What's new

Krasnoludzka ku?nia - Emir'Deoh

Status
Not open for further replies.

Oem

Ninja
Joined
Jul 20, 2010
Messages
161
Reaction score
28
Z Dziej?w Krasnoludzkich Klan?w r?ki Marthonda Eirego, fragment.

„CHWA?A DEINOWI!! CHWA?A RODZAJOWI KRASNOLUDZKIEMU!!
CHWA?A KLANOM!! CHWA?A BOHATEROM!!! CHWA?A NA WSZE CZASY!!”


Okrzyki wznoszone ongi? na cze?? i chwa?? krasnoludzk?

"Chciwe, krasnoludzkie ?lepia, b?yszcz?ce w p??mroku podziemi, odprowadza?y Sathyeta i pi?tk? jego towarzyszy a? do wr?t. Kazan-Deoh, w dos?ownym t?umaczeniu „Brama Ku?ni”, by?a to monstrualna budowla wznosz?ca si? na wiele st?p w stron? ciemnego sklepienia jaskini. Wykuta z litej ska?y, odbija?y blask pochodni dru?yny, rzucaj?c zniekszta?cone cienie. Niezwyk?o?? materia?u z jakiego zosta?a sporz?dzona brama, nie mog?a r?wna? si? z kunsztem krasnoludzkich mistrz?w kamieniarstwa kt?rzy wykonali t? niezwyk?? budowl?.

Tak oto patrzyli na Kain'Ah, histori? trzydziestu mileni?w dziej?w klan?w krasnoludzkich, wykut? w ?ywej skale, histori? si?gaj?c? czas?w gdy powstawa?y pierwsze ludzkie osiedla w rejonie Ishvaatalu. Wrota stanowi?y zapor? nie do przebicia, wiele st?p kamienia oraz staro?ytne runy zapewnia?y krasnoludom doskona?? ochron? ich najwi?kszej ?wi?to?ci i chluby - zaraz po skarbcu kr?lewskim. Gdzie? za wrotami znajdowa?a si? Ku?nia - Emir'Deoh.

Czas ?wietno?ci dawno ju? przemin??, wiele z piec?w zosta?o wygaszonych, wiele z rzek gor?cej magmy zd??y?o ostygn??. Ku?nia skrywa?a w sobie olbrzymi potencja?, zdolny do wyposa?enia wielotysi?cznej armii, dawa?a niezwyk?? przewag? stronie konfliktu j? kontroluj?cej. Dni krasnolud?w ju? dawno przemin??y, klany rozpada?y si? a korupcja i zepsucie ogarn??y najwy?szych hierarch?w. Poprzecinane licznymi konfliktami wewn?trznymi krasnoludzkie imperium chyli?o si? ku upadkowi. ?adna si?a nie by?a w stanie tchn?? ponownie ?ycia w opustosza?e dawno sztolnie i szyby kopalniane. Sytuacje t? szybko wykorzystali ludzie. Imperium zaj??o liczne kopalnie i fortece na wschodzie. Wiele z klan?w zmuszonych zosta?o do opuszczenia w?asnych siedzib, inne rozpocz??y wsp??prac? z nowym hegemonem Ishvaatalu. Krasnoludy osaczone zewsz?d zmuszone by?y podporz?dkowa? si? nowej w?adzy, je?eli chcia?y ocali? cho? cz??? w?asnej to?samo?ci.

Z ramienia Imperatora wys?ana zosta?a pokojowa delegacja do krasnoludzkiej siedziby w g?rze Kair'Ath „G?rze Ognia”, z ??daniem udost?pnienia cz??ci pot?gi Ku?ni do produkcji broni i wyposa?enia na rzecz Ishvaata?skiej armii.

Oczy paladyna Sathyeta i jego towarzyszy mia?y jako nieliczne ludzkie dost?pi? zaszczytu , podziwiania Emir'Deoh. Kr?py krasnolud id?cy na czele dru?yny wskaza? w?sk? szczelin? we wrotach, kt?r? dopiero teraz dostrzegli. Dyplomaci szybko przecisn?li si? przez bram? i znikli w mrocznych czelu?ciach Ku?ni. Nie wiedzieli wtedy, ?e ju? nigdy nie ujrz? ?wiat?a s?onecznego , a Kair'Ath „G?ra Ognia” stanie si? ich wiecznym grobem."




Brama Ku?ni

47058655.jpg


Serce Ku?ni

25478103.jpg


84299246.jpg


14662328.jpg


99386397.jpg


System transportu gotowych broni - taki ta?moci?g ( w tym przypadku linoci?g :p ). Jak si? przyjrzycie wykorzysta?em go w ku?ni

48591596.jpg




Taki ma?y offtop - zrobi?em sobie fajn? bram? i nic wi?cej do tego wi?c stwierdzi?em ?e wrzuc? jako tak? ciekawostk?

98934112.jpg


Ca?a mapa robiona w SME, a tekst w w wordzie.
Zach?cam do lektury.

