne ryzyko” tak jak w przypadku silnik?w itp. (mo?e by? mniejszy obrazek) do??czany przez moderatora lub bezpo?rednio przez u?ytkownika. U?ytkownik tak?e powinien (o ile inny u?ytkownik sobie tego za?yczy) do??cza? raport skanowania do ka?dej wypowiedzi, w kt?rej wstawia link do innej strony internetowej (pr?cz tibia.net.pl).

Brak ostrze?enia w postaci graficznej b?dzie skutkowa? upomnieniem o ma?ej warto?ci punktowej

W przypadku je?li u?ytkownik nie do??czy skana z powodu np. wolnego ??cza lub innych czynnik?w uniemo?liwiaj?cych mu umieszczenie raportu skanowania powinien poprosi? moderatora dzia?u o sprawdzenie i przeskanowanie linku.

W sytuacji je?eli u?ytkownik nie posiadaj?cy 30 post?w nie umie?ci? w swojej wypowiedzi ostrze?enia graficznego oraz raportu skanowania poniesie konsekwencje takie jak w przypadku z?amania aktualnego punktu regulaminu, kt?ry ?w u?ytkownik z?ama?.


Uwa?am ?e w ten spos?b inni u?ytkownicy zostan? poinformowani o tym ?e u?ytkownik mo?e lecz nie oznacza to ?e musi mie? na celu rozpowszechnianie tzw. Hack-link?w. Mog? odwiedza? linki wstawiane przez u?ytkownik?w nie posiadaj?cych wystarczaj?cej ilo?ci napisanych post?w, ale czyni? to na w?asn? odpowiedzialno??.


Na tym bym zako?czy? moj? wypowied?


Pozdrawiam Eturl Sous



@Down
no wiesz w tym przypadku b?dzie ostrze?enie i u?ytkownik b?dzie bardziej ?wiadom ryzyka co nie?
Takie komunikaty rzucaj? si? w oczy. Wystarczy zerkn?? na dzia? download.
Widzisz obrazek z napisem "Wykryto wirusa" to chyba samemu go sprawdzisz dodatkowo oraz zastanowisz si? chwilk?


@edit
Marcin to nie "mam talent" ;p

 

Prozani

Active User
Joined
Apr 27, 2010
Messages
94
Reaction score
6
Age
27
Odp: Regulamin - propozycja

„U?ytkownik nie posiada wystarczaj?cej ilo?ci post?w by wstawia? linki, odwiedzasz/pobierasz na w?asne ryzyko”
Ale przecie? je?eli u?ytkownik ma 30+ to i tak jest to na w?asn? odpowiedzialno??.
 

Marvixx

Advanced User
Joined
Apr 26, 2009
Messages
436
Reaction score
58
Age
29
Odp: Regulamin - propozycja

Tak w tym przypadku ?e tam powiem nowi u?ytkownicy s? co nie co dyskryminowani.

@edit

Te 30 post?w zmusza je do spam?w co nie kt?rych moim zdaniem, je?eli link jest czysty powinien by? dopuszczany do downloadu.
 
Last edited:

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Odp: Regulamin - propozycja

Obowi?zkiem ka?dego nowego u?ytkownika jest zapoznanie si? z regulaminem. Je?li komu? nie odpowiada niniejszy limit to przecie? nikt tutaj nikogo nie trzyma - wolna wola.

Sorry, ale jestem na nie

jak da skan, to czemu nie mo?na ?ci?ga??

Dlatego, ?e mo?na bardzo ?atwo oszuka? skanery ustawiaj?c w rarze has?o do pliku. Wtedy nawet skanery s? bezsilne ...

@edit.


Nic nie stoi na przeszkodzie ?eby wys?a? link na pw/gg. Jednak w 99% przypadk?w takich wiadomo?ci b?d? to hacklinki.
 
Last edited:

Tfoja Obsuga

Advanced User
Joined
Oct 10, 2010
Messages
151
Reaction score
8
Odp: Regulamin - propozycja

Omg, jak to si? m?wi:

Code:
Nawet mniejszy mo?e pokona? du?ego, tylko je?eli b?dzie uczciwy.

Ja jestem za TAK, gdy? jak da skan, to czemu nie mo?na ?ci?ga?? A mo?e by tak zmniejszy? ten limit? Np. do 10? Bo ludzie tu nie tylko wchodz? ?eby porozmawia?, ale te? ?eby pomaga?! A jak nie maj? 30 post?w to czemu nie mo?e pomaga?? A jak b?dzie chcia? wbi? to dostanie 5 warn?w i ma Bana...

Jestem za TAK!
 

