What's new

[Around] Kilkudniowy Mapper.

Status
Not open for further replies.

Around

User
Joined
Sep 2, 2010
Messages
19
Reaction score
3
Witam, jestem kilkudniowym mapperem. M?j sta? to bodaj?e 3 dni. Troch? g?upio robi? moj? galeri? w?r?d tylu wspania?ych prac. W przesz?o?ci interesowa?em si? skryptami i grzebaniem przy silniku, a map? zawsze odk?ada?em na bok.
[/CENTER]
f34bc33da2e503dfmed.png



2a2e42805e15eacemed.png

397c2e61055dc749med.png

ec700067faf51206med.png

60d0ac3500bce769med.png

 

Popej

Active User
Joined
Aug 2, 2010
Messages
120
Reaction score
7
Odp: [Around] Kilkudniowy Mapper.

Wed?ug mnie to za ma?o k?pek trawy tam gdzie jest ona potrzebna (mam tu na my?li pierwszy ss) a w pustynnym klimacie zn?w nie pasuje ta trawa kt?r? mo?na ?ci?? maczet? :D

5/10 czekam na wi?cej
 

Around

User
Joined
Sep 2, 2010
Messages
19
Reaction score
3
Odp: [Around] Kilkudniowy Mapper.

#UP

d?ugo czeka? nie musia?e? ;) :

 

SwordFish

Sekretarz
Joined
May 12, 2009
Messages
671
Reaction score
53
Odp: [Around] Kilkudniowy Mapper.

Nudna, pusta praca, kt?ra niczym nie zachwyca, jedynie odpycha od jej ogl?dania. Strasznie tam najeba?e? tego gruzu. Mo?e i jeste? pocz?tkuj?cym mapperem, ale czyta? poradniki jako nowy - powiniene?.
 

Popej

Active User
Joined
Aug 2, 2010
Messages
120
Reaction score
7
Odp: [Around] Kilkudniowy Mapper.

@up no ?eczywi?cie tego gruzu tam za du?o jest ale przynajmniej wida? ?e si? stara
Co do tematu to reszta jest ca?kiem ?adna ;)
 

bialas3

User
Joined
Feb 1, 2010
Messages
13
Reaction score
0
Odp: [Around] Kilkudniowy Mapper.

Na pierwszym screenie da?e? ground, po kt?rym nie da si? przej??, drzewa staraj si? k?a?? grupkami.
Druga praca jest jaka? dziwna, troch? niepasuj?cych do siebie rzeczy.
Sk?d na trzeciej pracy wzi?? si? lava hole?! (i tyle gruzu)
O ostatnim ss powiem tyle: znowu nie pasuj?ce do reszty pn?cza i czy ten kawa?ek borderu z law? specjalnie po?o?y?e?? (pod lava hole)
 

Batis

Zagramy w gr??
Joined
Sep 11, 2009
Messages
829
Reaction score
144
Age
29
Odp: [Around] Kilkudniowy Mapper.

No jak na kilka dni pracowania w RME, to ?adnie. Mo?e prace nie powalaj? ale idziesz w dobrym kierunku. Na pierwszym screenie do dupy bordery i jeszcze gorsza natura. Ale nie s? to przynajmniej kwadraty. Poka? nam teraz mo?e architektur??
 

Vexori

New User
Joined
Sep 2, 2010
Messages
6
Reaction score
0
Odp: [Around] Kilkudniowy Mapper.

Full Auto border ... >.< staraj si? siedzie? w Raw Palette, bo Terain/dodain pallette jest dla noob?w, aby tylko jak najszybciej sko?czy? prace, a w tym nie liczy si? czas tylko efekt pracy ;)

Narazie 5/10
 

Around

User
Joined
Sep 2, 2010
Messages
19
Reaction score
3
Odp: [Around] Kilkudniowy Mapper.

Dzi? moja pierwsza architektura:


 

Flipper

Active User
Joined
Sep 4, 2010
Messages
93
Reaction score
2
Odp: [Around] Kilkudniowy Mapper.

Prace ciekawe mo?na si? na nich wzorowa?. 10/10. Pracuj, pracuj, pracuj. Czekam na wi?cej.
 

Batis

Zagramy w gr??
Joined
Sep 11, 2009
Messages
829
Reaction score
144
Age
29
Odp: [Around] Kilkudniowy Mapper.

jeden, dwa, trzy, cztery! - To s? bugi na mapie jakich si? dopatrzy?em. Architektura nie jest moj? mocn? stron?, wi?c nie b?d? si? na jej temat wypowiada?. Jednak natura u ciebie kompletnie le?y 1 drzewko - 4/5 krzaczk?w. Dooko?a z jeden kamyczek i kilka k?pek trawy. + od czasu do czasu, jaki? grzybek albo inne ?cierwo. Pracuj dalej, a b?dzie z Ciebie mapper.

PS Poczytaj poradniki o naturze ;p
 

Around

User
Joined
Sep 2, 2010
Messages
19
Reaction score
3
Odp: [Around] Kilkudniowy Mapper.

Uploading pad? w poradnikach! ;D Dedykowane Idolowi Fasii'emu :







Polecam Pobra? i obejrze? dok?adnie zdj?cie. Dodaj? tak?e download.