By Oem
 

Mefiks

Advanced User
Joined
Aug 30, 2010
Messages
190
Reaction score
34
Odp: Krasnoludzka ku?nia - Emir'Deoh

Prace znakomite! Najbardziej podoba mi si? ta ku?nia. Posiada bardzo du?o detali oraz szczeg???w.
 

Popej

Active User
Joined
Aug 2, 2010
Messages
120
Reaction score
7
Odp: Krasnoludzka ku?nia - Emir'Deoh

Musz? przyzna? ?e wida? ?e si? postara?e? nad tymi pracami, wszystko dobrze jest u?o?one.
Najbardziej mi si? podoba ten linoci?g na 5 ss-sie bo nie odstaje od reszty lecz komponuje si? z otoczeniem.
 

Alanel

User
Joined
Sep 3, 2010
Messages
13
Reaction score
0
Odp: Krasnoludzka ku?nia - Emir'Deoh

Co tu du?o m?wi?... mistrzostwo :) Jak dla mnie 9/10, bo zawsze da si? co? poprawi? :D
 

Oem

Ninja
Joined
Jul 20, 2010
Messages
161
Reaction score
28
Odp: Krasnoludzka ku?nia - Emir'Deoh

Thx za komenty, fajnie, ?e sie wam podoba.
 

Flipper

Active User
Joined
Sep 4, 2010
Messages
93
Reaction score
2
Odp: Krasnoludzka ku?nia - Emir'Deoh

Bardzo si? nad tym stara?e? 10/10. Najbardziej mi si? podoba ten transport gotowych broni. Masz fajne pomys?y pracuj dalej.
 

Krzysieq

Banned
Joined
May 2, 2009
Messages
1,394
Reaction score
250
Age
28
Odp: Krasnoludzka ku?nia - Emir'Deoh

Te konstrukcje budynk?w i maszyn bardzo mi si? podobaj?, ale gorzej z reszt?, poniewa? pope?niasz naprawd? wiele b??d?w, wyczuwam tak?e autoborder, poniewa? jest tu masa kwadrat?w.
 

Oem

Ninja
Joined
Jul 20, 2010
Messages
161
Reaction score
28
Odp: Krasnoludzka ku?nia - Emir'Deoh

W SME to sobie moge autoborderem dupe podetrze? i co najwyzej brzeg rzeki zrobi? :p Ska?y faktycznie mog? by? troche nie dopracowane, poniewa? jest ich troche sporo i nie chcia?o mi si? ich robi? zbytnio :p
 

Krecioo

Colorful!
Joined
Sep 6, 2010
Messages
416
Reaction score
67
Odp: Krasnoludzka ku?nia - Emir'Deoh

Omijaj?c przedmow?, kt?ra nawiasem m?wi?c wygl?da imponuj?co (nie wiem jak z tre?ci? bo nie czyta?em ^^), tak na mapie si? zawiod?em. Owszem nie jest z?a, ale do doskona?o?ci jej wiele brakuje. Masz wyobra?nie to prawda, ale nie potrafisz jej jeszcze dobrze przela? na map?. Kto? wspomnia?, ?e wida? znamiona autobordera i niestety musz? si? z nim zgodzi?. Momentami jest dobrze, ale nigdzie nie jest bardzo dobrze. ?wicz, ?wicz a b?dzie lepiej 6+/10
 

Oem

Ninja
Joined
Jul 20, 2010
Messages
161
Reaction score
28
Odp: Krasnoludzka ku?nia - Emir'Deoh

Za ka?d? krytyk? dzi?kuje, jak na razie jestem pocz?tkuj?cy i to m?j pierwszy wi?kszy projekt (mo?e faktycznie za du?y i miejscami nie dopracowany :p )

Nie u?ywa?em autobordera bo to SME i do tego jaka? trefna wersja bo nawet autoborder pla?y nie dzia?a :p

ZACH?CAM DO CZYTANIA bo si? wkurze i wrzuce to do dzia?u opowiada?
 

Oem

Ninja
Joined
Jul 20, 2010
Messages
161
Reaction score
28
Odp: Krasnoludzka ku?nia - Emir'Deoh

~~<od?wie?am>~~
 

Lance312

Active User
Joined
Apr 4, 2009
Messages
73
Reaction score
1
Odp: Krasnoludzka ku?nia - Emir'Deoh

Jednym s?owem "Wyr?bane" :D Du?o detali, maszyny ciekawe, a ten offtop kiedy? ci si? na pewno przyda :) Troch? to "oczojebne", ale to pomin? xd 10/10
 

rafixkka

Active User
Joined
Jul 11, 2010
Messages
93
Reaction score
7
Odp: Krasnoludzka ku?nia - Emir'Deoh

Bardzo mi sie podoba
daje 9/10
 

GoD Wielki II

Advanced User
Joined
Aug 28, 2010
Messages
155
Reaction score
7
Odp: Krasnoludzka ku?nia - Emir'Deoh

No c?? nie bede duzo pisal praca znakomita widac ze musiales sie napracowac

Ocena 10/10
 
Status
Not open for further replies.
Top