Ravegon

Weteran
Joined
Mar 12, 2010
Messages
506
Reaction score
102
Age
28
Odp: Regulamin - propozycja

Jestem za, poniewa? zazwyczaj na forum przychodz? nowi u?ytkownicy, kt?rzy r?wnie? chc? podzieli? si? z nami kreatywnym pomys?em np. na silnikiem i ukazuj? go ju? w postaci gotowej - do pobrania, lecz kiedy owi u?ytkownicy nie przekroczyli bariery 30 post?w, to zaczynaj? sobie u?wiadamia?, ?e skoro chc? si? podzieli? silnikiem musz? je nabi?. No i tu zaczynaj? si? g?upie i ma?owarto?ciowe posty typu "fajne 10/10 kkthxbb", ale gdyby to ograniczenie zmniejszy? za???my do 10 post?w, to zapewniam was, ?e znalaz?yby si? osoby, kt?re nie otrzymaj? jeszcze bana z ostrze?e? i zd??? podzieli? si? silnikiem. Owszem, mogliby pisa? schludne posty, d?ugie i warto?ciowe, ale skoro s? nowicjuszami to w?tpi?, aby si? tu z g?ry zaklimatyzowali i przeanalizowali ka?dy post na tyle, aby nigdy nie otrzyma? ostrze?enia.
 

Oem

Ninja
Joined
Jul 20, 2010
Messages
161
Reaction score
28
Odp: Regulamin - propozycja

Jestem za wprowadzeniem tego typu zmiany. Jak ju? wielu zaznaczy?o - nowi u?ytkownicy nie maj? cz?sto mo?liwo?ci pe?nej pomocy innym. Ilo?? post?w, a ich jako?? to zwykle dwie r??ne rzeczy. Jak kto? si? uprze to i w jeden dzie? zdob?dzie te 30 post?w - ale czy b?dzie to mia?o jaki? sens? Uwa?am, ?e moje stanowisko w tej sprawie, jest na pewno podobne do wielu innych u?ytkownik?w. Tak wi?c oczywi?cie ostateczn? decyzj? pozostawiamy administracji.

Regards Oem
 

imdrox

Senior User
Joined
May 5, 2008
Messages
518
Reaction score
24
Odp: Regulamin - propozycja

Jestem za wprowadzeniem tego typu zmiany. Jak ju? wielu zaznaczy?o - nowi u?ytkownicy nie maj? cz?sto mo?liwo?ci pe?nej pomocy innym. Ilo?? post?w, a ich jako?? to zwykle dwie r??ne rzeczy. Jak kto? si? uprze to i w jeden dzie? zdob?dzie te 30 post?w - ale czy b?dzie to mia?o jaki? sens? Uwa?am, ?e moje stanowisko w tej sprawie, jest na pewno podobne do wielu innych u?ytkownik?w. Tak wi?c oczywi?cie ostateczn? decyzj? pozostawiamy administracji.
Regards Oem


Popieram Wypowiedz Kolegi @up I grze?ka :)
Kazdy Ma prawo pomocy :) A Te Posty To Tylko Przeszkoda na przekazaniu jej ! Tak nie powinno by? :) Dajmy Kazdemu Szanse a nie tylko "ostrzezenia by **** " Badz Ban :)
 

vBalon

User
Joined
Oct 26, 2010
Messages
46
Reaction score
6
Odp: Regulamin - propozycja

Tak powinno by?, a z tego ?e jeszcze nie mam 30 post?w a chc? bardzo pom?c komu? nie pomog? mu bo nie mog? wstawia? link?w z RME b?d? czym? takim. Popieram w stu procentach now? zasad?.
 

furiateam

User
Joined
Sep 23, 2010
Messages
33
Reaction score
0
Odp: Regulamin - propozycja

Jestem na TAK, kazdy powinien m?c zaprezentowac swoje umiejetnosci, pomagajac innym...
 

sSlasheRs

Advanced User
Joined
Apr 30, 2010
Messages
193
Reaction score
15
Odp: Regulamin - propozycja

Jestem zdecydowanie na Tak. Sam mia?em tak? przygod? na tym koncie. Oczywi?cie wiem ?e mo?e si? to nie sprawdzi?, ale jednak bardzo by to pomog?o. Dodam tylko i? jest to pomys? jeden z najlepszych od paru tygodni/miesi?cy.
 

Arts18

Signed...
Joined
May 7, 2009
Messages
2,888
Reaction score
231
Age
33
Odp: Regulamin - propozycja

Ka?dy sam odpowiada za swoje linki do kt?rych jest bezpo?rednio dost?p do r??nych zasob?w. Tym bardziej po przeczytaniu tej propozycji jestem za wprowadzenie nowego pomys?u w ?ycie forum.

Pozdrawiam.
 

DevLord

Senior User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
1,127
Reaction score
284
Odp: Regulamin - propozycja

Ciekawy pomys?, ale jak kto? jest nowy to sk?d b?dzie wiedzia?, ?e ma taki obrazek wstawi??

Lepiej by?oby napisa? jakiego? skrypta, kt?ry automatycznie przy linku wstawi tak? informacj?. Bo u?ytkownik nie zawsze wstawi, a cz?sto zanim moderator zd??y to sprawdzi? kto? zd??y ju? w hack-linka wej??.
 

