What's new

W?asny ots

Status
Not open for further replies.

Ravenboy

User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
13
Reaction score
0
Mam ochote miec w?asnego ots tylko nie wiem jak to jest z stawianiem servera?? Silnik musi byc u mnie na kompie caly czas wlaczonym czy jak to jest?? Czy wykupuje miejsce gdzies w firmie zeby postawic silnik? Ile to kosztuje
 

OpenTibiaSerwer

New User
Joined
Aug 27, 2010
Messages
3
Reaction score
0
Odp: W?asny ots

Masz dwa rozwi?zania mo?esz hostowac ots na kompie lub w firmie hostingowej.

Na kompie dzia?a to tak ?e tyle ile masz odpalonego kompa tyle dzia?a serwer

W firmie hostingowej jest tak ?e dzia?a 24/7 przez tyle dni na ile masz op?acony abonament.
Aby postawi? silnik mozesz wykupi? w?asny serwer dedykowany za 50z?-1kz? ;p to ju? zale?y od ciebie i od ilosci ludzi na serwerze
 

Ravenboy

User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
13
Reaction score
0
Odp: W?asny ots

Za 50 z? na ile czasu bede mogl hostingowac? Jaki to bedzie serwer? ile ludzi bedzie moglo grac?

I jeszcze na jedno pytanie odpowiedz, troszke wyjasnij jakie sa zarobki na dobrym otsie z sms shop i za pacca?
 
Last edited:

Maksiu xD

Senior User
Joined
Feb 11, 2010
Messages
635
Reaction score
30
Odp: W?asny ots

Zarobki zale?y ile b?dzie gra?o ludzi jaki b?dzie koszt sms shop i czy b?d? ciekawe offerty, ale je?eli z min 20-30 os?b b?dzie gra?o to my?l? ?e ci starczy na op?acenie dedyka i mo?e jeszcze par? groszy ci zostanie. 50 z? to kwota za miesi?czny abonament je?eli cie ciekawi ile os?b b?dzie gra?o to wpisz w google serwery dedykowane wybierz jaki cie ciekawi np ten za 50 z? i poczytaj ale zabardzo niemartw sie miejscami bo dla mniej ni? 100 slot?w dla os?b nie hostuje serwera raczej nikt.
PoZdrawiam Maksiu.
 
Last edited:

Xayan

Senior User
Joined
Jul 4, 2009
Messages
2,608
Reaction score
390
Age
28
Odp: W?asny ots

Po 1. za 50z? nie kupisz serwera dedykowanego. Na taki musisz przeznaczy? co najmniej 200z? + op?ata instalacyjna.
Po 2. za t? cen? kupisz jaki? badziewny VPS, kt?ry utrzyma z 15 graczy, i to zale?nie od mapy.
 

Ravenboy

User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
13
Reaction score
0
Odp: W?asny ots

Po 1. za 50z? nie kupisz serwera dedykowanego. Na taki musisz przeznaczy? co najmniej 200z? + op?ata instalacyjna.
Po 2. za t? cen? kupisz jaki? badziewny VPS, kt?ry utrzyma z 15 graczy, i to zale?nie od mapy.

za jaka cene? 50 zl czy te 200 zl? malo rozumiem twoj post. dedykowany czyms sie rozni od zwyklego czy to to samo?
Maksiu xD fajnie opisales, az bierze ochota zeby miec otka :)
 

Sterger

Advanced User
Joined
Jun 2, 2008
Messages
217
Reaction score
10
Odp: W?asny ots

Dzia?a to tak ?e ten serwer za 50 z?, utrzyma ledwo mo?e 15 graczy. Dedykowany kosztuje du?o wi?cej 200 z? + np. 50 (przyk?adowo tylko) ale utrzyma o wiele wi?cej graczy..

@edit

Tak na tw?j rozum. Za 50 z? nie znajdziesz dobrego serwera, zapomnij o tym.. Za 200 z? mo?e by si? jeszcze znalaz? ale ceny zazwyczaj wynosz? minimalnie 300 z?
 

Ravenboy

User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
13
Reaction score
0
Odp: W?asny ots

Macie jakies poradniki nt. tworzenia otsa bez zbednych ceregeli, czysta praktyka? Czyli skad sciagnac albo samemu zrobic silnik, skad skrypty brac(wiem ze raczej sa zaciezkie zeby samemu robic), skad sciagnac i jaki program do robienia mapy itp. ??
 

Xayan

Senior User
Joined
Jul 4, 2009
Messages
2,608
Reaction score
390
Age
28
Odp: W?asny ots

1. Wszystko mo?esz ?ci?gn?? z tego forum - masz Download -> Silniki oraz dzia? Skrypty.
2.
 

AceAge

Active User
Joined
Mar 10, 2010
Messages
115
Reaction score
3
Odp: W?asny ots

za 28 z? na nazwa.pl masz za miesi?c oczywi?cie op?ata instalacyjna to <monter = 1z? + sam vat ; d > 1,22 < za montera a za monta? to nie wiem bo sam za free dosta?em
 

Ravenboy

User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
13
Reaction score
0
Odp: W?asny ots

Ok ale ile ludzi utrzyma ten server za 28 zl?

Xayan dzieki, bede mia? chwile czasu to zerkne:)
 

luksonik

Advanced User
Joined
Apr 11, 2008
Messages
273
Reaction score
21
Odp: W?asny ots

Powiem Ci tak nie licz na dobry server bez minimalnej inwestycji 200 z? to ?e kto? Ci pisze 50 z?, 28 z? to na prawd? ale ja ju? bym si? nad sob? zastanowi?........ Bo takiego dedyka pod ots nie dostaniesz a jak ju? Ci si? poszcz??ci to na prawd? b?dzie to za przeproszeniem chujowy dedyk.

Najlepsze i wed?ug mnie najta?sze dedyki masz tu :

I teraz schemat :
Ots mapa do 25 Mb (max 20 do 50 graczy [nawet nie wiem]) - dedyk 1 po lewo
Ots mapa do 50 Mb (max 150 do 300 graczy) - dedyk 2 po lewo
Ots mapa do 120 Mb (max 1000 graczy) - dedyk 3 lub 4 po lewo (zale?nie od mapy)
^ Te parametry pisz? wed?ug swojej wiedzy mog?em si? pomyli?.

Pozdrawiam, luksonik
 

Ravenboy

User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
13
Reaction score
0
Odp: W?asny ots

Kurwa dajcie mi link z jakims porzadnym silnikiem bo mnie zaraz huj strzeli. Wszedzie noobiarskie artykuly, nic normalnego, szukam silniczka pod 7.6, moze byc nawet yourots ale zeby dziala, i dobrze opisane jak podlaczyc
 
Status
Not open for further replies.
Top