Download:


Skan:

 
Last edited:

Popej

Active User
Joined
Aug 2, 2010
Messages
120
Reaction score
7
Odp: [Around] Kilkudniowy Mapper.

Po 1. poczytaj poradnik o wodospadach. Ten wodospad powinien mie? pocz?tek w g?rach tam na wierzchu a u ciebie go nie ma. Reszta nawet, nawet cho? dopatrzy?em si? par? niedoci?gni?? np. tam gdzie jest kamienna pod?oga zastosowa?e? wooden floor.
Poza tym to reszta nie wygl?da ?le. :D
 

Xinx

Senior User
Joined
Jun 17, 2008
Messages
712
Reaction score
127
Age
30
Odp: [Around] Kilkudniowy Mapper.

Wida?, ?e wk?adasz serce w to co robisz. Jak na klika dni jest naprawd? zajebi?cie. Pracuj dalej, czytaj poradniki, a twoje mapy z dnia na dzie? b?d? co raz to lepsze.
 

Fluos

We are many!!!
Joined
Apr 28, 2009
Messages
1,942
Reaction score
260
Odp: [Around] Kilkudniowy Mapper.

Na mapach pustka, a zdj?cia zrobione do dupy - tyle.
 

Around

User
Joined
Sep 2, 2010
Messages
19
Reaction score
3
Odp: [Around] Kilkudniowy Mapper.

Fluos2 #

To mo?e powiedz jak zrobi? ?adne zdj?cie -.-


Temat#

Ja wiem, ?e mapy nie s? idealne. Mam mas? pomys??w, lecz trudno mi je zrealizowa?.Na pocz?tku chcia?em zacz?? od czego? ?atwiejszego,a nie zaraz od wisz?cych most?w czy wysokich g?r. Zacz??em u?ywa? Raw Paletty. Szkoda, ?e zdj?cia w poradnikach wygas?y i nie mog? poogl?da? poprawnie zrobionej natury itp.​
 

Around

User
Joined
Sep 2, 2010
Messages
19
Reaction score
3
Odp: [Around] Kilkudniowy Mapper.

Powoli zaczynam dostrzega? w?asnych b??d?w pope?nianych w poprzednich pracach. Dzisiejsza praca :




Prosz? o jakie? rady. Nie wiem czy wi?cej drzew, za g?sto itd.

 

Seylit

Ideator
Joined
Apr 18, 2009
Messages
501
Reaction score
41
Age
31
Odp: [Around] Kilkudniowy Mapper.

Prosz? o jakie? rady. Nie wiem czy wi?cej drzew, za g?sto itd.​
Z tego co widz? z ostatniej pracy, to zaczyna mie? to ju? i r?ce i nogi. Natura jednak jest nieco bardziej chaotyczna: drzewa i krzaki s? w nieregularnych odst?pach, a cz?sto i w sporawych zbiorach. Staraj si? je stawia? w wi?kszych grupkach (dajmy na to 2 drzewa, 5 krzaczk?w) z nieco wi?kszymi odst?pami jak gdyby mia?a by? pomi?dzy nimi umowna ?cie?ka.

Grzyb?w jest, wydaje mi si?, za du?o na tak ma?ej powierzchni. Je?eli chcesz mapowa? pod RPG, powinny one by? rozstrzelone po ca?ej mapie, najlepiej w pobli?u drzew. Te ?mieci na drodze te? nie s? do ko?ca potrzebne. Kiedy k?adziesz debris (czyli szary b?d? br?zowy ?wir) na drodze, przykryj jego ko?ce borderami trawy, a niepotrzebne cz??ci wykasuj. Uzyskuje si? wtedy zdecydowanie lepszy efekt.
Ruiny wysz?y Ci ca?kiem fajnie, tylko nie do ko?ca pasuje mi pod?oga (?ciany z kamienia ju? dawno si? rozlecia?y, a drewniana pod?oga wystawiona na deszcz, ?nieg i wiatr si? dalej trzyma? ^^). Przyda si? jeszcze troch? pracy z borderami (mo?e warto by?oby poszuka? wskaz?wek w pracach innych maper?w?).

Og?lnie nie jest ?le, a jak na kilka dni sta?u idzie Ci bardzo dobrze. Jedyne co pomo?e Ci tak na prawd? doj?? do wprawy to praktyka i regularne ?wiczenia - par? tygodni i ci??ko b?dzie Ci RME usun?? z pulpitu (tak, wiem po sobie).

Jeszcze ostatnia sprawa: Zanim zrobisz zdj?cie, w map edytorze wci?nij Crtl+Shift+N i wtedy, po przyci?ciu pask?w wklej takie co? na forum - taki widok jest znacznie przyjemniejszy dla oka.

Regards,
Sey~
 
Last edited:

Around

User
Joined
Sep 2, 2010
Messages
19
Reaction score
3
Odp: [Around] Kilkudniowy Mapper.

W tej pracy postanowi?em umie?ci? drzewa i krzaki w grupach. Stara?em si? unika? byle dodatk?w, by nie by?o tyle ?mieci.



 
Status
Not open for further replies.
Top