What's new

Problem z komendami dla GM'?w

HaKKuN

User
Joined
Nov 16, 2008
Messages
22
Reaction score
1
Tak jak w temacie, mam problem z komendami dla GM'?w, ot?? WSZYSCY na moim otsie mog? u?ywa? komend dla gm'?w, np. takie /a 2 lub /i xxxx . Zrobi?em test serwa dla koleg?w, w poszukiwaniu mo?liwych bug?w i znale?li?my najgorszy ;/ Prosz? o pomoc, mam tfs'a pod tibie 8.40 w?asna mapa.
 

dennisek78

Active User
Joined
Oct 6, 2009
Messages
93
Reaction score
1
Odp: Problem z komendami dla GM'?w

sprawd? w bazie danych jaki players ma account id je?li 6 to si? nie dziw oni musz? mie? chyba 2 lub 1 nie wiem
 

HaKKuN

User
Joined
Nov 16, 2008
Messages
22
Reaction score
1
Odp: Problem z komendami dla GM'?w

Nie, oni nie maj? profesji (no vocation), i mog? ich bi? potwory. Pami?tam, ?e podmienia?em wszystkie komendy w commands.xml, poniewa? mi nie dzia?a?y, i gdy podmieni?em to zacz??y dzia?a?, kosztem 200 linijek bug?w w silniku, kt?re wy?wietlaj? si? za ka?dym razem gdy w??cz? silnik!

@down
Dzi?ki, sprawdz? jutro, i napisze w tym temacie, czy dzia?a, wi?c jeszcze nie zamyka? tematu ;>
 
Last edited:

Miauuuu

Advanced User
Joined
Jan 21, 2010
Messages
206
Reaction score
27
Odp: Problem z komendami dla GM'?w

Tak jak w temacie, mam problem z komendami dla GM'?w, ot?? WSZYSCY na moim otsie mog? u?ywa? komend dla gm'?w, np. takie /a 2 lub /i xxxx . Zrobi?em test serwa dla koleg?w, w poszukiwaniu mo?liwych bug?w i znale?li?my najgorszy ;/ Prosz? o pomoc, mam tfs'a pod tibie 8.40 w?asna mapa.
Mo?liwe, ?e komendy nie s? ustawione dla okre?lonych grup. Wejd? w data/talkaction/talkactions.xml i w ka?dej linijce, kt?r? wygl?da tak:
Code:
	<talkaction log="yes" words="/i" event="script" value="createitem.lua"/>

Dodaj access="3" czyli:
Code:
	<talkaction log="yes" words="/i" access="3" event="script" value="createitem.lua"/>
Chyba o to chodzi lecz nie jestem pewny.

Pozdrawiam,

Miauuuu
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
8
Odp: Problem z komendami dla GM'?w

Wydaje mi sie tak samo jak miauu ze chodzi o to :)
Podaj kilka linijek z komendami z talkactions.xml to ci powiemy czego jeszcze moze brakowac np :p Co do dodawania access ="3" to wszystkie komendy beda dla senior tutora i wyzej. Jak chcesz dla playera to "1" dla tutora "2" dla seniora "3" dla gm "4" dla cm "5" i dla goda "6" :) Jesli nie chce ci sie wszystkie ustawiac i zastanawiac ktora komena dla kogo to poszukaj w jakims innym silniku bo pewnie to co sciagnales bylo tak przerobione albo zbugowane :)

Jesli nie bedziesz mogl znalesc to moge ci udostepnic moje komendy ale sa troche pozmieniane wiec moga nie dzialac :/
 
Top