Eturl

We shall know no fear!
Joined
May 21, 2008
Messages
2,280
Reaction score
463
Age
32
Odp: Regulamin - propozycja

Od?wie?am
 

Dtp

Senior User
Joined
Dec 29, 2009
Messages
519
Reaction score
107
Age
29
Odp: Regulamin - propozycja

Je?li u?ytkownik nie posiada odpowiedniej ilo?ci post?w by wstawi? link do jakie? strony internetowej to pod jego wypowiedzi? powinien si? znale?? komunikat w postaci graficznej o tre?ci – „U?ytkownik nie posiada wystarczaj?cej ilo?ci post?w by wstawia? linki, odwiedzasz/pobierasz na w?asne ryzyko” tak jak w przypadku silnik?w itp. (mo?e by? mniejszy obrazek) do??czany przez moderatora lub bezpo?rednio przez u?ytkownika. U?ytkownik tak?e powinien (o ile inny u?ytkownik sobie tego za?yczy) do??cza? raport skanowania do ka?dej wypowiedzi, w kt?rej wstawia link do innej strony internetowej (pr?cz tibia.net.pl).
Jestem za wprowadzeniem tej wzmianki. Nowi u?ytkownicy przychodz? na forum po jaki? silnik lub si? nim podzieli? z innymi i jest bariera 30post?w a nowi nie zawsze czytaj? regulamin wi?c ko?cz? sw?j pobyt z kresk?. Niekt?rzy, tak jak napisa? Ravegon- spamuj? by mie? te 30 post?w wi?c ta zmiana jest jak najbardziej na miejscu.
 

Lee Parkour

Advanced User
Joined
Sep 25, 2010
Messages
294
Reaction score
30
Odp: Regulamin - propozycja

Jestem na Tak, poniewa? rzeczywi?cie nowi u?ytkownicy musz? mie? pkt reputacji i spor? liczb? post?w, aby zacz?to ich szanowa?. Nie zmienimy tego - trudno, jednak mo?emy innym pom?c w wykazaniu si?. Mam nadziej? ?e to si? zmieni.
Pozdrawiam!
 

Inspired

Active User
Joined
Sep 5, 2010
Messages
50
Reaction score
6
Odp: Regulamin - propozycja

Wszystko jest na swoim miejscu. Wam, poprostu ju? si? jebie w g?owach, bo ci?gle jakie? zmiany by?cie chcieli. Je?eli masz dziesi?? post?w, to tak jak z dziesi?ciolatkiem, nie wiadomo kiedy mu odjebie. Natomiast je?eli kto? ma czterysta post?w i dusza dalej ma?ego cwaniaka, to kiedy? mu odwali i wrzuci tego keya, czy troya. Ten temat nie podlega dyskusji, je?eli kto? chce pseudo pomaga?, to niech popisze co? i po drodze respekt z?apie, a z?odzieje naszej prywatno?ci i tak istniej?, nawet wsr?d kadry czy lorda post?w.
 

Jot Pe92

Active User
Joined
Jun 2, 2010
Messages
58
Reaction score
6
Odp: Regulamin - propozycja

Obowi?zkiem ka?dego nowego u?ytkownika jest zapoznanie si? z regulaminem lub z jego cz??ciami. Wed?ug mnie powinna by? podniesiona ta bariera. No i trzeba wybudowa? nowe autostrady. Temat do niczego nie prowadzi, zamykam !

Notka moderatorska:
Wybacz, otwieram. /1


Nie otwierac sardynek z konserwy !
 
Last edited:

marvin105

User
Joined
Nov 7, 2008
Messages
41
Reaction score
2
Odp: Regulamin - propozycja

Jestem na TAK.Przyda si? ta zmiana nowym u?ytkownikom , tak jak napisa? Lee Parkour , nowi powinni zacz?? nabija? posty , przy okazji pomagaj?c innym. Robi?c to , zyskuj? jaki? szacunek od innych u?ytkownik?w. A wi?c na TAK. :p
 
Last edited:

Anthony

Active User
Joined
Jun 2, 2010
Messages
83
Reaction score
31
Odp: Regulamin - propozycja

Wed?ug mnie takie co? nie ma sensu. Je?eli forum wyznacza jakie? granice po kt?rych dopiero mo?emy wystawia? linki tak powinno zosta?. Ka?dy z nas pobiera tutaj WSZYSTKO na w?asne ryzyko, a skany moderator?w wcale nie musz? by? tak anielskie jak mo?na je nazwa? na pierwszy rzut oka. Ta zasada jest jasnym przekazem, je?li chcesz ci?gle pisa? na forum i nie wchodzi? tutaj tylko po to ?eby wystawi? silnik musisz napisa? 30 post?w, jak nie masz zamiaru przesiadywa? tutaj cz??ciej, daruj sobie id? tam gdzie Ci? b?d? kocha? i g?aska?.
 
Status
Not open for further replies.
Top