What's new

Problemos

Status
Not open for further replies.

Strange

Active User
Joined
Apr 12, 2008
Messages
50
Reaction score
3
Mam problem pare razy mi nie poszlo xD i zostalem na 2 lata jestem teraz w 2 gim i w 3 gim bede mial 18 czy jak stuknie mi 18 moge juz pierdolic szkole bez zadnych konsekwencji czy musze skonczyc te pierdo*one gimnazjum?:eek:ps:;(
 

Doman08

Senior User
Joined
Dec 22, 2009
Messages
719
Reaction score
114
Odp: Problemos

W Polsce wprowadzenie obowi?zku szkolnego postulowa? ju? Andrzej Frycz Modrzewski w dziele O naprawie Rzeczypospolitej (1555, ksi?ga O szkole), jednak odpowiednie ustawodawstwo nadesz?o dopiero pod zaborami. Uda?o si? go za to wprowadzi? zaborcom w 1825 r. w Wielkopolsce i na Pomorzu, a w 1873 w Galicji.

Polskie prawo rozr??nia dwa poj?cia - obowi?zek szkolny i obowi?zek nauki. Obowi?zek szkolny polega na przymusie ucz?szczania do szko?y podstawowej i gimnazjum[2]. Rozpoczyna si? w roku szkolnym, w kt?rym dziecko ko?czy 7 rok ?ycia[3]. Ustawa nie okre?la w wyra?ny spos?b kiedy obowi?zek szkolny si? ko?czy. Mo?na o tym wnioskowa? jedynie w zwi?zku z poj?ciem obowi?zku nauki, czyli ucz?szczania do szko?y os?b w okre?lonym przez prawo wieku. Obowi?zek nauki obejmuje osoby od 7 do 18 roku ?ycia[4], co pokrywa si? z wiekiem, z kt?rym (generalnie) uzyskuje si? pe?noletno??. Poniewa? nauka w prawid?owym toku (bez powtarzania klasy) ko?czy si? w gimnazjum w wieku 16 lat, musi by? kontynuowana w jednej ze szk?? ponadgimnazjalnych lub w jednej z innych form kszta?cenia okre?lonych przez ustaw?[5] przynajmniej do uko?czenia 18 lat.

Dla wype?nienia obowi?zku szkolnego nie ma znaczenia, czy szko?a jest szko?? publiczn? czy niepubliczn?. Wraz z uko?czeniem przypisanego wieku obowi?zek ustaje, chocia?by wcze?niej nie by? wype?niany, np. z powodu przebywania dziecka w kraju, w kt?rym obowi?zuj? inne zasady systemu o?wiaty powszechnej. Mo?e by? odroczony do dziesi?tego roku dziecka w przypadku np. upo?ledzenia. Niespe?nienie tego obowi?zku podlega egzekucji administracyjnej. W skrajnych przypadkach s?d mo?e pozbawi? rodzic?w w?adzy rodzicielskiej.

Czyli nie musisz, ale poleca?bym jednak uko?czy?.
 

snipers

Advanced User
Joined
Oct 24, 2009
Messages
366
Reaction score
20
Odp: Problemos

W?tpie ?e ty rzucisz szko??, a wr?cz odwrotnie!
Widz? ?e podpad?e? szkole i 2 lata kiblowa?e?. W?a?nie ta instytucja wr?czy ci dokument w kt?rym to napisz? ?e jeste? wyrzucony.
U nas w budzie z dnia na dzie? (18te uro) 16 lamus?w wywalili. Fajny prezent.
 

Strange

Active User
Joined
Apr 12, 2008
Messages
50
Reaction score
3
Odp: Problemos

no i dobrze... nie cierpie szkoly wole do pracy chodzic
 

Drags

Hennessey
Joined
Aug 5, 2008
Messages
1,024
Reaction score
125
Age
29
Odp: Problemos

My?lisz, ?e bez uko?czenia GIMNAZJUM znajdziesz prac? jak po studiach i tak jest ci?zko? Stary, to szko?a rzuca ciebie a nie ty szko??. I pomy?le?, ?e kto? taki jak ty b?dzie ?y? za moje podatki. A? si? szkoda robi.
 

Ulfur

Senior User
Joined
Aug 20, 2010
Messages
782
Reaction score
106
Age
29
Odp: Problemos

Nie wiem, czy wiesz ale straci?e? sporo godzin ?ycia bezsensownie przesiaduj?c na lekcjach.
Po gimnazjum id? do dwuletniej zawod?wy, ?eby mie? chocia? jak?? przysz?o??...

Po samym gimnazjum, to nawet kibli chyba nie mo?esz czy?ci? ._.
 

Pafik

Active User
Joined
Dec 6, 2009
Messages
57
Reaction score
0
Odp: Problemos

Oj ch?opie ty si? lepiej za nauk? bierz a nie godzinami przed tibi? siedzie?...
 

Strange

Active User
Joined
Apr 12, 2008
Messages
50
Reaction score
3
Odp: Problemos

to chyba moje zycie co? zrobie jak bede chcial... a parce mamz zlatwiona u znajomego barta juz

Notka moderatorska:
Wydaje mi si?, ?e wszystko zosta?o wyja?nione. Zamykam.
 
Last edited by a moderator:
Status
Not open for further replies.
Top